Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-08-08 14:56

Понеже замалко да си заслужа бана с енда глупаво заглавие първо искам да се извиня на съфорумците и админа за несериозното ми отношение.
Нямал съм за цел да се правя на интересен.

След толкова време в което ви занимавах с въпроси за обективи,тела,автофокусни системи и куп още глупости....
Като в началото темите ми минаха през к20д/к200д след това до 450д дори и олимпус
...
В край на сметка събрах някакви пари и реших да не чакам повече.
Бюджета за тяло ми е около 1400лв

В момента съм ангажирал няколко човека за закупуване на 40д с гаранция от щатите както и за един твърд 50 1.4 УСМ [beer]

Предполагам до 15-на дни ще са при мен...

Наистина си падам по никон но просто за трази цена предпочитам 40д пред д80 или д200

Вср пак има още малко време...
Последния ми въпрос е адекватно ли е решението ми ...
Мисля че е доста глупаво да чакам 3 месеца ...все пак съм любител с всяко от тези тела ще се чуствам добре [smilie7]

И последния ми въпрос към вас (обещавам че няма да ви занимавам с техника повече) освен за някое друго обективче...

Е: Дали поради факта че нямам особен опит с длср тела.
Няма да загубя ако взрма някое д80/д200 втора ръка и да го комбинирам с по добри светли обективи...


Или да си държа на решението за цанона...които е с по добър аф,шуми по малко,6к/с/14 ибт рав/самопочистване/ :) и да си гледам кефа с него....


Багодаря...
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: Simplee   
Дата:   03-08-08 15:01

Не съм много компетентен, но смятам че ако си купиш на старо 40д ще имаш пари и за някой по добър обектив. 50/1.4 е добър като за начало, но скоро ще му изтискаш възможностите и ще ти трябва друг :) Но 40д си е доста добър апарат се пак. Успех с покупката
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: dau   
Дата:   03-08-08 15:02

Взимай Д80 с обективи

или 450Д с обективи, винаги ще имаш по-добри снимки с по-голям избор от обективи [smilie24]
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: danbi   
Дата:   03-08-08 15:02

към настоящия момент, камерата с която няма да се чувстваш "компромисен" е Никон Д300 (и Д700, но там парите са повече).

това на базата на досегашните ти теми/въпроси.
ти искаш от камерата да може всичко, без компромиси. такава камера за 1400 лв няма.

от писаното по-горе: много кадри в секунда ти трябват ао снимаш нещо динамично, бързо движещо се или постоянно променящо изражението си. (спорт, диви животни) -- без особен опит в тези неща, на принципа "все някой кадър ще е хубав"

14 бита RAW ти вършат работа САМО ако след това ще отделиш много време да обработваш кадрите си на компютър.

ти сам трябва да знаеш както ще снимаш. или какво няма да снимаш. и така да си отсееш техниката.
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-08-08 15:07

danbi

Портрети
Пеизажи
По нататък птици и птици в движение
Индоор

Предполага се че ще ползвам исо 400-800 особено за патки в движение [beer]


И на мен ми писна от всичко това вярвайте ми...

Студент съм тези пари съм ги събрал с доста лишения и работа просто не че искам нещо изключително добро ....
Искам най доброто за тези пари ...не искам да съжалявам но знам и че не трябва да очаквам много от тялото...разчитам на себе си и креативноста си [beer]

За това ви моля да няма глупости от рода никон/канон караници .... а просот да ми помогнете с крайното решение ....

Мисля че за тези месеци тук разбрах на кой мога да имам доверие....

хора като danbi,navy(ех тоя д300) и други [beer]



Публикацията е редактирана (03-08-08 15:14)
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: dau   
Дата:   03-08-08 15:15

индоор и пейзажи с 50/1.4 ли ще снимаш...

аз продължавам да твърдя че трябва от другата страна от стъклата трябва да гледаш и после само с тяло да ги напаснеш...
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-08-08 15:17

dau говорим за тяло обективите ще си ги набява в близките 3-4 месеца [smilie24]

И аз мисля като теб като цяло но се двуомя за това питам ...видях как мислиш ти [smilie24]
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   03-08-08 15:18

ами dau ти го е казал (да не повярваш, че ще се съглася с него... [това в кръга на шегата]):
с повече обективи ще се радваш на фотоапарата си повече.

защо не се пробваш с нещо втора ръка? фото техниката има качеството да не и пада цената прекалено бързо, а в тукашния базар понякога има убийствени оферти.

от досегашните теми би трябвало да си се ориентирал към система. тела и обективи се събират с времето.

не бъди лаком за всичко наведнъж, или просто извади по-дебела пачка [beer]
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-08-08 15:20

danbi right [smilie24] ще извадя към 2 бона за вскичко на първа рака [smilie24]
Наистина ще съм по щастлив с повече обективи прави сте [smilie24]
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: djogata   
Дата:   03-08-08 15:28

И аз като Дау [smilie24]
 Re:
Автор: volokin   
Дата:   03-08-08 15:33

след като нямаш пари за оптика си вземи Никон-а. Има достатъчно механични добри обективи, които ще закачиш на Д80. Няма да имаш мерене, но имаш хистограма, имаш правото на опити. 50-ката за 40Д/Д80 е малко дълга, т.е. освен за портрети за друго ще ти е трудно да я ползваш.
По добре се ориентирай към нещо широко и зуместо.

40 Д не е лоша камера също, ама откъм евтини обективи и качествени ще се озориш. Освен 50-ка евентуално съм сигурен ще се ориентираш към Тамрон и Сигма, което също е решение за Канон-а.
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: ogimag   
Дата:   03-08-08 15:34

Има една приказка за момата дето питала Дядо поп първата нощ как да легне при мъжа си- с нощница или без... сигурно я знаеш [smilie5]
Като си вземеш апарата ще ме разбереш напълно.
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-08-08 15:37

volokin благодаря оценявам мнението ти въпреки че говорехме за 50-ката ще видим [smilie24]

Чакам още мнения няма да казвам нищо [smilie24]
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: hp   
Дата:   03-08-08 15:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: cicomanco   
Дата:   03-08-08 15:39

Д-80![smilie24]
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: djogata   
Дата:   03-08-08 15:43

Абе, к'во го бутате - Канон-Никон [smilie5]

Според мене Никон са по-добри от Канон в момента единствено с камерите Д300 и Д700, които са във доста висок клас и които PD вече каза, че не може да си позволи.

В класа на Д80 и 450Д, и на Д60 и 1000Д силите са изравнени
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: magnifico   
Дата:   03-08-08 15:46

хахах...поредната [smilie18]
Квото и да си купиш, все трябва да научиш как да ползваш бленди, скоросни и някои други основни неща при боравенето с апарат... като се има предвид предишни твои теми и постове, изглежда това няма да ти е особено лесно и ще ти отнеме поне месец-два за взаимодействието бленда-скорост и обратното [smilie10] , през което време хич няма да те интересува колко ти шуми апаратът, колко му е бърз АФ-а и дали има чистачка на матрицата. Да не говорим въобще за 14битови изображения и суров формат [smilie3]
Така че, моят съвет е, тъй като така ли и иначе изборът ти е повлиян от пазара, а не от лични предпочитания /както е с всеки новобранец/, вземи си някъв Канон, без значение какъв, научи се да снимаш и чак после си бий главата в стената и се дърви на ляво и на дясно за нещата, които си изписал в първия си пост и за които пишеш постоянно в темите тук.
Айде успех и със здраве[beer]
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: hp   
Дата:   03-08-08 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: djogata   
Дата:   03-08-08 15:50

ХП, що се заяждаш ве, глей човека е почнал да увира [smilie5] [smilie18]

И какво точно ще го прави този апарат с един обектив 50мм - щото ако си вземе 40Д, няма да му останат пари за повече обективи?

[beer]
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-08-08 15:50

работя чудесно с бленди скорости експонирам сравнително добре /цветни темературки и баланс на бялото (ако е в рав нема проблем) и тнт :)

magnifico подценяваш ме но това не е идеята на темата [beer]

Чакам още мнения [smilie24] [beer]
а не обиди [smilie24]

hp шегуваш ли се?



Публикацията е редактирана (03-08-08 15:52)
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: cicomanco   
Дата:   03-08-08 15:57

със сигурност не се шегува!
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: pmartinov   
Дата:   03-08-08 15:58

Или да си държа на решението за цанона...които е с по добър аф


[smilie8]


Това вярваш ли го ?


Или ти се иска ...


[smilie5] [smilie18] [smilie5]

 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: magnifico   
Дата:   03-08-08 15:58

Оффф боря се за някаква загубена кауза [smilie18]
[beer]
[shtrak]

Предлагам на първа страница на форума да се сложи един брояч, който да отброява дните до покупката [smilie24] Някъде до логото примерно...и накрая всичко да завърши с изложба - "Отбрани моменти от избора на ПД" като ще бъдат отпечатани пана с цитати от теми и постове на ПД... [smilie24]



Публикацията е редактирана (03-08-08 16:05)
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-08-08 16:02

pmartinov ще се радвам ако д80 се доближава като аф с 40д...
Поне има нещо от д200 в него [smilie24]
 Re: Последен въпрос към вас . Предсоти ми покупка след 10 дни
Автор: pmartinov   
Дата:   03-08-08 16:03

hp

Никон е за него, момчето си пада фен на Нейви[smilie5] Те повечето с Никон философи, тъй че само Никон Д80. За какво ти е лайв вю, стабилно тяло, голям екран и да не изреждам всички ненужни простотии дето ги има в 40 Д.




[smilie8]


Ти на това екран ли казваш hp [smilie11]


[smilie5]

За ненужните простотии съм напълно съгласен[smilie23]

[smilie18]


[thankyou]

 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена