Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-05-08 21:42

k20d 1000$ ot USA [smilie24]

за к200 или к10....

к10 си е к10 :) не съм държал такъв но си е добър продукт и е изпитан...за к200 нищо не се знае .... неезнам не съм че за двата много чесно казано ....

Но според мен го има и това че новото си е ново [beer]



Публикацията е редактирана (29-05-08 21:53)

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Myth   
Дата:   29-05-08 23:12

lexen написа:

> отново благодаря за обективните и изчерпателни коментари. Искам
> да попитам обаче следното: Пентакс К200Д или К10Д е по-доброто

К10Д.

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: darksorrow   
Дата:   29-05-08 23:15

препоръчвам пентакс, защото имат най-доброто съотношение между качество и цена


не така генерално със заключенията, че ще излязат генерално неверни [smilie5]

мисли си обективите, мани тия тела.

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Myth   
Дата:   29-05-08 23:17

sauron69 написа:

> ама този мит че който иска да снима с Канон, трябва да се
> изръси задължително незнам колко си хиляди лева, са си някакви
> приказки от 1001 нощ, дето не знам откъде го извадихте.

Ми колко струват добрите автофокусни стъкла?
А, колко струват добрите РЪЧНОФОКУСНИ СТЪКЛА с които Пентакс работи безпроблемно на К и на М42 ъМ?

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Myth   
Дата:   29-05-08 23:29

darksorrow написа:

> не така генерално със заключенията, че ще излязат генерално
> неверни [smilie5]
>
> мисли си обективите, мани тия тела.

Прав си, ама и човека е прав, ти си прав за обективите, ама обективите, обикновенно надвишават цената на тялото.
То вече, като латерна станах, ако човек не може да си позволи скъпи обективи, алтернативата в ръчнофокусни обективи, защото са евтини, а Пентакса работи безпроблемно с тях, без глухарчета без нищо, ако изключим преходник за М42.

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: darksorrow   
Дата:   29-05-08 23:33

Myth, пишех ти отговор, ама се отказах. Посочи ме персонално и ще го напиша пак.

До неотдавна мислех ама точно като теб. Само дето имах възможност да поснимам и с малко по-различни от МФ оптиките и да ти кажа, разликата не е в единия АФ, макар че той е доста съществен, поне за мен. Има хора, които на скапани визьори като на почти всички кропки целят фокус точно и на светли обективи (че нали е фешън бокето тука). Аз лично не съм от тях. И в един момент брак от 4 кадъра на 10, а нерядко и повече почва да става досаден.

Изработка, контраст, рязкост, всички тия други качества изобщо не ги коментирам.

И понеже визираш ценички... един добър портретен МФ обектив е Панолар 80/1.8. Към 4 стотака. Е от какъв зор да не си взема актуален УСМ Цанон 85/1.8 за 100лв отгоре само ми обясни?

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: darksorrow   
Дата:   29-05-08 23:34

Освен това моля МФ ентусиастите да ми изброят три кадърни обектива на м42 под 28мм, които могат да намерят лесно и на добри цени [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Myth   
Дата:   29-05-08 23:46

Оф, бе пак си прав, мъ не съвсем, няма смисъл да задълбаваме, ясно е че добрите стъкла независимо МФ или АФ си струват пари, за под 28мм си изцяло прав пък е то не може всико да е 6 като няма пари. Както и да го погледнеш фотографията си е ужасно скъпо нещо за хоби, ако си мнооого запален. Друг е въпроса ако не е хоби а професия или начин да си вадиш парите от това. За под 28мм. ако нямаш пари се задоволяваш с китака и толкова, лощ, хубав това е положението. То човека да казва бюджета ми е 3000-4000лв добре ама, на не е и пише, че мама и татко ще му помогнат е какво според теб е по-удачният избор за него. Може пък Олимпус с двойният кит и да забрави за по нататъшно развитие на тази система, поне се твърди, че китаците на Олимпус са най-добрите за китаци.

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Privilege   
Дата:   29-05-08 23:53

darksorrow най-после е прогледнал. [smilie10] [smilie24]
Спомням си какви ми ги обясняваше за Пентакс. :)
Чакаме и другите да си отворят очите. [smilie18] [smilie18]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: darksorrow   
Дата:   29-05-08 23:55

Privilege, абе това всичко е с уговорки и зависи от коя точно камбанария се гледа...

Изобщо - споровете МФ вс АФ са твърде индивидуални, за да могат да бъдат особено продуктивни. А мнението си го има всеки...

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Стоев   
Дата:   30-05-08 00:02

Никона[smilie24]
...ама обективите му скъпи хубавите..[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: bendy   
Дата:   30-05-08 00:04

Братле, напълно те разбирам. Аз до скоро бях в същото положение. Само че аз се чудех дали да си взема Канон 450Д ( служебния ми е 400Д - та за това )или Пентакс ... поне К10 (като втория ми служебен ), макар, че се бях огледал в двайсетицата. Така се случи, че никонец ми препоръча Пентакса, а и по това време бях на курса за начинаещи при Бони и Жоро ( Бони тамън тестваше К200Д ). А познай к'во стана - ми купих си го Пентакса - 1469лв. с двата китака и една 4гб карта - и те тва беше. Сега му се радвам и се уча как да го използвам по предназначение. Ама съм сигурен, че каквото ти легне в ръката, а и на сърцето, него ще си вземеш. Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Myth   
Дата:   30-05-08 00:06

darksorrow написа:

> Privilege, абе това всичко е с уговорки и зависи от коя точно
> камбанария се гледа...

А именно право в 10-та е това, наистина много зависи от коя камбанария ще се гледа. Ако човека пък го влече спорт и уайлдлайф Пентакса изобщо няма да е удачният избор, макар че имахора, които снимат точно с Пентакс и в тия области, ама не е в това въпроса де. Но пък за споменатите области с тоя бюджет..... Човека казва любител съм и те първа ще навлизам.... имам толкова пари от мама и татко, кое да купя.

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Стоев   
Дата:   30-05-08 00:10

Ба колко готино и ПолуПрофесионално съм си сплескал носа [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]


http://img302.imageshack.us/img302/5863/img76791pc.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Lyubomir   
Дата:   30-05-08 00:31

Може да ги сравниш тука -> http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM


[smilie10] [smilie10] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-05-08 00:40



Или 450д само тяло и един хубав обектив 18-50 нещо гот да е ...

За тези пари няма по добро

д80 е стар
д200 е стар
д300 е скъп
к10д е стар
к200д е по зле от 450д според мен
к20д е скъп
40д няма да имаш пари за обектив
Сони не струват (все още)

Еос 450д :) 12 пискела мно добъри тестове за шум (стабилизиран китак евентуално ) и така....
ЗА тези пари ТОВА

Иначе има куп по добри тела (но са по скъпи)

най близо е 40д ...и то ти е скъпо ...

отиваи и купувай :) а като станеш маняк (което е неизбежно след 1г) ще си отделиш повече средства и ще си земеш (500д или 50д [smilie18] )

В момента тва е положението според мен

[beer] наздраве купувай и почваи по важни наистина са обективите ... по по слабо тяло с хубав обектив от колкото 40д с некоия смрад за 300лв....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Стоев   
Дата:   30-05-08 00:43

Pd написа:

...като станеш маняк (което е неизбежно след 1г) ще си отделиш повече средства и ще си земеш (500д или 50д [smilie18] )

...или ако ти писне - G11[smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Privilege   
Дата:   30-05-08 00:54

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-05-08 01:03

хахахахаа а и не съм пипал ДСЛР само за инфо ама в интернет пише сичко хахахахха

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: hotsnail   
Дата:   30-05-08 01:12

Тоя пък Пентакс К200 дето е 300 лева по скъп от по добрите конкуренти къде тръгнахте да го предлагате, че и с два кита. Ако една бяла риба, акула и сьомга бонус дадат към него може ама така....

Сони А200 е по добър, от всякъде само няма натъпкан пластелин по сглобките и е 1100 лева с един обектив. Сони А300 има и лайф вю за още 100 лева.

Сега по принцип тия обективи дето продават апаратите не са кой знай какво. Феновете на Пентакс ше ревнат, ама сами да си намерят темата за винетирането.

Олимпус също са много готини и е-510 или новия е520 имат стабилизация. А обективите на олимпус поне тия дето ги дават с апаратите са съвсем истински.

А за сони и олимпус и сега се правят обективи не е нужно да вземеш някой от 2-ата световна, както ти препоръчват за Пентакс. За Сони в Бг малко трудно се намират добри обективи на сносни цени, така че приготви се за интернет пазаруване от Германия, Англия, Австрия и Хонк Конг.

За Никон и Канон вече писаха няма да хабя клавиатурата.

Явно пентакс предлага рибни продукти към апаратите да побутне продажбите. Инновации...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-05-08 01:14

450d [smilie24] по добро е от сони а200 поне на ревютата

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: hotsnail   
Дата:   30-05-08 01:14

Телата на пенттакс пък хич не са евтини! Поне новите са по скъпи от Сони, Никон и Олимпус. А каноан е по добър и затуй е горе долу на същата цена.

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-05-08 11:20

НЕ си зимай апарат няма смисал [smilie18]
купи и джанти за колата [smilie18] [smilie18] [smilie18] поне ще си газар после....или гсм си купи ко си даваш парите за тапотиии [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: yakumo   
Дата:   30-05-08 11:51

http://www.photosynthesis.bg/?spromocat=1&id=18
[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Muadib   
Дата:   30-05-08 14:35

D200 от тук: http://www.abesofmaine.com/item.do?item=NKD200&id=NKD200&GSID=73060543&GSESID=4llsfl45pvcjds45cxs4bn...
за $1139 -> нов

Обектив : Nikon 18-55mm f/3.5-5.6G AF-S DX VR
за $182 от тук:
http://www.amazon.com/Nikon-18-55mm-3-5-5-6G-AF-S-Nikkor/dp/B000ZMCILW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=photo&qi...


Единсвеното условие да го получиш на тези цени е ако някои ти ги донесе от USA.

Не е вярно, че с тялото се работи трудно и неможе да се ползва от любители!!![smilie23]

Това, че е полупрофесионален не го прави труден за работа с него! Ако беше така най-напред профитата щяха да се оплачат.

Намери начин да пипнеш всяко едно от телата които си набелязал. Усещането е различно, а и някои тела още като ги видиш на живо ще се откажеш от тях. Така беше при мен когато видях Sony A200, A300, A350. Идваха ми много малки(малко като демо). Естествено това си е лично усещане. Тoчно обрано беше с Canon 40D.
Имах предубеждение от многото писаници в този форум за лоша ергономика. Когато го хванах в ръце бях очарован. Не съм фен на Canon, но немога да отрека това което ми е направило добро впечатление.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »