Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 фотоапарат
Автор: icotanchev   
Дата:   18-08-08 14:26

искам малко помощ в избора на фото. спрял съм се на 3 модела canon eos 400d, nikon d40 x i olympus e420. кой е по добър и в какво?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: d256h   
Дата:   18-08-08 14:29

Е как реши да сравняваш камери, които доста се различават? Вземи си една сапунерка, поснимай с нея и след 2-3 години сам ще си решиш, какво точно ти трябва..
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: pmartinov   
Дата:   18-08-08 14:30

Какво значение има кой е по-добър като ще му сложиш китовия ?


Тези които искат да постигнат максимума за парите си първо избират обективите !


Тези които искат да се охарчат максимално и срещу това да получат най-лошото първо избират телата ...


Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: Myth   
Дата:   18-08-08 14:37

Максимума на кое бе, Мартинов, на удобство по време на работа или максимум, като качество на снимки, някои са готови да жертват малко ое едното за сметка на другото.
Оли е-420 е моето мнение, дава най-много срещу парите си.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: pmartinov   
Дата:   18-08-08 14:42

Максимума е качество на продукта-себестойност на апарата


Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: ivanov_id   
Дата:   18-08-08 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: ogimag   
Дата:   18-08-08 14:45

Мартинов- прав си. Ама така разсъждаваш ти от позицията на твоя опит. А човека не ги знае тия неща. Едва ли има и опит. Почти съм сигурен, че не мисли като нас, а избира тялото единствено по цената.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: d256h   
Дата:   18-08-08 14:55

Сигурен съм, че ако сложа в ръцете на баба ми един д3 с обектив за 15000, че тя няма да направи върхови снимки с префектно качество, но съм сигурен, че ако сложим в ръцете на накой професинален фотограф 'каква да е камера', той ще направи многократно по-добри снимки от баба ми!
Извод:
Едно е да имаш желание;
Друго е да имаш пари;
Трето е да можеш;

Аз залагам на функционалността, не непременно на най-качественото и скъпо!
================================
Ако може някой да ме разбере де..[smilie11]



Публикацията е редактирана (18-08-08 14:55)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: pmartinov   
Дата:   18-08-08 14:56

Всяка втора тема в форума е кой апарат да си взема !


После му се лепва китака ...


Накрая се пуска тема толкова пари дадох а децата с едно FZ 50 ме направиха за смях :)


Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: danny_falin   
Дата:   18-08-08 15:27

ако ще лепнеш стабилизирания кит на канон ти препоръчвам канона от избраните от теб
никон ефтините телца са малко по-осъкатени, нямат клин (няколко кадъра различно експонирани), мирор лок ъп, 3 фокусни точки
нямат мотор за фокусиране с определени обективи на фирмата,

наистина погледни какви са ефтините обективчета на фирмите и тогава ще си избереш и тяло, ако ще даваш пари за скъпи обективи която и фирма да избереш ще можеш да правиш готини снимки
400д e апаратче с голями възможности
докато никонските ефтини телца са доста осъкатени
олито е много компактно и свежо апаратче,
поради малката матричка страда от по-малък динамичен обхват и малко повече шум при всички чувствителности, но пък се славят с най-качествените китови обективи, ако не е голяма разликата по-добре някое 5хх със стабилизация

не знам вече на какво ниво е никонския стабилизиран китов обектив, да кажат хора които го ползват, канонския е супер, даже ми се струва че канон ги е яд че са направили толкова читаво обективче и го дават за без пари, но ако клина 3-те точки и липсата на мирор лок ъп за намаляване на вибрациите няма да ти липсват всичко е ок, до колкото съм запознат с ефтините никони, нямат възможност за жило или инфра ред дистанционно
поне за д60 мисля че е така,
също нещо важно за някои хора е че с никон е приблизително невъзможно да се работи със стари ръчни обективи, за някой голям минус, за някой без значение , зависи

както и да е, сам трябва да си предцениш
трудното при избора днешни дни е че разликите са много малки в цените и човек започва, 100лв повече и зимам еди какво си, 200лв отгоре и зимам още по-добро и т.н.

едно 400д със 18-55 ис и 50 1.8 е страхотна и доста ефтина комбинация за начало.
оли 520 двоен кит също, никон + 18-55 вр + 50 1.8 също, само че тялото да е д80, на мен лично другите са ми много орязани.

поздрави



Публикацията е редактирана (18-08-08 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: sirkhann   
Дата:   18-08-08 15:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: d256h   
Дата:   18-08-08 15:54

Съществен момент беше, да каже автора на темата с какви пари мисли да се раздели, щото ако няма да инвестира извън китовите обективи, темата бързо ще привърши!

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: zizero   
Дата:   18-08-08 16:03

Да се наместя и аз във темата на автора , предполагам и на него ще му бъде полезно.Аз си взех преди няколко дни Канон 400Д и сега искам да си купя някакъв хубав обектив , та ако може да препоръчате :).. Понеже знам че ще питате какво ще снимам , еми и аз още не съм се ориентирал, но предполагам пейзажи , портрети и всичко останало което ми направи впечатление :)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: danny_falin   
Дата:   18-08-08 16:19

50 1.8 от базара
и макропръстени
~200lv

50 1.4
85 1.8
70-200 f4 is
17-55 2.8 is
35 1.4L

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-08-08 16:25

Никона [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-08-08 01:44

pd написа:

> Никона [smilie24]

pd, приятелю, много категорично мнение бе ...

Да го напише това така категорично Мартинов, разбирам. Може и да е отчаян и фанатичен фен на Никон, но определено е добър фотограф с много опит и естествено му отива да консултира останалите. Ама той не дава съвет в случая, защото първо - никой не е казал за какво точно ще се използва камерката и второ - май самия питащ не го знае това.

А пък ти кога реши какво точно да отговориш на човека? Днес по някое време преди да питаш "Как да си заключа на Д80 огледалото?" или след това?

Не се засягай, моля те. Изобщо не искам да се заяждам с теб, ама съгласи се, че така на посоки да даваш на някого съвет как да хвърли едни 1000 лв... И да не ти се виждат много, все пак са чужди пари ...

Хайде, моля те, като си толкова сигурен, изброй поне три причини поради които точно пък този Никон е по-добър точно от този Канон и то точно за питащия?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: next_time   
Дата:   19-08-08 02:16

Които знае какво иска си купува точно това което иска.Които не знае какво иска винаги си взима нещо друго.

Кое е по-добро .... разбира се никон, но канон за същата цена дава повече.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-08-08 02:40

next_time,
по принцип си прав или поне до известна степен [smilie24] .
Само че проблемът не е Никон срещу Канон, а друг: "компетентните" съветите от некомпетентни "специалисти", които питащия не познава и току виж вземе за чиста монета и после ще си чука апарата в главата...[smilie2]

Точно заради това питах pd за поне три аргумента в полза на Д40 срещу 400Д. Защото аз може да снимам с Канон и да харесвам Канон и в този случай бих предпочел Канона съвсем аргументирано, но ако се напъна малко все ще изброя поне три предимства на Никон Д40 пред Канон 400Д ... Мога и обратното, разбира се ...

Точно в този случай Мартинов е прав - няма информация как ще се използва камерата и ако ще е под формата на сапунерка с китовия обектив наистина е безсмислено да се отговаря. По-добре питащия да хвърля ези/тура. А други съфорумци правилно са се опитали да опишат поне предимствата и недостатъците на трите камери, за да може питащия поне да има някаква база за интелигентен избор.

И после се появява някой "специалист" и му дава еднозначен, много "компетентен", недвусмислен и ни най-малко не аргументиран съвет [smilie23]

Това е изключително безотговорно и опасно и може случайно да опропасти бъдещото развитие на някой [smilie23]

Това е единствената причина да се включа и да напиша този ферман ...


Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: icotanchev   
Дата:   19-08-08 11:12

мн благодаря за коментарите. неочаквах толкова бързи отговори. специално съм се насочил към портретните и пейзажни снимки. и със сигурност няма да взема само тяло със кит харесал съм си обективи и за 3те модела просто исках мнение за самото тяло и недостатъците им.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: icolin   
Дата:   19-08-08 11:33

Ебаси досадниците....... никон канон и битката между тях.....[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: LubanskyJR   
Дата:   19-08-08 12:27

взимай никона и 50/1.8. после може и нещо като 18-200 :) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: iordanko   
Дата:   19-08-08 12:40

@ icotanchev

Предполагам, че вече си погледнал тази
http://www.dpreview.com/reviews/nikond40x/page20.asp
и следващите я страници.

Преди година и половина, когато бях на твоето дередже, избрах Никон Д40 (най-вече защото ми стоеше най-удобно в ръката). Това, което съм усетил като недостатъци (особености? [smilie3])на Д40 пред останалите подобни са:
1. липсата на мотор в тялото (затова не може да автофокусира с новата ми играчка Nikkor 50mm f1.8D)
2. липсата на стабилизация в тялото (стабилизацията е само във VR-обективите)

Хайде да спомена и някои положителни страни: удобен, малък, готин, с бърз и точен автофокус. Чудесен евтин обектив е Nikkor AF-S DX VR 55-200 (както и новия 16-85, както се чува).

ПП. С нетърпение чакам да излезе на пазара нов, значително по-чувствителен сензор, който да подобри картинките от скъпите (с хубава оптика) "сапунерки", за да сменя DSLR-a и да снимам по-честичко: аман от мъкнене и подхвърляне на обективи!

Успех в избора!
[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »