Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Zenit-122, от къде се появява този проблем
Автор: borovinka   
Дата:   24-03-10 18:42

Виж внимателно уплътнението около пантите на задния капак. Обикновено от там свети при повечето фотокамери.

Отговори на това съобщение
 Re: Zenit-122, от къде се появява този проблем
Автор: shmirgela   
Дата:   24-03-10 23:07

Да те питам, имаш ли калъф за Зенита?
Аз имах абсолютно същия проблем и при първия изщаракан филм не стоеше в калъф.
Можеш да си намериш по за 1,2,3,4,5-10 лв. Колкото и да е смешно, може да струва повече от тялото, но ти е нужен.
Иначе проблемът наистина са уплътненията.



Публикацията е редактирана (24-03-10 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Zenit-122, от къде се появява този проблем
Автор: Paqk   
Дата:   25-03-10 00:09

материала се сваля от проявено филмче,във всяко фото можеш да помолиш да ти дадат няколко,металната кутиика има едни мъхести нещица, там където е прореза за лентата,отлепват се лесно,най добре се залепват със хелметекс,защото е еластично лепило.освен изолирбанда помага много употребата на кожения калъф на апарата.това са дребни проблемчета,най често се срещат при апарати практика,надявам се да съм бил полезен:)

Отговори на това съобщение
 Re: Zenit-122, от къде се появява този проблем
Автор: fotorafi   
Дата:   25-03-10 02:25

На почистените от старо масло и смазани с ново ,Зенити не им се забавят и не се задържат пердетата. А за осетяването, сложи си проявения филм в апарата и виж от къде влиза сетлина. От някое уплътнение или капака. А този модел 122 е дървен и измерването.. какво искате за 10 лв.. лайка ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Zenit-122, от къде се появява този проблем
Автор: phrozencrew   
Дата:   25-03-10 21:07

Благодаря ви хора!
Наистина беше от уплътнението на капака. Наврях му стара мъхеста черна лента (мисля, че беше от някаква играчка) и проблема изчезна.
Продължавам да снимам с този Зенит, макар вече да имам Pentax K100D, на който слагам чат-пат обектива на Zenit-a. Трябва да ви кажа, че тоя Helios обектив има един ротиращ рисунък в бокето, който е просто култов!
Благодаря на всички, които предложиха съветите си за да си реша проблема! Благодаря ви и защото запазихте любовта ми към лентовите тела и усещането което носят!
Бъдете здрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Zenit-122, от къде се появява този проблем
Автор: asahi   
Дата:   25-03-10 21:45

122 не е по-дървен от ТТЛ, 11, ЕТ и така нататък. Меренето му не е по-лошо от това на ТТЛ и 12ХР.

Отговори на това съобщение
 Re: Zenit-122, от къде се появява този проблем
Автор: steeens   
Дата:   25-03-10 22:08

На тоя зенит фокусния му екран с клин ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Zenit-122, от къде се появява този проблем
Автор: vassilk   
Дата:   25-03-10 22:13

С клин трябва да е.Пази си го не слушай разни приказки а чувствай това което снимаш.Щом снимането със Зенита ти доставя удоволствие-снимай,лошо няма.[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Zenit-122, от къде се появява този проблем
Автор: ElBAndido   
Дата:   16-06-12 20:49

това е първия ми апарат :) много съм щзстлив че съм собственик на зенит 122 и гелиос 44м-6 58/2.0 , дори си мисля дали да не сложа този обектив на канона :)

Отговори на това съобщение
 Re: Zenit-122, от къде се появява този проблем
Автор: asahi   
Дата:   16-06-12 20:56

Сложи го, но не харчи пари за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Zenit-122, от къде се появява този проблем
Автор: quazimodo   
Дата:   16-06-12 21:10

Не знам с какъв Канон снимаш, но на 350Д в комплект с макропръстени на М42 и елементарен преходник без глухарче дава добри резултати при макро на неподвижни обекти. А аз чета вестник с очила, но снимам без тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Zenit-122, от къде се появява този проблем
Автор: ElBAndido   
Дата:   16-06-12 21:17

с 40D съм ама дори не знам как става номера да го закача на него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Zenit-122, от къде се появява този проблем
Автор: quazimodo   
Дата:   16-06-12 21:42

Без пари, както съветва колегата asahi няма да стане. Трябва ти преходник М42-EOS около 15лв без глухарче или около 40 с глухарче за потвърждаване на фокуса. Добре е преходника да има борд. Така решаваш проблема със скачащата бленда. навиваш обектива към преходника и след това го закачаш на апарата като спазваш наличните маркировки по преходника. След това слагаш селектора на приоритет на диафрагмата и си ти. Евентуално ще ти се наложи да коригираш измерената експозиция с до -1,5 стопа, но това ще го установиш при снимането. Освен макро стават добри панорамни пейзажи на безкрайност и 10-12 кадъра на два реда. Това, което снимаш или по-точно това, което се вижда на твоите снимки също може да се постигне с Хелиоса.

Отговори на това съобщение
 Re: Zenit-122, от къде се появява този проблем
Автор: ElBAndido   
Дата:   16-06-12 21:56

ще го направя :) то е ясно че без пари не ства :) сега първо ще се порадвам на новото тамронче и после ще гледам как стават нещата с този обектив, благодаря за отговорите ти :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Zenit-122, от къде се появява този проблем
Автор: pefoto01   
Дата:   17-06-12 03:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »