Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-08 22:57

Нямаш грижи утре ще поровя в харда, че го забравих в работата. [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-08 23:08

А нали чакаме един официален тест от Бони

Новото Сони ФФ с 24.6 мега пиксела

с Цайс 85 ф1.4

Срещу Филмово тяло на Минолта и същия обектив. То както си мисля ще трябва да е от последните 7-ци? нали? Щото 9-тките май не са съвместими с новите стъкла или??



Публикацията е редактирана (07-09-08 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: dimi2007   
Дата:   07-09-08 23:12

Съвместима си е бомба....[smilie24]

...не го давам за никакво Сони....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-08 23:18

Да 85 1.4. е с механичен АФ, за ССМ ставало дума т.е. Цайс 24-70 например

http://www.dyxum.com/columns/other/maxxum9/index.asp

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: dimi2007   
Дата:   07-09-08 23:24

Да !

http://www.mhohner.de/sony-minolta/onebody.php?id=9


SSM support? yes



Публикацията е редактирана (07-09-08 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: rolla   
Дата:   08-09-08 02:17

Ем' хубу..аз ще му се вържа на Бай Дими

Ет' ти един кадър от скромния ми ПентЮ К100Д ,вдигнат от 6 на 21мп:

това е целия кадър само ,че смален до 1280 точки:

http://i26.photobucket.com/albums/c106/mezan/PENTAX/IMGP2079_21mp_full.jpg







А това е кроп от центъра:

http://i26.photobucket.com/albums/c106/mezan/PENTAX/IMGP2079_21mp_crop.jpg




Ако искаш целия 21 мегапикселов кадър трябва да ти го пратя на мейл щото във фотобъкет.ком не ми дава да качвам такива големи файлове (около 10 мегабайта е)
Аааа,щях да забравя:не знам колко време ти е отнело сканирането + обработката,на мен ми отне точно 6 минути ,направо от конвертора+noise+unsharp mask.Смятай ако си бях поиграл още 6 минути...Друг е въпроса:ЗА 'КЪВ ЧЕП МИ Е?

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: dimi2007   
Дата:   08-09-08 02:51

Рола, добре е...[smilie24]

ама....сигурно си снимал на ф16 или ф22...[smile] , а моята е на ф1.4 ....

21 мега стана случайно - скенера беше на 4000 и се получи толкова....

Тва с времето е смешно - все едно човек да си рече: Я да ударя една на ръка, че ще стане за нула време - вместо да търся партньорка...[smilie5]

....пък и...сканирането с Берга е не по-малък кеф...[smilie24]

Да не говорим, че цифровалното с къвто и обектив да го мажеш, все си боде и стой настръшелено - а бе като лабораторен парников домат сорт "Идеал" в супермаркет и т.н., и т.н. да не се повтарям....

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: rolla   
Дата:   08-09-08 03:21

Обектива е КИТарата на Пентакс 1-ва версия.Блендата е ф/8.Е, не е 1.4 ,но пък ти що си с ф/1.4 значи обектива ти е по-вървежен от моя:)
Дими, не ме разбирай погрешно.Филма си е кеф и на мен от време на време ми се случва да заредя някоя филмова камерка (имам един телеметричен канон дето много ме радва) и да разцъкам един два филма.Вярно е ,че трудно може да се постигне филмовото излъчване с цифрова снимка.Не е невъзможно.В случая обаче говорим за качество а не за "филмово излъчване" и трябва да разбереш ,че матриците отдавна издухаха филма.Беше то времето на първите професионални СЛР цифрови Кодаци и малко след тях , когато имаше спорове дали филма съдържа повече информация от матрицата.Този спор отдавна не съществува вече.
Филмът винаги ще ме кефи и ако имах повече време и маааалко повече финанси щях по-често да снимам на филм.За сега обаче ми идва скъпо и бавно.Това с времето не е смешно защото аз партньорка си имам и предпочитам да се занимавам с нея вместо да ходя до фотостудиа да сканирам да копирам после и т.н...



Публикацията е редактирана (08-09-08 03:23)

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: dimi2007   
Дата:   08-09-08 12:24

Брей....ми то било пълно с детайли и остротар просто требвало да се пипне повече....

Гледам и Рола - нойс-мойс, подострял софтварно...

Та коригирах лекинко - без коментар !


http://fc04.deviantart.com/fs36/f/2008/252/e/a/new_by_dimi2007.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: matataupa   
Дата:   08-09-08 12:51

[smilie24]

може и по добре. Естествено, не бях предупреден и кристалите ми се сбърчиха в долния десен ъгъл на монитора, но за разлика от преди не изпитах мигновеното желание да ям кокос.

Макар че, да си призная лееееееко го побутнах, с надеждата да видя какво се червенее зад него...

Абе, ФИЛМ[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   08-09-08 13:00

този път не търсим гамут, реалност, въздушност и ала-бала...просто приказките за големи детайли при цифровалното са си приказки...[smile]

Без острене деселера си е нищо особено....

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: asahi   
Дата:   08-09-08 13:04

Острене детайл не вади, да те светна.

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: dimi2007   
Дата:   08-09-08 13:07

Асахи - тва казвам, че при деселера на остренето му викат детайл.....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: rolla   
Дата:   08-09-08 13:12

Ай да видим сега ще почерпиш ли дет' те светнах на нойс-мойс,шарп-марп ,ала -бала[smile]
Сега вече си готов да къртиш фулфреймовите "деселери"!![smilie7]
Дими,сканирай една в по-общ план на някоя сграда на бленда ф/8 примерно, с най-острия обектив ,който притежаваш и после я мини през обработките дето ти казах и я качи тук да гледаме.Тази на ф/1.4 ме притеснява а и зоната на фокус е малка за да определя има ли детайл , няма ли...

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: next_time   
Дата:   08-09-08 13:23

Дими правиш концептуална грешка като си решил да бориш на резолюция.

Филма има други предимства наблегни на тях.Пробваи и 50аса Ч/Б

Ама като знам че пускаш теми само за да правиш трафик на саита ..... май е все тая какво ще снимаш.

Както Тантрис е решил да откаже хората от Канон, така и ти си решил да ги откажеш от филма[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: carl_cox   
Дата:   08-09-08 13:25

dimi2007 - [smilie24]

абе така си е, ама ето сега има надежди, че новите 24 мегапикселни пълноформатни фоторекордери от Nikon, Canon и Sony щели да гонят по качество средният формат...бреееей!!!!

май софтвареното напредва [smile]

има слухове, че въпросните нови гигапикселови де-селе-ри щели да вървят бъндел с хадрверен дивайс за придаване на острота - наточени брадвета, с които кустомерите да си подостряли най-качествено кадрите [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: DeyanStefanov   
Дата:   08-09-08 13:26

вие ме изумявате тотално! чак вземам да се чудя дали да отварям форума напоследък!
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: Тед   
Дата:   08-09-08 13:32

А бе, аз от село да питам, ако некой обектив-трепач на ИСО 100 покрива макс 12 мпкс, другите 9 мпкс от сензора или матрицата от къде ги пълните юнаци до заветните 21 мпкс ?[smilie11]

Разширявам питанката. Сензор 15 мпкс на супер-дупер ДСЛР, обектив трепач, 100 ИСО, приемаме 10 мпка резолюция от обектива, другите 5 ммкпс от къде идат ?[smilie11]

Тест - супер дупер ДСЛР с БИГ МАМА Матрикс.
Слагаме му Нахакан хобектив от Женския пазар.
Дзверим се да видим ко става по картинката от и след РОУ и установяваме в един глас, че Хобектива не е мек, не че му липсва контраст, не че снимката е мазна, просто снимката е на фокус, но ги нема линиийките на lpm да покрият таз голяма Биг Мама.

Слагаме същия хобектив на непретенциозна Кропка. Щракаме и гледаме и цъкаме с език... ей.. "Кропката си е кропка", дручко си е 1.6..[smilie3]

Аз ли варих много ракия или се напих...вий ми кажете.

Чакам мнения от ранга на Бони.
Блг. предварително.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   08-09-08 13:51

Автор: next_time
Дата: 08-09-08 13:23

Дими правиш концептуална грешка като си решил да бориш на резолюция.
----------------

просто не виждам разлика - не съм имал намерение да боря резолюция - пък и извън резолюцията всичко останало е в полза на филма....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: dimi2007   
Дата:   08-09-08 14:32

Значи......

при положение, че снимка, по-голяма от размера на екрана не се ползва, дори и да има деселера някаква малка преднина пред един обикновен филмов скенер и Кодак Голд 200 примерно - тя е БЕЗПРЕДМЕТНА....
Ако е нужна резолюция и много големи увеличения - ще щракна с Хасела и 120мм макро-планара, ще сканна на 5000те оптични депета и ще продухна всички нови модели деселери дето ще дойдат на следващите Фотокини за една петилетка напред.....[smile]
Тааа...който не снима за вестници, списания, сватби и др. комунални мероприятия, по-добре да си похарчи парите за нещо друго, вместо да сънува 24 мегапикселни таласъми.....

П П - Мерси за любезното съдействие на Рола - ще щракна непременно подобен кадър и ще премерим....[smile]

[beer]



Публикацията е редактирана (08-09-08 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: next_time   
Дата:   08-09-08 14:56

Абе преиграаваш с филмовото.

но ти си знаеш[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 21мегапиксела скан от кодак 100УЦ
Автор: dimi2007   
Дата:   08-09-08 15:33

Не бе Некст - но днес, на бързината с която виждат изображението на ЛСДто на деселера и след това на РСто му викат КАЧЕСТВО...[smilie5]

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »