Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: vladi333   
Дата:   24-06-08 15:16

Здравейте.
Искам да попитам има ли тук някой, който снима на концерта на KANSAS в НДК?
Мен лично не ме пуснаха с моя Nikon D80, защото съм нямал журналистическа карта (Имах си пък билет)
И по принцип въпроса ми е: Как се справяте в подобни ситуации, когато ви забраняват да снимате?

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: darksorrow   
Дата:   24-06-08 15:22

духаме.

след поемането на въздух, за да се успокоим, естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: vladi333   
Дата:   24-06-08 15:33

Ето какво пише на билета [smilie2]

http://www.offroad-friends.com/ftp/vlazarov/KANSAS.jpg


[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-06-08 15:48

Само с журналистическа карта (т.е. без билет) пускат ли да снимаш? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: vladi333   
Дата:   24-06-08 15:52

Да! Специално попитах един колега, който снимаше. Той отговори, че бил там само заради снимките! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: asahi   
Дата:   24-06-08 16:03

За да снимаш ти е нужна акредитация от организаторите.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: colorit   
Дата:   24-06-08 17:06

Написаното на гърба на билета ти дава отговор на въпроса, който задаваш. Въпреки че със сапунер можеш да влезеш спокойно.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: asahi   
Дата:   24-06-08 17:24

Това пък може да е повод да те изхвърлят от залата, особено ако се разсвяткаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: Goth_Angel   
Дата:   24-06-08 17:31

Тук в Англия вече са се отказали по рок и метал концерти да не пускат с фотоапарати, каквито и да са те - аз на няколко пъти вече си влизам с големия фотографски сак и даже не ме карат да отварям долната му страна, да не говорим, че вътре си снимам отстрани до сцената и никой нищо не ми казва - мисля, че и в БГ ще стане така по някое време, но кога, не знам. То вече и няма смисъл да се прави разграничение за техниката, като се замисли човек, ама като знам манталитета в БГ, ще трябва още време да спрат да се правят на важни от охраната [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: colorit   
Дата:   24-06-08 17:35

Асахи, досега не съм виждал такъв случай. Изглежда подценяват сапунерите, приравняват ги до ГСМ- камерите /а не съм бил на концерт, на който да няма гора от ГСМ-и/ [smilie5] . Ramoness, например, има чудесен кадър от концерта на Sting в Несебър, но не помня с какъв турбосапунер снимаше тогава [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: asahi   
Дата:   24-06-08 17:46

Колорит, аз съм виждал да правят забележки и да прибират апаратчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: colorit   
Дата:   24-06-08 17:50

Поста на Goth_Angel ме подсети, че всъщност аз ходя предимно на метъл концерти. В зала със столчета на редове сигурно е друго [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: colorit   
Дата:   24-06-08 20:11

До сега си пих питието с приятел, който беше на концерта. Показх му темата и той коментира така: "наистина стюардите правеха забележки на тези, които снимат със свткавица, но аз влязох с раница , която никой не провери дори и след шегата ми, че нося бомба" [smilie11]
Сега като се замисля, той изглежда много по - интелигентно от мен [smilie5]/ защото мен винаги ме обискират, въпрки че не нося багаж/ [smilie18] [smilie18] [smilie18]
[beer] [beer] [beer] [beer]
Важното е да слушаме Музика, майнта им на снимките [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: Arutha   
Дата:   24-06-08 20:48

Мда, за какво са ти клипчета от сапунери и кофти снимки, като не си бил на концерта [smilie11] Сециално този беше [cool] Много съм доволен [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: vladi333   
Дата:   25-06-08 10:44

Не искам да коментирам, за снимките от сапунерки, и гсм.
Просто не виждам смисъл, да ти забраняват да снимаш с хубава техника. А до ти разрешават със сапунки!
Все пак са ти взели пари за билет, какво ги бърка с какво снимаш?
Мен ме ядосва тази дискриминация в полза на сапуна [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: stoychev   
Дата:   25-06-08 16:42

Влади, а в крайна сметка беше ли на концерта? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: vladi333   
Дата:   26-06-08 14:04

Да, бях. Беше страшен кеф [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: valnay   
Дата:   01-07-08 14:50

Направих снимки по време на второто парче "Musicatto", секунди преди Billy Greer да ни поздрави с чаровното "How you're doin' tonight Sofia?! Good evening and welcome to Kansas!".[smilie21]

Впрочем отговарям на въпроса ти заради нашенските простотии от страна на пъдарите по време на концерти.
В чантата ми тежи топуз Fuji FinePix S3000 със скромните 3 мегапиксела резолюция. На входовете на НДК и залата никой не ме тараши.
Докато изчаквам смяна на различни цветови гами от осветлението на сцената, до мен се доближава един бабаит и ме моли да не снимам. Прибирам апарата безмълвно за да не се занимавам с портиери, които не знаят защо са в залата, а и Kansas са пред мен и нищо друго не ме интересува. [shtrak]

Тези простотии със снимането ги няма никъде по света. Бил съм на поне десетина концерта в Европа на световни величия и никой, никога, никак не ми е забранявал снимки (освен в Истанбул, сещай се). Билета за концерта е договор между зрителя и организатора, а в случая на моя никъде не пишеше, че е забранено снимането. А и публикувания в този форум надпис на гърба на билета е стандартен от памти века и си го бодвам на капата.[smilie25]

Тази тъпотия е достатъчно комична, когато някоя фръцла извади мобилен апарат за 2 000 лъва с 8 мегапиксела резолюция и започне да щрака каквото си ще. В такива моменти портиерите я гледат мила засмена и умират от яд, че няма как да й приберат телефона. [smilie22]

Когато съм бил акредитиран фотограф на концерти, почти винаги някоя старателна отличничка от организаторите ми пили нервите с кудкудякането "без никакви светкавици". Хубаво, ама народа, облегнат отпред на оградата до сцената щрака със светкавици та се кине. Разделя ни само ограда и на този, който му е работа да снима му е забранено да снима.

В ерата на цифровите технологии и световни комуникации в ориента цара дава, пъдара не дава. Не можело да снимам David Coverdale със светкавица, щяло да му пречи. А сценичното мегаватово осветление, което му пържи физиономията не му ли пречи? В същото време в официалния сайт на Whitesnake е обявен конкурс с томбола за най-добра любителска снимка от концертите им. Става дума за концерта им в Каварна. Ще видим на 4.07. какви шмекерии ще измислям. На Kiss се внасяха свободно апарати.

Навремето тия дебелашки изцепки ме дразнеха. Сега си викам, че простотията е непобедима и все пак съм на концерт и не бива да си развалям настроението със селяци на които коронния номер в живота е да ти дърпат ушите 5-6 пъти в годината.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима на концерта на KANSAS
Автор: shm75   
Дата:   02-07-08 01:12


http://photo-zona.net/images/user33536/album14260/preview/1214949921_pwty1391_P1220256.JPG



http://photo-zona.net/images/user33536/album14260/preview/1214949922_owyf7502_P1220350.JPG



http://photo-zona.net/images/user33536/album14260/preview/1214949923_ejum6253_P1220562.JPG



от средата на партера със сапунерка [smilie25]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »