Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: моля за съвет-ще се снимат стенописи в църкви
Автор: GenaDP   
Дата:   08-06-08 18:32

Автор: Canon
Дата: 08-06-08 15:49

Аз пък ще обясня на матрицата да почне да вижда светлината както човешкото око (т.е. както е дефинирано CRI) за да не и се смеят гаргите.


Ахам. CRI-то e дефинирано на база на чувствителността на човешкото око. Просто гениално... А разни глупаци в СIE си мислят, че този индекс се определя съвсем друг начин. Що не земеш да им пишеш в ква дълбока заблуда са затънали? [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет-ще се снимат стенописи в църкви
Автор: Canon   
Дата:   08-06-08 19:01

Мдам
За какъв ли грездей слагат тиа ИР джамове пред матрицата. Нали по според СIE е ок, окото не ги вижда инфрачервените по CRI (апропо защо ли изкуственото с нажежаема жичка е със CRI = 100)


http://www.fullspectrumsolutions.com/images_templ/light_bulbs/spectralg.jpg



Ама едно е за разглеждане с просто око ([smilie3] ) и друго е да се снима.

И за какво да се охарчва човек с няколко К за осветение, като с една проста ламБа за 3 лв (CRI = 100) може да го направи. Професионално, та звънка [smilie7]



Публикацията е редактирана (08-06-08 19:08)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет-ще се снимат стенописи в църкви
Автор: остоич   
Дата:   08-06-08 19:11

Тялото не е от значение. Обективи ЕF 35 f1.4L или EF 50 f2.5 compact makro подходящ статив (стабилен). Аз бих опитал без изкуствено осветление с отражатели, ако е нужно. 50 2.5 макро е страхотен обектив. Ползвам го за репродукции. Наквото и осветление да използваш няма да избегнеш бликове.



Публикацията е редактирана (08-06-08 19:17)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет-ще се снимат стенописи в църкви
Автор: Canon   
Дата:   08-06-08 19:12

То и други елементи има, но зависи от заданието (целта на снимането).
Например GPS позициониране на апарата (и съответен запис в ЕКСИФ-а) - при работа в много и на различни места църкви.
И тогава драстично намаляват апаратите с които може да се реализира такъв проект.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет-ще се снимат стенописи в църкви
Автор: lumix   
Дата:   08-06-08 19:17

.....на мен не ми стана ясно, как някой първо "взима" проект за 12 000лв ...и после ще купува техника, а и не е на ясно каква техника да купи ....и как да свърши работата!!! Баси ....кои са тия дето дават 12 000 лв ....без да знаят на кого ги дават? ...

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет-ще се снимат стенописи в църкви
Автор: GenaDP   
Дата:   08-06-08 19:18

Ти не разбра ли, че CRI се изчислява спрямо съответната цветна температура. Т.е. за да имаш макс. съответствие с дневната светлина, трябва CRI-то да е изчислено при около 5000К-6000К.

Другото е точно така: ламба с нажежаема жичка и написаната по-горе цветна температура ще свърши перфектна работа. Разбира се, ако за теб е непрофесионално да работиш с евтино осветление - обади ми се, да ти го продам по-скъпо...

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет-ще се снимат стенописи в църкви
Автор: Canon   
Дата:   08-06-08 19:35

CRI се изчислява само заради визуална цветова съпоставимост (за осветления с пикове в графиката на разпределенията на енергиите в спектъра) и не съвпада със спектралната на фотоапарата.

Ламбата като спектър може свърши работа, но като необходима светлинна мощност е рехава - има и доста големи църкви и съответно експонации над 15-тина секунди ще доведат до влошаване качеството на образа. Говорим за равномерно осветяване на амвона например. Отделно висока постоянна мощност на осветлението (сумарно над 3-4 KW) може да подпали калпавите елинсталации на по-стари църкви.
Ония юнаци от Бронколор още не са фалирали, защо ли [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет-ще се снимат стенописи в църкви
Автор: GenaDP   
Дата:   08-06-08 19:47

Както вече отбелязах, когато знам какво ще се снима - ще мога да кажа и с какво ще се свети. За твое сведение - и флуорисцентните, и HMI-тата имат много по-голямо КПД от обикновения халоген. Тъй че при консумирани 2-3kW ще дадат много по-голям светлинен поток.

Апропо, фото-камерата CRI си няма. Поне докато не я полееш с бензин и не драснеш клечката.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет-ще се снимат стенописи в църкви
Автор: d256h   
Дата:   08-06-08 19:55

Вместо скеле може да се ползват едни колички-телфер, които се разгъват, като автовишка нагоре. Много са компактни и може да се вкарват в почти всякакви помещения. Така ще се снима от правилна гледна точка, няма да има проблеми с паралакс или изкривяване от перспектива...
Такива колички съм виждал в изложбените зали в IEC София и по сцени на голями концерти.
=====
Преди снимки трябва, да се използва боен газ за отблъскване на поповете, които ще атакувт барикадата...после спокойно може да се ОтПоЧне работа
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет-ще се снимат стенописи в църкви
Автор: Canon   
Дата:   08-06-08 20:09

фото-камерата CRI си няма, но има спектрална фоточувствителност (за твое сведение), която на базата спектъра на светлината:
1.пада върху обекта (с някакъв спектър)
2.отразява се (частично абсорбирана от багрилата)
3.регистрира се частично (филтрирано - RGB) от сензора и се създава латентния образ (по аналогия с филма) с по-голямо или по-малко отклонение от верния цвят.
Ако дотук е омазано цветопредаването в цялата схема, липсващите цветове няма откъде да се появят.

Абе няма значение, кой както си иска да штрака и се радва на шаренийката, сложнотиите са за тъпаците, умниците вземат парите и бягат да ги харчат
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет-ще се снимат стенописи в църкви
Автор: j_mironski   
Дата:   08-06-08 20:16

Аз пък се чудя как така не знаеш как да снимаш и се захващаш с тая работа
После гледаме каталози и диплянки приличащи на стар вестник
Абе тя цялата ни държава такава Печелим проекти и парите отиват познай къде

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет-ще се снимат стенописи в църкви
Автор: GenaDP   
Дата:   08-06-08 20:21

Спектралната чувствителност на матрицата няма твърде общо с обсъжданото досега. Не е ясно каква е всъщност тя, но след намесата на електрониката и софтуера става сравнително линейна във видимия спектър.

Апропо, след като ги спрягате постоянно тея светкавици, светнат ли си каква е тяхната спектрална х-ка? И те имат пикове в излъчвания спектър, също като другите източници...

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет-ще се снимат стенописи в църкви
Автор: drdelian   
Дата:   09-06-08 10:47

[smile] Добра стана темичката[smilie24]
Само да кажа пак,че лично аз не участвам и няма да участвам в подобен проект;нямам,не съм имал и не търся розов слон,но мога да купя каса бира и ако има предложение бих споделил малка част като благодарност
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет-ще се снимат стенописи в църкви
Автор: alsash   
Дата:   09-06-08 12:05

това е друг разговор.....докарай бирата и ще се отвори градивна приказка [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет-ще се снимат стенописи в църкви
Автор: GenaDP   
Дата:   09-06-08 12:11

ако има предложение бих споделил малка част като благодарност

За малка част - малки предложения... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »