Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Моля за критика
Автор: iiccoo   
Дата:   29-05-08 17:04

Автор: Bezgrim
Дата: 29-05-08 15:13

Ако имаш следваща възможност за този юнак с това занимание, пробвай фронтално срещу него и от по-ниско. Може да хванеш изражението на лицето.


Имам една комбинация от израженията му [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


http://212.36.3.59/site_pics/158/4_1212069681.jpg



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie25] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за критика
Автор: Lalinda   
Дата:   29-05-08 17:09

Автор: ejko
Дата: 29-05-08 11:00

Lalinda колкото и да разсъждаваш за цветовете реалността изисква кадрите ни да не са червеникави или жълтеникави, защото реално цветовете не са такива. В твоя профил има засилване на цветове, което като манипулация е точно толкова нереално, колкото и отнемането на такива. Въобще в постовете си често упрекваш авторите на тема тониране и цветност, но не съм сигурен, че оценките и разсъжденията ти имат някаква реална стойност, тъй като самата ти подхождаш кън цвета по доста прсилен начин..., особено в по ранните си фотографии. Все пак изразявайки мнение ние не можем да бъдем съдници за субективните неща, защото те за това са субективни, защото са нашето виждане...

------------------------------------------

Не, грешиш, реалността НЕ ИЗИСКВА КАДРИТЕ НИ ДА НЕ СА ЧЕРВЕНИКАВИ ИЛИ ЖЪЛТЕНИКАВИ.

В профила ми няма "засилване" на цветовете - кадрите ми са такива, каквито са ми ги сканирали копистите. В началото някои от червените цветове бяха променяни от мен, но това бе част от идеологията на серията Червената къща (подобно на начина, по който BlueHello се придържа към един характерен за него син цвят, който също е засилен и нереален, но с определено въздействие и смисъл, които са търсени).

Мисля, че не можем да бъдем съдници (защо пък съдници?) нито за субективните, нито за обективните неща, това само между другото, виж, мнения може, надявам се, да изразяваме всякакви, но преди всичко субективни, разбира се, затова и ги подписваме и носим отговорност, поне пред себе си, за тях.

Това, че мнението ни не допада някому, не означава, че неговото мнение пък ще ни допадне, както и да е... Винаги ще има някакви конфликти, какво да се прави, няма лошо...

Общуването тук, чрез фотографии, и цвета им, ме интересува главно от психологическа, не от някаква друга точка... Тоест интересува ме защо някои предпочитат чернобяло, други - кафявозелено, трети - синьосиво и дали това се дължи на подражания или на нещо друго (май при всички положения си е подражание, както и да е - едни подражават на природата, други - на любимите си автори и образци).

Мда, какви са цветовете "реално" все още никой не е успял да каже, тъй като перцепцията им е донякъде различна, различно е и разчитането им - на мен, не зная защо (именно не зная, надявам се някой сведущ да ми обясни), кафявозеленото ми действа отблъскващо, затова и не го подкрепям със злата, колкото и необективно да се струва поведението ми на авторите на кафявозелени тонирания...
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »