Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 не биите фотографа и тои е човек
Автор: deadlirics   
Дата:   24-07-08 21:56

здравейте,
това е една история която се случва в България на 23,07,2008 година.
Всичките действащи лица и събития са деиствителни. Ще се опитам да бъда обективен дотолкова доколкото имам участие в ставащото.
Пътувам си кротко от София за Добрич, времето е приятно за сезона-гъсти кълбести дъждовни облаци, около 20 градуса по целзии. Общо взето кеф. Потдържам си една скорост от около 90 км. в час , тук таме спирам да си снимам пейзажи. Тъй някъде около 12.30 обедно време започвам да спускам онзи стръмен и изпълнен със завои проход дето е преди Търговище. На един от последните завои точно преди комплекса Белият кон гледам един тир се килнал на една страна, гумите му стърчат безпомощно нагоре замръзнали в неестественни за тях позиции. Над него скала и сипеи под него дере, а небето както казах едно такова драматично, облачно. Е, честно казано репортажа сам ми се набута в обектива. Намалявам леко, оглеждам обстановката. Спирането е кофти. Баш на завоя. Гледам на 20-30 метра по надолу по пътя отбивка, с чешмичка. Един мигач в дясно и съм там.
И тук вече става интересно. Настройки на канончето (350Д) крачка напред, две в страни композиция кроп и така нататък.
Гледам срещу мен откъм камиона крачат един мъж след него на няколко крачки полицаи. Едни такива тъжни и посърнали... Все пак човешка трагедия се е разиграла и то на скоро. Мъжът приближава на няколко крачки от мен. Придавам си съчуственна физиономия и съм готов да предложа някаква помощ. И в същия миг от устата му излиза животински рев. С един скок като лъв се хвърля връз мен псувайки де що се е видяло фотограф и журналист. Хваща ме за ръкава с една ръка, с другата се пресяга за апарата. Аз тъй се извъртам някак си и държа техниката в страни. Отправям един два жални и неразбиращи вопъла към полицая наблизо. Той идва, хваща ме за свободната ръка и се опитва да изтръгне апаратчето от ръката ми. В суматохата чувам едно "ДАЙ лентата ГАД". Бързо схващам ситуацията и се опитвам да обясня че нямам лента и т.н и т.н но с удоволствие ще изтрия снимките, демек опитвам се да водя диалог. Не че не съм уплашен, но някак си оставам спокоен. Чули недочули, че нещо ще трия двамцата охлабват хватката, не щат хората да бъдат снимани и аз се съгласявам, то те имат в случая право. Трия ааз една, втора снимка и си ми остават само пейзажите. Викам аз ето готово няма снимки, няма проблем . В това време пристига още един цивилен откъм обърнатия камион и той с рев и той да блъска фотографа.
Почна се пак едно дърпане и сукане ма те трима, а аз сам , вервайте ми край нас коли минават намаляват погледат, погледат, па си продължат . То си готино едно ченге и двама мъже бъхтат някакав хипар там с фото. Кеф, кеф нека им е на фотографите. Ше ми снимат те ааама ха.
Та некъде по е тва време се присетиха пак че не са ми зели още лентата от апарата та се фанаха един за ремъка друг за обектива пък трети се мъчи да им пречи штото иска да ми обясни отблизо какво мисли за мен и моето съсловие на чист Български език. Хвърлям се аз самоотвержено да спасявам техниката. Тез неандерталци искат да я счупят, че да измъкнат заветната лента от вътре. Хвърлям се аз връз нея кат орлица над малкото си. По гърба ми се сипят некой друг тупаник псувните си текат като река край мен, ма то нормално. Е точно в тоз момент нещо ме светна истински в зъбите ма тва кръв сополи сичко на едно стана. Надавам рев и трябва да е бил мощен щото хватката се разхлабва. Сички правят крачка назад. И аз се изправям пипам си устата зъбите там. По брадичката ми се стичат струйки кръв, тримцата леко стреснати ме гледат май усещат че са прекалили. Особенно ченгето ,въпреки че потрива доволно ръка. Явно той ме е треснал щото другите са по къси ръкави пък на мен ми се мерна един протрит син ръкав пред лицето.... но имайте в предвид че това го твърдя само 90%. Има десет процента вероятност и да не е той, щото в последвалия разговор се оказа че той въобще не е бил там не знае за какво става дума и ако го питаш лично дори не е сигурен и че камиона се е обърнал на 20 метра по нагоре. Той отричаше всичко, ама всичко. Единия шофер се чупи на някъде. Другия още ме държеше за ръкава с една ръка, а с другата за всеки случай ремъка на канона( тея от канон правят много здрави ремъци се оказа). Та от тук нататък нещата се успокояват. Продължавам да обяснявам че този тип апарати работят без лента че снимките са изтрити и всичко вече е забравено. Двамата ( полицая и единия шофер) решават да разгледат снимките. ТУК получавам похвала от единия за пейзажите ( по късно ще пусна един ) и на края .... е по време на екшъна съм натиснал копчето и некои неща се виждат. Тук ме молят учтиво да изтрия кадъра. Трия го. Полицая учтиво ме води до чешмичката да се измия, да се поизплакна пита ме добре ли съм. Много учтив човек само дето забрави да се запознае с мен, а и визитка не ми даде но както и да е. Посъветва ме да изчезвам от района по най бързия начин, за да не ми се случи нещо и да не спирам чак докато морето не ми намокри чорапите.
Аз го послушах и газ, газ та до Шумен на 5-ти километър. Така свърши тази част от моята одисея.

ЗА критики и предложения съм Ваш.

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: pmartinov   
Дата:   24-07-08 22:03

Мили родни картинки ...

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: Mojito   
Дата:   24-07-08 22:03

Без думи...
И Господ да ни пази...

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: apollo   
Дата:   24-07-08 22:07

Со кьотук со кротце со благо... малей ще имаш спомени [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   24-07-08 22:08

Дано не си снимал след това зада възстановиш снимките и после съд до дупка..мамка им мръсна и гадове....
Директно граждански иск към шофора и към полицаите и отделно жалба в полицията

Няма начин да не е описана катастрофата с имената на шофьорите и на съставилите протокола

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: apollo   
Дата:   24-07-08 22:09

Ако е така то ги съди гадовете... освен ако не ги съжалиш за "високата" оценка на единия-пейзажно ориентиран [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: deadlirics   
Дата:   24-07-08 22:10

Тук започва втората част на сагата. Ще ма да разказвам...

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: apollo   
Дата:   24-07-08 22:12

Пусни жалба в полицията, ще е веселба [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: _Bo   
Дата:   24-07-08 22:36

Ако не си писал(снимал) много отгоре картата опитай да възстановиш снимките с някой File Recovery Tool(Undelete, Unerase, etc...)

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: deadlirics   
Дата:   24-07-08 22:41

пробвах сега с една програмка но не иска да чете от апарата , иска кард реадер . Ще търся утре и други варианти

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: stoychev   
Дата:   24-07-08 22:44

Интересно нещо е човекът. [smilie10] Какви са тези истерии, това чудо?! Да те дърпат и удрят, а след секунди да ти хвалят снимките. Мазнициииии. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: fOrLoN   
Дата:   24-07-08 22:57

Оф дано направиш нещо с тези непрокопсаници, че както живея наоколо.. Ще ме страх да излизам с апарта :( То братче на полицията да не разчиташ
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   24-07-08 23:08

от тройно форматирана карта се възтановяват кадри, камоли от изтрити само - възтанови кадрите, по номера на колата подай оплакване. останалото е само факти, които трябва да се потвърдят от теб. не ги оставяй да им се размине [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: ecobo   
Дата:   24-07-08 23:09

Трябвало е веднага в прокуратурата да отидеш...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: elmaduro   
Дата:   24-07-08 23:11

Пълни боклуци, скапана държавица, долу куките....и ако съм забравил долу куките[smilie23]
Метни снимките на Dila, тя работи във вестник Атака като фоторепортер, може да се заинтригува от случая[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: Yozo   
Дата:   24-07-08 23:14

Без думи. [smilie10]
Ами то такава ни полицията, нормално когато баща полицай пребива 14 годишното си дете, какво да очакваме в подобни ситуации. Извратени хора, правят каквото си искат. Ама щото си траят нормалните хора. Не прави грешката да забравиш случая. Възстанови си снимките и съд. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: ogimag   
Дата:   24-07-08 23:35

Че полицията е келява, че тея дето въртят геврека на тира са скапаняци- това е ясно.
Ама ти се чудя какво толкова ще и снимаш на тази ситуация. Някакъв обърнал се камион. Големия репортаж. Не бих дигнал и GSM`а да го снимам- камо ли апарата. Да го д.... скапаняците! То Господ достатъчно ги е наказал. Другия път може и главите да си строшат. Пък ти пак ги снимай!
Ай пий сега една бира да ти мине уплаха! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: pepopepo   
Дата:   24-07-08 23:36

[quote="deadlirics"]
пробвах сега с една програмка но не иска да чете от апарата , иска кард реадер . Ще търся утре и други варианти

Имаш късмет;
Прочети темата.
http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1656470

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: sunnyshot   
Дата:   24-07-08 23:46

Полицаите май никъде не обичат да ги снимат в действие, защото виждат скрита заплаха. Туку виж снимката се появила някъде в пресата и стане огромен скандал, някой ги осъди, загубят си службата, отпътуват към затвора и т.н. Аз за това ги снимам само тайно и от далече [smilie3] и после - хоп, on internet [smile]

Преди 3-4 години снимах един много специален автомобил пред един mall в Shreveport,La и в същото време два шопара арестуваха един черен наоколо. Умряха от яд като видяха да ги снимам и дойдоха да ми кажат да се разкарам щото сградата била частна собственост и нямам право да снимам без разрешение...

Виж, по паради и други празнични събития, мрат да влязат в кадър: тогава няма частна собственост и други измислени глупости [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: mondragon   
Дата:   25-07-08 00:59

Братле, братле за единия усран камион да ти потрошат кокалите!Не си струва бе батенце. А относно случката:
Едно аверче така спира с приятелката си да помогне на някакви дето се обърнали край Чирпан и решил да щракне два три кадъра, спрел моторетката встрани и слезъл да помага, а приятелката го чака на мотора. В това време идва патрулка с две ченгета. Ония от колата ербапи, като видели апаратчето и скочили. Куките и те. Моя човек обаче луд. Вика:"ВИдях, че става напечено и нали не съм свалил каската, само стъклото вдигам и така уж замахнах да балансирам докато се отдръпвам, че "залитнах" вдигам ръка уж да си сваля каската и "Рез!" един лакът в муцуната на кукера, дето ме хвана изотзад. Падам театрално, нали съм залитнал, ама веднага пак на крака. Рез един тупаник и на единия от катастрофиралите, че напира да вземе апаратчето. Другия кукер се набира като глист на буца по склона на канавката. Гепи ме за яката и оттам подсечка и го запратих надолу. Другия още пъшка, оня от колата нокдаун. Оттам газ на моторетката и дим. По-надолу спрели на някакво капанче и патрулката с включени сирени подминала с мръсна газ.
Аз ако бях на твое място поне тупаница на шофьора на камиона щях да люсна. Преди време в София на Захарна фабрика, беше снежно, май преди или след Нова година, отивам да снимам катастрофа и вадя аз и почвам да сликам. С периферията виждам как един идва към мен. Тамън свалям апарата и оня посяга. Хвана се за ремъка и дърпа. Аз дърпам на другата страна и хващам да му разтворя пръстите, та да пусне ремъка. И в тоя момент оня пуска и аз както дърпам директно лакът в носа. "Рез!" и оня възнак. Кукерът веднага дотича: "Кво правиш бе" Аз:"Нищо госин полицай, журналист съм, отразявам. Този господин иска да ми вземе апарата и аз се погрижих..." Кукерът ме прониза с поглед, погледна в страни към спирката, която е само на 15 метра, а там хората гледат какво става. Ченгелът прецени, че има много свидетели и ми вика: "Аре бегай бързо" и хвана оня за яката и му вика: "Аре идвай да описваш бе, какво ми се правиш на мъж". Вярвайте и хора адреналинът ми беше на макс.
Затова вече знам. Слизам, представям се, питам и ако има остри реплики, изчаквам да дойде полиция, говоря с тях и тогава снимам.
И последно още една случка. Прибирам се от некво събитие с приятели една вечер и на "Фритьоф Нансен" двама се ударили, ама беше късно 1-2. Вадим, снимам. Светкавица, втора, трета. Един се спусна от колите. Псува ругае: "Е са ти е.ах мамата" и посяга с шут към апарата и главата ми...Малшанс за него, едно от аверчетата учи в НСА-бокс. Оставихме го да лежи 10 метра встрани от катастрофата, някакъв гъзар с на тате ЦЛК компресора.
И накрая, радвам се, че си се разминал само с уплаха!Следващия път бъди по-предпазлив!



Публикацията е редактирана (25-07-08 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: exo99   
Дата:   25-07-08 01:16

Много глупости в последния пост.

То така ако ставаше.....

Ходи в друга държава и се дръж така - ще те пребият полицаите.
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: Myth   
Дата:   25-07-08 02:01

Е да де ама в друга държава, полицаите и ще го защитят преди да е посегнал, аз макар и да съм голям противник на насилието и да го мразя, все повече се убеждавам, че подобни само от бой разбират, боя му е майката. И на онова ченге от първият пост и на него боя му трябва, гаси наглоста преставяш ли си полицай да ти каже, "омитай се с пълна газ да не ти се случи нещо", докъде стигнахме в тая умряла държава незнам.

Родината си обичам ама държавата ни е пълен кенеф, нямам какво повече да кажа.
Всъщност имам, правилна е приказката "В другите държави си имат мафия, тук мафията си има държава"

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: fff   
Дата:   25-07-08 07:09

Хич не се чудя на полицаите. То такива искат да станат все отрепките и лудите глави. С униформа или без си остават калпазани. Даже деградират още повече. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: mondragon   
Дата:   25-07-08 08:47

exo99: За това такива като тебе ше ги спукват от бой!Сори, ама аз не съм мижетурка и няма да допусна да ми посягат некви дрисъци!На полицай не бих посегнал, въпреки, че ако ме държи и ситуацията е както в случая...ще се замисля!В чужбина, никой няма да ти посегне, щото там за една диария осъждаш МакДоналдс да ти плаща с години, камо ли някой да ти посегне и то ПОЛИЦАЙ!
Единствения проблем е, че всичко е свързано с разправии и усложняване на живота!
А ти си мълчи, нека ти ти свирят по ребърцата като на ксилофон(оня инструмент с плочиците, по които се удря с палки с топчета на върха)!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ СИ МЪЛЧИШ, ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ ЩЕ ТЕ Е.ЪТ!Тва е принципът у нас.
Нещата, които съм написал в предния пост второто и третото са ми се случили лично на мен, а първото ми го разказаха, но човекът ми е много добър приятел и няма да ме лъже.
Толкова



Публикацията е редактирана (25-07-08 08:49)

Отговори на това съобщение
 Re: не биите фотографа и тои е човек
Автор: stoyan_5   
Дата:   25-07-08 10:34

Чакаме снимките ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »