Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   28-08-08 18:39

тед, не разбираш... снима се на матрично мерене и автоматика с приоритет на диафрагмата... двере камери имат различен алгоритъм за изчисление на правилната експозиция и от там се разминава експонацията... само че не виждам къде е връзката със фокуса. канона има видим бек фокус но не това е проблема , а това че в картинката има редица оптически дефекти , а обектива е притворен до ф:2.8... за това ми е кофти впечетлението. изобщо не говоря за правилноста на експонацията, тя не ме притеснява...поддържам си мнението че бройката нещо не е изправна и на есен ще направя по сериозно сравнение с друга бройка 35/1.4 и няколко никора/твърди и зумове/...

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: ffwd   
Дата:   28-08-08 18:39

Мен и друго ме смущава - никонската картинка видяна на 100%, дори на 200% напомня на чист филмов скан, докато подобен кроп от 5D особено в зоните на контрастни преходи стои като от мобилен телефон/сапунер/битова HD видеокамера..
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: danbi   
Дата:   28-08-08 18:39

Може ли да допуснем еретичната мисъл, че D3 мери по-правилно?

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   28-08-08 18:41

ако някой може да конвертира канонската с ДПП и да ми я прати да му пратя файла?

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Тед   
Дата:   28-08-08 18:49

муу матрично мерене и на двата апарата, ама при Д3 стъклото на очилата е съвсем друго откъм светлинни условия.
Вдигнатата камера на модела затъмнява стъклото на очилата.

При 5Д има съсвсем друг контраст - има силна отразена светлина в стъклото и тъмен констраст.
Фокусът е забил на светлия учстък .


http://img142.imageshack.us/img142/5061/51952745eh7.jpg





Публикацията е редактирана (28-08-08 18:54)

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   28-08-08 19:23

ted, мисля че не си наясно с размера на сензорите в матрицата и начина по който тя "претегля" мотива...
и пак да кажа , ако не си обърнал внимание - не ми е думата за правилноста на експозицията... както и да е!

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   28-08-08 22:32

мда... защо ли говоря за фалцета на тенорите? сигурно заради впечатленията ми от срещите с тях... когато съм пробвал да сравнявам в идентични условия какво бих получил с някой от тях или с моята техника - резултата винаги е водел до неистово плюене от страна на заинтересуваните че подобни сравнения били безобразни манипулации... защото аз лично намирам за себе си че тенорите имат проблем с фалцета....
преди години основното верою на талибанчетата с бурканчета бе че ако не правиш метани пред"тенорите" и фф на канон си смотан балък/ почти не се предлагаха на пазара тогава други камери с фф сензор/ ... та значи независимо от това с какво се занимаваш , какви интереси имаш и колко ти е опита -ако не си с канон и с тенори си някъв смотльо дето простотрябва да се гръмне...
еми аз като човек дето отдавна се занимав с изхранването на семейството си с фотография/ за печатни медии предимно/ при възможност рекох да видя колко е разликата какво бих получил с едната или другата система - като краен резултат -което е основно за моята работа. може пък да ми се наложи да сменя системата ако губя много качество...
тогава снимах с про никон Д2х, и ежедневно група талинанчета във форума ми обесняваха ка дори и най добрият към момента никон е "дръвце" в сравнение с достъпният за хората полулюбителски модел канон 5Д... първо защото канона е с по голвма матрица , с по нисък шум* , и с възможности за по качественна Л " тенорско уникална " оптика... доста ми беше притеснено , все пак 3 деца храня с тази фотография.. та рекох ако трябва да сменям да се обедя овреме... обаче какво да сравня, никона е с кроп фактор 1.5х? любимият ми 85/1.8 аф - д никор става 127мм като пример[smilie10] еми като абсолютист реших че най добре да го сравня с тенора на колежката ми /току що купен 135/2 към новия и 5д/ ... 127ммпри 1.8ф експонирани върху 12 мегапиксела но сгъстени на много по малка матрица от канонската 12 мегапикселова матрица на 5Д... постоянно ми бутаха в лицето милите форумци тестовете на фото.до и други сайтове от сорта за превъзходната резолюция на тенорите , та ме бяха притеснили... дет се казва абсурдно е никора да направи добра картинка, би трябвало за да е конкурентен да има поне 1.5 пъти по голяма разделителна способност...май[smilie8]
на по голямо платно дет се казва по отчетлив детайл се рисува, което си е така -така е!!!

с присвито сърце пристъпих към реализацията на сравнението... наредих в студиото една елементарна постановка , но с наличие на дребен детайл , на известна дълбочина между плановете и разбирасе на детайли с ярки бликове за да проследя рисковите зони за аберации... ползвах амбиентно осветление за да може променяйки диафрагмената стойност камерата сама да избира времето за експонация и с лекота да мога да направя клин... извадих тежкият , масивен зинарски статив и започнах да снимам роу файлове...конвертирах ги и ги показах[smilie8] кофти стана работата !падна бомба... проявих еретизъм да сравнявам полученото от канонски фф и никонският кроп със евтината линия оптика срещу най острия тенор... е, обвиниха ме в еретизъм некомпетентност и палячовщина... манипулации и кво ли още не... наложи се да повторя опита с тези и други обективи пред група застъпници на "правата" вяра и едно новоизлюпено еничарче [smilie3] , ама добре си прекарахме[smile]

поради предоставената ми радостна възмоност да качвам цели картинки в нета и за да отбележа настъпващата годищнина от момента в който гуруту на талибанчетата , думкащият с гръмотевици господар на светлосилната оптика ме обвини офицялно в еретизъм ,без дори да погледне картинките - щото смисъл нямало! това било безбожие!!! та в чест на блюстителите на правата вяра си позволявам отново да ви представя част от тази "ария за тенори“ и обикновенни балъци - за разтуха...от най светлата и част, та до ф4 - дето мрака става непрогледен и сми повече няма.....

петък почва след малко и светът е такъв какъвто е ...




http://renai.kicks-ass.net/muu/C135f2.jpg



http://renai.kicks-ass.net/muu/C135f2_8.jpg



http://renai.kicks-ass.net/muu/C135f4.jpg




...

http://renai.kicks-ass.net/muu/n85f1_8.jpg



http://renai.kicks-ass.net/muu/n85f2.jpg




http://renai.kicks-ass.net/muu/n85f_2_8.jpg




http://renai.kicks-ass.net/muu/n85f4.jpg




тази музика не погали моето ухо! не настоявам някой да се съгласи с мене, мнението ми е субективно, но това е моят опит и го споделям с вас! за забава и може би за малко размисъл! наздраве! [beer]


--------------------
*факт е че по това време канонската техника бе недостижима като ниски нива на шум и съответно възможност за висока чувствителност... затова колежката ми която предимно снимаше във филмови продукции и на концерти се обзаведе под мое давление с техника канон [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   28-08-08 22:43

това съобщение е заличено след сигнал за спам

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   28-08-08 22:49

аха, единият носител е канон, а другия никон... [smilie5]
жорка, лягай си бе,ти си вяраящ! това не е за тебе! за теб резултата е без значение, стига да има вяра....

това е за хора дето си гледат с очитеи си мислят с главата... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   28-08-08 22:50

шмекер, виж как се тества обектив

http://photo.net/nikon-camera-forum/00GQh4


I've used my D200, with matrix metering. Camera was tripod mounted, and correctly aligned against a wall mounted ISO-Standard resolution chart, filling the viewfinder image. ISO speed was 100, camera was manually focus, with 3-shot focus bracketing, the comparison is between the best of the these bracketed shots (not much variation, btw).

стига си ментал хората ве МуууууУууу

с тея смешните нагласени тестове само пд, мартинов и навчо може да ти се радват.


шмекер [smilie21] [smilie21] [smilie21]


[smilie23] [smilie23]

хората не пасат трева вече ве [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   28-08-08 22:52

с тия кухите любителски тестове не фърфиш ве мУуууу [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie5] [ezik] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   28-08-08 22:54

гошка, иди преговаряй счетоводството... никакво тестване няма значение когато крайния резултат говори...
а ако ще се буташ тука пускяй аргументи, ама големи, че иначе за нищо не ти стават заклинанията [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: pmartinov   
Дата:   28-08-08 22:55

[smilie5]

Ти пък кога си правил тестове та взе да ги разбираш вече ?

Ааа четеш [smilie24]

[ezik]

Ми добре ! Продължавай [smilie24]


[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   28-08-08 22:58

това съобщение е заличено след сигнал за спам

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: pmartinov   
Дата:   28-08-08 23:00

това съобщение е заличено след сигнал за спам

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   28-08-08 23:01

жорка, отвори си тема -"четох в нета" ...всеки неаргументиран от тебе с картинка в тази тема пост , в който няма нещо конструктивно по темата ще бележа спокойно с бутона " спам" ...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   28-08-08 23:02

това съобщение е заличено след сигнал за спам

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   28-08-08 23:03

2...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   28-08-08 23:04

това съобщение е заличено след сигнал за спам

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   28-08-08 23:06

това съобщение е заличено след сигнал за спам

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   28-08-08 23:07

това съобщение е заличено след сигнал за спам

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zariio   
Дата:   28-08-08 23:08

pmartinov написа:

> [smilie5]
>
>
>
> Двамата с Канонир отворете тема :
>
>
> "Прочетено в интернет ..."
>
>
>
> [smilie18]
>

Точно пък ти да ни обясняваш за предимствата на интернет[smilie18] [smilie18]

дето китайския ти е като втори роден език[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   28-08-08 23:08

3,4...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   28-08-08 23:11

[smilie5]

Ааа Канонир де е [smilie11]

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   28-08-08 23:11

това съобщение е заличено след сигнал за спам

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »