Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Проблем с NIKON D80
Автор: vladi333   
Дата:   29-05-08 21:51

От скоро съм собственик на nikon d80
Днес си купих и поляризиращ филтър, но забелязвам един проблем. На всичките ми снимки ми излиза едно синьо петънце, като изгорял пиксъл на LCD монитор.
Кажете от какво може да е това? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: nabis   
Дата:   29-05-08 21:52

покажи снимка

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: Davidoff   
Дата:   29-05-08 21:55

Полярно сияние?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: arminius   
Дата:   29-05-08 21:57

хот пиксел сигурно или умрял..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: Davidoff   
Дата:   29-05-08 21:59

Умрелите са черни. Пък и пикселите са точки, не петънца. Може да е блик знам ли. Снимка дай.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: arminius   
Дата:   29-05-08 22:09

можи можи [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: docenta   
Дата:   29-05-08 22:13

НИКОНСКИ НЕВОЛИ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: vladi333   
Дата:   29-05-08 22:14

Ето тук се опитах да ги подчертая, но програмата почти ги скри:
http://www.offroad-friends.com/ftp/vlazarov/pic.JPG
На втората снимка си личат ясно при увеличение, ето я и нея:
http://www.offroad-friends.com/ftp/vlazarov/pic2.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: djogata   
Дата:   29-05-08 22:18

Егати, гледам на втората картинка къде е горещия пиксел, и забелязвам 3... Единия е от моя екран и си го знам от 1 година, втория явно от апарата, а за третия - викам си - ето още един има даже от апарата...

Скролвам нагоре-надолу, и какво излезе - хаха, имам втори горещ пиксел на екрана на лаптопата [smilie5] [smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: teodor29   
Дата:   29-05-08 22:21

Без съмнение за мен, синята точка е горещ пиксел. Нищо страшно, но дразни наистина. Е, само един все пак.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: vladi333   
Дата:   29-05-08 22:23

Не е един, а два.
Как се оправя това?
Понеже аз найстина съм начинаещ и това ме дразни, моля дайте съвет?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: Davidoff   
Дата:   29-05-08 22:27

Сменяш апарата. Или снимаш в RAW и конвертираш с ACR. Или снимаш на по-ниско ISO.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: teodor29   
Дата:   29-05-08 22:29

Аз знам само два начина:
- рекламация (ако я приемат, но не знам докъде се води за нормално; един пиксел сигурно се приема за нормално)
- фотошоп и др. подобни програми

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: Davidoff   
Дата:   29-05-08 22:31

Ами на мен са ми сменяли апарата за 2 пиксела. Друг е въпроса, че новия имаше 3 [smilie18]
Тъй че снимай RAW и си свиркай

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: ivan.draganov   
Дата:   29-05-08 22:36

Не мисля че трябва да се притесняваш! Те нови камери от магазина с прах по матрицата ги продават ....наскоро имаше тема и за 5Д с повече такива пиксели! Апропо...пробвай се все пак за рекламация....поне си струва да опиташ...нова камера е това!![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: teodor29   
Дата:   29-05-08 22:36

В един тест за наличие на горещи или умрели пиксели в матрицата се казваше "ако са 1-2, може и да вземете апарата, но ако са повече от 3, трябва да го върнете".

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: vladi333   
Дата:   29-05-08 22:36

Това до колкото разбирам е проблем, и трябва да го рекламирам в магазина така ли?
Все пак апарата е на два дни!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: DStefanov   
Дата:   29-05-08 22:39

След като е на 2 дни защо просто не отидеш и не го върнеш. Нямаше ли закон, според който можеш да върнеш закупената стока в срок до 3 (или 7дни) беше например защото цвета не ти харесва например?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: ecobo   
Дата:   29-05-08 22:39

На високо ИСО е нормално да ги има, важното е на 200 и 400 да ги няма. Не е болка за умирачка [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: ivan.draganov   
Дата:   29-05-08 22:40

Носиш го в магазина,аз ско съм така ще постъпя! Аз работя в търговсак верига ..имай в предвид ,че дали ще ти уважат проблема до голяма степен зависи от теб самия! Бъди по-убедителен и си търси гаранционните права!Айде УСПЕХ[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: teodor29   
Дата:   29-05-08 22:41

Само да не стане така, че новият апарат да има повече проблеми. (виж Давидоф от 22:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: vladi333   
Дата:   29-05-08 22:47

Сега докъто оглеждах снимката видях, че са общо три такива петна [smilie10]
Смятам, че от магазина са коректни защото cicomanco от този форум ми го препоръча, и продаде в последствие.
Утре ще ги питам и тях!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: kiromn   
Дата:   30-05-08 00:12

Има програма "Pixel fixer", която претаква файловете, като коригира горещи пиксели според предварително зададена карта на пикселите. работи и с роу файлове

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: rumenn   
Дата:   30-05-08 00:36

абе нищо му няма на апаратчето...снимайте и се забавлявайте... [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: Mick   
Дата:   30-05-08 00:39

хм сигурно и на моя има няколко...ама къде да ги търся сред 10 милиона ...[smilie5] [smile]
пусти мързел.. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: Privilege   
Дата:   30-05-08 01:07

Не трябва да ги има, рекламирай. [smilie24]
Междудругото, бутай на високо исо и дълга експонация с капачка на обектива. Най-ясно ще се видят. После покажи да видим какво е положението.



Публикацията е редактирана (30-05-08 01:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: stesla   
Дата:   30-05-08 09:52

Косиш се за нищо.От 10МГП един......прежали го[smilie3] .Софтоерите ги крият ,иначе почти всеки има.Удължиш ли експозицията или ИСО-то [smilie24] излизат на яве.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: Davidoff   
Дата:   30-05-08 10:21

Хот пиксели се търсят на високо исо и висока скорост с капачката отпред. Ако са хот пиксели и на 1/4000 ги има при исо 800 и нагоре. При дълга експозиция е друга бира вече. Щом е на два дни ще ти го сменят сигурно ама пробвай си новия да не е по-зле [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: lrn   
Дата:   30-05-08 14:18

Davidoff, [smilie24]
Тъкмо си мислех да питам като се купува нов апарат как се проверява за мъртви и горещи пиксели. Все пак хот пикселите ако ги има винаги ли ги има-в смисъл колко кадъда е достатъчно да се направят за сме сигурни? Мъртви пиксели предполагам се търсят на светъл едноцветен фон - там има ли значение исото и скоростта (макар да си мисля логично, че няма ама пък де да знам)?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: usmihnatia   
Дата:   30-05-08 15:02

аз несъм забелязал моя дали има,штото снимам само на РОУ,но ако имаше и мен шеше да ме дразни.затова да не се ядосвам щте снимам само на РАУ

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: Davidoff   
Дата:   30-05-08 15:09

Ако са там, там са на всеки кадър. Просто на черно си личат винаги, иначе може да съвпаднат с картинката. А за умрелите най хубаво снимка на бял фон с компенсация +1 +1.5 (примерно може с капачката на тялото ако е бяла полупрозрачна) и после се кьориш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: doca   
Дата:   30-05-08 15:44

Тая темна дупка трудно со фокусира.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: Davidoff   
Дата:   30-05-08 15:49

Не му трябва фокус, даже напротив.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: plamendo   
Дата:   30-05-08 15:57

Ima oshte 2 varianta za kojto nesam mnogo siguren ili da e naprashen obektiva ili da e naprashen senzora
Opitaj da snimash fon ; bql, siv i cheren!
Smeni obektiva s drug!
Lubopiten sam kakwo shte izleze

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: shuman   
Дата:   30-05-08 17:21

Имах ги същите неволи с това апаратче миналата година.При мен имаше 4-5 разноцветни пиксела в джипег формат от изо 800 и нагоре.Отидох в магазина след 2 дни и поисках смяна на апарата за което нямаше проблем.Прибирам се вкъщи,започнах да щракам-ново 20-новото ми хапаратче има 4-5 горещи пиксела само че вече от изо 200 нагоре...и пак същата процедура-в магазина с молба за подмяна-пак не ми отказаха...и така през ръцете ми минаха 4 бройки,като при това се оказа,че първия е бил най-“читав“.От четене по форумите по същото време разбрах че не съм единствен с такъв “проблем“.Яд ме беше на себе си,че търся под вола теле,защото когато връщах апарата един господин гордо си тръгваше току-що закупил един точно такъв и бях сигурен,че той нямаше да му брои пикселите...ама какво да се правиа като съм такъв,поисках да ми върнат парите и така приключи историята ми.
В интерес на истината 2-3 от горещите червени пиксела ако попаднеха в тъмно поле изпъкваха доста неприятно.
Както виждаш не давам съвет,само исках да споделя да знаеш,че и на други им “пука“.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: beyonder   
Дата:   30-05-08 18:10

То щом за 3 пиксела се сменя апарат... Мене трябва да ме затрупат с D3-ки значи [smilie5]
iso800 - [клицк]
Или пък може да са специален модел светулки, дето виреят на -15 градуса и 3К метра надморска височина [smile]



Публикацията е редактирана (30-05-08 18:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: Davidoff   
Дата:   30-05-08 18:24

Е ти по-дълга експозиция не можа ли да направиш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: beyonder   
Дата:   30-05-08 18:51

Е, кат за без пари - толкоз [smile]
Пък и две минути няма даже... Иначе това нойз редъкшъна си го чисти от раз... ако имаш батерия да го пуснеш. В тоя клинч си е бало маата на батерията. Както и да е, темата беше друга.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: nikton1954   
Дата:   30-05-08 20:19

Дори и най-добрият в тази област - ZENTEX ми е споделял, че след смяна на матрица с нова, новата може да има повече / фабрично / изгорели пиксели.При това "made in japan " купена от читав продавач - не менте.Какво да правиш - рисковете на производството.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: CaesarI   
Дата:   30-05-08 21:07

Владо, според закона можеш да върнеш стоката до 2 години, независимо колко гаранция дават производители и търговци.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с NIKON D80
Автор: ventzo   
Дата:   30-05-08 22:18

beyonder: кое съзвездие си снимал?

CaesarI: Владо, според закона можеш да върнеш стоката до 2 години, независимо колко гаранция дават производители и търговци.

Незнам как е с фотогравската техника ама наскоро купих едно радио CD mp3 "philips". Включих го и работи няколко часа вкъщи. На следващия ден го пуснах пак но уви непожела да заработи.

Опитах да го върна във ТЕХНОПОЛИС от където и го бях взел оповавайки се на 3 дневната замяна за която се спомена по горе. Пожелах да го върна и ако се наложи да си доплатя каквото трябва но да взема нещо друго. От "Рекламация" ми че Philips са специални и ако съм взел тяхна стока трябвало да я занесат или аз да я занеса(за по бързо) в техен оторизиран сервиз където да остановят проблема.

Обадих се в защита на потребителите и там ми обясниха почти същото, че три дневния срок е премахнат и единствено ако магазина благоволи(но нищо не го задължава) да подмени стоката. В България има 2 варианта за гаранция: 1.Гаранцията от фирмата вносител или представител на стоката; 2.другият е някаква 2 годишна гаранция на всички стоки които си закупил. С две думи ако имаш проблем с някаква стока изрично трябва да си знаеш правата и да заявиш по коя от двете гаранции ще се оповаваш.

Сега следва какво направих накратко: Занесох касетофона в сервиза от там ми казаха, че ще проверят какво му е и трябва да пратят някакъв формуляр в представителството на "philips" в България, те да върнат някакъв друг формуляр и т.н. Всичко това става за 2 седмици. Забавиха се повече открих телефона на "philips" сервиз организатора или там както му е длъжността навиках му се как може да е толкова смотана системата им и толкова ли са важни, че за тях важат други правила. След 1 седмица ми се обадиха да ида да си взема от сервиза формуляр за замяна и след това трябваше да ида да си взема нов същия модел без право на замяна защото е "PHILIPS".

ВАЖНО!!! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СИ ПАЗЕТЕ ПРИМНИЯ ПРОТОКОЛ ОТ СЕРВИЗА. АКО МИНЕ 1 МЕСЕЦ И НЕ СА ВИ СЕ ОБАДИЛИ ЗА ОТРЕМОНТИРАНЕТО НА СТОКАТА МОЖЕТЕ ДА СИ ПОИСКАТЕ НОВА ТАКАВА!!!

Сега знам преди да купя каквото и да е било като марка първо се запознавам с гаранционните им условия и едва след това купувам.

Извинявам се за многословието но се надявам да съм бил полезен.

В Техномаркет купувах фритюрник развали се при първото пържен и го върнах. Приеха го без никакви проблеми. (ЗАНЕСОХ ГО ДАЖЕ С ГОРЕЩОТО ОЛИО) [smilie19]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »