Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Pentax K10D+8GB SDHC = Проблем?
Автор: zezo321   
Дата:   21-09-08 20:26

Дали някой е ползвал K10D с 8G SDHC карта? И при това да е записал повече от 2G снимки на нея?

Повода да питам е второто омазване на файлова система с тази комбинация.

Първия път реших, че аз съм оплескал нещо, но сега реших да се закопая.

Това, което установих е, че с пълна повтаряемост след запълването на 2G (64k клсътера x 32kB, ако трябва да сме точни) апарата казва 'Image not stored' и FAT-а започва да става на салата.

Ако се спре снимането на този етап все още е възможно да се възстановят снимките с някаква програма - аз си написах на perl в случая.

Ако обаче се продължи настава пълно мазало. Може би следващите снимки ще са ОК, но ще са записани върху по-старите.

Ефекта се появява при FAT32 с различни размери на клъстера при достигане на клъстер 0xffff. Интересно е, че на 2GB карта с FAT32 няма проблеми.

С K100D няма такъв проблем, но пък има друг, който напълно ме хвърли в оркестъра. Информацията, записана през апарата не може да се прочете през кард ридъра - дава лоши сектори. За сметка на това с кабел за данни към камерата се чете идеално. След презаписване същите сектори са ОК.

Май скоро ще почна да виждам зелени човечета, ако продължава така.

Тестваните камери са с последния фърмуер, картата е Trancend 8G SDHC class 6, ридъра е Transcend M3 (USB ID 058f:6362 Alcor Micro Corp.)

Някакви идеи (освен да отида до магазина за 4 карти по 2G? ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K10D+8GB SDHC = Проблем?
Автор: ize   
Дата:   21-09-08 20:34

С trancend 4G SDHC и К10 нямах никакъв проблем, сега съм с К20 също.



Публикацията е редактирана (21-09-08 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K10D+8GB SDHC = Проблем?
Автор: peterst   
Дата:   21-09-08 20:34

пробвай с друга карта. аз съм с истДЛ, доста по-стар модел, но нямах проблеми с три различни 8гб карти. може и картата просто да не става - често случващ се проблем със sdhc-тата.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K10D+8GB SDHC = Проблем?
Автор: zezo321   
Дата:   21-09-08 20:43

peterest, прекалено повтаряемо се омазва, за да е само от картата, ама знае ли човек.

Ше потърся няколко карти на заем за тестове.

Иначе и istDS-то си работи с това SDHC с ver.2.02, само дето го има странния ефект с лошите сектори - това вече изглежда да е от картата.

p.s. Знам си аз, че не трабва да се пазарува от Плесио, ама кат бяха свършили в Ресет PQI-тата кво да се прави...


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K10D+8GB SDHC = Проблем?
Автор: Martin_Todorov   
Дата:   22-09-08 00:09

Купи си SanDisk и няма да имаш проблем.[smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K10D+8GB SDHC = Проблем?
Автор: enduro   
Дата:   22-09-08 01:54

аз съм с к10д и имам същият проблем с една карта 8g SDHC TakeMS е марката. Аз не мога и 10 снимки да направя дава ми грешки : 'Image not stored' ,не може да се форматира, и като направя няколко снимки и като дам на разглеждане на мястото на снимките имам ? ? ? ? , а понякога забива апарата когато дам на преглед на снимки и като го изключа и включа .. изненада няма ги снимките правени досега , това го прави с firmware 1.00 и firmware 1.30 , с другата ми карта 4Г 144Х нямам проблеми , а самата карта на четец през компютър си записва и трие , форматира се без проблеми ..[smilie25] странна работа сега работи картата пробно на друг апарат и досега не са се обадили, че има проблем ....

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K10D+8GB SDHC = Проблем?
Автор: dobrotica   
Дата:   23-09-08 16:01

Аз снимам с 8ГБ Кингмакс и нямам проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K10D+8GB SDHC = Проблем?
Автор: doca   
Дата:   23-09-08 16:43

Аз съм с 4 GB Turbo SDHC/x150/, клас 6-ти на A-data за 13 лв., която купих от www.mostbg.com и с К200 нямам проблеми, нито с картрийдъра/35 в 1/.
Вчера я пробвах и с картрийдъра на служебния лаптоп/Fujitsu E-series/, също няма проблем с четенето.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »