Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: фалцет в операта...
Автор: danbi   
Дата:   26-08-08 12:02

muu, може ли да е правен специално за теб?

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   26-08-08 12:04

сигурно...

според мене тенора беше кофти бройка, а тялото на какноа е с бекфокус... [smilie5] ама малко е писнало вече от подобни обеснения...


гледам жорката фана лста да ми пише... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   26-08-08 12:05

не им го казвай лс-то


да им е интересно на следващия ти тест, че то и без това е бая бита работата от сега [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   26-08-08 12:17

гошка, какви тестове бе момко??? просто снимаме с различните системи в еднакви условия и сравняваме,прекарваме си добре /е, за едни е по забавно/ и така... къв ти е проблема от ова да се покаже резултата??? тъпо ли ти е,кво?[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   26-08-08 12:18

еднакви условия викаш [smilie11] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   26-08-08 12:19

а кое е различното [smilie11] освен системите?

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: canonio   
Дата:   26-08-08 13:20

Муу, страшен тест[smilie24]
А цветовете на втората снимка нарочно ли са осрани, или всичко е някаква шега.
Не знаех, че тантрис е зелен[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: didesignbg   
Дата:   26-08-08 13:37

да бе той на първата щото не е маджентен[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: canonio   
Дата:   26-08-08 13:39

Ами тантрис може да е алкохолик или с високо кръвно, ама не е жаба.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   26-08-08 14:04

момчета, спокойно! ако може без груби изрази.цветовете са както са били по камерите - на никона е някакъв пресет за студио, на канона не знам какъв е ,може би ауто. ако оправим цветовият баланс,по добре ще са снимките? [smilie3] щото не е проблем да се настрои роуа...

сега..разбирам ви,ама какво да направя? човека ми се обади да се видиме ... да сме поснимали, да поговориме.това и направихме! какво да кажа...тест не сме снимали, а да кажа че снимките от канона са супер ми е трудно... то и от никона не са супер ,де...[smilie3]
та така, просто споделих,но като гледам интереса ще поканя есента някой печен канонец, примерно никсъна ,може и с компания...да направиме някой по сериозен сравнителен експеримент...както си му е ред, от статив,при контролитани условия[beer]


преди малко говорих с тантрис,останах с впечетление че е доволен от канона така че всичко е ок...

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: rolla   
Дата:   26-08-08 14:06

50/1.4@1.4 ,средно-лява фокусна точка(май е кръстна) точно на муцуната на Светльо.Директно от апарата ,че даже и в джей-пег бях снимал...качих я в цял размер ,но пикасата ми я ресайзна на 1600точки и изтри екзифа[smilie10]
Хваля се просто,не за друго[cool]

http://lh3.ggpht.com/mezanjoro/SLPfL4B0rkI/AAAAAAAAAS4/E53T12-jsU4/cat1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   26-08-08 14:09

цанонио,между другото първите дв картинки са снимани с вянката на дърветата по обед,зеленото си е баш на място - рефлекс от листата е [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: canonio   
Дата:   26-08-08 14:11

Шегувам се бе муууу, лаф да става. Аз със 350Д и 50 1.8 няма да изкарам такъв куц кадър като канонския горе. Де да ви знам кви глупости сте правили[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   26-08-08 14:13

ми аз нищо не съм правил...[smilie8] човека си наглася всичко по камерата[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: kolcho   
Дата:   26-08-08 17:37

Две много тъпи снимки.
А колко умни приказки се изприказваха.....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: rolla   
Дата:   26-08-08 18:42

Ах,кво тъпо!!Като изляза от Пикасата и немогада си видя снимката.Пише 404 Not Found...[smilie23] [smilie23]
Само в темата се вижда на тъмб

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: next_time   
Дата:   26-08-08 19:06

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


От всичко показано и написано до тук се вижда че е ненужно човек да си купува Никон или Канон.

Ебати пръчките[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: danbi   
Дата:   26-08-08 19:24

изобщо не ти трябва да си купуваш фотоапарат. ако ти трябват снимки, може да си наемеш фотограф. той да му бере грижата.

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: next_time   
Дата:   26-08-08 19:29

Данби
вече не
защото взех точно това което ми трябва
...... и така мисля да остане следващите 50г. - поне за толкова време имам филми[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   26-08-08 19:34

а с химията как си?

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: next_time   
Дата:   26-08-08 19:43

тоже[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: danbi   
Дата:   26-08-08 20:07

хехе, ако закъсаш, имам половин кубик черно-бели мат'риали и химия, разбира се с отдавна изтекъл срок на годност. усърдно съм ги скрил от жената.

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   28-08-08 18:06


http://renai.kicks-ass.net/muu/_KAL9418.jpg



http://renai.kicks-ass.net/muu/IMG_9423.jpg



така ... ето това имах предвид когато казах че тенора докара фалцет... при идентична постановка, тенора затворен на 2.8 има извяен бекфокус и купчина дийп пърпъли и други аберации за разлика от никора, отворен на 2.8...
това е, мисля че канонския обектив има проблем, особенно с оглед на глупавото сравнение с бягането и неговия резултат...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   28-08-08 18:11

[smilie5]


Тед

Мъки Никонски....еми...такъв е живота.



[smilie18]




[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Тед   
Дата:   28-08-08 18:30

оо Мартинов,
Какво да кажа - за мен това си е чиста проба манипулация или без да иска е станало от страна муу.


При снимката с Д3 мястото на фокус откъм светлина е прилично сходно (понеже апаратът затъмнява), обектът е относително неподвижен.

При 5Д - обектът не изглежда толкова неподвижен. Зоната на фокус е много контрастна - очилата имат достатъчно тъмни и достатъчно светли участъци.

Резултатът - при 5Д снимката е недоекспонирана, поради фактът, че меренето е отишло на светъл участък, и фотографа се е наложило на ИСО 200 да избузи снимката на 5Д - доказателство - шума в тъмните зони ( ее..и 1/400 vs 1/2000 на Ф 2.8 ИСО 200).
Затова фокусът е отишъл на друга зона, а не там където е на Д3.



Публикацията е редактирана (28-08-08 18:36)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »