Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: Myth   
Дата:   03-11-08 16:29

Искам да питам, как изглежда този кадър на вашите монитори, значи като цяло трябва да малко тъмничък и детайл да не се вижда трябва само най-долу в дясно, навсякъде другаде, общо взето трябва дори в тъмните части горе-долу да се вижда, проблема е че на два монитора тук изглежда адска тъмница а на други два е добре, току що и един тип с калибриран монитор каза, че при него е добре, та как изглежда при вас.


http://212.36.3.59/site_pics/165/t_1225711502_1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: джъмбо   
Дата:   03-11-08 16:30

стаа

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: boll   
Дата:   03-11-08 16:31

тъмен е на моя монитор

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: asahi   
Дата:   03-11-08 16:31

Добре е.

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: Alex-dan   
Дата:   03-11-08 16:32

Като се прибера и го видя на Нек-а, ще кажа, изглежда както го описваш, че трябва да е /на този монитор на който съм/ но той е леко ярък по принцип...

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: canonio   
Дата:   03-11-08 16:33

Това се нарича "изнасилено ХДР", със всичките му прилежащи ореоли и шумове. Ниската разработка вдясно ти е последният проблем. Зарежи грубите обработки. Такъв тип пейзаж става най-добре ако ХДР-то се получи от подходяща естествена светлина + един градиент.

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: nsirakov   
Дата:   03-11-08 16:35

брех

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: krist   
Дата:   03-11-08 16:37

тук изглежда така, както си описал, че трябва (ако съм разбрал правилно..) само че в офиса е доста тъмно в момента, а това според мен има значение...

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: dinkoff   
Дата:   03-11-08 16:37

на EIZO е добре. както го описваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: Myth   
Дата:   03-11-08 16:41

canonio, изобщо не е HDR, дори опит за HDR няма[smile] но иначе приемам критиката ти има си кусури. Но сега въпроса ми е как изглежда тъмен ли е или не, вече съм описал, че принципно трябва да е малко тъмничък и единствено най-долу в дясно един малък участък трябва да не се вижда ПОЧТИ иначе в другите тъмни зони горе-долу да се вижда.

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: Avi   
Дата:   03-11-08 16:44

сичко са вижда, ама... няма ко да са види [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: Myth   
Дата:   03-11-08 16:47

С nsirakov калибрираните монитори стават два, него забравих да спомена.

П.П. Е то за слепите.......[smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (03-11-08 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: tonevjr   
Дата:   03-11-08 16:48

Всичко се вижда-да,но кадъра създава впечатление,че е тъмен...и аз не знам защо [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: canonio   
Дата:   03-11-08 16:48

Мне...
ХДР е. Не зависимо по какъв начин постигаш високите разработки в различните части на кадъра, той пак става ХДР кадър.
Дали си селектирал определени участци и си пипал кривите, или ползваш фотоматикс, няма значение. Кадърът става дефектен....

Относно тъмнината - всичко виждам на моя монитор, но по ръба на планината горе в ляво и по средата на храста в дясно, черното не е разработено. Също смятам, че има прекалено засилен контраст.

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: apollo   
Дата:   03-11-08 16:51

При мен е точно както го каза... само съвсем малко в самия десен-долен край не се виждат детайли [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: nikita   
Дата:   03-11-08 16:56

Бачково е ....[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: pacy4   
Дата:   03-11-08 16:58

Като се прибера ще го видя както трябва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   03-11-08 17:00

тъмен ми е малко

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   03-11-08 17:34

при мен е ОК

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: Myth   
Дата:   03-11-08 17:35


http://212.36.3.59/site_pics/170/y_1225726477_1_1_edited_1.jpg



Сега как е?

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: Synthy   
Дата:   03-11-08 17:39

по-светъл, прешарпен, и бих казал, че предишния ми харесва повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: n1x0n   
Дата:   03-11-08 17:55

ХДР е. Не зависимо по какъв начин постигаш високите разработки в различните части на кадъра, той пак става ХДР кадър.
Дали си селектирал определени участци и си пипал кривите, или ползваш фотоматикс, няма значение.


Тука няма да се съглася... все едно да кажеш, че ако ползвам градиентен филтър - значи снимам HDRI-та... или че след маскиране при копирането - всяко копие е HDRI.

Селективния контрол на плътностите се практикува от зората на фотографията и няма НИЩО ОБЩО с HDRI. Изобщо много неща взеха да се кръщават "HDRI", при положение че не са...

Друг е въпроса, че често се предобря яко с пипането и за съжаление за мен случая е точно такъв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   03-11-08 18:04

ХДР= висок динамичен обхват.
Изравняваш обхвата на отделни площи - правиш хдр. Дали сглобяваш небета и камъни от различни кадри, или манипулираш селекция в един кадър, ти променяш динамик рейнджа (динамичния обхват). Прекалиш ли, става видимо и грозно.
Това имах предвид. Не че човекът е сглобявал кадър от 3 експонации...

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: chavdarpg   
Дата:   03-11-08 18:12

Прешарпен...

Отговори на това съобщение
 Re: Този кадър, тъмен ли е или е добре?
Автор: n1x0n   
Дата:   03-11-08 19:43

Изравняваш обхвата на отделни площи - правиш хдр. Дали сглобяваш небета и камъни от различни кадри, или манипулираш селекция в един кадър, ти променяш динамик рейнджа (динамичния обхват).

Ще ме прощаваш, ама си си създал някаква супер-крива представа за това какво е HDRI.

Манипулирането на селекции в кадъра НЕ е промяна на динамичния обхват, ами проста манипулация на вече съществуващия. Обясни ми с какво точно селекцията и корекцията на един камък в кадъра се различава от маскирането му под увеличителя, примерно?!

Не всеки кадър със почернено небе и изсветлени сенки е HDRI. Не ги кръщавайте така автоматично.

Те дори техниките за сглобяване от различно конвертирани варианти на един и същи RAW файл - даже те не се водят истински HDRI-та. Просто защото няма нищо толкова HIGH в обхвата на един RAW.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »