Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Совалка за фотографи
Автор: doca   
Дата:   13-08-08 03:49

Помислиха и за нас.
Създадения от Lenovo портативен компютър ThinkPad W700 съдаржа дигитайзер и калибратор за монитори.


http://web.hit.bg/phomil/Lenovo.jpg



Ето и самата новина, с пълна спецификация на новото устройство.
http://www.dpreview.com/news/0808/08081204thinkpad.asp

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: iamnot   
Дата:   13-08-08 04:11

Според мен има много излишни неща, които само ще надуят цената...

До колкото ми е известно Quadro серията на NVidia е предназначена за професионални графични станции, за фотографския софтуер не знам дали ще има някакво предимство въобще.

8GB... че и DDR3 [smilie10]... супер, ако ще лепиш 50+ мегапикселови панорами всеки ден. И това при положение, че първите 4 са за да върви Виста [smilie3].

Четириядреният процесор особено ми се вижда голямо изхвърляне. Половината фотошоп не е оптимизиран за многопроцесорни/многоядрени системи (при Лайтруум не съм сигурен как е положението) така че в повечето случаи може и да не се усети значително подобрение.

Wacom-a е супер идея, но защо ли подозирам че ще е резервиран за по-скъпичките модели.

Колко хора реално ще се възползват от Blueray? Чувал съм че е по-добра идея да снимаш на повече и по-малки по обем карти, за да не са ти всички яйца в една кошница във вариант на фал, и това прави архивирането на DVD особено просто (1:1).

А и са забравили да напишат punchline-а на този майтап.. цената [smilie5].

От друга страна, за геймърска машина е супер! [smilie18]



Публикацията е редактирана (13-08-08 04:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: borisyankov   
Дата:   13-08-08 04:29

Що за повърхностен анализ?

Само цената ме притеснява, другото си е ОК [smilie5]

Видео Карта: бъдещите Фотошопи ще се възползват от програмираемостта на видео картата. Не е ясно дали CS4 ще има тези възможности, но в Адоби работят по въпроса.

Памет: Vista лети на 4GB, но съм сигурен че и 8GB помагат. Аз лично съм с 6GB и разликата е осезаема.

4 ядра: хм, май не си ги пробвал и затова си мислиш така. Преди седмица съм с Intel-ско Quad-че и те уверявам и Photoshop и Lightroom се възползват изключително пълноценно от всичките ядра.

Bluray: Като не искаш всички яйца да са в една кошница, направо бекъпвай на CD-та тогава. Аз предпочитам да си кача 200GB снимките на един хард + 8 bluray диска, вместо 50 DVD-та, или 300 CD-та.

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: doca   
Дата:   13-08-08 06:38

Моделът ще бъде пуснат в началото на м.септември, 2008 с цена на основна конфигурация $2,978 и може да нарастне до $6000 в зависимост от конфигурацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: Георги   
Дата:   13-08-08 07:11

якоооооооо

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: джъмбо   
Дата:   13-08-08 09:15

ми докато чакате аз ще продължавам да си ползвам макбукпрото за таз цел [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: Rotor   
Дата:   13-08-08 09:42

джъмбо написа:

> ми докато чакате аз ще продължавам да си ползвам макбукпрото за
> таз цел [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
> [smilie18] [smilie18]
Ябълката вече не е това, което беше. Тия хора направо ме убиват с дизайн - невероятни са им всичките изделия, но вече почват да прилагат все по тъпи идеи: Интегрирани батерии в продуктите им. Обвързване към оператори за телефоните им. Да не говорим за дефектите в телефоните им за които се говори напоследък.
Във лаптоп форум на челото са Lenovo и Dell. MAC също се спряга, но явно фирмата отдавна не е гаранта за качество, който е бил на времето. За иновативност може да се поспори, защото на тях идеята им е да са различни, но явно този самоцелен стремеж води и до доста тъпи решения покрай добрите.

За машина, която ще се влачи много насам натам и надеждноста и солидноста на изрработката се от значени, от гореспоменатият форум препоръчват ThinkPad Т61 (сега чакаме Т500) и Dell latitude.
За машина която ще се натоварва с тежки приложения една от препоръките е именно твоята машинка. Сега като гледам това Lenovo е направо размазващо, а със сигурност е много по солидно от MAC.



Публикацията е редактирана (13-08-08 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: mixmike   
Дата:   13-08-08 09:42

аз ще продължавам да си ползвам макбукпрото

тоа'па[smilie21]



Публикацията е редактирана (13-08-08 09:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: джъмбо   
Дата:   13-08-08 09:57

къде съм споменал телефон?!?!?!?!?!

сравнения с по-слаб мак и по-мощно десктоп РС съм правил достатъчно и мака е по-бърз.... поне с фотошоп.... за дисплея да не говорим....

още ми е свеж примера за приятел който се кълнеше в супер якият си лаптоп РС и го захвърли и мина на мак и както казва се роди [smilie18] [smilie18] [smilie18]

я да погледна...
а извадих батерията на лаптопа си .... хм странно мислех че е интегрирана [smilie8] [smilie8] [smilie8]

ма нека се напъват леново лошо няма :-) но тия пари които ще искат верно са космически....

итегриран таблет.... не мерси..... друго си е един интрус поне А5 формат [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: mrtn   
Дата:   13-08-08 10:08

Много добър лаптоп наистина!

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: Rotor   
Дата:   13-08-08 10:36

джъмбо написа:

> къде съм споменал телефон?!?!?!?!?!

- Що пък трябва да споменаваш, аз говорих като цяло за марката.

> сравнения с по-слаб мак и по-мощно десктоп РС съм правил
> достатъчно и мака е по-бърз.... поне с фотошоп.... за дисплея
> да не говорим....

- Дефинирай по-слаб, щото някой хора гледат само тактовата честота на процесора и смятата, че това напълно определя производителноста на ПЦ-то. А за дисплея няма кво да говорим наистина.

> още ми е свеж примера за приятел който се кълнеше в супер якият
> си лаптоп РС и го захвърли и мина на мак и както казва се роди
> [smilie18] [smilie18] [smilie18]

- Мак вече ползват стандартни Интелски компоненти, така че разлика не би следвало да има.

> я да погледна...
> а извадих батерията на лаптопа си .... хм странно мислех че е
> интегрирана [smilie8] [smilie8] [smilie8]

- На Аеро модела е (най - тънкият лап топ в света) ;) Все пак темата не се върти около твоя преносим компютър.

> ма нека се напъват леново лошо няма :-) но тия пари които ще
> искат верно са космически....

- То пък Мак-а е една евтиния. Направо по две за левче. Идеята ми беше да споделя мнението си, че при Мак се дават повече пари за качество, което не струва толкова. Същото, качество може да се купи на по-ниска цена от конкурентите. Леново изобщо не се напъват инжинерите на ИБМ отдавна са показали, че предлагат върховно качество (дано леново не омажат нещата).

> итегриран таблет.... не мерси..... друго си е един интрус поне

- Не знам кво е тва интрус, но предполагам е таблет (не съм професионалист и никога не съм ползвал). Ами кво ти пречи интегрираният да си включиш друг, имаш 5 УСБ-та. Ти сигурно винаги си носиш таблета в себе си. Това м/у другото е една от идеите на Мак които ме кефят - По-малко интегрирани неща, изчистена архитектура. Ако ти трябва нещо си го включваш допълнително. За кво ти е вградено ЦД, след като повечето хора го ползват доста рядко а и заема ценно място в корпуса. Не е проблем да си го носиш в чантата на лаптопа отделно от него.

> А5 формат [beer]

ПС: Много лесно стават споровете в този форум, да се неначуди човек. Даваш мнение и почва заяждане. То лошо няма така се ражда истината, но се надявам да няма отрицателни емоции.

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: джъмбо   
Дата:   13-08-08 10:51

ми щом не си наясно с половината неща значи просто се чудиш какво да кажеш

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: volokin   
Дата:   13-08-08 10:58

АйБиЕм [smilie24]

Мак [smilie23]


[smilie10] [smilie10] [smilie10]

НА Мак клавиатурката е мъчна за работа, дизайна им е номер едно, ма само с дизайн не стават работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: Rotor   
Дата:   13-08-08 11:07

джъмбо написа:

> ми щом не си наясно с половината неща значи просто се чудиш
> какво да кажеш
>
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
> [smilie18] [smilie18]
Твойта машинка е най-хубавата айде спи спокойно.

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: джъмбо   
Дата:   13-08-08 11:12

аз спя много спокойно [smilie7] [smilie7] [smilie7]

да волкоин мака не е удобен кат лайка
друго си е да ръснеш 6к$ за леново (минало покрай айбием)

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: iamnot   
Дата:   13-08-08 11:15

borisyankov написа:

> Видео Карта: бъдещите Фотошопи ще се възползват от
> програмираемостта на видео картата. Не е ясно дали CS4 ще има
> тези възможности, но в Адоби работят по въпроса.
Това няма пряко отношение към конкретния хардуеър който разглеждаме. Аз също чух за тези им планове, но това което реално означават е че ще можеш да използваш чипове които са адски добри в изпълнението на графични алгоритми.. при това няколко едновременно. Въпреки това, не е тривиално да паралелизираш всички задачи, повече инфо можеш да прочетеш тук при наличието на желание и време.
Quadro картите са 3D ускорители, които са базирани на същите чипове като GeForce серията геймърски карти, разликата е най-вече във фърмуеъра. Иронията е че при първите акцента не е поставен върху скоростта, а тъкмо обраното, поради естеството на приложението им.
Сегашното, че и предишното поколение декстоп графични ускорители си се програмира преспокойно [smilie3]

> 4 ядра: хм, май не си ги пробвал и затова си мислиш така. Преди
> седмица съм с Intel-ско Quad-че и те уверявам и Photoshop и
> Lightroom се възползват изключително пълноценно от всичките
> ядра.
Така е, не съм пробвал 4, защото засега 2 са ми достатъчни =) От лични наблюдения, разликата между Pentium, бил той с HyperThreading, е колосална. Оставам скептичен обаче за ползата от повече от две. Виж горния линк.

> Bluray: Като не искаш всички яйца да са в една кошница, направо
> бекъпвай на CD-та тогава. Аз предпочитам да си кача 200GB
> снимките на един хард + 8 bluray диска, вместо 50 DVD-та, или
> 300 CD-та.
Мястото никога не стига както лесно се убеждава човек и при по-голям обем снимачен материал е хубава екстра [beer]

За да поясня намерението си - нямам нищо против да го наблъскат с всичко от космически материали до диаманти Сваровски, просто ме дразни че тъпчейки го с всичко за което се сетят няма да направят сравнително достъпна машина която да е достъпна за сериозни ентусиасти, а луксозен продукт за хора които не се интересуват от това колко харчат.



Публикацията е редактирана (13-08-08 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: джъмбо   
Дата:   13-08-08 11:20

блурей[smilie24] но още е скъп

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: iavor_iankov   
Дата:   13-08-08 11:37

Пф. Някой от вас изобщо ползвал ли е Леново? Определено не е като да са съсибали IBM-a. Лички си изобщо и какви познания имате. Отдавна лаптопите не са as it is. Може да се сменят процесори, твърди дискове и тн...

Това което са дали е максимума. Видеокартата определено е оптимизирана да работи със работен софтуер - било фотографски или някакъв CAD. Със сигурност с равни параметри с MacBook Pro няма да е по-скъп от него. Доста от опциите може да се променят - може да добавяш и махаш. Но не е като при някой производители(Apple примерно съм забелязвал страшни надувки за леки промени). Особено ако е в здравото тяло на ThinkPad серията ще е доста добър избор.

Е все пак MacBook Pro не е за изхвърляне. Добра машина е определено. Просто по разни екстри това тука мисля, че ще го бие ...

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: borissov   
Дата:   13-08-08 12:26

Мдаааа, ще се олеква с 6к УСД май....

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: Георги   
Дата:   13-08-08 12:28

си гали T60-то [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: volokin   
Дата:   13-08-08 12:32

"да волкоин мака не е удобен кат лайка
друго си е да ръснеш 6к$ за леново (минало покрай айбием)"



Еее, ама ти като децата си станал и като канонските талибани [smilie10] [smilie10]

Лайката (М) не е удобна за държане, така както е гола. Но си има джаджи, които я правят малко по-неудобна от един Никон, ама съвсем малко, да не се възгордееш сега.
6 000 за комп. какъвто и да е, не смятам да давам ни сега, ни в бъдеще, не съм и давал никога, дори във времена когато ми е трябвала изчислителна мощност.
Ма темата не беше ли за лапТОПОВЕ [smilie10] ???

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: Георги   
Дата:   13-08-08 12:40

абе като почнете с тия макбуук та макбуук

ко има вътре? интелски поцесор. и посредствен екран. о, да и мак ос. много яко.

[smilie18] [smilie5]




продължава да си гали леновото минало покрай айбием [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: volokin   
Дата:   13-08-08 12:43

екрана е Филипс обикновено [smilie10] [smilie10] [smilie10] Паметта е Самсунг - обикновено (Ейпъл са най-големият клиент на памет на Самсунг)

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: Rotor   
Дата:   13-08-08 12:53

iamnot написа:

> За да поясня намерението си - нямам нищо против да го наблъскат
> с всичко от космически материали до диаманти Сваровски, просто
> ме дразни че тъпчейки го с всичко за което се сетят няма да
> направят сравнително достъпна машина която да е достъпна за
> сериозни ентусиасти, а луксозен продукт за хора които не се
> интересуват от това колко харчат.

цена на основна конфигурация $2,978 и може да нарастне до $6000 в зависимост от конфигурацията

Отговори на това съобщение
 Re: Совалка за фотографи
Автор: doca   
Дата:   13-08-08 13:03

Имам Lenovo R61 от половин година и съм доволен от това за което го ползвам- елементарна фотообработка, интернет, SIP- телефони и разни други приложения за комуникация, гледане на филми.
Не съм го пробвал с CS3, защото Шопа е на стационарния ми PC, но при RAM 2х1GB, мисля, че няма да имам проблеми.
Много удобен за работа, понеже е с докинг станция, батерията му държи до 3 часа. Харесва ми функцията ThinkVantage, която работи със скрит дял върху HD и е за бързо възстановяване на OS и основни приложения.
WiFi е много чувствителен и скоро ми се удаде случай да го сравня с един Acer, който не можа да намери при едни и същи условия 30% от наличните WiFi мрежи в района.
За коментирания по-горе лаптоп ThinkPad W700 цената му започва от 3000 долара, което за мен е висока цена, но предполагам, че до 1 година тя ще падне наполовина.
Въобще серията IBM ThinkPad на Lenovo ми допада и като функционалност и като дизайн.



Публикацията е редактирана (13-08-08 13:03)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »