Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Съвети за снимане
Автор: Atliman   
Дата:   30-05-08 09:42

Моля да ми дадете някой друг съвет как да снимам драг рейсинг шампионат. Имам някви идеи, но искам да съм сигурен, че снимките ми ще са направени по съвети от професионалисти. Този въпрос включва място на заставане на пистата, най-добрите погледи, от които да заснема колите и т.н. Работата е там че сега предстои 3-ти кръг от Драг рейсинг шампионата и имам като "задача" да го отразя по най-добрия начин, така че БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане
Автор: tofo   
Дата:   30-05-08 09:49

Як петък...намираш място за заставане с добър поглед и отразяваш драг рейсинг шампионата по най-добър начин, като си осъществиш идеите...[smilie24]

та какво искаш да направиш, де? ... и с какво снимаш...



Публикацията е редактирана (30-05-08 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане
Автор: vga   
Дата:   30-05-08 09:53

първо обясни денем или нощем, после с каква техника разполагаш и натам ще видиме.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане
Автор: Atliman   
Дата:   30-05-08 09:59

Сега ако ви кажа ще ми се исмеете...Значи състезанието е през деня и апарата ми е Сони ДСЦ-Х7. Първо като идея имам да започна със заснемане на хубавите и мощни коли преди състезанието, а после да застана от страни на старта и да заснимам тръгването заедно с пушека от гумите, посля няколко снимки с по-бавана скорост на затвора на края на пистата като финишират.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане
Автор: asahi   
Дата:   30-05-08 10:02

Е ми ти всичко си знаеш. Съобразяваш си според местните условия позицията и пуцаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане
Автор: tofo   
Дата:   30-05-08 10:03

Като гледам много добре знаеш какво искаш да направиш. А какво точно питаш не е ясно...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане
Автор: Atliman   
Дата:   30-05-08 10:09

Ами аз ви казах, че имам някакви идея, но примерно, после като ги кача някъде не искам да има коментари от рода на "гледай до тоя как е хванал колата без никакво пространство отпред", "тука е трябвало да хване и този човек до нея, щеше да се получи по-добре" и т.н. В смисъл д ами дадете примери или съвети със снимки какво гледа един префесионалист, незнам дали ми разбрахте мисълта ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане
Автор: asahi   
Дата:   30-05-08 10:14

Ако не пускаш наивни снимки няма да имаш такива коментари.
Професионалиста гледа да си изпълни задачата. Формулирай си точно задачата на първо време.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане
Автор: Danhill   
Дата:   30-05-08 10:21

това което най-много ме дразни когато гледам снимки от такива събития обикновено е фона .
или избягвай разни надписи и табели ,публика , стюарди и тн или ги използвай . разгледай снимки от други състезания направени от добри фотографи , анализирай внимателно и се опитай да повториш техните снимки при условията в които се намираш . и накрая не се колебай да използваш фотошоп за да има максимално добър завършек репортажа .[smilie24] [smilie24] [smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане
Автор: fmj   
Дата:   30-05-08 11:04

абе то трябва теб да наградят.как ще успееш да си на старта а след това на финала преди автомобила.е ако стартират и финишират на едно и също място[smilie24] [beer]успех и се пази

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане
Автор: Atliman   
Дата:   30-05-08 11:24

Никой не е казал че ще снимам едни и същи дръпки и на старта и на финала, то е логично...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане
Автор: Phoki   
Дата:   30-05-08 11:33

ПРобвай,ако има такава възможност, да снимаш от кола движеща се успоредно със съзтезателните/малко пред тях/...[beer] [shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане
Автор: fmj   
Дата:   30-05-08 17:26

Това бе в кръга на шегата разбира се[smile]но на такива мероприятия стават сакатлъци не забравяй безопасността е на първо място.избирай такъв ъгъл че автомобила да изглежда агресивен.успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане
Автор: el_lolo   
Дата:   30-05-08 17:42

така и аз да ти дам един приятелски съвет
наи важното при подобен тип състезания е сигурноста пази се от Хонда S2000 миналия път за малко да ме блъсне металик [smilie24]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »