Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: фалцет в операта...
Автор: danbi   
Дата:   29-08-08 09:46

Георги, ти прочете ли дефиницията на задачата на muu? [smilie8]

Ако тръгна примерно да си купувам два автомобила от два различни производителя, и единия през цялото време се опитва да ме зарибява с идеята, че неговия двигател бил по-супер-дупер... но пък на мен ми допада другата марка като удобство, визия и други неща... обаче, за да ми е чиста съвестта, решавам да ги опъна на магистралата. И какво? Накрая с марката на която ми харесват и други неща, взема че финиширам първи... щото не е само двигателя в една кола.

Това горе е префразиране на личен опит (точно с автомобили).

Ти имаш ли снимки, които да покажат достойнствата на прехваления ти обектив?

Ако няма къде да ги качиш, ще ти дам акаунт. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Тед   
Дата:   29-08-08 09:47

Аз затова казах да пише из чуждите форуми, та да се убеди какви щуротий е наплчскал.

То ясно на всеки, че един и същи обектив се държи първо различно на разлини тела, били те и с идентичен кроп.

Пък на муу тряа да му е пределно ясно и друго, че 135 и 85 дори и да приемем със 2000 условности тоя тест, те като обективи имат различни оптически данни и като ДОФ.

Как ще сравняваш и с кропка и ФФ, чийто матрици се държат различно и там като ДОФ, пък и обективи с разлики в този показател.

Да не говорим, че теста на муу с куклите с 5Д снимките се беше объркал с екпсонациийте на апарата, поради неопитност.

Пък за Д2Х- ей гледам на Папи го продават вече година, Джъмбо едва го разкара в чужбина. Що не го взимат [smilie7]
Да не се впускаме с тая грешка на природата Д2Х [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   29-08-08 09:47

15,16...

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: pmartinov   
Дата:   29-08-08 09:51

Тед напълно си прав ![smilie24]

Nikon D300+70-200/2,8 VR напълно отнася твоя тенор ![smilie18]




Ето виж




https://photo-forum.net/joro/emoticons/457.gif



Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   29-08-08 09:52

данби теб пък той те взема насериозно? хич не ми се обяснявай [smilie18] [smilie18]

като е да изкараме канонската оптика зле, слагаме на фф тяло и мерим срещу кропка

а сега обратното не щем

шмекер [smilie23] [smilie10] [smilie5] [smilie21]

целия ти субективен тест или квото е там, е гавра с фотографския сайт [smilie23] [smilie5] [smilie21]




волокин, нищо не каза за "мерилките" на тази ISO таблица. нали не ги печатат за да не е просто бял лист, дето се вика за красота. ти като показваше от лайката ти някакъв скан, не беше ли сложил на стената тези линийки? или се бъркам?

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: danbi   
Дата:   29-08-08 09:53

Едно цитатче за размисъл? [smilie8]

"Any good modern lens is corrected for maximum definition at the larger stops. Using a small stop only increases depth..." Ansel Adams, June 3, 1937

Тед, ако тестовете се направят с еднакви по кроп камери, примерно D300 и 40D, резултата дали ще бъде друг? Ако приемем, че резултата не е субективен, какъвто той всъщност е.

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   29-08-08 09:53

тед, георги... чували ли сте за луминос лендскейп??? ако не сте питайте гугъла.там има сравнения между дидиталка и филм, между дигиталка и голямоформатна камера, между дигиталки фф и 645... е вероятно за счетоводно адвокатските ви критерии във фотографията не са достатъчно професионални....вероятно защото няма чартове...
след като няма как да покажете нещо във тази тема, учтиво ви моля да престанете да спамите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   29-08-08 09:55

това съобщение е заличено след сигнал за спам

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   29-08-08 09:56

това съобщение е заличено след сигнал за спам

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   29-08-08 10:06

бони не писа ли изрично преди време на краско в темата, че не бива да се правят крос сравнения на системи?

а сравнения кроп и некропнат сензор?


и всичко това на очилата на тантрис или манекените?





явно за всички ви е новост какво е ISO таблица за измерване на резолюция, взема да си поискам хонорар от бони, че съм ви отворил очите

мУууу, сега разбирам що аверчетата ти си траят, много си отмъстителен. и имаш склонност да им се сърдиш кой кво казал в нета, голям човек си ве Муууу, не може всички да са винаги съгласни с теб.

това е криворазбрано приятелство.

най-малкото вместо някоя дружка да те плесне през ръцете че се излагаш да спреш, би ти спестила 150 поста да се оправдаваш колко сериозен е смешния ти тест.



моля те не ми се сърди


муахахахахаха

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: danbi   
Дата:   29-08-08 10:08

Георги, аз теб отдавна съм спрял да те вземам на сериозно, първо защото нищо не показваш, и второ защото изобщо не разсъждаваш извън написаното в светите писания които четеш. Попитах те преди време, имаш ли техническо образование, за да водиш смислен спор по технически теми? "прочетено в интернет" не се брои.
Извинявам се за спама.

Чартовете са чартове, и си имат приложение. Повечето са от 'филмовата ера', и ако нямаш нищо против, броя линийки на фокус се брои ръчно, от негатива, с микроскоп.

Георги, ти твърдиш, че снимането с 135/2L на фулфрейм, срещу 85/1.8 на 1.5 кроп е в ущърб на 135/2L? [smilie8]

Напоследък започнах да осъзнавам, че имам сериозен грях с този Интернет...

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   29-08-08 10:13


> Георги, ти твърдиш, че снимането с 135/2L на фулфрейм, срещу
> 85/1.8 на 1.5 кроп е в ущърб на 135/2L?

както казах няма вариант да те вземам на сериозно

стига се мазни на муу, вее, щи се протърка езика от лизане [smilie18] [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Тед   
Дата:   29-08-08 10:13

"Автор: pmartinov
Дата: 29-08-08 09:51

Тед напълно си прав !

Nikon D300+70-200/2,8 VR напълно отнася твоя тенор !

"


Мартинов, очаквах това да изпляска Нафчо. Бях сигурен, че ще има такава тема - 70-200 2.8 ВР § 85мм Ф2.8 "трепе" тенор.[smilie7] [smilie21]

Де го тоз морски гений с кръпката Д300 и зуумчето да изпляска такова нещо. Ще обърне представите на цялото фото общество за негова сметка [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   29-08-08 10:16

17, 18, 19...

георги, като те гледам как си мелиш едно и също почвам да се чудя за душевното ти здраве!
както вече ти казах , мноого добре знам как се мерят абсолютни показатели на резолюция на обектив - за разлика от тебе! и не е въпроса само в исо чартовете [smilie18] освен тях има още много други важни детайли...


сега да те питам... ще пиша бавно -дано схванеш: КЪДЕ В ТЕМАТА ПИША ЧЕ СЪМ ПРАВИЛ ТЕСТОВЕ НА РЕЗОЛЮЦИЯТА НА ТЕЗИ ОБЕКТИВИ?!?


[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   29-08-08 10:18

а кво си правил?

тестове на теглото ли?

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   29-08-08 10:21

а така, браво

двойния аршин,

бони що триеш съобщения в тема за тест на обективи, които обясняват, че тест се прави на таблица за резолюция

рева ли яко муу?

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   29-08-08 10:21

Автор: muu
Дата: 29-08-08 09:47

15,16...


това не е ли спам също?

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   29-08-08 10:25

бе всъщност трийте

аз ще преведа тестовете на муу на английски заедно с двете му имена и ще ги плясна в нета да му се радват профитата


мина онова време с цензурата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: admin   
Дата:   29-08-08 10:33

Изтрити като "спам" са само някои постове на Георги и Пмартинов, след като авторът на темата е натиснал бутона "спам"
Георги прекалявате с епитети от рода на "шмекер" , "ламер" и т.н. Много хора в темата спокойно изразиха мнение, че снимките не им харесват, но само Вие си служите с епитети.
Към всички страни в темата - ако спорите, правете го културно и с примери.

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   29-08-08 10:36

в същите тия спам коментари имаше линкове към ISO страницата с официалния чарт за тестване на обективи

спам викате


ми добре, спам да е, няма грижа [smilie18] [smilie18] [smilie18]

а официалното становище на фото-форум по отношение на това как се подвеждат хората с тестове на обективи върху манекени, при това от човек, който би трябвало да му е ясно как се прави?

бе кой го е еня.

всъщност може да ми наложите наказание за една седмица без форума, по моя молба. считано от сега. мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: danbi   
Дата:   29-08-08 10:38

Георги - Всички гошковци които познавам, винаги са били отворковци като тебе. Колегите в фирмата отдавна имат нарицателно "Гошко".

Не е нужно да ме вземаш на сериозно и често казано ми е все едно как ме взимаш. Не е мъдро сам да си подливаш вода, но ти си знаеш...
Пък muu нямам честа да познавам, ама и това не е твоя работа [smilie5]

Впрочем, хайде мен не ме вземаш на сериозно, но navy безброй пъти предложи да се направи реално сравнение на великия 5D със сапунерчето D300. Може би чакаш супер-дупер 5Dmk2?

Или предлагаш всеки от нас да си купи по един чарт, да го снима с любимия си обектив/камера и да пусне тук по една снимка да си ги мерим? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: laodzin   
Дата:   29-08-08 10:39

Аз няма да се намесвам в тема от преди години, явно останала неизяснена, но ще продължа примера на Дънби.

Когато се състезават два коня, номадите не са имали хронометри, просто ги пускат да бягат по полето и който стигне пръв. В днешно време, използвайки фотоклетки, електронни устройства с 0,001 точност, резултатът ще е дотам различен, че освен на въпросът - кой е по-бързият кон - ще може да се отговори "с колко". А този по-бързият си е по-бърз и с, и без хронометър.


[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: admin   
Дата:   29-08-08 10:40

Официалното становище на ФФ е, че всеки може да показва каквито си иска примери във форума. Това е форум. Това не са официални тестове на ФФ и ФФ няма нищо общо с тях.
Всеки може да изрази мнение стига да е направено културно, аргументирано и без обидни епитети.
В темата има още доста отрицателни мнения относно показаното.

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: kolcho   
Дата:   29-08-08 10:48

Мдаммммм - изприказваха се още два тона умни приказки!
А снимчоците си остават все така безкрайно тъпи, може би защото са от дисциплината "Крава тества фототехника"?.........

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: pmartinov   
Дата:   29-08-08 10:48



АДМИН


Всеки може да изрази мнение стига да е направено културно, аргументирано и без обидни епитети.




Когато това започне да се спазва от всички форума ще е и по-полезен и по-приятен за всички .


Апелирам АДМИН да продължи да наказва всеки който прекалява с обидни думи и епитети!


Само това е начина !


Вече всички разбрахме че съзнателноста и самоконтрола не е на неоходимото ниво...


Добре е да се публикуват имената на наказаните и защо са наказани.Наказанията да се пишат в профила и на друго общо място.
Това ще има добро превантивно действие!



Публикацията е редактирана (29-08-08 11:07)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »