Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: фалцет в операта...
Автор: laodzin   
Дата:   29-08-08 11:07

Един юзър ме помоли да опомена, че на конете се гледали и зъбите, което имало значение за бързината. Та водете си конете редовно на конски зъболекар, да не се окаже, че първото място ви се отнема, защото на коня му мирише устата. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: didesignbg   
Дата:   29-08-08 11:15

доста се чудих за заглавието на темата[smilie11]
сега остана само операта да разтълкувам[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: laodzin   
Дата:   29-08-08 11:29

Гранд Опера (5 акта).

след като заговорихме и за коне предполагам през онези години след революцията някак си са се грижили И за зъбите им. [beer] [beer] [beer]

кандидата за заглавие е може би L'Africaine [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   29-08-08 11:56

георги, очевидно не схващаш за какво става дума... не желая да влизам в глупави спорове с тебе. очевидно не можеш да разбереш разликата между тест за резолюция с чарт и програма за анализ на резултата и сравнението на две системи. тестовете за които говориш не са крос съпоставими по простата причина че те отчитат резултата за дадена комбинация камера/семзор/ + обектив + алгоритъм за изграждане на картинка... те не сравняват чисто физическите параметри на обектива /тях ги сравняват в лабораториите на цайс примерно на стендове с микроскопи и абсолютна планпаралелност и ултрафин филм/...

АЗ СРАВНЯВАМ РЕЗУЛТАТА ПОЛУЧЕН ОТ ДВЕ СИСТЕМИ! опитай да го обмислиш преди да спамиш още по темата...после преведи и публикувай каквото искаш и където искаш, може и роу файловете да ти дам...
и моля като си толкова печен в превода преведи и пусни във форума и матерялите от луминус лендскейпс за които ти споменах по горе...

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   29-08-08 11:58

може би темата не бе започната както трябва и сега е момента да я затвориме, за да я отвориме наново по нормално и да обсъждаме по фотографски нещата...

пък който иска да се надплюва или да споделя какво е чел по нета го приканвам да си овори друга тема [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   29-08-08 12:03

http://www.luminous-landscape.com/essays/Cramer.shtml

георги този линк е спецялно за тебе... пускам ти го като пример за крос платформенно сравнение... може ако искаш да го преведеш.. а ако искаш може да драснеш мейл на автора и на админите на сайта в който е публикуван!

ПС:ето ти линк за още крос платформенно сравнение в същият сайт : http://www.luminous-landscape.com/reviews/shootout.shtml
,http://www.luminous-landscape.com/essays/digicams-vs-dslrs.shtml
и още :http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/1ds-mk11-vs-p25.shtml
, и моля те жорка, не пропускай да кажеш на хората че са ламери и ще им преведеш статиите , та да им се смеят.а също им разправи и какво си чел в нета...



Публикацията е редактирана (29-08-08 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: zariio   
Дата:   29-08-08 18:42

danbi написа:

> muu [smilie5]
>
> Пак само на мен ли направи впечатление, че снимките с никона са
> с еднаква експонация, а тия с канона не? Проблем с меренето на
> различни диафрагми?
>
> Теста, както коментира и volokin си е напълно валиден.
> [smilie24]
>
> Един интересен тест в реални условия би бил на дървета с листа.
> Но кропката с фулфрейм не е хубаво да се сравняват, фулфрейма
> получава сериозен бонус за разделителната способност на
> обектива си [smilie5] Що не сборите 5D с D3?
>
> Това, което мен малко ме чуди във всичките тия сравнения е, че
> те се правят в JPEG. При конвертирането на RAW файла, заради
> байер матрицата, имаш избор да получиш или по-добър детайл, или
> по-добър цвят/шум. Някой интересувал ли се е от настройката на
> тези неща в различните конвертори? (за да са съпоставими)

Много си прав че не бива да се сравнява кроп с фф ама що си мисля че от класа на д3 отговаря 1д??
А пък за това че са правени в JPEG ми се струва че е от полза повече на никона щото от едно време още знам от отворения че 5д се дъни при жпега за сметка на RAW[smilie3]
и така като си забелязал за проблема с меренето при канона случаааайно да забеляза пролема с рязкостта при никон[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   29-08-08 18:49

zariio Канона и Никона са фокусирани на различни места, очевидно. При Никона виждам повечко от праха по мрежата.. (под дясната гърда) а с Канона това е замазано. Освен това, дълбочината на рязкост на Никона изглежда по-голяма (над лявото рамо). При Канона там е мазало.. но може да е специфичен дефокус. Ти какво виждаш и къде?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zariio   
Дата:   29-08-08 19:06

Виждаш повече от праха щото е по светъл кадъра.Примерно при ф2 колкото и да ги гледам двете ами сори баце ама при никона е голяма мазня/която и гърда да гледаш,да не говорим за лявото зрънце[smile] /
Ама тва е доста субективно де.Аз виждам едно друг друго[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   29-08-08 19:15

именно, а и теста е бил на тема "струва ли си" все пак. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muu   
Дата:   31-08-08 14:03

А пък за това че са правени в JPEG ми се струва че е от полза повече на никона щото от едно време още знам от отворения че 5д се дъни при жпега за сметка на RAW ....


зарио, ако си даваше труд да четеш щеше да видиш че тестовете са снимани в роу... публикуван е джипег/ защото в нета няма как да е друго яче/
фокусирано е на едно исыщо място,по един и сыщи начин. доста време роу файловете бяха качени в нета за да може всеки да си ги свали.... канонските кадри са снимани с някаква минимална корекция на меренето която е била включена на апарата, разлика в експонацията мисля че не виждаш, а винетиране на отворено... снимките са конвертирани никонската с нх , а канонската с цс3 и двете програми на дефолдни настройки без никакво пипане, освен корегиране на цветния баланс при цанона , че бяха доста жълтички.

снимките с тантрис са правени в роу и джипег, по негово настояване за да може по лесно да ги разгледа...



p.s:http://tranz.it/load.php?id=7la8SgkBgXXYJUbH148470
това е линк от който може да се дръпнат роу файловете от студийното сравнение. ще е активен 24ч...



Публикацията е редактирана (31-08-08 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zariio   
Дата:   31-08-08 14:29

muu,а ако ти си даваше труд да четеш нямаше да адресираш последния си пост до мен а до данби[smilie23] [smilie3] [smilie23]
Да отговарям ли с примери защо или сам ще видиш?

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: danbi   
Дата:   31-08-08 14:39

zariio, ако все пак се опиташ да проследиш контекста на коментарите ми, ще откриеш че те не касаят публикуваното от muu, а цитираните "онлайн сравнения".
Ще ти го напиша пак в прав тест: става въпрос за често цитирани тук тестове от разни "онлайн експерти" в които сравненията се правят или на JPEG от камерата, или на JPEG получен от ACR "защото това познаваме и то разбира се е стандарта".
Предполагам причината е, че т.н. "прецизен измервателен софтуер" функционира само с JPEG... само на мен ли това се струва странно?

Убедил съм се, че muu е наясно за влиянието на различните компоненти при формиране на изображението, включително и алгоритмите на цифровата обработка.



Публикацията е редактирана (31-08-08 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-08-08 14:50

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zariio   
Дата:   31-08-08 15:01

danbi написа:

> zariio Канона и Никона са фокусирани на различни места,
> очевидно.

А за това какво ще кажеш[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   31-08-08 15:20

зарийо, цитираното изречение е написано от тебе, нали?

значи така, за фокуса вместо да спорите... дръпваш роучетата и ги отваряш - канонските в дпп и си виждаш де е фокуса, никонските съответно в нх...

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: danbi   
Дата:   31-08-08 15:26

zariio, французойките казват

c'est la vie

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: didesignbg   
Дата:   21-03-11 12:31

Satisfaction Guaranteed [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в оперчниата...
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-03-11 12:40

Теста на времето, а не photozone и slrgear има последата дума [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »