Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: nodoubt   
Дата:   04-06-08 19:26

за сонито морския да каже [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: HP   
Дата:   04-06-08 19:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: navy   
Дата:   04-06-08 19:28

Хе хе, Данби, чесно, хващал ли си 40Д да снимаш нещо определено...
Първото нещо, което мнооого ме дразни, е как се цапа дисплея дето е сложен толкова в ляво... хайде, аз съм си 75 кила, френско гадже, ама я си представи някой бузест шишко? Като му лепне някой мазна буза и ....
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
За операция с контролите няма да говоря [smilie5]
Иначе снима... прилично [smilie5]
Дори по добре от 5Д [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: danbi   
Дата:   04-06-08 19:29

гледахте ли новата реклама на Ники Кънчев за "мощния телевизор Сони Бравия" от ЗОРА? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: landstar   
Дата:   04-06-08 20:19

Иводам, са ти разбрах въпроса! има бе! Актив д-лайтинг + още 300 начина да го направиш с местене на точки, избор на 9-51 точки и пр......

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: navy   
Дата:   04-06-08 20:25

Той си мисли, че марка ще се справи по добре с меренето в критични ситуации... нещо, което много ме съмнява [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: volokin   
Дата:   04-06-08 20:29

Първо тази функция при Никон е предоставена на фотографа.

Как става?

Имам фокусни полета, които са вързани със спот меренето (ако сложа на спот) демек, без да мърдам апаратчето мога да наспотя на всяко поле на което си пожелая и според броя полета, толкова спота имам.
Понеже имам все още мислеща глава, сам мога да преценя как да експонирам крайният кадър. На всичкото отгоре, ако не съм много сигурен в себе си, имам функция за клинове, която мога да програмирам с различни скокове.

За дигитален апарат отделно съм подсигурен от РОУ-формата на записа.

ЗА филми, съм подсигурен от добрата динамика на негатива, а диапозитивът, там ако нямаш глава на раменете, няма кой да я замести.

Апропо, макар Канон ЕОС 30 да имаше повече полета за пресмятане на експозицията, то Ф80 се справяше много по-добре, ама много...


А Лайка имат една единствена бяла точка, нарисувана на пердето, и как ескпонира, не е истина [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: Георги   
Дата:   04-06-08 20:33

кропката му е майката [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: danbi   
Дата:   04-06-08 20:34

navy, всъщност Канон са го направили за "удобство". Може би, защото стандартната им система за мерене не винаги "познава". Все пак, тази на конкурента Никон е базирана освен на простата логика, също така и на евристика на базата на доста голям аподборка типични снимачни ситуации.

Моя любимец Кен Рокуел има статийка по въпроса. Някой твърдят, че бил фен на Никон, други че бил фен на Канон. На мен ми е все тая, въпроса е, че човека (като изключим че е заблуден американец) подхожда доста прагматично към въпроса. И не.. не съм му фен! Просто съм му запомнил сайта [smile]
http://www.kenrockwell.com/nikon/matrix.htm


Всъщност, тоя дивак е изписал доста за меренето .

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ffwd   
Дата:   04-06-08 20:36

Последно - Canon 40D има ли бутон за автофокус? [smilie8]
Доколкото съм виждал фотографите предпочитат телата им да фокусират на полуспусък, но .. нали .. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: navy   
Дата:   04-06-08 20:37

Изключително съм доволен от меренето на Д300.
Значи снимайки с Д80 и Д200 като взимах от приятели за няколко дена виждах, че никон много добре са изпипали и фокуса и меренето... но Д300 с значително по точно и добро [smilie24]
А и без да мислиш и да се ровиш по менюта можеш да си направиш меренето, ако имаш фотографско мислене на втория етаж, независимо от ситуацията [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: tantris   
Дата:   04-06-08 20:48

Леле колко сте зле! Изобщо никой не се сети защо на каноните 40Д и Марк 3 има АФ бутон. Бунацииии - за авто фокус при лайв вю! На другите модели беше ненужно.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ffwd   
Дата:   04-06-08 21:00

Tantris, опомнете се! [smilie6]
Ако не броим сватбарите, фотографите не желаят тялото им да фокусира, когато активират меренето с полу-спусък. Независимо дали гледат през обектива през пентапризма или върху LCD. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ffwd   
Дата:   04-06-08 21:04

Последно как изглежда 40D, така:


http://cache.gizmodo.com/assets/resources/2007/08/40d-back.jpg




или така:




http://www.shatteredspine.com/canon40D.jpg




[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: Svsvet   
Дата:   04-06-08 21:05

ffwd братче, това второто е много идиотско. Естествено, че първия вариант е правилния[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ffwd   
Дата:   04-06-08 21:07

Еее, това е добра новина! Мерси Svsvet [beer] [smilie3]

Значи вече не се налага да се купува Марк, за да се ползва нормално автофокус! :)
[smilie18]



Публикацията е редактирана (04-06-08 21:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: tantris   
Дата:   04-06-08 21:12

Аз бях наистина разочарован от това, че при никон Д300 не можеш да ползваш таймер при лайв вю. Ако не е вярно, поправете ме. Върнах го в рамките на 24 часа[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ffwd   
Дата:   04-06-08 21:17

Голям проблем, признавам .. [smilie8] За сметка на това можеш да използваш автофокус [smilie6].. Няма угодия.. [smilie18]

[beer]



Публикацията е редактирана (04-06-08 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: tantris   
Дата:   04-06-08 21:20

ffwd , нали знаещ колко можеш да използваш тоя автофокус... Не нашпразно са написали трипод режим. Ма и на статив за нищо не става. Маркетингов трик 10000%. На оня телевизор за милимунди фокусираш ръчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: sniffe   
Дата:   04-06-08 21:41

ffwd снимката която си дал е на 30Д, със сменена цифра просто, при 30Д няма бутон при 40Д има, то да бяха сменили и размерите поне...че така е супер глупаво...[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: Svsvet   
Дата:   04-06-08 21:54

30Д с 5 инчов дисплей[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: ecobo   
Дата:   04-06-08 21:55

На мене в Канон-я никакви копчета не ми липсват, напротив - прекалено много копчета са му наблъскали, бъркам се понякога...
В Мамия-та има само едно копче, ама това не пречи да е перфектна камера [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: volokin   
Дата:   04-06-08 21:57

"В Мамия-та има само едно копче, ама това не пречи да е перфектна камера"

И аз съм на същото мнение, важи за всяка камера, не само Мамия.

Апропо, за коя Мамия става дума, че има едни които хич не ги долюбвам [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: jivkojj   
Дата:   04-06-08 22:32

Вие се смеете, ама аз все още не знам на 400д как се прави ръчен бял баланс - ако и копчето да е изнесено на джойстика. Дадоха ми камерата без упътването и така и не успях да разбера, затова карам само на presets. На Никона веднага загрях как става номера, но тука - ядец.
Ще съм благодатен на някой канонец да ме светне по въпроса. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе да питам Никонианците
Автор: danbi   
Дата:   04-06-08 22:33

ecobo, SONY мислят за теб [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »