Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: pepopepo   
Дата:   23-12-08 00:14

Ако попаднете на Българско упътване за тоя апарат - дайте линк ако може.
[smile]
На английски не разбирам много много и засега гледам картинки.
[smile]
Някой наема ли се да преведе упътването?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: ikostov   
Дата:   23-12-08 17:12

И аз търся упътване на Български или на Руски, но засега не откривам. Ако някои е открил да даде линк.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: Andon   
Дата:   09-03-09 18:50

Аз си закупих фотоапарата от България и имам упътване на Български език ;) Тия дни ще се постарая да ми остане малко време да снимам страниците и да ги подредя в някой пдф файл :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: pepopepo   
Дата:   10-03-09 00:18

Дори и само на снимки да го пуснещ пак ще е помощ.
Моя също няма упътване на БГ.
Ще се радвам да помогнеш.
Сега ползвам едно опътване от S5IS - който е почти индентичен с SX 10 IS.
Също е снимано с фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: imitev   
Дата:   10-03-09 00:51

Моят S3IS след 2 години вярна служба отива в ръцете на половинката и остава за макро фотография.

Наиграх се със сапунерките.

Напазарувах си 400Д на старо и сега съм в процес на остъкляване.

Ето какво отупах днес на доста тъмно в офиса с 50 1,8 (стъкло под 100$ в УСА):

http://farm4.static.flickr.com/3538/3341767853_23c69334af_b_d.jpg



http://farm4.static.flickr.com/3647/3341764953_51d7e8f3cb_b.jpg



http://farm4.static.flickr.com/3587/3341766719_7369e96c27_b.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: ikostov   
Дата:   10-03-09 14:44

Колега Andon, ще сме ти много благодарни ако направиш снимки на ръководството и пуснеш адреса.
[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: Andon   
Дата:   10-03-09 18:04

Дам, заел съм се с снимането :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: Andon   
Дата:   11-03-09 23:32

Вече съм готов с снимките, можете да ги разгледате и се извинявам, че са малко с лошо качество, ама няма как бързах с направата ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: ikostov   
Дата:   12-03-09 12:57

Здравей Андоне!
Вече си изтеглих снимките и съм ти много благодарен. Ако имаш работа в Шумен обади се ще почерпя и ще си побъбрим за фотоапаратите.
[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: kaic   
Дата:   12-03-09 15:37

Андонка брат, що не вложи малко повечко старание при снимането, що не пробва на макро или супер макро и да държиш апарата неподвижно докато натискаш спусъка. Много труд си хвърлил и то за добро, но те половината от снимките са с трудно четим текст, размазани, недофокусирани... А апарата може, да знаеш и то много добре се справя, без дисторсия, без сферични аберации и кривини на полето.
Поздравления за труда, но огромна забележка за снимането. Друг път, направи 2-3 снимки, източи ги на компа, погледни ги, ако ти харесат тогава ги показвай, ако не са добре-пак снимай, щото сега яко ги види някой който се двоуми дали да си купи тоя апарат, не смятам, че ще хукне към магазина.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: CKD   
Дата:   12-03-09 17:07

А къде можем да ги видим снимките?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: Andon   
Дата:   12-03-09 18:46

kaic, разбирам те. Аз и в темата написах, че това е просто недоизкосурено, понеже имаше доста хора които бързаха да четат. След като се постарах, малко на някой страници, каквото и да си говорим, най-добре ще е да го препиша материала. Затова реших да пусна за сега гадните снимки за по нетърпеливите, а скоро да го пренапиша в един сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: pepopepo   
Дата:   12-03-09 20:27

И аз питам къде са снимките?
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: Andon   
Дата:   12-03-09 20:45

;) Съжалявам, че не ти отговорих по-горе просто се унесох над отговора на кайц. Снимите можеш да разгледаш на сайта по-долу:

http://andon.mp/albums/5600

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: CKD   
Дата:   13-03-09 00:09

Ти ги сканирай хубаво. Има си софтуер за разчитане. Иначе - благодаря и за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: Andon   
Дата:   13-03-09 09:02

Да знам, но нямам скенер :) Ще видиме как ще го направя :) Просто ще гледам крайният ефект да е добър ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: kaic   
Дата:   13-03-09 10:20

Отново си позволявам съвет с най-добри чувства.
Снимай книжката на супер макро/става като влезеш в режим макро и задържиш оше секунда-две бутона/ излиза една розичка като индикация. Ако не стане пробвай на макро.
Внимавай когато снимаш да не клатиш апарата за да бъде всичко на фокус. Внимавай, когато натиснеш спусъка също да не клатиш апарата, тогава е най податлив към мърдане. Аз лично бих го направил на две секунди да снима, бих поел въздух и спрял да дишам за една две секунди докато щтракне.За да избегнеш бъчвенето внимавай как си застанал над апарата, под какъв наклон е спрямо листа. За удобство можеш да вземеш едно тънко стъкло и да го сложиш върху разтворените страници, а не да ангажираш гаджето да ги държи за да не се затваря книжката. Снимай на светло, но не при пряка светлина и без свткавица.Гледай когато кадрираш страницата да изпълва максимално визьора или дисплея за да бъде с по едър шрифт при близкия план.
Ако няма от къде да вземеш подходящ статив, който е най-удобен за такъв тип снимане можеш да си направиш импровизиран с подръчни средства.
След като получиш качетвенна снимка и ти се занимава намери си програмата Adobe FineReader тя служи за извличане на текст от снимка и го прави изключително грамотно, но трябва текста да е сканиран както трябва.
Това е от мен, дано съм бил от полза и успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX 10 IS накратко
Автор: Andon   
Дата:   13-03-09 11:05

Ето, че опита си казва думата ;) Наистина това със стъклото не би ми хрумнало. Това значително ще ми помогне при правенето на сайта. Благодаря ти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »