Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: likeduh   
Дата:   03-06-08 08:16

трабанта , знаем се
Даниел от Горна съм, имам предложение...
за Търново в новия ни обект....е не е фотографско, но заплащането е по-добро, а и ще имаш време за фотосеминари...
знаеш как икъде да ме намерриш
и успех...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: Canon   
Дата:   03-06-08 09:13

IDA

Много учудва ме твоята безапелативна категоричност и генерализиране. Не ми се влиза в безсмислени спорове, но си много далеч от реалностите или виждаш твърде едностранчиво.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: IDA   
Дата:   03-06-08 13:19

Canon,

Споделям само лично мнение, с което не ангажирам никого. Често си задавам въпроса "ЗАЩО?" и се опитвам чрез размисъл да намеря отговор, който в конкретния случай съм споделил тук. Единственото ми желание е да подтикна към размисъл, защото съм твърдо убеден, че когато човек мисли и премисля нещата, той често пъти много по-лесно стига до най-доброто за себе си решение. Мисля, че Трабант също се позамисли над някои неща, нали Трабанте?

Що се отнася до моята "безапелативна категоричност и генерализиране", ами тя е продиктувана именно от изводите, до които съм стигнал. Дали съм далеч от реалностите, едва ли. Първо, аз живея тук и сега и се сблъсквам ежедневно с тях, и второ, пътувам много по света и имам възможност пряко да сравнявам това, което виждам там, с българската реалност. За огромно мое съжаление, резултатът от тези сравнения е трагичен за България. Ако не вярваш, огледай се наоколо.

Дали виждам нещата едностранчиво не знам, но професията ми е такава, че изисква задълбочено разглеждане на всички обстоятелства около даден проблем, така че аз се старая да постъпвам именно така. А това, че истината за нашата реалност е доста нелицеприятна, по скоро би трябвало да подтиква към размисъл, как да я променим в положителна насока, а не да предизвиква раздразнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: IDA   
Дата:   04-06-08 13:54

Myth,

Това е по повод на Марк Кнопфлер:

Първоначално нямах намерение да те репликирам по отношение на начина, по който се изписват чуждестранни имена на български, но понеже ми се правиш на голям специалист по английско произношение, си направих специално труда да се свържа с колегите от Института по български език и литература към БАН и да получа консултация по въпроса. Има правила, които регламентират транслитерацията на чуждите имена и те гласят, че на български език, чуждото име се изписва по начин, максимално близък до записа на оригиналния език, а не по начина на произнасяне. Така например имената на Гьоте и Бетховен, така както се пишат на български и както съм ги написал тук, НЯМАТ НИЩО ОБЩО с начина, по който те се произнасят на немски език, още по-малко на английски, китайски или испански. По същата причина, имената на щатите Калифорния и Аризона се пишат именно така, а не "Келъфорниъ" или "Еризоунъ". Зад това правило има много проста логика и тя е, че ТРЯБВА ДА СЕ РАЗБИРА, ЗА КОГО И ЗА КАКВО СТАВА ДУМА. Например, ако американският град Tucson на български се изписваше така, както се произнася на английски - "Тусон", отваряйки картата на Северна Америка, ти никога няма да го намериш, защото ще търсиш "Tusson" или нещо подобно, а не правилното "Tucson". Поради това, на български, името на този град се транслитерира като "Тъксън", което е максимално близко до оригиналния начин на изписване "Tucson", независимо че в оригинал се произнася като "Тусон".

По тази причина, името на холандския музикант Mark Knopfler (и на мен ми е любим!!!), на български език се изписва именно като Марк Кнопфлер, а не като "Нопфлер", Нопфлър или, както там се произнася на английски, китайски или суахили. Нещо повече, ако ти имаше елементарни познания по езици, вместо да ме учиш на английско произношение, щеше да се замислиш, че родният език на музиканта е фламандски, който по произношение е далеч по-близък до немския, отколкото до английския и следователно е много по-вероятно оригиналното произношение да звучи като "Кнопфла" или нещо подобно, (ако някой знае фламандски, нека каже), отколкото като "Нопфлер".

Така че, ти в желанието си да блеснеш с познания, които не притежаваш, даже и не осъзнаваш, колко си жалък! Не вярваш ли? Ами ела тогава при мен да ти пусна едно тестче по симултанен превод от английски на български или обратното, да се видиш сам, колко струваш. В писанията ти по-горе се изкарваш едва ли не геният на Планетата, който е толкова "гениален", че след 3 години 5-ци и 6-ци в университета, решава да прекъсне, защото видите ли, "не бил получавал знанията, които би трябвало да получи". А даже не си се и замислял над елементарната истина, че това, какви знания ще получиш, зависи САМО И ИЗЦЯЛО ОТ ТЕБ! Университетът ти предлага основата на познанието и методиката на обучение и самообучение в дадена област, а не ти налива знанията с фуния в главата. За това има книги, библиотеки, интернет - само да има кой да чете и да учи! И така, ти просто си си пропилял абсолютно безцелно най-малко три години от живота, взимайки "гениалното" решение да прекъснеш. Останалите 11 или 12 години в училище, изживявайки се като "гениален мързел", си ги пропилял така или иначе, според собствените ти писания по-горе. Затова пък, имаш едва ли не самочувствието на Арнолд Шварценегер. Той обаче, за разлика от теб, е истински талант и един от най-известните холивудски актьори, а вече от доста години и губернатор на щата Калифорния!

А какъв си ти, Myth? Просто един силно надут самовлюбен розов балон, който се пуква при най-малкото съприкосновение с остър предмет. При това, въздухът излита и остава само една лигава розова ципа, която блести единствено със своята посредственост. Именно това е впечатлението, което ти БЕЗ ДА ИСКАШ, остави у мен с "гениалните" си писания в тази тема. Пази Боже, от гении на мързела и посредствеността като теб, Myth! Пази Боже и от ценностната система на мързел и безделие сред розови илюзии и митове, които ти и хора като теб насаждат на "тийнейджърите", без да си дават сметка, че без да искат, я насаждат и на собствените си деца. И докато Трабант все пак осъзнава реалистично своето положение, ти се опитваш да създаваш МИТОВЕ за своята псевдогениалност.

Сега сигурно много хора ще скочат и ще кажат - как можеш да говориш така за човек, когото не познаваш? Да, наистина не те познавам лично, но само от няколко реда твои писания, ми става напълно ясно що за човек си и то не само на мен, а на всички, които използват сивото си вещество. Прочети още веднъж сам, какво си написал за себе си и си ПРАВИ ИЗВОДИТЕ!!! Ако има нещо невярно от това, което съм написал относно твоята персона, съм готов тук, пред всички, публично да ти се извиня. И не само, че ще ти се извиня, но ще те черпя и по бира, стига да докажеш, че съм написал неверни неща.

В интерес на обективната истина и за да не бъда едностранчив, ще отбележа и нещо положително, което забелязах в написаното от теб. Въпреки твоя хроничен мързел, хората все пак са успели да те научат на нещо в училище. Прави ти чест, че умееш да пишеш грамотно на родния си език, за разлика от много други хора в този форум. Това наистина ти прави чест и имаш моите поздравления. Защото, очевидно има и доста по-тежки случаи на "гениален мързел" от теб.

За всичко останало … НИЩО ЛИЧНО! Само повод за размисъл.

Извинявам се на Трабант за спама, но поводът за размисъл е насочен и към него самия.

Хайде със здраве и приятен ден на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: Myth   
Дата:   04-06-08 14:41

Всъщност НЯМА НУЖДА от твоите извинения човеко, изобщо не смятам да доказвам на когото и да било и каквото и да било що за персона съм, най-малкото на теб, аз на когото и пред когото съм се доказал съм се доказал. Няма значение много ли мога или малко, какъвто съм такъв.
Относно писанията ти, за имената и т.н. няма да спорим, така е, проверил си, щом и с БАН си се свързал.....[smilie5] [smilie5]

А сега, за това, кой колко сиво вещество имал и какво щял да разбере, като четял постовете ми:
Първо да те питам от къде тия комплекси бе човек, нещо си изтъкан от мнооооого комплекси та виждаш нещата пречупени през призмата на комлексите.
Ако не беше така щеше, много добре да разбереш, защо и за какво съм писал, вместо да тръгваш да обсъждаш скромната ми личност.
И не мислиш ли, че малко нетактично обиждаш останалите съфорумци, които са видяли нещо различно в поста ми от това, което ти си видял. Нещо там за сивото вещество беше написал. Аз няма да те категоризирам, като "жалък", но факта, че си отделил толкова много време да обсъдиш и опишеш личноста ми ... говори достатъчно.
Поздрави и НИЩО ЛИЧНО[beer]

П.С. А да щях да забравя, вместо да се извиняваш за оспамването на темата на Трабант, можеше писанията, относно моята личност да ги напишеш в лично съобщение до мен, така или иначе са насочени, към мен. А не да му оспамваш темата и после да му се извиняваш. Но явно си държал да "БЛЕСНЕШ" пред всички във форума. Явно и не обичаш труда ти да отива на празно защото специално си ме подсетил на лична да прочета мнението във темата на Трабант[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (04-06-08 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: ivodam   
Дата:   04-06-08 15:33

trabant: Здрасти пич. Аз не се наемам да ти давам акъл, по принцип не обичам да поучавам хората, съответно не ми е приятно и мен да ме поучават; тук обаче прочетох някои неща в отговорите по темата ти, от които направо падам под масата. Ще цитирам по памет, авторите на бисерите да не се засягат, че не ги упоменавам:

Физическият труд облагородявал - не вярвам в такива комунистически лозунги. Народът правилно е забелязал, че от работа не се хубавее, а се гърбавее. Жените харесват да ги докосват меки и нежни ръце, без мазоли. Така че това за мен е голяма глупост.

Нещата се постигали с труд и търпение - също глупост - можеш цял живот да си бачкаш като кон и едва да свързваш двата края. В същото време - огледай се наоколо, виж и във вашия град колко млади хора има, уверени в себе си, каращи хубави коли, красиви русокоси момичета в джипове или спортни коли, от които лъха усещането за безкрайния купон на живота. Тези хора не са се прекършили от бачкане. Защото, както се казва в една реклама, требе и акъл. Затова, вместо да следва тъпия принцип "Залудо работи, залудо не стой", според мен интелигентният човек си намира начин хем да мързелува, хем да е добре. Всъщност, мисля, че са прави изследователите, които твърдят, че мързеливите хора движат прогреса, като търсят как нещата да стават по-леки, без много усилия. А за да се занимаваш с творчески неща, е необходимо да разполагаш с време, да можеш да се отдаваш на блуждаене, размисли и полет на фантазията.

Друга глупост, с която не съм съгласен категорично - България е бедна страна. Ами просто не е вярно. Писна ми с това съзнателно набиване на комплекси от нереализирани неудачници. България е прекрасна страна и българите принадлежат към ония 5% от човечеството, които по принцип живеят добре и цивилизовано. Това, че в Германия могат да потребяват, да изяждат повече от нас, е имагинерно на фона на милиардите в Африка и Азия, които и до ден днешен си живеят като скотове...
Виж каква снимка направих оня ден в Созопол, (където ходих да видя на един познат новия хотел на Каваците, направо на самия плаж, пълен купон), бедна ми била Родината, ха-ха:


http://212.36.3.59/site_pics/118/v_1212437771_ferrari1-final-ff.jpg




Публикацията е редактирана (04-06-08 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: matataupa   
Дата:   04-06-08 15:41

[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: IDA   
Дата:   04-06-08 15:43

Myth,

Предположих, че ще реагираш така, но само ще повторя казаното от мен по-горе: Това, което пиша, в никакъв случай не е лично или злонамерено. То цели единствено да подтикне към размисъл, например размисъл за това, какво впечатление оставя човек за СЕБЕ СИ, пишейки в този форум или където и да е. И това не се отнася лично до теб, а и до другите участници. Ако имах нещо лично към теб, уверявам те, щях да ти го пратя като лично съобщение.

Към мен също отправят нападки и аз също се замислям над тях. Това определено ми помага, особено когато нападките не са злонамерени. Направи го и ти! И на теб ще помогне!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: Myth   
Дата:   04-06-08 15:53

IDA,

в такъв случай, явно имаш проблем с комуникациите. [smilie19] [smilie5] [smilie5] [beer]
Хайде стига сме оспамвали темата на човека, нищо, че е приключила вече според мен. Не всички са длъжни да ни гледат и четат кирливите ризи.[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »