Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: jivkojj   
Дата:   04-06-08 18:11

Хм тука видях друга снимка на 40Д, там изгледа по друг начин като че ли гърба:

http://steves-digicams.com/2007_reviews/canon_eos_40d.html

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ivodam   
Дата:   04-06-08 18:11

Svsvet: Ми не може ли, питам чисто теоретично, да се правят матриците с различна активност по зони, или по пиксели даже - всеки пиксел би могъл да си има адрес, и да му се задава различно напрежение, т.е. различна чувствителност в зависимост от това, каква област в кадъра ще отразява - светла или тъмна; не знам възможно ли е на практика, не съм инженер; но тогава с такова многоточково задаване нещата биха заспали, ми се струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: pmartinov   
Дата:   04-06-08 18:11

ffwd [smilie5] [smilie24]

AF бутона на палеца вече го откраднаха от Никон но го слагат само за Марковете [smilie18]



http://a.img-dpreview.com/news/0708/Canon/eos1dsmkiiirear.jpg



Знаят как да им вземат парите ...[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: djogata   
Дата:   04-06-08 18:12

Мисля, че може просто да си ги настроиш бутоните това да правят.
Един колега с 30Д, с който щракаме заедно от време на време, си е настроил едното копче (звездата май) да му прави автофокус, а със спусъка - само мерене и затвора.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ffwd   
Дата:   04-06-08 18:15

[smilie18] Идея за Canon: ако някой ден решат да се намесят и на автомобилния пазар, могат да пускат автомобилите без бутон за клаксон, но с опция от менюто да си настроиш копчето за осветлението в купето да активира клаксона.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: pmartinov   
Дата:   04-06-08 18:17

Направо на спирачката да го сложат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: djogata   
Дата:   04-06-08 18:17

ffwd
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: jivkojj   
Дата:   04-06-08 18:18

Af-on не се ли ползва за заключване на фокус-експозиция?


http://cache.gizmodo.com/assets/resources/2007/08/40d-back.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: CanoniO   
Дата:   04-06-08 18:18

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ffwd   
Дата:   04-06-08 18:20

Пак питам канонци - къде е бутонът за заключване на експозицията? [smilie8] Понеже съветвам ivodam за спотово мерене с експозиционна корекция, но без заключване на експозицията може да се наложи да се въвеждат ръчно.. [smilie18]



Публикацията е редактирана (04-06-08 18:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: pmartinov   
Дата:   04-06-08 18:20

Явно има и двойници [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ffwd   
Дата:   04-06-08 18:22

[smilie18] При Никон AF-ON може всичко, но истинското му предназначение е да активира системата за автофокус. За заключване на експозицията има друг бутон. [smilie3]


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ffwd   
Дата:   04-06-08 18:23

Извинявайте, коя от горните е истинската снимка на Canon 40D!? [smilie18]

С или без AF бутона? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: djogata   
Дата:   04-06-08 18:24

Живко: не знам, при Никон има 2 бутона - единия за заключване на фокус и експонация, другия само за фокусиране.

(edit: ffwd ме е изпреварил) [beer]



Публикацията е редактирана (04-06-08 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: demiman   
Дата:   04-06-08 18:29

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ffwd Много ми хареса това с клаксона!!! [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: CanoniO   
Дата:   04-06-08 18:30

Никонци,
винаги съм се чудил онзи канонски бутон със снежинката за какво е. Чак сега разбрах.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ffwd   
Дата:   04-06-08 18:32

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Канонци, как си заключвате експозицията? [smilie6] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: pmartinov   
Дата:   04-06-08 18:34

CanoniO

А заключването на фокуса с кой педал е ?


[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: danbi   
Дата:   04-06-08 18:36

Ако съм разбрал правилно, мултиспот меренето на Канон е нещо като централно претегленото матрично, но имаш няколко 'центъра' по които да мериш.

Това мерене обаче няма как да ти увеличи динамиката, така че това което не 'мериш', така или иначе ще изгори.

За балансираната динамика.. преди време обсъждахме това. Отговора (засега) е DRO на SONY и Active D-Lighting на Nikon. И подобните им технологии, но приложени колкото се може по-близо до сензора. Не че са панацея, но определено помагат.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: Elessar   
Дата:   04-06-08 18:38

Active D-Lighting [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ffwd   
Дата:   04-06-08 18:39

[smilie18] Онзи ден сменях ISO на Canon 30D и .. се залях с бира [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ffwd   
Дата:   04-06-08 18:56

Понеже никой не ми отговори, сърчнах в Гугъл:

http://www.google.bg/search?hl=en&q=exposure+lock+button+canon+eos&btnG=Google+Search&meta=


И намерих това:


"Someone on another forum pointed out something new to me, though others I'm sure are aware of this.

If you like to use Manual mode, you can get a quick meter reading by first switching to P, Av or Tv mode (I use Av as it's closest) and pressing the * button to get a meter reading without half pressing the shutter button. After using the * button to get a reading move to M (Manual) mode and set the reading you got. From the reading it's simple to under/overexpose from the base reading gained with * by rolling the Main dial left and right and watching the exposure changes on the LCD."


И ме изпълни чувство на тъга и състрадателност към канонските неволи.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: danbi   
Дата:   04-06-08 19:18

ivodam: това което питаш е напълно реализуемо. И дори преди време писах, че така са го реализирали Сони/Никон (на базата на документ на Сони който бях чел по въпроса, но който после зачезна..) след това реших че съм се объркал.. и досега си мълча :)

Считайте частта от написаното по-долу "направили са го" за пълна спекулация. Тъй като нямам информация дали да или не.

Но принципа на действие е примерно следния:

В повечето никони има 1005 пикселова матрица за мерене на експозиция. Това позволява разделяне на кадъра на толкова 'полета' и съответно различното им обработване при четене от матрицата. При една сапунерка, имаш достъп до всички пиксели за мерене, така че ТАМ, можеш да приложиш съвсем прецизен алгоритъм.

Та идеята е следната: имаш примерно пет зони в кадъра, две от които са 1 стъпка под динамиката ти а другите три, една стъпка над динамиката ти. Когато четеш пикселите от съответните зони, манипулираш коефициента на преобразуване на АЦП-то, и ако номиналната ти "чувствителност" е примерно 200 ISO, по-ярките области ги четеш като 100 ISO, а по-тъмните като 400 ISO. Така "всичко" ти е "правилно експонирано".

Разбира се.. това си има цена :) Някъде (май dpreview) бях чел експерименти на хора, които са нализирали Active D-Lighting на Nikon D3/D300, и са установили че когато се прилага това, е за сметка на малко повече шум в 'коригираните' участъци. И аз съм правил подобни експерименти, с такива резултати. Преди време коментирах по този повод за navy, но нещо не ми повярвахте.

Та спекулацията е, че това може и да го има вече в Nikon D300 / SONY A700.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: navy   
Дата:   04-06-08 19:19

ФФВД [beer]
Те на канонските апарати са сложили много копчета и врътки, за да могат канонци да си спорят по форумите и да се фукат с А-ДЕП-а, а иначе за СНИМАНЕ са им нарисували едно зеленичко такова...

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: danbi   
Дата:   04-06-08 19:22

Ба...му! Преди време като ми разправяха, че Канона е правен от инженери за инженери, не щях да вярвам.

Щото, уж съм инженер, пък... не мога да се насиля да взема Канон в ръце, и това си е! Днес жената ми остави да и пренеса Канон сапунерчето.. ами направо като отровна змия го носех!

Виж Сонито си е друга бира..... [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »