Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: hristota   
Дата:   18-08-08 17:17

Уважаеми Фотофорумци,
Искам да се срещна с млади хора, които имат желание за работа, като фоторепортери, във вестниците "Монитор", "Телеграф" и "Политика"
Аз съм завеждащият на фотоотдела. Казвам се ХристоТАНЕВ.
Поради нужда от опресняване на състава с нови можещи и желаещи хора Ви отправям това предизвикателство.За целта е необходимо да имате добра представа от фотография и фотографска техника. Компютърна грамотност и да познавате работата с Фотошоп. Стаж във вестници е предимство, но не е задължителен.
Очаквам да ми позвъните на телефон 0888452487 за да се уговорим кога да се срещнем за разговор. Ако желаете можете да ми изпратите и кратко CV и ваши снимки / по скоро от живота наоколо, от колкото художествена фотография / на hristota@abv.bg[shtrak]
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: ivodam   
Дата:   18-08-08 17:42

Каква техника предоставяте за работата?
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: hristota   
Дата:   18-08-08 17:48

На този етап търся хора, които да ми покайат, че имат желание и възмойности да вършат тази работа. Техниката е "Марк"2 с обективи, подходящи за работата, която извършва фоторепортера - тоест хубави обективи. Тази техника се дава на хората, които са одобрени за работата.
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: nemchev   
Дата:   18-08-08 18:07

никончета няма ли[smilie11] [smilie25]
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: hristota   
Дата:   18-08-08 18:14

Е няма.........намааааааааа.
[smile]
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: nemchev   
Дата:   18-08-08 18:18

кофти работа...
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: special_k   
Дата:   18-08-08 18:25

А некви кинти примерни :)

Кво ще опреснявате....някой да не напуска?
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: photoboy   
Дата:   18-08-08 19:03

в изброените вестници няма ни един марк 2. най-новият модел там май беше 20д? аз съм навит да се пробвам,ама зависи от парите,де?
макар че наистина трябва МНОГО,МНОГО,МНОГО да си го закъсал, че да пускаш тук обява![smilie24]

 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: RADO_TECHNOLOGY   
Дата:   18-08-08 23:47

Мисля че точно тук е най подходящото място да търси човека фоторепортери .Кое ми е чудното [smilie24] Айде със здраве[smile]
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: emovla   
Дата:   19-08-08 00:03

Аз да попитам какъв е тоя email - abv.bg?

Teя вестници и списания домейн нямат ли си?
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: esc   
Дата:   19-08-08 00:06

кво те брига къв мейл дава човека!!!

и какво общо има това с темата?!!

аааа...ма-ха...
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: den_   
Дата:   19-08-08 00:48

За София ли става въпрос?
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: hristota   
Дата:   19-08-08 01:02





Публикацията е редактирана (19-08-08 01:04)
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: hristota   
Дата:   19-08-08 01:05

Аз, Разбира се не съм длъжен да се отчитам тук,ама Марк-овете дойдоха миналата седмица. Когато пък някой иска да работи идва и казва: "Аз съм тоя, мога това, знам това, предлагам това......." и тогава пита за пари. Пари има но те се дават по заслуги. Поне така се прави там, където сме се запътили. "За да получиш нещо, трябва да дадеш", е казано в една поговорка оше преди да ни приемат в Евросъюза.
Приятно ми беше! Поздрави и успех

 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: GenaDP   
Дата:   19-08-08 01:11

Попитаха те на човешки - За София ли става въпрос? И още - на хонорар, на заплата? За какви събития?
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: jrr   
Дата:   19-08-08 06:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: gecata   
Дата:   19-08-08 07:41

Ей, страшна работа сме това Българите-ни се водим, ни се караме!!
Човекът работа предлага, насила хляб пъха в устата! Който е гладен - да целува ръка и да грабва хляба, който е сит да отминава с усмивка......
Ега ти манталитета дето го имаме [smilie10]
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: jrr   
Дата:   19-08-08 07:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: boll   
Дата:   19-08-08 09:50

малко встрани от темата: Как стои въпросът със случайни репортажни попадения - от снимки на автомобилна катастрофа до пикаещ циганин върху картонена полицейска кола? Сигурен съм, че и други колеги се интересуват - колко плащат Монитор/Телеграф и къде да ги пращаме?
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: hotsnail   
Дата:   19-08-08 09:59

Обявата е супер коректна [smilie24].

Пък и техника си е за завиждане направо!

Късмет на кандидатите.

За БГ е нормално да няма заплата обявена, все още сме малък и доста динамичен пазар т.е. няма утвърдени нива на заплащане според професията и опита. [beer]
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: mondragon   
Дата:   19-08-08 10:14

[smile] Ха ха ха, чета ви писаниците и си умирам от смях. "Ше се пробвам.." какво ше се пробваш, тва да не е стрелбището на лунапарк-а? Репортажът няма нищо общо с каквито и да било пейзажчета,макроси и други буламачи, които сте свикнали да "възхвалявате" тук. Успех на тия, които ще опитат, но да си знаете, работата е сериозна и иска старание!!!!
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: ivanov_id   
Дата:   19-08-08 10:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: hristota   
Дата:   19-08-08 10:57

Напсианото се отнася за интелигентните потребители на този форум, които могат да пазят добрия тон на разговора и не страдат от лошо възпитание. Вярвам , че Всички сте такива!
Сеага, да Ви дам повече „осветление” по въпроса и да прекъснем всякъкви безмислени коментари.
Пиша тук не защото „МНОГО,МНОГО,МНОГО да си го закъсал, че да пускаш тук обява!...”.
АЗ НЕ СЪМ ЗАКЪСАЛ!!! Имам чудесната си, любима работа и прекрасното си семейство. Живея и печеля добре. На всичко отгоре, родителите ми са ме възпитали добре. Който иска да се запознае с мен и да се убеди в думите ми е добре дошъл!
Снимките ми се намират ТУК http://www.monitor.bg/ , който се интересува ги е видял. Не мисля да изпращам CV. То е там, където трябва.
Ако някой има нещо против да се предлага шанс на хората да намерят работата, която са мечтали или искат да работят, то аз не го разбирам. Не съм тук да чета убидни квалификации и други подигравки. Нама и да отговарям на съобщения, които не са в добрия тон. Тук съм с една ДОБРА мисия и ще я свърша въпреки недоброжелателите.
Толкова!
Сега за работата:
1. Търсим поне двама човека, които първоначално да наемем на АВТОРСКИ ДОГОВОР, който в последствие , при добри резултати от Ваша страна, може да се трансформира в ТРУДОВ.
С тази цел пуснах съобщението във Форума. Мисля, че тук му е мястото, а не в http://mobile.bg , примерно. Къде бихте си купили домати...? В железарията може би?
2. Хората, коио имат интерес вече се обаждат и се срещаме.Те не са малко. Доста добри неща ми изпращат и избора е труден, когато става дума да се подберат двама души.
Просто, ако работата Ви интересува наистина, се обаждате и идвате . Виждаме се и говорим конкретно.
3. Дал съм личния си mail , не защото няма редакционен, но там трябва да прегледам по 1000 писма за да стигна до Вашето. Прецених, че така ще е по-лесно и удобно за всички.
4. Във Форума не споменавам за пари. Така е, защото е фирмен въпрос, а Форума е публично достояние и нямам право да разгласявам такава информация в интернет. Всеки, който има интерес и се яви на „интервю” в редакцията ще получи отговор и на този въпрос, както и на всички останали питания, които го интересуват.
5. Хората трябва да са от София, или поне да живеят тук. Става въпрос за работа в редакцията. На този етап не се предвиждат места за фотокореспонденти от страната. Ако има такова предложение, ще пусна нова тема.
6. Със служебна техника работят само хората, които са на ТРУДОВ ДОГОВОР / такава е практиката във всички редакции / . В перспектива това може да се случи на всвки от Вас.
7. На всички, които ми се обаждат или ми пишат в първото изречение...”Колко са парите...?” Какви кинти давате...?” или „За какви пари говорим........?”....Веднага казвам, че „За да получиш трябва да дадеш”. Един уверен в свбе си човек предлага умения и знания, казва очакванията си и после научава дали те са изпълними на този етап.
Не разбирам хора, които прохождат в тази професия и започват разговора с...” К’ВА Е ЗАПЛАТАТА”.
Ако някой се интересува пишете на посочения адрес или се обадете по телефона за да си уговорим среща.
Предпочитам личния контакт. Така и Вие ше разберете повече.
Смятам, че казах всичко, което може да се каже тук.
Останалото е работа и желание!

ПОЗДРАВИ И УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: seymour_sz   
Дата:   19-08-08 11:50

Обявата наистина е коректна и на място в този форум. Напълно съм съгласен и с това, че пари не могат да се обсъждат тук публично. Но не съм съвсем съгласен и с принципа: Първо дай нещо, после ще говорим за пари - всеки цени труда си и иска да знае ПРЕДИ да го продаде, на каква цена ще е... Така че не се сърди на хората, че питат първо за това - естествено е [smilie3]
Успех! Дано помогнете на читави момчета да намерят професията си в репортажната фотография - интересна работа е [smilie24]
 Re: Търсят се фоторепортери за вестници
Автор: d256h   
Дата:   19-08-08 12:23

В рамките на добрия тон..кротко ще споделя мои размишления около работодателите в България, без това да цели злепоставяне на тази обява (тема).
========
Та, хората питат за парите първо, защото това е една от най-важните компоненти в условията за работа, които може да предложи някой работодател. Няма нищо срамно овчаря да попита прекупвача, колко ще получи за млякото си. Няма да го задоволи отговора 'ами ти дай млякото, ще го пробваме, ще видим, какво ще изкараме от него и тогава ще ти кажем!'. На конкретен въпрос се отговаря кнкретно! Много хора питат директно за парите, защото не един и два пъти са били прецаквани от неизвестни и известни работодатели. Лично на мен ми е любим 'етюда', когато някой новопостъпил на работа се 'доказва' пред шефа, търпи всички незгоди (които неговите колеги не биха), само и само да се докаже. Когато обаче новобранеца, сравни труда си с този на останалите и реши да поиска от шефа си повишаване на заплатата, той получава отказ...Любимо ми е това!!! Няма нищо лошо, както при зеленчуците на борсата, така и във фотожурналистиката да има ясни критерии за заплащане на фотографиите (нормално е).
Ъ ъъъ, как се казваше за момата и хорото, как беше...аха, като не иска момата да не бъде щипана, да не се хваща за хорото!
В горния смисъл, автора на обявата не може да очаква, че като пуска обява в свободния форум на сайта, никой няма право да изказва мнение различно от възхитително обнадеждителния тон! И за да направим нещата още по-интересни, защо не стартираме едно проучване с мнения на 'бивши' фотографи снимали за hristota, т.е нека видим какви са атестациите за този работодател ?!?
===================================
Често на кандидатстващи за работа, по време на интервю, се задава въпроса: - А Вие защо напуснахте предишната си работа???
И ние бихме могли да зададем подобен въпрос насочен към работодателя: -А защо предишните Ви фотографи напуснаха, от какво не бяха доволни?
========
Колеги и колежки аз подкрепям обявата от все сърце и пожелавам на работодателя да си намери подходящи му фотографи!
[smilie7]
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена