Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: dau   
Дата:   05-06-08 10:37

Още от 10Д могат да се къстъмизират бутоните и има много репортери още оттам са си подменили да имат АФ с бутона за заключване на експозицията, просто при 40Д си е отделен бутон...

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ffwd   
Дата:   05-06-08 10:55

Честито! [smilie3]

dau [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: Canon   
Дата:   05-06-08 11:21

ffwd написа:


> P.S. Не иде реч за бутонче на обектива за ДЕАКТИВИРАНЕ на
> автофокуса, а за бутонче на тялото за неговото АКТИВИРАНЕ.
> [smilie3]

Е защо се обиждаш. За времето за писанията можеше да се сетиш че ДЕАКТИВИРАНЕ / АКТИВИРАНЕ са двете положения на един бутон за използване. А бутона на 40Д е зорлем набутан, основно заради ЛВ. Дали и как да сработи (АФ, АЕ, ИС) е по настройки: C. Fn III - които си има съответен апарат, си ги знае и може да си ги къстомизира.
И основно, че много практично е фокусирането на полуспусък + евентуално прекоригиране при търсене акцент на друга сюжетно важна област(за ФТМ обективи) и последващо снимане.
Претрупването с бутони на едно тяло не го прави по-функционално, а обратно.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ffwd   
Дата:   05-06-08 11:30

Така да бъде, мир да има! [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: navy   
Дата:   05-06-08 11:31

ffwd, голямата трагедия на канонците започва, когато голямата им уста спре да дрънка глупости и се стигне до показване [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: volokin   
Дата:   05-06-08 11:34

"Претрупването с бутони на едно тяло не го прави по-функционално, а обратно."

Бинго !! [thankyou]

Това твърдя и аз от години [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ivodam   
Дата:   05-06-08 11:35

volokin: Не знам кой набор си и кога и в кое провинциално училище си учил; аз от Немската гимназия в София немам спомени некой да е забранявал нещо, било Мейдън или класика. А точно пък по това време Табака направи с Филхармонията интеграл на всички симфонии на Малер, така че и Малер сме слушали и в зала още навремето, и също е върхът, междувпрочем [smilie7].
Та съм доста внимателен с приказките относно "оная държава", защото със сигурност имаше много повече културен живот и оркестрите бяха на супервисота, в операта вървеше успешно едно тежко произведение като "Танхойзер" (за несведующите - с музика от Танхойзер е озвучен филмът "Лавина", със същата музика бяха официално закрити Олимпийските игри в Австралия, в момента, когато пускаха фойерверките). Сега знаеш ли какви кошари са оркестрите и какви недоразумения дирижират, пълен смех и гавра, та се налага човек да ходи до Виена да чуе нещо свестно като изпълнение... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: navy   
Дата:   05-06-08 11:45

айподи нямате ли си за тази цел [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: dau   
Дата:   05-06-08 11:46

Волокин дойде ли и ти на моето сега...

аз откога повтарям че никоните са претрупани с бутони и са сложни за работа никой не слуша....

докато снимам и окото ми е на визьора си управлявам всичко настройки само 3 пръста на дясната ръка...

за никона ако искаш да сложиш на следящ фокус, на серия да снима, исо да смениш... малии не ми се мисли... трябва да си пианист... може би тука иводам може да помага [ezik]

Принципно никон ме кефи, нямам против, ама тука напоследък големия морски лаладжийчо на доста хора размъти главите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: navy   
Дата:   05-06-08 11:48

Размътил съм ги, а [smilie7]
Навит съм да правим 'гонка' с някой канонаджия по сценарий за смяна на меренета, режими и настройки със снимане, ще засичаме време, после ще гледаме резултати и ще се смеем [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: volokin   
Дата:   05-06-08 11:49

"та се налага човек да ходи до Виена да чуе нещо свестно като изпълнение..."

Вчера свири филхармонията за без пари в Шонбрун, ма нямах апаратче да щракна, щото се прибирах от работа. Валеше дъжд, голяма картинка щеше да стане, ма на, понякога се псувам, че не си нося хапаратите, а то винаги трябва [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: volokin   
Дата:   05-06-08 11:53

"Волокин дойде ли и ти на моето сега..."

ДАу, винаги съм твърдял, че Никонските камери имат по-малко търкалца и са по удобни за боравене, няма чуденки, няма питанки.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: dau   
Дата:   05-06-08 11:55

Имат по-малко?

Волокин ти какво си пил днес?!?!

да взема картинки и да маркирам, Никонските тела имат поне 2 пъти повече врътки и тракълца...

да не говорим че 1-вите няколко пъти като хванах никон изобщо не можах да се оринтирам M/S/C и подобни работи...

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ffwd   
Дата:   05-06-08 11:58

dau, спокойно - и аз се чувствам така с Канон [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: navy   
Дата:   05-06-08 11:59

Хе хе хе, за тези М/С/Ц рабути при канон трябва да си вържеш пръстите на калъч, а са си често ползвана екстра при снимане [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: landstar   
Дата:   05-06-08 12:04

нейви, няма какво да те съмнява - гаранция че марк 3 е по-зле от д300, тия првихме с един известен тук колега директен тест с д300 - на една сватба при смесено осветление, сходни обективи от един клас. Марка прегаря, никона се оправя. Който не вярва - сам да пробва!

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ivodam   
Дата:   05-06-08 12:07

volokin: Требе, требе, аз засега взех една малка Сигма и си я държа в жабката, изпада понякога нещо интересно, тръгнеш на кръчма, а стане нелоша вечерна снимка:


http://www.4coolpics.com/pics/0208/027810208181.jpg



Ама бих се радвал, ако излезе нещо компактно фулфрейм, каквито приказки има, дето да щрака бързо и тихо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ivodam   
Дата:   05-06-08 12:13

navy: Ако нещо наистина му харесвам на Никона относно бутоните, е лостчето за смяна на единично със серво фокусиране, това е нещо хубаво. Иначе другите неща са стандартни и не мога да кажа, че нещо е по-добро или по-лесно за обслужване от Канона. А ИСО-то специално даже е по-сложно, защото не става с една ръка, а това ми е крайно необходимо на мен, да мога да си сменявам ИСО-то само от визьора и само с дясна ръка.

Прочее, преди два-три дена нещо приказвахте за това, кой апарат колко тихо щракал. Знаеш ли, че Марко има режим "със заглушител", при който може да се снима по-тихо на единична стрелба, когато условията го налагат - например по време на концерти.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: navy   
Дата:   05-06-08 12:18

Д300 си е достатъчно тих [smilie7]
А другото нещо при никона е системата за фокусиране и управление, смяната на зоните и режима на фокусиране, дали да е пойнт фокус или актив фокус, както и фъл 51 зони фокус [smilie7]
Това при канона освен че го няма, ами и става през менюта...
После меренето, спорт, центер, оверал, просто и удобно, при канона как е?

Абе каквото и да си приказвате, канон не ми се пипа... не, че някой ме и кара де [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: didesignbg   
Дата:   05-06-08 12:22

уф, сигмата вярно ли е толкова зле на 400[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: navy   
Дата:   05-06-08 12:26

Дам, сигмите са много зле на високо исо...
Те са за идеално време... пейзажчета и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: dau   
Дата:   05-06-08 12:43

Нейви само така ще да е...

броя на точките 9/21/51 как се променя? става ли с врътките??


Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: djogata   
Дата:   05-06-08 12:47

Dau, има си отделно копче за броя на точките

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: danbi   
Дата:   05-06-08 13:02

ivodam, стана ми интересно.. в твоята работа кога се налага промяна на ISO?

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: dau   
Дата:   05-06-08 13:09

djogata ами аз във видеотата които гледах на Никон официалните на сайта им на Д300 влизаше в менютата пича да ги сменя...

ако може с копче евалата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »