Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: фалцет в операта...
Автор: Kanonir   
Дата:   28-08-08 23:38





Публикацията е редактирана (29-08-08 17:05)

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   28-08-08 23:41

това съобщение е заличено след сигнал за спам

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: juliyan   
Дата:   28-08-08 23:42

това съобщение е заличено след сигнал за спам

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   28-08-08 23:48

това съобщение е заличено след сигнал за спам

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Kanonir   
Дата:   28-08-08 23:56

Георги, кво прайте ве хора посред нощ, петъка ли чакате[smilie5] , аз даже с помощта на часовата разлика не мога да ви насмогна [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: volokin   
Дата:   28-08-08 23:57

Георги, не ме разбра.

Когато искам да тествам само две системи и не съм чувал никога за звезда на Сименс или чартове на Едикойси, не означава, че никога не мога да ги тествам. Напротив, мога да измисля безкрайно много начини да го направя. Идеята на чартовете е, когато едно по едно се тестват всички, да имат общо начало, демек, ако днес тествам Сони-Цайс срещу Пентакс, а утре Канон-Никон, да мога да сравня резултатите на Канон и с тези на Сони, а не отново да тествам Канон и Сони.

Муу, утре ако реши да тества Канон срещу Лайка примерно, трябва да слага същите декори, аранжировки, което ще му е много трудно, но понеже той имал цел, само веднъж да направи това, хванал първото нещо което му попадне и снимал. Защо се хващаш за очилата, когато горе има фина материя, не ми е ясно, ама ти си знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   29-08-08 00:00

11,12...

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: zariio   
Дата:   29-08-08 00:01

volokin,какво при фината материя?
Щото точно пък там се вижда ясно кой какво може[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   29-08-08 00:02



това съобщение е заличено след сигнал за спам

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: canonio   
Дата:   29-08-08 00:04

13..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   29-08-08 00:05

13...

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   29-08-08 00:07

това съобщение е заличено след сигнал за спам

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Тед   
Дата:   29-08-08 00:12

muu, ако пусне този тест из реномираните форуми и напише, че е про фотограф из БГ и се подписва под твърденията си - ще разсмее земното кълбо [smilie21]

Опитай да видим какво ще ти отговорят [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   29-08-08 00:22

14...

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   29-08-08 00:25

тед, аз нямам твърдения а показвам резултати и споделям опит. всеки си го преценява сам! [smilie3] не ви занимавам с това какво съм чел в нета.... де да можеше да ми се отвръща със същото... би се получила , може би би се получила... фотографска дискусия [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Тед   
Дата:   29-08-08 00:27

ми то това старо, после си спомням как завърши.
Защо го изравяш пак от кутията ?

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   29-08-08 00:30

тед, това кое е старо не променя фактите... картинките са такива каквито са. има и други... и ще има и други... за да може човек да си преценява свободно, както му хареса -сам! одобрява или не, харесва или не ... дали това или друго...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: juliyan   
Дата:   29-08-08 00:31

Фотографска дискусия ТУК[smilie8] трудно , но [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   29-08-08 00:32

[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Тед   
Дата:   29-08-08 01:13

Ето го тенора, за мен лично нямам какво повече да желая от него. Дори да си измисля нещо като желание за промяна - към този обектив нямам какво да прибавя.


http://img231.imageshack.us/img231/5520/xvfolkfest32bd0.jpg




/емм дискусия има, докато не се появи един с Д300 и не изпляска, че зума на 70-200 на 2.8 на 135 мм на 2.8 е №1/.

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   29-08-08 08:01

ted, добро утро... не знам дали разбираш че за интернет или за семеен албум картинките с дълга страна 900пх може да са достстъчни, но когато обсъждаш качества на оптика са ... леко смешен аргумент.

сега, да повторя за нам си кой път: 135/2 е канонския обектив който може би най много харесвам! но когато до него сложа 85цата дето купих от бони за 350лв... ми съжелявам, повече работа ми върши! нищо против нямам нечий вкус или привързаност към боке и т.н... просто за професионалните ми нужди не намирам никакви причини да се стремя да имам този обектив,разбираш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: muu   
Дата:   29-08-08 08:09

>>>емм дискусия има, докато не се появи един с Д300 и не изпляска, че зума на 70-200 на 2.8 на 135 мм на 2.8 е №1/.

е , първо към 87мм трябва да е на д300 за да е приравнено фокусно разстояние.второ ако покаже примери на снимки в идентични условия в голям размер с които да си илюстрира тезата - баш ще спомогне за дискусията [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: danbi   
Дата:   29-08-08 09:35

muu [smilie5]

Пак само на мен ли направи впечатление, че снимките с никона са с еднаква експонация, а тия с канона не? Проблем с меренето на различни диафрагми?

Теста, както коментира и volokin си е напълно валиден. [smilie24]

Един интересен тест в реални условия би бил на дървета с листа. Но кропката с фулфрейм не е хубаво да се сравняват, фулфрейма получава сериозен бонус за разделителната способност на обектива си [smilie5] Що не сборите 5D с D3?

Това, което мен малко ме чуди във всичките тия сравнения е, че те се правят в JPEG. При конвертирането на RAW файла, заради байер матрицата, имаш избор да получиш или по-добър детайл, или по-добър цвят/шум. Някой интересувал ли се е от настройката на тези неща в различните конвертори? (за да са съпоставими)

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   29-08-08 09:37

оо добро утро мууууууу

я сложи и един макро такумар сега до 85/1.8 [smilie11]

и аз не харесвам никора 85/1.8, намирам го за 85тицата с най гаден рисунък, но не пускам теми затова, нали [smilie11] [smilie5]


между другото защо не повториш сега твоя тест с 85тиците?

вземаш макро 50тицата за канон, и я слагаш на еос 50д

и вземаш 85/1.8 и го слагаш на фф тялото д3




аман от нагласени тестове ве, не се прави и днес [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: фалцет в операта...
Автор: Георги   
Дата:   29-08-08 09:39

нали няма грижа да се мери фф тяло с кроп тяло

я повтори сега теста с канонска кропка и никонски фф, по твой избор върху очилата на тантрис, или манекените [smilie18] [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »