Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: ivodam   
Дата:   15-07-08 01:46

Тъй като по известни причини вече не качвам снимки в този сайт, използвам дадената тема да споделя със съмишлениците преклонението си пред великата фирма Канон, споделяйки свои снимки от последно време, при правенето на които наистина изпитах огромен кеф в общуването с техниката на несъмнено водещата фирма в технологично отношение, особено за спорт и вайлд за момента.
Темата не е за нелепи сравнения с някакви там никони и други прочии марки, а за изразяване на неподправено и искрено възхищение, така че моля да не се цапа и спами от безделници разни.


http://www.4coolpics.com/pics/0217/027810217862.jpg




http://www.4coolpics.com/pics/0216/027810216843.jpg




http://www.4coolpics.com/pics/0216/027810216459.jpg




http://www.4coolpics.com/pics/0215/027810215654.jpg



(Забележка: Горният лешояд НЕ Е сниман от укритие в Маджарово)


http://www.4coolpics.com/pics/0215/027810215473.jpg




http://www.4coolpics.com/pics/0215/027810215284.jpg




http://www.4coolpics.com/pics/0211/027810211769.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: praetorian   
Дата:   15-07-08 01:46

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: itilien   
Дата:   15-07-08 01:59

ти нали беше пуснал тема са сбогуване бе, що щеш тука. Ил какво, страдаш от липса на аудитория ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: canonio   
Дата:   15-07-08 02:05

Качествени са кадрите...
Ама какви кучета ще разлаеш, като няма един купен птичарски никор в България....

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: ffwd   
Дата:   15-07-08 02:21

Снимките са яки - факт, но факт е и, че Никон D1 от 1999-та с фабрично сбъркания си цветен профил дори вадеше по-фотографски цветове. [smilie3]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: volokin   
Дата:   15-07-08 02:25

браво, радвам се, че си намерил камерата която да те радва! [smilie24] И се надявам да не се обвинява сега дадена фирма, че не ни стават снимките, демек от сега нататък няма оправдание [smilie5] само ШИдьоври от теб [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: ffwd   
Дата:   15-07-08 02:35

[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: aeobs   
Дата:   15-07-08 04:03

Не, че нещо, по принцип не пиша в такива теми, но какво да им се възхищаваме. Добре изпълнени кадри, но не до там издържани технически. Нямам предвид от камерата, става въпрос за обработката. Защото могат да се пипнат много по-добре. С качествен пост процесинг Марк-а може доста, доста повече. :)



Публикацията е редактирана (15-07-08 04:04)

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: bass1   
Дата:   15-07-08 05:26

.. Добре си се справил , Иво ![smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   15-07-08 07:04

ivodam [smilie24]
Завиждам ти не толкова за техниката, с която снимаш, колкото за удоволствието с което го правиш! [smilie24] Прекрасни кадри.

Що се отнася до "техническото изпълнение" ...
Вижда се, че това, например:

http://www.4coolpics.com/pics/0215/027810215654.jpg



е на фокусно разстояние 1200 мм на ISO 500 ...
Прекрасно изпълнение според мен. Наистина си виртуоз в тази област! Браво! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: didesignbg   
Дата:   15-07-08 08:14

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: dobriquet   
Дата:   15-07-08 08:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: Георги   
Дата:   15-07-08 08:54

бе той и никон д3 не е от най-евтините, май защото спряха да ги правят в малайзия и сингапур, ама не значи че е по-добре произведен от дъртия 6 годишен канон 1дс

това с цената е понякога така, но не винаги [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: tantris   
Дата:   15-07-08 09:12

ffwd написа:

> Снимките са яки - факт, но факт е и, че Никон D1 от 1999-та с
> фабрично сбъркания си цветен профил дори вадеше по-фотографски
> цветове. [smilie3]
>
> [beer]

От известно време снимам на филм. Това с по-фотографските цветове сигурно трябва да се разбира като по-нереални сигурно? Щото такива ми са впечатленията от филма.

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: dobriquet   
Дата:   15-07-08 09:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: volokin   
Дата:   15-07-08 09:22

"Това с по-фотографските цветове сигурно трябва да се разбира като по-нереални сигурно? Щото такива ми са впечатленията от филма."

първо "по-фотографски" е малко кофти терминология и неточна. Но определено на филм ще имаш други цветове, примерно ЕМакс не иска да се раздели с Портра, филм с много приятни меки цветове и НЕРЕАЛНИ. Аз не искам да се разделям с чернобялото, именно щото всичко ми е цветно в реалността. Скоро разбрах че са спрели Супрата, явно съм спал последната година. Кодак буквално се уляха[smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: ivodam   
Дата:   15-07-08 10:20

itilien: Животът е странна поредица от раздели и нови срещи, знае ли човек... Във всеки случай точно ти и такива като тебе определено не липсвате. А да ви давам обяснения нема да стане, защото това би означавало да ви приемам сериозно, което не е възможно, много сте безтегловни. Така че най-добре, не се чувствай задължен и ти да ми обръщаш внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: ivodam   
Дата:   15-07-08 10:26

volokin: Не си спомням да съм "обвинявал" дадена фирма, че не ми ставали снимките. Напротив, има доказателства, че мога да снимам нелошо и с друга фирма. Но тази ми е по-удобна, първо, второ, от определено ниво нагоре Канон е наистина светлинни години напред, мда... (субективно усещане [cool])

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: ivodam   
Дата:   15-07-08 10:29

dobriquet: Тва за свободното време е абсолютен факт и първостепенна важност за този раздел на фотографията, несъмнено... Виртуоз не съм, това важи по-скоро за приятеля ми Bass, откъдето и да го погледнеш [smile].

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   15-07-08 10:38

ivodam: нищо лично, но Канон не са на светлинни години пред никого във фотографията. Това е една маркетингова илюзия, която като всеки маркетингов балон вече сериозно е спаднала.

Канон не разполагат с магьосници, които да им сътворяват техниката с непостижими за другите технологии от бъдещето или от друг свят.

Нещата са много по-прости. Това е прецизна техника. Ако сравниш модел за $2000 с модел за $8000, познай кой ще бъде по-прецизен. Без значение, кой е производителя.

Но както каза volokin, добре е, че се чувстваш комфортно с избраната техника. Това е важен фактор за успешни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: carl_cox   
Дата:   15-07-08 10:40

ivodam [smilie24] страхотни кадри [shtrak]

това със "тръгването" и "връщането" изобщо не би трябвало да го коментираме.

негативното нека си остане зад нас:) радвам се,че отново си във форума с тема, в която има фотография :)

а нали именно тя ни събира тук [smile]

тази особено ми хареса


http://www.4coolpics.com/pics/0215/027810215284.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: Privilege   
Дата:   15-07-08 10:45

ivodam, струва ми се, че форума не ти влияе особено добре. [smilie3] Спри докато можеш. [beer]
Дамянов си е готин тип, но това по-горе за Марка и обработката е повече от вярно. :)

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: ivodam   
Дата:   15-07-08 11:11

Privilege: Да, във форума има нещо, което карат хората на моменти да се държат неадекватно. И аз съм се поддавал, и други посетители. Бях доведен до това неотдавна, да напиша неща, които после се оказа, че са били въприети като обида. Разбира се, аз се извиних на обидения човек, наложи се да го направя на лична, защото междувременно бяха затворили темата. Няколко дена по-късно затвориха друга тема с официално предупреждение към Джъмбича, че и той бил обидил някого, нещо беше във връзка със снимки на манджи. Сега научавам, пък че имало и баннати хора за обиди и не знам си какво. Явно има някакъв проблем във форума - нито аз, нито Джъмбо, нито другите сме някакви психопати, които от сутринта се чудят кого да обидят. Админите обаче изглежда не са склонни да водят разговори относно проблемите (някой беше даже пуснал тема - извращенията във форума - може би малко силна дума, но проблем очевидно има), а предпочитат да затварят теми, с което нищо обаче не се решава... Аз мога само да се постарая в бъдеще да не се поддавам на провокации и влияние на отрицателни енергии, ще видим...

Сега, това за обработката, извинявай, но е нещо, което се казва, за да има какво да се каже. Защото това е нещо безкрайно като процес, да не говорим колко е субективно и винаги може да се намери какво още би било добре да се направи. Нещата или са интересни, или не са и хората или ги харесват, или не, от една страна. От друга, нещата или са използваеми, или не - това е в крайна сметка.



Публикацията е редактирана (15-07-08 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: ivodam   
Дата:   15-07-08 11:17

carl_cox: Благодаря ти. Тази снимка дойде със заглавието си на английски - казва се The world is a lonely place..., струва ми се, че май е от някаква песен, от метъл балада, но не се сещам точно... Не знам дали на вас ви се случва това, понякога още докато гледам във визьора, усещам как ще стане снимката и тя още от този момент заживява някакъв собствен живот и ми казва - аз ще се наричам така... Често птиците и животинките, които снимам, идват с имената си, обикновено женски имена, не знам защо... [cool].

Отговори на това съобщение
 Re: За Канон - само с преклонение (или да разлаем кучетата)
Автор: hash   
Дата:   15-07-08 11:20

иво, прежали една снимка и я дай като RAW да видим кой как ще я обработи. би било интересно

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »