Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на апарат?
Автор: planton   
Дата:   26-05-08 12:28

Здравейте, разделих се със стария си апарат и сега съм решил да си купувам нов :) Вече съм си набелязал 2,но на кой да се спра??Става дума за Nikon D40x i NikonD60? Споделете мнение относно + и – .Ще го използвам за любителски цели.Благодаря
 Re: Избор на апарат?
Автор: Morpher   
Дата:   26-05-08 13:22

Понеже аз вече съм си поръчал Д60 и доста изчетох по материала мога да заключа, че Д60 е само допълнение към Д40х, така че е логично да е по-добър :)
Все пак идва и в кит със стабилизиран обектив.
Нека обаче да говорят собственици или хора, които са тествали по-обстойно и двата :)
 Re: Избор на апарат?
Автор: ion4ev   
Дата:   01-06-08 22:54

За любителски цели един турбосапунер няма ли да е по добре?
Един FZ18 например, с този обектив(28 mm - 504 mm) си е добра инвестиция на фона на D60 с китов обектив[smilie8]
 Re: Избор на апарат?
Автор: Стоев   
Дата:   02-06-08 00:20

ion4ev написа:

... Един FZ18 например, с този обектив(28 mm - 504 mm) си е добра инвестиция на фона на D60 с китов обектив[smilie8]

...нямат нищо общо нито като качество на фотощраци, нито като дължинки на стъкларията, дето цитираш [smilie21]

 Re: Избор на апарат?
Автор: planton   
Дата:   02-06-08 00:47

до сега снимах с Canon S3is и сега вече искам SLRs стъпка по стъпка напред :)
 Re: Избор на апарат?
Автор: Стоев   
Дата:   02-06-08 01:06

Аз дигитално снимах с фотоклипчета, после с S1, после с 20д, сега съм фен на G9 - не намирам последното като "стъпка назад", а като установяване на нишата, където ми е мястото към момента[smilie3] [beer]
Последната ми разпечатана снимка 20х30 от сапунерката напълно задоволява изискваният ми за качество[smilie21]

 Re: Избор на апарат?
Автор: Стоев   
Дата:   02-06-08 01:15

"Снимане за любителски цели" е прекалено общо понятие - може да снимаш "любителски" патки/лешояди с обектив за 5000 зеуено или котката си на дивана с жиесема - иначе цанон/никон/пентакс тялото няма голямо значение - важното при СЛР/ДСЛР е колко ти е дълбок джоба за необходимата стъклария....[smilie3]

 Re: Избор на апарат?
Автор: Evcho   
Дата:   02-06-08 01:23

Д60[smilie24] [shtrak]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.