Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: ivodam   
Дата:   20-05-08 17:47

Снимах тия дни една бяла стърчиопашка - сравнително често срещано пиле, виждали сте го със сигурност край пътя, друг е въпросът дали сте го забелязали:) Пилето е трудничко за снимане, тъй като бялото на лицето му умирга да прегаря и да излиза като едно безформено бяло петно, оттук е сериозно предизвикателство към способностите за мерене на едно тяло. Окото не е изпъкнало и трудно хваща отблясък, поради което често изглежда "мъртво". Пиуето е изключително подвижно, не стои и секунда на едно място, така че това също е допълнително предизвикателство. Бях пробвал по-рано да снимам такава стърчиопашка с Канон 30Д и обектив 100-400, като резултатът не беше впечатляващ. Затова останах доста приятно изненадан от това, как се справи Марко 3-ти с обектив Канон 300/2.8 с двоен конвертор Сигма. Не само го фокусира и премери безгрешно, но пък че чак ще му изкара и бръчките около очите, не очаквах. Викам си, бе прав бил брат Шоти, че пилетата - само с Канон :).
Но наистина, за да не се впускаме в безполезни и празни препирни и да не хукнат пак разни хора с празни профили да дават линкове към чужд труд, отправям следната покана - нека хора с Никон, а защо не и с други системи, да пробват да снимат същата птичка, наистина съм любопитен какво би се получило примерно при Д300 с това актив-мактив-лайтинг-майтинг, и т.н.


http://212.36.3.59/site_pics/188/o_1211237480_MotacillaAlba-ff.jpg

 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: i_viper   
Дата:   20-05-08 17:54

абе дрън-дрън ...

да правиш такива съпоставки ти трябват еднакви светлинни условия най-малко.

Канон, Никон ... птици, овци ... кво ти пука снимаи си и си прави кефа [smilie18]
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: danbi   
Дата:   20-05-08 17:54

ivodam, този двоен конвертор на Сигма колко прави обектива?

Замислих се, че това не е тест, който може да направиш докато си се разхождаш и попаднеш на тези птички (често ги засичам на пътя в този сезон). Най-малкото трябва да подпреш някъде обектива и т.н.
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: Svsvet   
Дата:   20-05-08 17:55

Само не разбирам, що се опитваш да сравняваш техника за 13-14 хил лева, с такава за 3-4 хил[smilie11] [smilie23]



Публикацията е редактирана (20-05-08 17:55)
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: ivodam   
Дата:   20-05-08 17:58

i_viper: ми светлинни условия - обикновен слънчев ден - не е снимано в студио със спецосветление я! [smile]
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: ivodam   
Дата:   20-05-08 18:01

Svsvet: Защо бе, имаме хора примерно с Никон Д300 и обектив 200-400, който даже е по-скъп от използвания от мен...
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: Svsvet   
Дата:   20-05-08 18:06

И все пак за заснемането на подобни кадри не мисля, че са необходими 10000 лв отгоре за Марко 3[smilie10]
От друга страна, имам само леки съмнения, че това, че преди не си успявал да направиш подобна снимка с 30Д е плод на други обстоятелства, а не на избора на техника[smilie24]
[shtrak]
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: volokin   
Дата:   20-05-08 18:07

трябва да може да четете между редовете, а то пише -

"Имам Марк Три"

И за никакво пилета не става дума.

Айде честито, говори си направо, що е нужно да правиш такива тиради...
И дано удовлетвори твоите изисквания, че есента ще излизат по-мощни машини...

а от мен ето ти спортни фотографи снимащи с Д3

Joe McNally

а ей тоя снима за NAtional Geographic, Audubon Magazin & Geo Magazin

MAtias Klum с Д3


Та реално би трябвало да се мериш с Д3 фотографи, а не с 30 Д, смешно е, това може само да те излага...
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: ivodam   
Дата:   20-05-08 18:07

danbi: E, нема сега да правим "тестове" - много я обичате тая дума, забелязвам. Направо си представям, как едва ли не обличат някои хора бели престилки, преди да снимат некой чарт в домашни условия, разбираш ли. Иначе, то че не става баш така, сватбарски, работата, верно си е, но все пак щом аз съм го снимал, всеки може да го направи, защото не съм направил нищо, което да не може да бъде повторено, при желание.
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: ivodam   
Дата:   20-05-08 18:18

volokin: Николов, поставяш ме малко в едно такова положение - да ме караш да изпадам в размисли в края на работния ден. Ти си един на моменти много нетолерантен човек и сериозно съм се замислил, дали изобщо да ти отговарям. От друга страна, знам, че не е лесно в чужбина и често там ви липсват нормални социални контакти и имаш нужда да си поговориш, па макар и виртуално. Дори с чешити като мен. Така че, ако искаш да си приказваме както всички хора нормално в този форум, наистина стоп на простотиите, кей?

Сега по това, дето си писал - много хора знаят, че имам Марк, утре може да имам и Д3, ако ми скимне, така че изобщо не е за това темата. Темата е по-скоро, че наистина стана една успешна снимка и съм любопитен дали може да стане и при друг човек от форума, с друга техника. Това за 30Д го споменах само мимоходом, защото тогава ми станаха ясни историите около снимането точно на това животинче; иначе нищо против - ОК, нека някой с Д3 да си даде малко зор и да щракне, ако има желание. Защото линкове към чужд труд знам, че има много, на мен ми е интересно тук, от нашата среда, в наши условия какво може да се направи.
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: Privilege   
Дата:   20-05-08 18:20

И аз не съм Ницонец вече, но хайде да защитя Ницонската слава.


http://img180.imageshack.us/img180/7664/motacillaalbayu7.jpg



Същото пиле с D300 + Ницор 300/2.8 + 2x Сигма
Като гледам снимките са направени през няколко минути разлика, по-нагоре прочетох нещо за светлинни условия. [smilie18]
Иводам, моето е малко грозно - ще извиняваш. [smilie3]



Публикацията е редактирана (20-05-08 18:23)
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: danbi   
Дата:   20-05-08 18:20

ivodam, убеден съм, че ме бъркаш с някого.

Тия пилета са много подвижни, и така поставен въпроса ти за мен лично се свежда до случай в който попадна на пилето на пътя, отбия (щото те ходят на групички и не са чак плашливи) и го отстрелям с каквото имам завинтено на тялото.

А малко не ми се вярва да имам постоянно завинтен на тялото 300/2.6 + конвертор + евентуално статив (щото ти ще искаш да гледаш и "рязкост" след това). при това .. на път.

Не че няма да се намерят хора, които да се оборудват специално за целта и да ходят да ти снимат пилето, в името на "любимата марка".

Обаче много по-просто и по-лесно е, да изнамериш някой с интересуващата те техника и достатъчно свободно време и да ходите да снимате заедно, пък после да си гледате кадрите.

Убеден съм че това пиле може да се снима успешно с много и различни модели фотоапарати.

ПП: А D3 впрочем е по-скоро репортажен фотоапарат.
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: ivodam   
Дата:   20-05-08 18:26

Privilege: Нещо доста измитичко стои твоето за Д300, що така? Д300 дава по принцип хубави, дълбоки цветове.
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: Privilege   
Дата:   20-05-08 18:30

На мен пък ми харесва как стои, не мисля, че е измито. Кадъра няма обработка. Може да се пипне много успешно, но тук не това гледаме. Сподели и ти оригиналния кадър. [smile]
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: volokin   
Дата:   20-05-08 18:35

"Убеден съм че това пиле може да се снима успешно с много и различни модели фотоапарати.

ПП: А D3 впрочем е по-скоро репортажен фотоапарат.
"
[smilie24] Данби
В България реалностите са други, Данби!

Иводам, не виждам нещо лошо да казах, явно ти виждаш, сори.

Темата ти е тъпа, ако трябва да говоря в прав текст. Нито снимката ти е нещо особено (гледам и си кропил, явно 10 МП са ти много) нито каквото и да е, което да е интересно. Дори пилето не е интересно. Това в прав текст.

В крив текст, щеше да ми коства няколко страници писано, а нямам време. [shtrak]
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: tantris   
Дата:   20-05-08 18:35

Никонското пиле разсейва.
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: Privilege   
Дата:   20-05-08 19:04

Иво, ти защо се отказа от Ницона, не си спомням. [smile]
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: muha-palamarka   
Дата:   20-05-08 19:20

[smilie18]

класификация на птиците в България според техниката с която могат да се заснемат:

папагал- canon 40D
гарга- Nikon D300
славейче- Olympus E-3
кълвач- Sony DSLR Alpha 700
гъзар- всичко което ви е под ръка

забележка: изброентите птици могат да се снимат единствено и само с посочената техника, в противен случай рискувате да получите некачествени кадри!



Публикацията е редактирана (20-05-08 19:37)
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: GM   
Дата:   20-05-08 20:19

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: chavdarpg   
Дата:   20-05-08 20:39

[smilie21] [smilie7]
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: tantris   
Дата:   20-05-08 20:43

Да добавя - гълъбчета с 5Д
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: navy   
Дата:   20-05-08 20:49

Баси темата [smilie18]

Сега... да почнем да разсъждаме върху нея:



1. Отбелязваме, че Иво има Марко 3
2. Не разбираме от пилета преди да са оскубани и сготвени
3. Това пиле може и да е много шавливо, НО в момента стои и не мърда
4. След като с никон не можа, а можеш с канон не значи, че канон са по добрите, просто значи, че ти не може да се справиш с никона
5. Същата птичка... ако си се запознал с нея... доведи ми я, ще ти я снимам същата
6. Викаш бялото не прегаряло, а що черното ти е отишло по дяволите?
7. Отбелязваме, че Иво има Марко 3 за хората, които са забравили точка 1.



[smilie7]
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: danbi   
Дата:   20-05-08 20:50

А гларусчетата? С какво е оторизирано да се снимат?
Абе тук на покрива отсреща има един, дето нон-стоп седи на един крак!?! Що за мода е това? Пък си има два крака де...
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: Cristinel   
Дата:   20-05-08 20:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Размисли около едно обикновено пиуе (птичарска тема)
Автор: navy   
Дата:   20-05-08 20:53

Сега... този кадър е:

1. С бавен макро обектив
2. С никон
3. От нептичар

[smilie7]


http://vista-vision.net/photos/pgn.jpg



Снимах го оня ден докато разхождах малкото лапе...

Е? Да зема да пусна тема ли [smilie7]
Не, че не ми е присъщо ама...
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена