Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Принтер
Автор: haaho   
Дата:   04-10-08 14:25

Това за снежен пейзаж или за есенна гора [smile] , защото според мен има доста разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: stanimir64   
Дата:   04-10-08 14:28

100% покритие при 100бр. 10/15 със смесено съдържание.


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: haaho   
Дата:   04-10-08 14:50

Екстра, това твои наблюдения ли са или данни от производителя. Колко струват тези 0,2 мл.?

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: 3df   
Дата:   04-10-08 15:43

...Принтерите се делят на два вида. Епсън и всички останали....

Не е точно така, но и аз съм за Епсона, и го препоръчвам пред канона.

КАчеството е добро
Мастилата са добри - в смисъл не са на водна основа и съхнат почти веднага след печат.

Възможносттта да се постави Система за подаване на мастило си е голям плюс.
НАправо забравяш за патрони и зареждане. Разбира се мастилата трябва да са качествени,
За добър ре3зултат трябва и добра - скъпа хартия.
При пробване за печат с ХП 1210 А3 с нови мастилници 45 лв цветно на 40 лв черно.
Резултатът беше 10 - 11 А3 колпоя . Разпечатките бяха на пейзажи и портрети.

Така, че разхода на мастило никак не е малък.
Ама то не може с "п****я - боя".

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: GenaDP   
Дата:   04-10-08 15:50

СНПМ може да се поставя на различни марки, не само на Епсън.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: 3df   
Дата:   04-10-08 15:54

Така е, но с Епсона е най безпроблемно.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: stanimir64   
Дата:   04-10-08 16:47

Разход на мастило 0,2мл.за 1бр.10/15 на стойност 0.8ст. И не само от мой опит.


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: ALBIREO   
Дата:   04-10-08 16:55

Принтерчето ми е смепно - Epson R285, но ми се иска да извадя максималното качество на което е способен, та въпросът ми е - коя хАртия да ползвам? Epson Ultra Glossy или друга марка?
Мастилата - единствено оригиналните на Epson ли са най-качествените за Epson - по принцип? Ако не - кои?
Тези за СНМП достатъчно близко ли са по качество до оригиналните или дори по-добри?

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: haaho   
Дата:   04-10-08 17:01

stanimir64 написа:

> Разход на мастило 0,2мл.за 1бр.10/15 на стойност 0.8ст. И не
> само от мой опит.
>

Аз питах за цената на оригиналите мастила, при заместителите цената вече не е фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: stanimir64   
Дата:   04-10-08 17:12

Не съм виждал оригинални мастила да се продават в наливно състояние.
1година след производството на един модел принтер производителят продава лиценз за производство на мастило на доказана/и/ фирма, ката фирмата спазва технологията за производство. Както кока кола например.


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: stormfx   
Дата:   04-10-08 17:21

При мен средния разход е около 14 ml/кв.м, което се покрива общо взето със 0,2 мл за 10х15. С Epson ако не се печата често ще има проблем. Ако замине главата рязко ще ти се оскъпи печата [smile] Със СНПМ нямам опит. Знам обаче, че безплатен обяд няма. И на мен ми е интересна темата, защото мисля да си взема някакво А3 принтерче та чета внимателно [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: Kanonir   
Дата:   04-10-08 17:23

Албирео, хартията зависи от кадъра който ще печаташ, някои неща стоят по добре на мат други на гланц, трети някъде помежду двете, така че типа хартия си е повече въпрос на вкус и лично виждане за това което търсиш като детайл, текстура и Dmax от комбинацията хартия/изображение - т.е единствено ти можеш да кажеш кое е добре според/за тебе. Казват че оригиналните мастила на един производител най-добре работят с оригиналните хартии от същия, звучи логично, но личното ми мнение е че мастилата работят добре със всякаква качествена хартия на пазара. СНМП система и "търдпарти" мастила (като комбинация от качества) досега не съм виждал дето да се доближава до оригиналните мастила, ако печаташ на хубави (респективно скъпи) хартии и/или за клиент по-добре не ги ползвай - еФтиното ще ти излезе доста по-скъпо.
Задължителното нещо - калибрирай си принтера - направи си профил за всяка хартия или комбинация от мастила и хартия, ако ползваш неоригинални мастила, то и за оригиналните важи, но там може и да го пренебрегнеш - повтаряемостта е достатъчна в повечето случаи. Цената платена за калибрирането се връща многократно от спестеното мастило за проби и натамъняване впоследствие!
[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: ALBIREO   
Дата:   04-10-08 17:32

Канонире... благодаря, точно така си мислех и аз, а за калибрирането на принтера - нямам идея как/кой може да свърши тази работа.

Относно мат/гланц - така е, но все пак - кой мат и кой гланц? Предполагам - най-скъпият (и най-тежкият) дава най-добри резултати. Лично аз не държа да е "евтино", защото печатам само за клиенти, а за себе си много рядко, но винаги държа на най-доброто (което е по възможностите на този принтер)!
Разбира се, ще ъпгрейдна принтера на А3 след време, когато и изпитам нужда от този формат. А и друго са си 8-те мастилници. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: GenaDP   
Дата:   04-10-08 17:43

Профил на принтер мога да ти направя. За хартиите - дали мат или гланц зависи от мастилата, които ползваш. Теглото няма значение, стига машината да може да поеме такава дебелина.

Казват че оригиналните мастила на един производител най-добре работят с оригиналните хартии от същия

На хубава хартия всички мастила се държат добре.

"търдпарти" мастила досега не съм виждал дето да се доближава до оригиналните мастила

Аз пък съм виждал такива, дето работят по-добре от оригиналните. Става дума за цветовъзпроизвеждане. За дълготрайност - нямам идея. Предполагам, че са по-зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: IDA   
Дата:   06-10-08 20:34

Da.Fo,

Това с трайността на отпечатъка няма нищо общо с Априлското въстание и не е търговски трик. Има си методики, според които се правят тестове за стареене с продължителност от няколко месеца до около година, като се следи изменението на различни параметри в този период, като промяна на интензивността на цветовете от скалата, наситеност и пр., след което се строят криви на изменението на тези параметри и после се интерполират до 100 години. Така впрочем се прави с всички технологии, когато се специфицира параметър стареене.

Аз до март тази година печатах с един принтер на HP (930C), който е на 9 г.. Използвах заместители на оригиналните му мастила на водна основа. В къщи си бях направил едно табло със снимки, на което снимките са незащитени, т. е. в пряк контакт с околната атмосфера. След около 2 г. цветовете избеляха, като първи признаци на избеляване се получиха на третия месец след отпечатването. Снимки в рамка под стъкло на 9 г. и такива, поставени във фотоалбум или полиетиленов джоб и до ден днешен не са мръднали.

През март си купих Канон 4500 и също разпечатах снимки и ги покачих на таблото незащитени. До този момент (след 6 месеца) не са показали никакви признаци на избеляване на цветовете. Очаквам да видя резултата след година, сравнен с копия на същите снимки, сухранявани във фотоалбум.

ИЗВОД:
======
Ако искате траен отпечатък от мастиленоструен принтер, съхранявайте си снимките в рамки под стъкло или във фотоалбум. Няма да имате проблеми с дълготрайността на отпечатъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: stormfx   
Дата:   06-10-08 23:12

ALBIREO, по принцип е редно да си направиш калибрация на всички комбинации мастило + медии + различните резолюции. Ще изпринтиш сума ти квадратчета, но резултата си струва. Не знам само на Гената дали ще му стигне търпението за пълно профилиране [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: GenaDP   
Дата:   07-10-08 02:01

аз профилите да не ги смятам с калкулатор, че да загубя търпение? Има си програми за тая цел...

А що се отнася до резолюциите - не съм чул някой досега да си прави профил за draft режима.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: stormfx   
Дата:   07-10-08 12:08

Има си програми наистина, но аз на профил принтя около 900 и нещо "patch-a" и освен ако нямаш автоматична маса ще си трябва да се обхождат на ръка. За резолюциите всеки сам си решава. На мен ми се налага да профилирам за различни, защото не всичко печатам на 1440. За широк формат това си е убийство [smilie5] Голямо чакане пада а не винаги е необходимо.


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер
Автор: mikentura   
Дата:   08-12-08 19:01

какво мислите за екосоловентните принтери за фотографско качество, при тях разхода на мастило е значително по малък. За епсон и канон разхода който дашат производителите е 7-8 мл. на квадрат а тук някой спомена 14.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »