Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: adutsov   
Дата:   29-05-08 08:17

За Иводам
http://photo-zona.net/images/user10278/album2234/preview/1212038040_dawk1892_Vuk.jpg

.
Никон Ф90х, Тамрон 28-200, Коника 100 аса, светкавица СБ23, датчик за движение на фотокапан, сканираха ми целия филм във фотото под нас. Вълка е абсолютно див.

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: 35mm   
Дата:   29-05-08 10:10

Дими, ето класическа 100% до дупка филмовална техника. Кажи ми като екпсерт, с тези обективи и 20 годишен филм Свема, може ли да бия всичко цифровално по гамут, динамика (експозиционна широта) и резолюция и..... всичко.


http://photo-zona.net/images/user29743/album11177/preview/1212044552_rslv8636_Kiev4ALensesAccessorie



http://photo-zona.net/images/user29743/album11177/preview/1212044553_cfbc9231_DSC00004.JPG



Нямах снимка на Свема лайка, ама приеми те питам за лайката.

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: ivodam   
Дата:   29-05-08 10:19

adutsov: [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: dimi2007   
Дата:   29-05-08 10:22

35 - ако ползваш козинските - ДА ! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: 35mm   
Дата:   29-05-08 10:24

Това е успокоително.
Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: Lalinda   
Дата:   29-05-08 10:26

Автор: gecata
Дата: 29-05-08 00:27

Първата е с Хаселблада, втората с Канон. И при двете експонациите са от порядъка 8-10 секунди, за по-пастелен тон от почти недоловимото полъхване на вятъра. За това и двете изглеждат еднакво мазни.
На хартия стоят много добре.

-------------------------------------------

Значи, познах, все пак!

Доста съм фиксирана върху цвета (какво ли не е минало пред очите ми) и това е първото нещо, по което съдя за един кадър, дори сканиран.

Помня от уроците по цветна фотография, че лошата експозиция винаги води до изкривяване на цветовете най-вече на небето (за останалите цветове, освен за зеленото на растителността, нямаме силна цветова памет).

***

ivodam
-------------
Неспасяемо е, не само небето на този кадър изглежда неприятно.
Гледайте повече около себе си, когато се разхождате навън, за да позапомните цветовете, ако искате да ставате цветни фотографи...
Реално из тези фотосайтове почти нищо не е цветно - албумите са скучни поредици, поне в цветово отношение от кафявозелено и сивеещо жълтокафяво, които, като разглеждам, задължително обръщам в чернобяло, с облекчение...

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: Grandpa   
Дата:   29-05-08 10:33

volokin написа:

> Грандпа открих го: Кодак Ектаколор 400 , но явно е от серията
> на Роял/Голд филмите, абе за някой неща стават. Имам един
> оранжев таван и е излязъл ужасен засилва червеното, по-горната
> снимка портретчето на филмовака - лицето червенееше и се наложи
> да десатурирам, останалите почти не съм ги пипал, явно в
> червения цвят избива много [smilie23] [smilie23]

Ектаколор серията не е ли предшественика на Портра серията?
Погледнах 400 UC негатива като се прибрах - точно същото пише KODAK 400 UC [smilie11]



Публикацията е редактирана (29-05-08 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: carl_cox   
Дата:   29-05-08 10:35

35mm [smile] успокоително не, ами направо окуражително [smilie24]

щото там накъдето е тръгнално дижиталното, филма отдавна е минал :)

Lalinda - с филма също може да се обърка експонирането и да прегориш небето [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: dimi2007   
Дата:   29-05-08 10:49

Лалинда...[smilie24]

Някои пък си мислят, че като купят последния модел ДжиСиеМ със обективи и снимките са с мах качество щъм днешна дата...

Всъщност, това е като дебела жена да облече минижуп и да попита: По-хубава ли съм сега !?!?

По-впечатлявашо ще е със сигурност...[smilie24]

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: volokin   
Дата:   29-05-08 10:53

"Всъщност, това е като дебела жена да облече минижуп и да попита: По-хубава ли съм сега !?!?"

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

е това сравнение ме уби ! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: praetorian   
Дата:   29-05-08 11:39

Автор: 35mm
Дата: 29-05-08 10:10

Дими, ето класическа 100% до дупка филмовална техника. Кажи ми като екпсерт, с тези обективи и 20 годишен филм Свема, може ли да бия всичко цифровално по гамут, динамика (експозиционна широта) и резолюция и..... всичко.

Той Дими верно е еКПСерт по филмовото. За цветно камери като Д3, 5Д, Марк 2 и 3 отдавна са издухали филма. Откъм динамика, резолюция, вярно възпроизвеждане на цветовете, защото не се заблуждавайте, но цветовете от филма са всичко друго но не и верни. Друг е въпроса, че такива дигитални камери от висок клас искат задължителен пост процесинг, без който не може, а си е жива мъгла за повечето хора. Филма до голяма степен не изиска - ето защо такива хора, без познания се уповават във филма и си мислят, че това е истината [smile] Защото не могат и не умеят да процеснат правилно дигиталното и правят заключението - ами това не струва [smilie23] Факт обаче, че това, че ти например Дими не умееш, не означава, че е невъзможно. Много е смешно да отричаш нещо, което не познаваш. [smile]
Та 35мм, направо да ти отговря на въпроса - както викаше един овчар - ще биеш на Муро - масуро [smilie18]
[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: matataupa   
Дата:   29-05-08 11:51

[smilie7] темата , колкото и невероятно да звучи, започва да придобива силно образователен характер- което надали някой е подозирал в начàлото[smilie24] [shtrak] [smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: dimi2007   
Дата:   29-05-08 11:57

praetorian

За цветно камери като Д3, 5Д, Марк 2 и 3 отдавна са издухали филма. Откъм динамика, резолюция, вярно възпроизвеждане на цветовете, защото не се заблуждавайте, но цветовете от филма са всичко друго но не и верни.
---------------


https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif



минижупа, минижупаааа....

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: praetorian   
Дата:   29-05-08 12:10

UКисело е гроздето, кисело. Снимал съм достатъчно но филм за да знам какво говоря. Имам 300GB филмови кадри, не на цветенца като твоите, знам какви са му възможностите. Но е факт, че ти не познаваш възможностите на дигиталното. Но иначе, определено влизаш добре в ролята на форумния шут [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: danbi   
Дата:   29-05-08 12:13

абе не си ли пъхнеш главата под черното наметало, да фокусираш с лупата и да блеснеш с магнезиевата светкавица (като за пред хората), това не е фотоапарат!

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: jivkojj   
Дата:   29-05-08 12:29

Грубо казано - кое е по-качествено: химията или фото-електрониката. Останалите компоненти са еднакви - стъкла, бленди, време ...

Та за да се каже филма е по-добър, трябва да се даде вярна обосновка "с какво химията е по-добра от фотоелектрониката" [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: praetorian   
Дата:   29-05-08 12:50

Истината е една, не е важно филм или матрица, важен е крайният продукт, като идея, послание. Защото тези цветенца от темата все тая дали са снимани филмово или дигитално.
Ето малко "посредствени" кадри с 5Д


http://img-2007-07.photosight.ru/11/2190902.jpg




http://img-2006-09.photosight.ru/22/1660250.jpg




http://img-2007-05.photosight.ru/30/2118274.jpg




http://img-2007-08.photosight.ru/01/2225728.jpg




http://img-2008-01.photosight.ru/23/2516901.jpg




Как е гамута Дими ? [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-05-08 12:52

Усещането наистина е друго.
Винаги си личи филмовата снимка.
Колкото и да се мъчи човек с разни кроспроцеси и какво ли още не, не става същото ...
А Дими е пич, ама какво ли разбираме ние ...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: ivodam   
Дата:   29-05-08 13:24

praetorian: Защо не си доказвате твърденията със собствени снимки? Пускането на линкове към чужд труд за да се докаже една или друга собствена теза става нещо наистина вече много дразнещо в този форум. Упрекваш събеседника Дими, че не разбирал от компютърен постпроцесинг. Постпроцесингът е по-скоро зазубряне на определени стъпки и схеми за действие с разни плъзгачи и прочее параметри с точни цифрови стойности, и може да бъде преподаван и назубрен, и тъй като е с цифрови и координатни измерения, може да бъде повтарян от различни потребители на една или друга електронна програма за обработка на изображения едно към едно, стъпка по стъпка. Тоест, склонен съм да давам право на онези, които твърдят, че постпроцесингът е по-скоро занаятчийство. Което не изключва професионализма, разбира се. Така или иначе, в кадрите, които се пускат за обосноваване на тезата, няма никакъв начин, по който да се разбере, дали авторът на снимката като идея и композиция е правил и постобработката на 100%, даже по-скоро не е.
Така че, наистина, крайно време е да престанете с аргумента "ти не разбираш от постпроцесинг", защото това е всъщност доста ирелевантно. Едва ли някой мисли сериозно, че авторите примерно на 100-те най-добри снимки на NG сами са си проявявали, копирали, подготвяли за печат снимките, или пък са ги обработвали дигитално - никой и не пита за това - важно е какво и как са заснели.



Публикацията е редактирана (29-05-08 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: dimi2007   
Дата:   29-05-08 13:26

Страшни кадри - Матрицата за пълнолетни..[smilie24]


Ама си е друго като ги видиш на момента след заснемването....[smilie5] макар и по-плоски цветове, но като добавиш фантастичния елемент - кой ти гледа цветовете...[cool]

Бе друго си е "нереалното" филмово


http://farm3.static.flickr.com/2188/2530231937_0170822ab3_b.jpg




Публикацията е редактирана (29-05-08 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: PePsY   
Дата:   29-05-08 13:27

филма си е филм,ама къде е практичноста.
Изведнаж ламппичката взе да мига-ми ако е 10 вечерта лента от къде,от денонощното фото?
В неделя се опитах да хвана светкавица ,над 1000 кадъра направих,заболяме пръста...това колко ленти са?Естествено не успях ама ако не пробвам няма как да разбера дали ще хвана някоя.
И пак при теб бива от 12 ленти 6 снимки си пуснал,голяма успеваемост.
Цветето дето го снимах си е домошно,снимах го про вечер след дъжда директно от саксията,на другия ден прецъфтяло.Не казвам че е приказно,но ако нямах лента и такова нямаше да имам.
Хвала на ДИЖИТАЛА!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: carl_cox   
Дата:   29-05-08 13:38

dimi2007 [smilie24]

дими, имай жал!!! отворих снимката и две колежки около мен, нещо мернали ягодите ти и веднага -
"дай беее и ние искаме!!!"

аз им викам - "ама нема бе! това е снимка по интернет!"
а те не спират - "стига лъга бе егоист! дай ягодите - видяхме ги!!!!"

та ето какво предизвиква истинското изображение...:)

ЗА ИСТИНСКИТЕ ЯГОДИ [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (29-05-08 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: dimi2007   
Дата:   29-05-08 13:41

Ми аз сега се сещам за юзера-колега ВНВАС -
ми той ги сбръка с един камерофон като художественост.
Е, верно че не показа като онази рунтавата с краставицата м/у краката, но ако беше - щеше да е същото....
Аз също си нося камерофон за художествени и рекламни интернет снимки....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: dimi2007   
Дата:   29-05-08 13:51

Иво, така е като нямаме магистратура по Адобе и златното сечение...[smilie5] - ще си останем ренегати.....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: dimi2007   
Дата:   29-05-08 14:02

Верно Кокси - вчера залях монитора със сметана попогрешка, а сега като гледам цифровалните викам: Днес ще мина без ягоди...[smilie5]


http://farm4.static.flickr.com/3105/2532959761_94b5f65bff_o.jpg




Публикацията е редактирана (29-05-08 14:08)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »