Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Поздрав за "фотографите"
Автор: urbangrey   
Дата:   04-06-08 10:35


http://banksy.co.uk/indoors/images/media.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: krist   
Дата:   04-06-08 11:15

хехе, и аз си мислех точно тия дни по тая тема, колега;)

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: seymour_sz   
Дата:   04-06-08 11:22

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за
Автор: breach   
Дата:   04-06-08 11:29

Преди 2 дни имаше дискусия по BBC World News (по радиото) дали репортерите и журналистите трябва да помагат за спасяването на човешки живот при бедствия и кризи, или са там, единствено за да си вършат журналистическата работа. Участваха журналисти и фотографи (вкл. и носители на Пулицър) -- общо взето се обединиха край становището, че не им е това работата и с тях и без тях нищо няма да се промени. Дори един философски заключи, че ако не са журналисти въобще нямало да са там и не трябва да се бъркат в работите на съдбата :-)

http://worldhaveyoursay.wordpress.com/2008/06/02/to-report-or-to-help/



Публикацията е редактирана (04-06-08 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: firestarter   
Дата:   04-06-08 11:34

да си умират хората и да се мъчат ние ще ги снимаме как се мъчат [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: 2metraninja   
Дата:   04-06-08 11:36

Голям е Банкси. Много ги уцелва нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: urbangrey   
Дата:   04-06-08 11:40

2metraninja написа:

> Голям е Банкси. Много ги уцелва нещата.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: matataupa   
Дата:   04-06-08 11:48

Не би трябвало да има категорично решение... всичко е до съвест, възпитание, нагласа... койт' каквото му е дадено, това да ползва[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: Lalinda   
Дата:   04-06-08 11:59

Сигурно сте гледали и "Ничия земя" на Данис Танович.
[smilie24]
Там и хуманитарните работници май бяха в услуга само на журналистите и фотографите.
[smilie23]

Дори из сайтовете понякога съм виждала снимки на прегърбени от товара на гърба си баби, снимани от яки родни момчета с фотоапарати. Като ги питаш помогнаха ли на бабата, не отговарят... Може би и на тях не им е това работата...
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: elrisha   
Дата:   04-06-08 12:04

според мен,като фотограф,който не снима такива социални теми,дали си журналист или не е отделна работа...изпратен си да отразиш трагедията, за това ти плащат и би трябвало да си свършиш добре работата. Но като човек - ако си в ситуация, в която МОЖЕШ да помогнеш - действаш,но ако нямаш необходимите знания и умения - не се бъркаш и оставяш това на специалистите.
Представете си,че снимате репортаж за заметресение..или катастрофа...до вас стене човек,който има нужда от спешна помощ - колко от вас знаят какво ТОЧНО трябва да направят в случая - да го местят ли, да не го ли местят,дали дишане уста в уста се налага или не, как се спира шуртящата кръв..и т.н. По някога в стремежа си да помогнеш,можеш да направиш още по-лошо ако нямаш необхадимите знания.

Сега може да гракнете,че тия неща трябва да ги знае всеки - да,ама не!

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: elrisha   
Дата:   04-06-08 12:06

забравих да добавя...грешно е да се мисли,че фоторепортерите,снимащи трагедии не ги съпреживяват!!!Няма човек,който изобщо да не се вълнува в такава ситуация...е..освен ако има психични проблеми де[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: e-mil   
Дата:   04-06-08 12:08

Банкси показва момента, в който журналистите пречат на спасителите, което е много по-голям проблем от "непомагането"

и нещо повече - самите спасители явно са съгласни да изчакат. Тоест всеки трябва да се замисли. Не само журналистите.

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за
Автор: elrisha   
Дата:   04-06-08 12:18

май всеки си разбира картинката както му изнася..аз лично виждам един човек с фотоапарат, един с камера,които работят и трима бездействащи спасители..но едвали бездействато е от солидарност към фотографите..те са в страни и не пречат никому.

ПС: сега видях,че единият от тримата ги "стопира" - извинявам се!

и все пак - за мен тази картинка има много по-дълбоко послание,от колкото се обсъжда тук!



Публикацията е редактирана (04-06-08 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: ejko   
Дата:   04-06-08 12:25

Ако може да помогнеш, помагаш! Но колко често може да го направиш? Когато снимаш на война, когато снимаш умиращи хора по болниците или умиращи от глад. Когато снимаш жертви на земетресения, наводнения? Когато се заснемат урагани, тоенадо..., снимаш бягащи хора в опасност. В крайна сметка често пъти, за да заснемеш нещо наистина разтърсващо може би рискуваш и собствения си живот и кой може да ти каже до колко да го рискуваш? Горната карикатура показва хиперболизираната версия на един проблем, който съществува, но не бива да се абсолютизира. Предполагам, че има моменти, в които фотографът може да помогне и предполагам, че понякога го прави...! Предполагам, че понякога не го прави. Човешко е..., все пак фотографите на дали са масово герой. А карикатурата отново казвам е хипербола и на дали наистина така стават нещата....
кой знае...

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: Davidoff   
Дата:   04-06-08 12:28

Таз дето спира спасителите е баш журналистката (справка папката). Операторите си снимат ама тя пречи на работата на лекарите. И с две думи за мен картинката показва как се ПРАВЯТ новини [smilie23]

Има и филми по темата и голяма доза истина в тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: elrisha   
Дата:   04-06-08 12:31

аз разбирам картинката така :
"Цивилизацията" си припада да показва по всички медии трагедията на "третия свят" - натрисат ни го по телевизиите,списанията,вестниците..четем гръмки заглавия,слушаме страхотни речи,но в дествителност всичко е една поза..защото същата тази "цивилизация" с нищо не помага, а напротив - държи да има трагедии,гладуващи,мизерстващи..за да може да се себеизтъкне колко е велика.

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: ФотоГраф   
Дата:   04-06-08 12:40

....всичко е за пустите пари, но може ли да се купи вътрешната независимост....тази на Душата....

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: apollo   
Дата:   04-06-08 12:49

Гледам на картинката фотографа се кефи/погледнете му устенцата/[smilie8]

... предполагам това ще е до момента в който таткото излезе от някъде и му строши фотоапарата в главата [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: muha-palamarka   
Дата:   04-06-08 12:52

ех тоя дълбок смисъл [smilie18] , но както и да е- мисълта ми е друга. да си представим следната ситуация:
Вие сте журналист който отразява резултатът от масово клане нейде по света, в този момент БАНГ!!! ПП мината... и краката ви започват да водят свой собствен живот... имате бужда от помощ, а едеинствените хора наблизо са други журналисти които "не се намесват в хода на съдбата" и вместо да ви помагат, започват да снимат чуканите ви!
Кво праим тогава [smilie11] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: apollo   
Дата:   04-06-08 12:53

Ами пайм широка усмивка с колкото зъба са останали [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: navy   
Дата:   04-06-08 12:54

фотографите са гадни копеуета [smilie7]
де що стане катастрофа и какво ли не... гледат да заснемат сеира...
не говоря за журналистите, които това им е работа волю-неволю...

Много хора вътрешно в себе си искат да стават бедствия и сеири, само и само да заснемат нещо уникално [smilie23]

Като ме попитат дали съм фотограф казвам НЕ, снимам само за кеф...

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: ogimag   
Дата:   04-06-08 13:00

Всеки фотограф- тимуровец! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: elrisha   
Дата:   04-06-08 13:19

почнаха глупостите..както се и очакваше[smilie7]

като са толкова лоши фотографите,като са толкова безсърдечни и гадни копелета,вие какво правите тук и защо сте закичили гордо апарата на врата?![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: magnifico   
Дата:   04-06-08 13:23

БАХТИ ТЪПОТО ЗАГЛАВИЕ ИМА ТАЯ ТЕМА [smilie18] [smilie18] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: ejko   
Дата:   04-06-08 13:30

ми принципно гледате някаква картинка, повтарям- картинка... и се надъхвате. Фотографите си вършат работата и я вършат както личният им морал им диктува. Това важи за всяка професия. Ако ти отнесе краката бомба и около теб има 7 човека една част ще гледат друга ще помагат това няма как да не е така. Все пак всеки реагира различно в такива ситуации и рядко реакцията е рационална. Разбира се много от тея дълбоко морални хора дето съдят в тази тема не биха помогнали на дърта циганка да се качи на трамвая, за да не си изцапат ръцете случайно, но инача, голяма уста и много чист морал. Ама не може и морална чистота и ръцете и те чисти...!

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: urbangrey   
Дата:   04-06-08 13:33

magnifico написа:

> БАХТИ ТЪПОТО ЗАГЛАВИЕ ИМА ТАЯ ТЕМА [smilie18] [smilie18]
> [smilie19] [smilie19]
kakyvto avtora (na temata) - takova i zaglavieto [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: captainme   
Дата:   04-06-08 13:38

Reportajnite fotografi sa neobhodimo zlo.Te si go znajat.Mnogo ot tjah sa zaginali na mestorabotata si mnogo ot tjah sa bili otrecheni ot obshtestvoto.Imashe sluchai s dvama frenski reporteri koito ostaviha chovek da izgori pred ochite im za da go zasnemat dobre.Chovekut izgorja,a te vzeha nagrada za nai-dobra reportajna snimka.Edinija se sduha sled tova a drugija go prebiha rodninite na izgorelija

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: ogimag   
Дата:   04-06-08 13:45

За да съм по-тактичен няма да употребя думата "тъпо".
Неуместна тема, неуместно заглавие.
urbangrey- като пускаш такива теми е редно първо ти да изложиш собственото си мнение, да се аргументираш, да ни покажеш че си една високоморална личност заклеймяваща подобно поведение.
Иначе така написано намирисва на панаирджийство и гледане на сеир.

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: snooper   
Дата:   04-06-08 13:47

Дам... допреди 2 години гледах с широко-отворени очи в сайта на Джеймс Начуей кадри и цъках с език. После гледах "War Photographer" с него и ми се додрайфа от начина, по който се вкарват в събитията. По време на ексхумация от масов гроб Майка и роднини плачат до скъсване при вида на мъртвия син... и нашия човек да не мислите, че си седи на уважително разстояние - не, завира се в лицето на жената с широкото варио. На подобно място, не дай си Боже, такъв бих го накарал да не се поглежда в огледалото дълго време, а инак не съм такъв човек уж.

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: muha-palamarka   
Дата:   04-06-08 13:53

Aз гордо заявявам, че няма да помогна на дърта циганка да се качи в трамвая за да не си изцапам ръцете! [smilie7]




Обаче като видя ejko да го направи, ще го направя и аз... заради дълбокия смисъл, няма как [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: captainme   
Дата:   04-06-08 14:27

eh....muha-palamarka da se gnusi ot cigani[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: urbangrey   
Дата:   04-06-08 14:28

ogimag написа:

> urbangrey- като пускаш такива теми е редно първо ти да изложиш
> собственото си мнение, да се аргументираш, да ни покажеш че си
> една високоморална личност заклеймяваща подобно поведение.
> Иначе така написано намирисва на панаирджийство и гледане на
> сеир.

[smilie24]
mnogo dobre kazano


Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за ?!?
Автор: magnifico   
Дата:   04-06-08 14:30

1.Какъв е смисълът на кавичките?!?! Отричаш репортерите, отразяващи трагични събития, като казваш, че не са никакви фотографи?

2.Кого поздравяваш в случая, и с какво?!? Мислиш, че тук има журналисти, отразяващи подобни събития, и очакваш да ти прочетат темата?!? Или това е просто някакъв неуспешен опит за оригиналност в заглавието? А къде е твоята теза по въпроса?



Публикацията е редактирана (04-06-08 14:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за
Автор: magnifico   
Дата:   04-06-08 14:33

Сеирджийска история...гнусна работа [smilie23] И тоя човек държи апарат в ръката си [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за
Автор: urbangrey   
Дата:   04-06-08 14:43

http://www.imdb.com/title/tt0120885/
българския превод мисля, че е - "да разлаеш кучките", ако не греша, моля да ме извините за слабия english

magnifico написа:

> Сеирджийска история...гнусна работа [smilie23] И тоя човек
> държи апарат в ръката си [smilie23]

tuk pak shte se syglasq s teb [smilie24] za kartinkata [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: captainme   
Дата:   04-06-08 14:46

magnifico,

Temata si e super.Banksy sushto.Njama ednoznachno mnenie po vuprosa.Na men lichno mi e interesno da vidja kakvo misljat drugite po vuprosa.Az lichno vinagi se draznja kogato vidja fotografi koito si misljat che sa nezabelejimi zad fotoaparata i/ili che imat pravoto da snimat vseki po putja si.

http://digital-photography-school.com/blog/asking-permission-to-photography-people/


http://www.flickr.com/groups/city_life/discuss/72157602621670455/


http://www.flickr.com/groups/ethics/discuss/38460/



Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: n1x0n   
Дата:   04-06-08 14:50

Аз пък мисля, че повечето мнения в тази тема обиждат автора на рисунката с буквализма си.

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: Stoyan_5   
Дата:   04-06-08 14:50

Абе я да взимат по една лопата ...
Скоро ще е жътва ...
Така и така ще отидат да снимат, ами барем да помогнат ...
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: captainme   
Дата:   04-06-08 14:52

n1x0n, njama po-golajm bukvalist ot Banksy[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: n1x0n   
Дата:   04-06-08 14:55

Да си "бруталист" и да си "буквалист" не са еднакви неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за
Автор: captainme   
Дата:   04-06-08 15:00

kakva e razlikata za teb?
http://www.banksy.co.uk/drawing/images/tvmonster2.JPG




Публикацията е редактирана (04-06-08 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: muha-palamarka   
Дата:   04-06-08 15:06

Имам 20 декара необработваема земя в родопско, мога да намеря и стари военни мини. Така че, най-учтиво каня всички зарибени от идеята да си спретнем едно масово клан... аааа пленерче де. Ще се снимаме един друг.

НАКРАЯ ТРЯБВА ДА ОСТАНЕ САМО ЕДИН!

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: n1x0n   
Дата:   04-06-08 15:13

Не се наемам да отсъдя, дали е по-добре фоторепортера да спаси един или двама с диркетни действия или да помогне индиректно на стотици, а може би и хиляди чрез силата на общественото мнение. Не вярвам и някой друг тук да може да си позволи тази преценка.

Това което със сигурност знам е, че аз не бих могъл да снимам в подобна ситуация. Противоречи на всичко в което вярвам.

Отделна тема е, че тези "шокъри", които наводняват съвременната преса - за мен са евтина жълта журналистика. Постоянното спекулиране с човешкото нещастие на базата на изтърканото оправдание "хората имат право да знаят истината" ме отвращава. Всичко това отдавна няма нищо общо нито със сериозната журналистика нито с истината.

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: Lalinda   
Дата:   04-06-08 15:17

elrisha написа:

> според мен,като фотограф,който не снима такива социални
> теми,дали си журналист или не е отделна работа...изпратен си да
> отразиш трагедията, за това ти плащат и би трябвало да си
> свършиш добре работата. Но като човек - ако си в ситуация, в
> която МОЖЕШ да помогнеш - действаш,но ако нямаш необходимите
> знания и умения - не се бъркаш и оставяш това на специалистите.
> Представете си,че снимате репортаж за заметресение..или
> катастрофа...до вас стене човек,който има нужда от спешна помощ
> - колко от вас знаят какво ТОЧНО трябва да направят в случая -
> да го местят ли, да не го ли местят,дали дишане уста в уста се
> налага или не, как се спира шуртящата кръв..и т.н. По някога в
> стремежа си да помогнеш,можеш да направиш още по-лошо ако нямаш
> необхадимите знания.
>
> Сега може да гракнете,че тия неща трябва да ги знае всеки -
> да,ама не!
--------------------------------------------

Започвам с реплика на това "да, ама не!"

Надявам се репликата ми да не се възприема като "гракване".

Та така, преди десетина години заминах за Босна и Херцеговина като международен наблюдател по изборите (предполагам, че в сайта ще се намери поне още някой, който има стаж като международен наблюдател, който да ме подкрепи с информация от първа ръка). Първото обучение, което преминахме, след като подписахме застраховките си живот, бе по разпознаване на мини (от най-миниатюрните до най-обемистите), по-нататък и по оказване на първа помощ, комуникация, евакуация и прочее...

Не допускам, че репортерите, които следва да отразяват екстрени ситуации, в които човек може и губи живота си, не знаят как се оказва първа помощ или пък че не ги подготвят по съответния начин на място.

Години по-късно бях и в Косово, също във връзка с изборите, за по дълго време - имаше какъв ли не материал, от който всеки начинаещ фотограф да се превъзбуди и му потекат лигите (съжалявам за натурализма), но така или иначе, извадих фотоапарата си само по пазарите, да снимам цветове... Не съм заснела нито една разрушена църква, не че ги нямаше на пътя ни...

Бъдете здрави.
Печелете от куража или курназлъка си, но не е нужно да говорите наизуст. Слава Богу, дори да се наложи някога да станете военни репортери, все ще има кой да ви научи на каквото трябва на място и едва ли ще ви хвърлят на произвола на съдбата с един гол апарат на шията ви...
[smilie3]

Твърде много илюзии храните.

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: Stoyan_5   
Дата:   04-06-08 15:21

Вече виждам и следващата тема "Увредени ли са фотографите" ...

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: urbangrey   
Дата:   04-06-08 15:25

или да помогне индиректно на стотици, а може би и хиляди чрез силата на общественото мнение[smilie18] - толкова е снимано, че войните са забравени - общественото мнение спаси света [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: angie_   
Дата:   04-06-08 15:29

Автор: urbangrey
Дата: 04-06-08 11:40

2metraninja написа:

> Голям е Банкси. Много ги уцелва нещата.

[smilie24]

>

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   04-06-08 16:28

Преди години имах много весел случай: Както си караме по едно извънредно заснежено и заледено шосе, москвича пред нас се изпързаля от пътя и кротичко полегна настрани в една пряспа. Спряхме веднага, скочихме с колегата репортер и с помощта на двамата пътници вътре го върнахме на колела, а после избутахме на пътя. Чак като свърши целия "екшън", се плеснахме по челата и си казахме: "Баси страхотия кадър изпуснахме" [smilie18] Та така, никой не знае как ще реагира в екстрена ситуация докато не се случи на него. Свят широк, шашкъни разни! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: muha-palamarka   
Дата:   04-06-08 18:39

пазванти и несретници... друго си е фотографи-дълголетници! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: flipbeat   
Дата:   04-06-08 19:02

банкси е много,много,много добър.гледал съм един негов албум (а-3,твърди корици)и останах възхитен.има десетки изложби и е ужасно креативен.
почитател съм му!


Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: flipbeat   
Дата:   04-06-08 19:09


http://www.banksy.co.uk/outdoors/images/landscapes/tescoflag.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   04-06-08 19:14

mnogo dobro
glupostite pak jenite gi naprikazvaha [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-06-08 19:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: captainme   
Дата:   04-06-08 19:25

arakinixon-cie,

Sled tova izkazvane sledva li da si mislja che si jena?[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   04-06-08 19:28

captainme, niama znachenie kvo sha si mislish,
vajnoto e v surceto

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: IDA   
Дата:   04-06-08 19:31

Страшно е, когато вместо да помогнеш на човек в беда, ти го снимаш как агонизира и бързаш да пратиш снимката във вестника, за да си получиш парите. СТРАШНО Е !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за
Автор: CHUCHA   
Дата:   04-06-08 19:33

Именно защото се завира в лицето на тези хора и е достатъчно голям професионалист за да не се потдава на емоцийте си ти гледаш филми за него а не той за теб ;) пък мисли си каквото си искаш за хората на които им стиска


това е за СНООПЕР



Публикацията е редактирана (04-06-08 19:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: n1x0n   
Дата:   04-06-08 19:36

достатъчно голям професионалист за да не се потдава на емоцийте

Никаква връзка с професионализма няма това.


п.п.
"поДДава" и "емоцИИте"

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   04-06-08 19:40

професионализмЪт и нЕма

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: apollo   
Дата:   04-06-08 19:47

elrisha написа:

> почнаха глупостите..както се и очакваше[smilie7]
>
> като са толкова лоши фотографите,като са толкова безсърдечни и
> гадни копелета,вие какво правите тук и защо сте закичили гордо
> апарата на врата?![smilie11]



В подобна ситуация последното което бих направил е да снимам... но това е друт въпрос нали ??????!



Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: landstar   
Дата:   04-06-08 19:50

Ежко - точно! Ако можеш - помагаш, ако не можеш - прас по тиквата с обектива, да не се мъчи поне! Абе имаше тука една велика фотогрфка май в щатите. Пет пъти ни занимава с разни теми тука, май беше взела награда за снимки на разложени трупове. Това е тамън за нея тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: avela   
Дата:   04-06-08 20:13

има обширно пространство за хващане за гушите в това художествено произведение.[smilie24]

интересно, че професията на военния репортер, след втората световна война частично, след виетнам обаче окончателно, изгуби героичния си ореол и суровата романтика, които струяха от нея ...

а ценности и идеяли в оптимистичното някога, световно общество, посърнаха от дългогодишния неумолим плесен на цинизма...

и се питам, каква роля изиграха Битълс във всичко това? ...


Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: flipbeat   
Дата:   04-06-08 20:28

а,бе...-"В подобна ситуация последното което бих направил е да снимам... но това е друг въпрос нали ??????!"

и какво би направила?ще помагаш?вярваш ли си?като си пратен там да снимаш-снимаш
работата на фотографа е една.щото снимка в определена ситуация би помогнала в пъти повече,отколкото загрижено суетене и паник-движения.

"Страшно е, когато вместо да помогнеш на човек в беда, ти го снимаш как агонизира и бързаш да пратиш снимката във вестника, за да си получиш парите. СТРАШНО Е !!! "

в тотална грешка си...
или поне аз така си мисля.
едва ли точно за пари и хонорари би се говорило в една екстремна ситуация


Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за
Автор: avela   
Дата:   04-06-08 20:39

според мен[smilie3] преди доста време от недомисляне е станала голяма грешка, чиито последствия се стоварват върху главите ни сега..

щеше да е прекрасно, ако фотографията беше дефинирана единствено и само с репотажна функция- да отразява действителноста .
а филмите и телевизията да съществуват само с развлекателна цел.
това смесване води до едно усещане за нереалност у зрителя.
привикнал вече на движещите се картинки, мозъкът изравнява жестокостта в дързост и красота с тази в кения и зимбабве...

докато един печатен кадър предизвиква много повече респект и съпричаснот. никой не знае дали фотографа-репортер не го е зплатил с живота си...

но за всичко това е твърде късно...
няма повече граници...
има дигитални камери и интернет..



Публикацията е редактирана (04-06-08 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: snooper   
Дата:   04-06-08 20:45

достатъчно голям професионалист за да не се потдава на емоцийте

С подобна логика все по-добре разбирам защо резултатите на конкурсите по фотожурналистика у нас са все по-слаби. Истинския репортер влиза в обектите си, живее с тях калпавият ги наблюдава... Поразгледай репортажите на Гален Роуел за справка.

ПП.И пишете малко по-грамотно.

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за
Автор: sauron69   
Дата:   04-06-08 21:04

абе почти всичко що е журналист (в туй число и снимащата част) си е увредено [smilie23] . Достатъчно е човек само да погледне в новините, почти всяка вечер, когато има някакво трагично събитие)а това в новините си върви едно след друго) за да види навсякъде как репортерите умрат да си забутат микрофоните (съответно обективите) в лицето на хора които току що са загубили близък човек,в съдебни зали след някоя отвратителна оправдателна присъда или те са преживеле нещо тежко и "... аба кажете, ама разкажете, ама това, ама онова..." и не спират да тормозят хората, които са преживяли достатъчно. И да, не винаги е за пари, понякога и няколко минути слава са достатъчно [smilie19] [smilie23]



Публикацията е редактирана (04-06-08 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: urbangrey   
Дата:   04-06-08 21:04

chovek da ne vi ostavi za malko [cool] kolko hubavi raboti ste napisali [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: captainme   
Дата:   04-06-08 21:15

sauron69,
mnenieto ti za bulgarskite jurnalistite go spodeljam izcjalo[smilie24]
naskoro se sluchi taka che da se zapoznaja s njakolko takiva,koito pishat za kultura i izkustvo.chovek ne znae da plache li ili da se smee za nachina po koito razsujdavat/pishat za vuprosnite izkustva.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: urbangrey   
Дата:   04-06-08 21:18

mrazq kriminalna hronika [smilie2] koga shte pusnat novinite?

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: firestarter   
Дата:   04-06-08 21:27

мисля, че въпроса не е само в това, какво правят тези хора, които снимат разлагащи се трупове и подобни, а в това, че масата иска да гледа това
че ще оцени снимката на умиращи деца като шедьовър, но не историята на един човек примерно.. скучно е, ако няма голяма трагедия?? постиженията на другите и живота им се гледа само със завист??

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: captainme   
Дата:   04-06-08 21:42

firestarter написа:

постиженията на другите и живота им се гледа само със завист??

kofti,no fakt...

Отговори на това съобщение
 Re: Поздрав за "фотографите"
Автор: asahi   
Дата:   05-06-08 13:43

Почти подобна дискусия бяхме заформили в Зоната покрай пожара на спалните вагони в онзи влак. Изказах мнение, че истински може да помогне само човек, който има желание и е подготвен да го направи. Останалите - желаещи, но неможещи, нежелаещи и можещи, нежелаещи и неможещи само пречат.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »