Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: volokin   
Дата:   28-05-08 22:58

И на двете, сумират се и това е големият проблем. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: dimi2007   
Дата:   28-05-08 22:59

Кокс....[smilie24]

Както винаги, цифровалниците са затрурани с кадри и доводи-бетон...[smilie5]

Бе сещам се преди време: Бе Дими, що не пуснеш една снимка, ми само теглиш локума..!?!?

Никой не пита вече...подвиха опашки...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: carl_cox   
Дата:   28-05-08 23:02

dimi2007 [smilie5]

даже и доказателствен матриял не ти искат :)


Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: dimi2007   
Дата:   28-05-08 23:03

Волокин - ако беше диапозитив, по-добре ли щеше да е..?

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: volokin   
Дата:   28-05-08 23:06

200 Голд, определено не е филм за такива работи, любителски филм е, не е правен за велики изпълнения. Освен ако не търсиш определен ефект...

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: ivodam   
Дата:   28-05-08 23:10

djogata: Не, мониторът ти си е наред, просто така ми харесва на мен, тъй като по характер съм зъл и сприхав, ме тегли към по-студената (тъмната) страна на Силата...

[smilie6] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: carl_cox   
Дата:   28-05-08 23:18

ivodam [smilie24] снимката ти със сигмата(пътя и облаците) си е екстра :) поне мен ме кефи де :)

предизвиква усещане за безгрижие и свобода [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: djogata   
Дата:   28-05-08 23:19

Аз не съм казал, че снимката е лоша, екстра си е, а само казвам, че е малко студена тоналността [smilie5] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: volokin   
Дата:   28-05-08 23:22


http://photo-zona.net/images/user3586/album12514/large/1212006032_tjkg5845_bosch.jpg



това е още една с 400 АСА, с този филм снимам за пръв път, обаче му хвърлих кутийката и не мога да си спомня за името, Ектаколор да е, но УЦ400

http://farm2.static.flickr.com/1195/821920304_d216bf0c38.jpg?v=0



говори за друг филм, а с такъ определено не съм снимал [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: dimi2007   
Дата:   28-05-08 23:22

Е ми ...ефекта който търсех е да не отчайваме кръжочниците....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: ivodam   
Дата:   28-05-08 23:23

djogata: ...което е точно така, да. Аз не съм много спец по обработките, но в тази Сигмичка май все пак има леб, та ако искате, ще ви кача некъде тиф-файла, записан от Сигмовското суровче, да си го видите, и да го помърляте, ако желаете:)

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: djogata   
Дата:   28-05-08 23:26

Качи го, аз тамън загрях тия дни с обработка на 400 кадъра снимани на кофти осветление - мараня и контрасти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: d_vox   
Дата:   28-05-08 23:27

дими, дай да видим снимки, а. приказките ги прояетохме.

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: Gnidata2007   
Дата:   28-05-08 23:29

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
[smilie18][smilie18][smilie18][smilie

[smilie18][smilie18]
[smilie18][smilie18]
[smilie18]
[smilie18][smilie18][smilie18][smilie18][smilie18]
[smilie18][smilie18]ж[smilie18][smilie18][smilie18]
[smilie18]
[smilie18]
[smilie18][smilie18]
[smilie18][smilie18][smilie18]
[smilie18][smilie18]






(Вър донйес идно черджи, ч',мии духа нещо одзаде)
Тъй речи пияният поп о филма Комитски Времена Макидонска Йепотична приказка

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: Grandpa   
Дата:   28-05-08 23:32

volokin написа:

> това е още една с 400 АСА, с този филм снимам за пръв път,
> обаче му хвърлих кутийката и не мога да си спомня за името,
> Ектаколор да е, но УЦ400
> говори за друг филм, а с такъ определено >не съм снимал

Кодак УлтраКолор 400 - приличен и евтин филм с доста наситени цветове. Едва ли не АСА 400 заместител на велвиа (ама друг път)...

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: carl_cox   
Дата:   28-05-08 23:37

dimi2007 - абе загледах се в натюремортето ти с патладжана и другите зарзавати и си викам:
"Брей брей брей!!!! стархотна динамика!!!", разбира се нищо неочаквано и нетипично за филма [smilie3]


ама се позамислих! на ум така си мисла аз: "Глей го Дими ти хитреца му с хитрец! един път взривоопасни гамути показва, друг път уникални 3Д ефекти!!! сега пък - убиец динамика...как да съм подготвен за всичко това??!!!??!!"

позверих се още веднъж-дваж на флорално-зеленчуковата феерия и...отговор не намерих :)


Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: volokin   
Дата:   28-05-08 23:38

Грандпа, не е Кодак Ултра колор, въппреки че на филма пише УЦ, ма не е? Но понеже ми го подариха и не му обърнах внимание и му хвърлих кутийката. А и цветовете му не са много наситени.

А ето как шуми Дими скенера на същия филм:


http://photo-zona.net/images/user3586/album12514/large/1212006968_djrb8283_djawol-rogat.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: ivodam   
Дата:   28-05-08 23:42

djogata: Качих го тука на датата, ма не знам вижда ли се отвън:

http://tornado.data.bg/SDIM0209.tif




Публикацията е редактирана (28-05-08 23:46)

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: gecata   
Дата:   28-05-08 23:44

Дими, понеже ми стана интересен онзи ден и сега с тази тема за "истинската" фотография къртиш мивки да ти дам една задачка -закачка:
Ето ти две картинки.Едната хаселбладска, диапозитивна, участник в изложба, а другата "ЦИФРОВАЛНА" канонска и тя участник в изложба.Коя с какво е правена и като ги познаеш,обясни ми коя е "истинската"
[smilie7]


http://img504.imageshack.us/img504/5020/povelekapm4.jpg



http://img171.imageshack.us/img171/2476/rodopskagoralr6.jpg




Публикацията е редактирана (28-05-08 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: ivodam   
Дата:   28-05-08 23:48

gecata: На мен ми се чини първата да е цифрова, но може и да греша, просто споделям какво ми се струва.

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: Grandpa   
Дата:   28-05-08 23:48

Аз за друг негатив дето да пише 400UC не знам. Преди май беше Portra UC, сега си е само UC.

Имам поне един изсниман сравнително неотдавна UC400, но не съм си в къщи да видя баш какво пише. Не ми хареса особено, даже по повод цветовете, дето ги очаквах да ми строшат гамута бях разочарован. Но реших, че е от калпаво сканиране (тествах едно старо желязо и нямаше нищо заради което да искам да сканирам отново).

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: carl_cox   
Дата:   28-05-08 23:48

ееееее gecata [smile]

ама то от 1000 километра си личи, че първата снимка е с канон, а втората с хасибалда [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: gecata   
Дата:   28-05-08 23:50

[smilie25] Ще покажа оригиналите след като Дими се произнесе,но не по-късно от събота сутрин.

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!
Автор: volokin   
Дата:   28-05-08 23:53

Грандпа открих го: Кодак Ектаколор 400 , но явно е от серията на Роял/Голд филмите, абе за някой неща стават. Имам един оранжев таван и е излязъл ужасен засилва червеното, по-горната снимка портретчето на филмовака - лицето червенееше и се наложи да десатурирам, останалите почти не съм ги пипал, явно в червения цвят избива много [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография......ФИЛМОВАТА /извънредна тема (ПОДГРЯВАЩА)...!!!!!!
Автор: gecata   
Дата:   28-05-08 23:53

Шшшшт, да не объркаме човека [smilie11] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »