Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Необоснавано висок рейтинг
Автор: swan_   
Дата:   01-10-08 14:31

Пускам тази тема, защото вече няколко пъти попадам на снимки с доста голям рейтинг, които аз не мога да оценя подобаващо и ми се иска някой да обясни какво им е ценното. Предполагам, че и много от съфорумците имат същите наблюдения, та нека да споделим кой какво е забелязал. Не знам защо, но на мен ми се струва, в духа на темата за митовете, че това е потвърждение на мита за приятелско гласуване и Ай Си Кю общности.[smilie23]
Нека да потвърдим или оборим мита![smilie8]
 Re: Необоснавано висок рейтинг
Автор: swan_   
Дата:   01-10-08 14:34

И снимката от днес, за която вече споменах в темата за митовете:
https://photo-forum.net/i/959974


Авторът има хубави кадри. И тази снимка не че е лоша, но събра за 15-20 минути 28 Б рейтинг. Е много моля някой да поясни как така толкова хора я намериха за впечатляваща за толкова кратко време. Има профита тук, нека да кажат - кадриране ли е, тониране ли, острота, момент и т.н.

 Re: Необоснавано висок рейтинг
Автор: ivan.draganov   
Дата:   01-10-08 14:35

Много хора се познават и си гласуват ... няма лошо .....[smilie24]
 Re:
Автор: dau   
Дата:   01-10-08 14:36

има драматично небе [smilie24]
 Re: Необоснавано висок рейтинг
Автор: didesignbg   
Дата:   01-10-08 14:37

е тя е със смешно малък рейтинг, могат много по-добри примери да се намерят.
 Re: Необоснавано висок рейтинг
Автор: ogimag   
Дата:   01-10-08 14:38

Задаваш отговори. Какви по-фрапираши примери има...
 Re: Необоснавано висок рейтинг
Автор: navy   
Дата:   01-10-08 14:39

Оценките са отражение на оценяващите, не толкова за качеството на снимката [smilie7]
 Re: Необоснавано висок рейтинг
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-10-08 14:41

Снимката е зле
 Re: Необоснавано висок рейтинг
Автор: bozo   
Дата:   01-10-08 14:42

Ех, този рейтинг....Как беше - всеки петък се изплащат дивиденти - 10 лв на всеки 10Б точки... Е така е, пари правят хората...Аз май съм си объркал адреса, щото ония чекове така и не пристигат...
 Re: Необоснавано висок рейтинг
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-10-08 14:45

Мдам, прави си изводите за оценяващите. Не за тази конкретна снимка. Снимката е приятна. Рейтинга не е много голям, че да се чудя защо. Но за други става въпрос....
 Re:
Автор: swan_   
Дата:   01-10-08 14:46

Абе надали е до небето. Нямам много време, иначе бих се разтърсил за небета и небеса без нито една точка[smilie7]
Иване, има лошо, защото се опорочава идеята. И аз имам приятели, които ми преглеждат профила често и гласуват. Ама т'ва не ме топли. Винаги предполагам, че част от точките ми са от тях. Но нали идеята на Б рейтинга е да бъде нещо като по-елитарна оценка, като нещо на което да се довериш. Както казах в другата тема, аз съм начинаещ любител и често пускам сортиране по Б рейтинг с идеята да разбера как трябва да се снима, но такива примери опорочават и карат много от съфорумците да се откажат от качване на снимки тук. Мисля, че трябва по толерантно и честно отношение и както преди време предложих, ако може "избраните" когато гласуват да пускат по един ред отдолу - това е добре, това не. Тогава ще има смисъл за автора.
 Re:
Автор: swan_   
Дата:   01-10-08 14:49

Ми дайте примери де!
И нека някой от гласувалите да каже какви са съображенията му.
Снимката наистина не е с прекалено висок рейтинг. Просто ми направи впечатление скоростта, с която набра точки след пускането й.
 Re: Необоснавано висок рейтинг
Автор: boll   
Дата:   01-10-08 14:52

Истинските приятели са Б-приятелите. Въпросната снимка за 15 мин натрупа 28 точки в Б. После нещата взеха да си идват на мястото. Обикновено Б рейтинга е 0 до 1/3 от А-рейтинга.

Админите спокойно могат да си пускат статистика за изключения и да фащат лошите "приятелски кръгове"
 Re: Необоснавано висок рейтинг
Автор: MireXa   
Дата:   01-10-08 15:00

Н мен снимката доста ми допадна. Причините са :
1. Небето й е хубаво.
2. Цветовете са естествени и приятни за мрачна снимка.
3. Няма оня шум, характерен за обектив от ниския клас. /тая кристалност и чистота, която,аз например, не мога да постигна с моите снимки... за съжаление..

Поздрави!

 Re:
Автор: krist   
Дата:   01-10-08 15:07

@MireXa: то такава кристалност и чистота може да постигне всеки, който има да отдели към 1000 лв. за нисък клас ДСЛР и да може горе-долу да щрака.. Лошото е когато снимката се оценява само по техническите показатели..
Мисля, че точно тая снимка обаче наистина не е добър пример, щото е приятна - има някаква атмосфера.. Има къде по-тъпи изпълнения с много повече точки..
 Re: Необоснавано висок рейтинг
Автор: ffwd   
Дата:   01-10-08 15:13

И аз се възмущавам от необосновано висок рейтинг. Ето тук щракнах гримьорката на балкона преди да запали цигара, а какъв рейтинг му излезе на момичето - чак неловко ми стана.. [smilie18]


http://212.36.3.59/site_pics/189/w_1214753264_FWD_1668_web_forum.jpg



 Re:
Автор: swan_   
Дата:   01-10-08 15:19

Мирела, благодаря за коментара!
Подобно небе има на хиляди снимки, надали това може да е причина.
Цветове - ок, съгласен съм!
Какъв шум? Защо трябва да има шум. И от кога обективите имат шум?
Гледайки твоя рейтинг очаквах малко по-добре обоснован коментар. Такава снимка можеш да направиш и без скъп апарат. А и както казва крист, от кога качеството и техническите показатели са критерий? Виж, ако имаше нещо в нея - някакво движение, интересен човек или обект, беше се извила буря с навъсени облаци и едри капки дъжд, някаква уникална ретро кола отпред или каквото и да били подобно, което да ти задържи погледа никога нямаше да пусна тази тема. Или поне нямаше да я дам тази снимка за пример.
Искам отново да се извиня на автора за коментарите! Нямам лоши намерения. Просто искам да разбера къде греша.
 Re: Необоснавано висок рейтинг
Автор: Lalinda   
Дата:   01-10-08 15:20

В този кадър определено липсва "кристалност и чистота", напълно тривиален е (независимо от уж оригиналната гледна точка и прешироките полета около него), цветовете не са естествени, бих казала дори, че са неприятни, а кадърът наистина е мрачен, откъдето и да го погледнеш.

Преди време пусках разни римски стандарти, за които един потребител, чието мнение ценя високо, казваше, че са "подтискащи" (със скуката си де). Така е, друго си да им плеснеш по някое драматично небе или да издебнеш преминаването на римска хубавица през кадъра...
[smilie10]

Е, допускам, че е набрал точките си заради пояснението, че това е Бъкингам... Ако сте били в Бъкингам, едва ли бихте се юрнали да гласувате точно за такова нещо, вероятно и сами бихте си направили далеч по-интересни кадри, поне без коли и минувачи из тях...

Е, авторът се е защитил с едно Всекидневие при избора на галерия, с което да отметне претенциите.

А, да ви кажа под секрет, че преди двайсетина години у нас много малко хора пътуваха на Запад/запад, в командировка, и на връщане показваха кадри от местата, които са посетили... Имаше голям интерес, много ни харесваше, че улиците са чисти (например) или къщите измазани (пак например).
[smilie5]
Но само толкова, интересът бе социален, не фотографски. Тук би трябвало да е и фотографски. Но си сложете ръката на сърцето и се запитайте дали бихте произвеждали такива кадри? Едва ли. Нищо лично.

Да вметна само, че съм писала коментара си "Много тъмна" под кадъра преди появата на тази тема. Е, може да се види и по часа, не че някой ще тръгне да ме разследва... Отворих го, понеже бе в лентата на най-премираните кадри и ми бе любопитно какво толкова има в него.

Сещам се и за подмятането на един администратор в друг форум: "За каквото гласувате, това ще гледате на първа страница."

Не съм гласувала за кадъра, дори с издайнически и назидателен бронз.

[smilie5] [smilie7] [smilie5]
 Re: Необоснавано висок рейтинг
Автор: equinox   
Дата:   01-10-08 15:25

Бронза за назидание ли е? Аз май доста съм насъбрал... [smilie8]
 Re:
Автор: swan_   
Дата:   01-10-08 15:25

Благодаря Лалинда! Очаквам такива коментари!
В другата тема спомена за подобни кадри. Искам да те помоля да качиш някой!

ffwd - не разбирам, това самореклама ли е, ирония към темата ли е или нещо друго? Кадърът ти е хубва и доколкот си спомянм съм гласувал за него, но не знам защо го намърда тук?
Ако имаш мнение по темата го кажи, ако ли не....
 Re: Необоснавано висок рейтинг
Автор: admin   
Дата:   01-10-08 15:27

Прекалявате вече с подобни теми.
Нито рейтинга на снимката е толкова висок, нито има някакви данни за свързани гласувания.
Най-малкото обиждате хората по този начин и то напълно незаслужено!
Докажете себе си първо и след това гледайте в паничките на останалите.
Ако искате да критикувате - правете го под снимката - ясно и фотографски обосновано!
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена