Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Поредното предложение за рейтинг.
Автор: haaho   
Дата:   14-10-08 17:06

Да се оценява по шестобалната система, от 2 до 6, рейтинга да е средно аитметично, да се показва и коя снимка колко е преглеждана . Така снимка видяна 3 пъти може да има рейтинг като такава видяна 100 пъти.

Двойки и шестици да пишат само сегашните Б-та [smile]
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: asahi   
Дата:   14-10-08 17:10

Има рационално зрънце. Предполагам, че няма да стане.
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: svetal   
Дата:   14-10-08 17:11

и на мен ми харесва,но едва ли ще стане
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: pacy4   
Дата:   14-10-08 17:12

"Двойки и шестици да пишат само сегашните Б-та" [smilie23]
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: haaho   
Дата:   14-10-08 17:14

Защо мислите, че няма да стане?
Очакваме включване и от админ.

Паси4, всякакви предложения са добре дошли.



Публикацията е редактирана (14-10-08 17:16)
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: canonio   
Дата:   14-10-08 17:15

Много пъти е предлагано да се вижда колко пъти е погледнат кадъра. Никой не отказа официално, но никой не се и ангажира да обещае.

Админите подхвърлиха един път, че след края на конкурсите ще има драстични организационни промени по сайта. Сигурно си имат дертове някакви...
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: haaho   
Дата:   14-10-08 17:18

Така ще има и един вид отрицателен вот (слаб две)
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: mayflowerbg   
Дата:   14-10-08 17:22

haaho написа:

> Да се оценява по шестобалната система, от 2 до 6, рейтинга да е
> средно аитметично, да се показва и коя снимка колко е
> преглеждана . Така снимка видяна 3 пъти може да има рейтинг
> като такава видяна 100 пъти.
>
> Двойки и шестици да пишат само сегашните Б-та [smile]


Ох, рейтинга, та рейтинга!

Моето допълнение към това предложение:

Да има изискване оценяващият да написва определена дължина критика, а не със сегашните усмивки, плюсчета и "харесах". Да посочи какво харесва или не, и защо го харесва или не.


?????
 Re: Има логика....
Автор: Нереален   
Дата:   14-10-08 17:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: haaho   
Дата:   14-10-08 17:30

А може и оценката на Б-тата да е с двойна или тройна сила в "балообразуването".

Който иска ще си гледа "шестици", който иска - "двойки", а не да се измислят други категориЙ - С; Ц; Х и т.н.
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: ivanino   
Дата:   14-10-08 17:32

mayflowerbg написа:

" Да има изискване оценяващият да написва определена дължина критика, а не със сегашните усмивки, плюсчета и "харесах". Да посочи какво харесва или не, и защо го харесва или не."

И за колко броя снимки би написал определената дължина критика?! 2, 10...после спираш!
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: kremka   
Дата:   14-10-08 17:32

mayflowerbg написа:

"Да има изискване оценяващият да написва определена дължина критика, а не със сегашните усмивки, плюсчета и "харесах". Да посочи какво харесва или не, и защо го харесва или не."
Ето това е едно наистина добро предложение!
Иначе на мен и сегашното оценяване не ми пречи. А, ако правят нов вид оценяване, нека запазят рейтинг Б! На мен лично ми е по-полезно с това разделение.
А,предложението за това колко хора са разглеждали дадена снимка също е добро!
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: mayflowerbg   
Дата:   14-10-08 17:35


Цитат:

"да се показва и коя снимка колко е преглеждана "

Не мисля, че това ще помогне много--аз мога да се върна 10 пъти към една и съща снимка, да чета коментите към нея например. Освен това, на други сайтове съм забелязала, че броят даже кликванията ми върху моите собствени снимки.

 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: haaho   
Дата:   14-10-08 17:39

kremka написа:

> mayflowerbg написа:
А, ако правят
> нов вид оценяване, нека запазят рейтинг Б! На мен лично ми е
> по-полезно с това разделение.


Ако една снимка има "Б" 100т. а друга 10 напр., може втората просто да е също толкова добра, но видяна 10 пъти по-малко. С новото предложение това се избягва като недостатък.
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: haaho   
Дата:   14-10-08 17:43

mayflowerbg написа:

>
> Цитат:
>
> "да се показва и коя снимка колко е преглеждана "
>
> Не мисля, че това ще помогне много--аз мога да се върна 10 пъти
> към една и съща снимка,


Лесно може да отчита само веднъж, както е сега при гласуване.
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: kirilius   
Дата:   14-10-08 17:46

Че то това с 2ките и 6ците го имаше едно време (тогава май беше от 1 то 6), но тогава се появи проблемът с отрицателния вот - като ти е нисък рейтингът на последното творение, отиваш на снимките на другарчето и нацъкваш най-ниската оценка за да го натиснеш надолу. Дори само Б-тата да имат право да го правят, и те са хора и те рейтинг искат - няма да има застраховна от подобно певедение. С една дума няма да стане.

За това да се показва колко пъти е видяна дадена снимка гласувам с две ръце. Това няколко пъти е предлагано, даже беше пуснато веднъж, но май претовари сайта и го спряха. Уж щяха пак да го пускат, но явно не е приоритет на админите.

 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: PolarBear   
Дата:   14-10-08 17:46

Точно така започна сайта преди пет и нещо години. Със същата такава система. Имаше дори и оценка едно. Стана такова писане на единици, че админите се принудиха да я махнат и да започва от две. Но пак не стана...ако някой, който ги помни тези работи не му е писнало, да разправи за цирковете от онова време. Но на админите със сигурност им е дошло до зъбите, а и помнят добре какво беше...
[smilie5]

Да напомня само, че за неутрализиране на влиянието на една само двойка са нужни няколко шестици. Каква прелест беше на конкурсите...



Публикацията е редактирана (14-10-08 17:48)
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: canonio   
Дата:   14-10-08 17:47

mayflowerbg,
може да се направи да отброява само първото ти уникално влизане там. От там нататък и 200 пъти да кликнеш, все тая. Така е с гласуването в момента. Гласуваш един път и те помни цял живот[smilie18] [smilie18] Не можеш да повториш.

Иначе, има много голямо значение разликата в резултатите:

224/52 от 865 преглеждания

и

224/52 от 92 преглеждания.


Има много кадри, които са с интересни тъмбнейли и провокират отваряне в голям размер. Като ги отвориш, виждаш че са бози.

Аз дори искам рейтингът на кадъра да се смята по някаква формула, например:
224*52:865=13.4
224*52:92=126.6


Така броят на преглежданията става фактор.



Публикацията е редактирана (14-10-08 18:03)
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: radiboy   
Дата:   14-10-08 17:48

краино време е да се направи нещо по вапроса с гласуването
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: haaho   
Дата:   14-10-08 17:53

ПоларБеър, да оцениш лошо една снимка, само защото не е твоя говори зле за форумците.

Време е да се издигне морала във ФФ, може и хората да са станали по-добри [smilie24]
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: mayflowerbg   
Дата:   14-10-08 17:55

haaho написа:


> Лесно може да отчита само веднъж, както е сега при гласуване.


ОК, щом могат, добре.

Колкото до оценяването--аз лично съм тук, за да получавам конструктивна критика, а не оценки, така че системата не ме вълнува много.

ivanino написа:

>И за колко броя снимки би написал определената дължина критика?! 2, 10...после спираш!

Тъкмо, така ще се спре с раздаването на недообмислени оценки. Макар че от свой опит знам доста начини да напишеш нещо по бързата процедура. С copy&paste например.
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: kirilius   
Дата:   14-10-08 17:57

Нещо, което съм писал и преди в подкрепа на броя показвания на снимката:

100 точки, 20 показвания => вероятно много силна снимка - всички, които са я видели, я харесват

100 точки, 2000 показвания => вероятно слаба/посредствена снимка, много малко от тези, които са я видели, са гласували

100 точки без брой показвания => ??? нищо не значи. Може да е добра снимка, която никой не е видял, може и да не става, но това рейтингът не го показва. [smilie23]

 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: PolarBear   
Дата:   14-10-08 17:59

Haaho, форумците сами си го казаха на времето. Това е факт от историята на сайта и никакви морални оценки не могат да го променят.

Системата се оказа неподходяща. Независимо, че на теория може да се изтъкнат сериозни предимства.

Измисли нещо друго, защото на админите още им горчи споменът за онова време.
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: haaho   
Дата:   14-10-08 18:04

Измислих:

Да се гласува с готови изречения:
- "идеална" - 6
- "лоша обработка" -4
- "недобро кадриране" - 3
и т.н. като готовите СМС-и.

Така двойката ако не е обосована ще си личи.



Публикацията е редактирана (14-10-08 18:05)
 Re: Поредното предложение за рейтинг.
Автор: admin   
Дата:   14-10-08 18:24

Някои често задавани въпроси и отговорите им - FAQ



Преди да зададете някой много "сериозен" въпрос, прочетете следното:


Фото Форум е преди всичко сайт за развлечение. Вие сте тук, за да се забавлявате и да прекарвате добре времето си, както и да научите интересни неща за фотографията. Не забравяйте че от точките и коментарите в сайта не зависи живота ви. Нито работата ви. Нито здравето ви. Нито здравето, работата и живота на близките ви.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена