Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-05-08 16:23

Не исках да Ви казвам, ама Пентакс снима най-хубаво от всички останали!
Който не е снимал с Пентакс, не знае за какво става дума.
...............
...............
...............
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: sauron69   
Дата:   29-05-08 16:25

Факт е обаче, че човек като попита във форума какъв апарат да си вземе, едва ли не 1/2 от съветите са Пентакс.
А като се погледне с какво снимат съветващите от 10 сигурно ще е 5-6 Канон,2-3 Никон,и 2 се разпределят между Пентакс, Олимпус и Сони [smilie18] [smilie18]
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-05-08 16:27

sauron69 - това е защото не са виждали Пентакса ...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-05-08 16:28

... а дори са и с танталови кондензатори, за да може да се ползват и в космоса[smilie3] [smilie3] [smilie3]



Публикацията е редактирана (29-05-08 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: Davidoff   
Дата:   29-05-08 16:30

Това е защото е най добрия вариант ако нямаш намерение да дадеш 5-6 хил лева и нагоре за система.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: ararat   
Дата:   29-05-08 16:33

Аз на твое място бих си взел чисто нов Nikon D80 за 1300 лева, а щом е толкова важна стабилизацията - Nikkor 18-55 VR за още 300 лева и си готов!

Ще си малко над бюджета, но ще имаш напълнофункционален, неорязан Nikon със стабилизиран обектив!

Лично мнение.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-05-08 16:35

ararat - ама за тези пари може да си вземе двоен кит с К200Д[smilie3]

Изобщо не зная до каква мах. скорост е К200Д, ама само това е предимството на Канон и Никон ...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: zaiko   
Дата:   29-05-08 16:38

Стояне, ако говориш за макс. скорост на затвора, при повечето модели от всички марки тя е 1/4000. Пентакс нямат модели с 1/8000, а другите имат, но са вече доста скъпички (освен д200 - той е муцка [smilie24] )


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: kirile   
Дата:   29-05-08 16:41

саурон,
препоръчвам пентакс, защото имат най-доброто съотношение между качество и цена

не говоря конкретно за този случай

ако става въпрос за нови никон д200 и пентакс к200д, д200 е по-доброто тяло
но и к200д си има някои преимущества
лошото е, че с д200 снимаха само "профита" и са скъсани от бач и трудно ще се намери запазено тяло

успех [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   29-05-08 16:44

Не е като да не съм пипал К10Д..ми сравнено с Д200/Д300 тялото седи като играчка...(тук визирам само фиилинг при държане и снимане.. не говоря за качества на снимане)Дано К20Д да е по-добре в това отношение...КхххД серията не я я коментирам изобщо..не ми е в полето на интереси...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: zaiko   
Дата:   29-05-08 16:46

к20д и к10д са с еднакви тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: RainSan   
Дата:   29-05-08 16:54

К200Д за размерите си има идеална ергономия [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: dreamer   
Дата:   29-05-08 17:30

Двата апарата К200Д и Д200 ако се сравнят по-скоро или направо си клони към Никон... Обаче чисто нов Никон. Иначе К200Д не е никак лошо предложение за начало.

"аз съм любител и тепърва ще навлизам в по-сериозния свят на фотографията, а началото винаги е трудно, но важно"

Щом е важно ти препоръчвам за 1500 лева К10Д+ китовия. После малко по малко ще си събираш за обективи. Рано или късно ще ти се прииска по-добър модел. К10Д е отлично начало.
К200Д има смъсъл ако се купи с 2-та обектива 1470 лева.

И като заключение: НОВОТО СИ Е НОВО!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: Myth   
Дата:   29-05-08 17:33

dreamer написа:

> Двата апарата К200Д и Д200 ако се сравнят по-скоро или направо
> си клони към Никон... Обаче чисто нов Никон. Иначе К200Д не е
> никак лошо предложение за начало.
>
> "аз съм любител и тепърва ще навлизам в по-сериозния свят на
> фотографията, а началото винаги е трудно, но важно"
>
> Щом е важно ти препоръчвам за 1500 лева К10Д+ китовия. После
> малко по малко ще си събираш за обективи. Рано или късно ще ти
> се прииска по-добър модел. К10Д е отлично начало.
> К200Д има смъсъл ако се купи с 2-та обектива 1470 лева.
>
> И като заключение: НОВОТО СИ Е НОВО!

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: Privilege   
Дата:   29-05-08 17:36

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (29-05-08 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: lexen   
Дата:   29-05-08 18:22

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА МНЕНИЯТА! Аз любител и това ще е първия ми по-сериозен апарат. Аз НАПРАВИХ грешка като сложих за сравнение тези 2 модела, но съжалявам, още не съм напълно просветен и не знам кой апарат към кой клас попада. Аз лично първоначално хвърлих око на Пентакс-а, но в един форум много хора ми препоръчаха Никон Д200 и аз реших да поразпитам и аджеба да разбера за какво говорим всъщтност. НА МЕН ми трябва нещо не чак толкова про, и мисля че Д200 е наистина сериозЕн!( и прекалено сериозен за мен :) )

Така, харесъм съм К200Д, добър мисля като за начало в света на про фотографията. Има добра гама от аксесоари и на относително ниски цени( въпреки че ако си го купя оставам на нулата със финансите, ама за това с мама и тате за стимул :) )Другия вариант, който доста хора ми го препоръчаха, е Никон Д80 + по-хубаво обективче, пак до 1500 лева общо. В по-горните постове имаше такова предложение. Незнам, бих казал че съм раздвоен.
Пентакс-а има вградена стабилизация, водо- и прахоустойчив и както и Никон-а куп екстри и възможности, скрити в това тяло :)
Аз до момента съм снимал с Konica-Minolta DIMAGE Z10. Според вас Д80 или К200Д ще е "по-удобед" за начало след Коника Минолтата. Аз смятам, че е К200Д, но може да греша.
Благодаря на всички, които взеха отношение по проблема ми и решиха да помогнат!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: sauron69   
Дата:   29-05-08 18:49

айде пак та отидем у Цанонско- например (ако не ти идва много скъпо 1669лв ей този комплект-
Canon EOS 450D (Digital Rebel XSi) Black kit с обектив EF-S 18-55mm IS,SanDisk 2GB Ultra II SD карта (а гледам във фотосинтезиса дават и подарък пуловер Адидас [smilie5] ).
Мисля че идеалното решениеза начинаещ- ентри левъл апарат, но от най ново поколение, за обектива говорят само хубави неща+ карта.
А нека да не забравяме, че каквото и да се приказва, Канон имат може би най-голямото разнообразие обективи (+ Сигми и Тамрони) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор м/у Pentax K200D и Nikon D200
Автор: lexen   
Дата:   29-05-08 18:55

да, също звучи интригуващо....ъъъъ...много варианти :P
Освен тази оферта, която SAURON69 ПРЕДЛАГА е доста добра (http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&base=1&product=2759&show=additional#slides-pan... ) се интересувам, че никой не ми препоръча олимпус-те как са в това отношение? аз попаднах на това http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&base=1&product=2064&show=additional#slides-pane...
изглежда добре, но ще очаквам мнение за бъдещи решения. Канона също звучи добре, но също ще помоля за някое друго мнение :)

П.П. Оправих заглавието, защото не отговаря на истинската тема, а и с помощта на ваще постове разбрах че Д200 и К200Д са различни класове и няма много смисъл да се разглеждат-благодаря!



Публикацията е редактирана (29-05-08 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Privilege   
Дата:   29-05-08 19:25

Аз също съм за Канона. За тези пари е идеален. Сериозни възможности в компактно тяло. Със сигурност като картина и шум при високо исо ще се справя далеч по-добре от Пентакса. А и няма да имаш проблема с оптиката. Рано или късно ще искаш да избягаш от Пентакс, защо изобщо да започваш с него.
За новия китов само хубави работи се чуват.
При този бюджет не смятам, че изобщо трябва да се замисляш.
А ако имаш възможност и желание да вземеш камерата от Щатите може да се спреш на 40Д, който е по-добър от всички изброени до сега в темата. А цената му в момента е смешна.
Момчетата които ти препоръчват Пентакса разсъждават спрямо техните нужди като не мислят за този който пита. :)
Някой по-нагоре каза, че само Пентакс се препоръчва а в темата от 10-ма, 5-6 ще са с Канон, 2-3 с Никон и 2 остават за Олумпус, Сони и Пентакс.



Публикацията е редактирана (29-05-08 19:34)

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Myth   
Дата:   29-05-08 20:26

"Момчетата които ти препоръчват Пентакса разсъждават спрямо техните нужди като не мислят за този който пита."

А какви са неговите нужди?[smile]
Като картина едва ли ще се справя по-добре от Пентакса, а К10Д е ехееееее, къде къде по-горе от 450Д. Освен това ВСИЧКИ ОБЕКТИВИ ЩЕ СА МУ СТАБИЛИЗИРАНИ. Пък, като го слушам и парички много няма освен основният бюджет, разчита на мама и тати, та си мисля, че по-лесно биха се оръсили към 100-на лв за някой ръчнофокусен обектив, (впоследствие) отколкото минимум 400-500 и нагоре, колкото още едно тяло за някой друг, канонски например. Те и за новият китов на Пентакс само хубави работи се чуват. Пък, като гледам Бони тестове му прави та си е чудесен апарата. Те и по-горе го казаха, ако няма да се наливат хиляди левове за система, считай поне 2000-3000лв най удачният избор си е Пентакс, то вярно всекиму според нуждите ама човека е любител, който тепърва ще навлиза в тия дебри. За профитата или за хора със по-специфични нужди и претенции си има Д300, 40Д, Д3, Маркове ако щеш. Ама и за други пари става въпрос нали?
Много съм далече от мисълта, че Пентакс е най-доброто, нормална камера, която не предлага по-малко от другите. Но в рамките на този бюджети ОСОБЕНО, ако човек няма намерение да налива (или няма възможност) пари за скъпа оптика Пентакс е най-доброто и най удачното.

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Privilege   
Дата:   29-05-08 20:51

Myth написа:

> Като картина едва ли ще се справя по-добре от Пентакса, а К10Д е ехееееее, къде къде по-горе от 450Д.

Със сигурност ще се справя по-добре.
450Д снима като 40Д, а ти го сравняваш с К10, че и с К200. [smilie10] Като изработка и ергономия К10 наистина е "ехеее", но това е съвсем друга тема.
Няма такова нещо като "ако не се наливат повече пари". Със сигурност ще налива дори и сега да не го осъзнава, независимо от системата. :) Нещата ще се купуват с времето не на един път. Именно затова този Пентакс сега в 80% от случаите е загубена инвестиция. :)
Не е правилно да се гледат телата, оптиката е на първо място. А и предполагам той даже не и е обърнал внимание.
Сега ще си снима с Пентакса и китовия и ще е доволен, но когато разбере от какво има нужда трябва да сменя. Няма смисъл според мен. А и замисли се за това което е написано колко хора снимат с Пентакс. Сега като гледам вие почти всички Пентаксци от форума сте писали в темата. :))

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: jorro_z   
Дата:   29-05-08 21:06

Не съвсем почти...[smilie3]
А дали има някъде статистика, колко канонци и никонци имат за второ тяло именно Пентакс?[smilie3]
Аз няма да ти препоръчам нищо. Въпреки, че лично аз снимам с Пентакс к10д.
Но в отговор на Привиледж, бих обърнал внимание не само и единствено на това, какво има дадена система в момента (тъй като на човека и без това в момента бюджета му е ограничен), но и на това, как и с какви темпове се развива конкретната марка. А в това отношение Пентакс определено показват силен напредък.
Айде статистиците да кажат, колко нови модела обективи извадиха тази година Канон, колко нови модела извадиха Никон, колко нови модела извадиха Пентакс.... А ако може да дадат и продуктовата линия до края на годината....
За цените на новите модели, айде няма нужда ми казвате...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: sauron69   
Дата:   29-05-08 21:23

ама този мит че който иска да снима с Канон, трябва да се изръси задължително незнам колко си хиляди лева, са си някакви приказки от 1001 нощ, дето не знам откъде го извадихте [ezik] .
https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: lexen   
Дата:   29-05-08 21:24

отново благодаря за обективните и изчерпателни коментари. Искам да попитам обаче следното: Пентакс К200Д или К10Д е по-доброто решение? Знам, че К200Д е по-нов и ако не се лъжа предлага няколко функции в повече ( http://youtube.com/watch?v=-74vSaL_YY0 )

Отговори на това съобщение
 Re: [EDITED]СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН АПАРАТ ДО 1500-1600 ЛЕВА
Автор: Privilege   
Дата:   29-05-08 21:35

jorro_z, добре, донякъде и с твоята гледна точка съм съгласен. :)
В крайна сметка автора на темата да си прецени, има достатъчно информация в постовете.
А на последния въпрос К10 или К200 - К10.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »