Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: d256h   
Дата:   14-05-08 16:21

Ако някой ползва или има наблюдения върху мониторите, които са написани по-долу, нека каже мнението си, моля!

Вариант 1: MultiSync® LCD2090UXi Photo Edition
Вариант 2: SpectraView® 1990

==============================================
Не мога да реша, кой да избера въпреки, че втория е от про-серията и правилото е "не се чуди, ми взимай"..

Очаквам мненията Ви !

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-05-08 16:23

Хубави неща съм чувал за НЕК, но лични наблюдения нямам ...
Взимай, какво толкова!
И после да се похвалиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: mixmike   
Дата:   14-05-08 16:34

какви впечатления те интересуват?
Първия го купихме за служебен преди година и половина. Брилянтна картина, хардуерна калибровка. (играх си със спайдър да видя дали ще има разлика...нямаше)
Втория - нямам представа.
Btw в момента има 24" NEC за толкова пари с S-IPS, но не е "pro". Ако не държиш толкова монитора ти да е от Про серия и и 24-ката ще ти свърши работа

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: d256h   
Дата:   14-05-08 16:49

Между вариантите 1 и 2 разликата в размера е само 1", като Про-то е около 250-300 лв по-скъпо. И двата са с S-IPS матрица..
В сайта на НЕК не видях 24" с S-IPS матрица, но ако има 'ще ми се напукат петичките при изплащането', затова гледам 19"-20", но с отлично цветопредаване да бъде и хардуерна калибрация..
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: mixmike   
Дата:   14-05-08 17:36

е, 24-ката не е с хардуерна калибрация, но пък цената е повече от апетитна.
Представяха го на изложението опто-фото. По спомен около 1500лв. Ама да не са ме метнали, щото и аз не го намирам. Има един 24" с S-PVA...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: ivodam   
Дата:   14-05-08 17:52

d256h: Аз имам SpectraView® 2090, не знам дали е "про", но съм много доволен от него, особено след калибрирането, за първи път имам монитор, който като си направя нещо, при Деков например, ми излиза от печат, така както си го гледам. Ако трябва да се готвят неща за Уеб, нещата излизат, качени в нета точно така, както се виждат в Шопа с включен Прооф на Монитор сРГБ. Забележка: калибрирането Асахи го направи при избран от менюто на монитора фабричен сРГБ режим.

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: bobihot   
Дата:   14-05-08 18:02

И аз съм с НЕК-1970НХ.
Работи си без калибриране добре за мойте непрофесионални нужди.
Препоръчвам ти ги НЕК.[smilie6] [smilie8] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: stormfx   
Дата:   14-05-08 19:02

Аз имам първия. Доволен съм. Даже си купих и още един.

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: d256h   
Дата:   14-05-08 19:02

Spectra View 2090 е от про серията. Мислих и за него, но с ДДС ще излезне към 2400лв, което ще ме натовари в повече за моите непрофесионални нужди. Модела 1920 е само с 1" по-малък и спестявам 500лв...

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: asahi   
Дата:   14-05-08 19:14

По-скъпия е по-добър. Нищо ново не казвам.
Другия след калибрация също ще ти върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: dau   
Дата:   14-05-08 19:21

24" [smilie24] ще го оцениш после, и слушай Асахи

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: mixmike   
Дата:   14-05-08 19:35

абе дау, 24-ката е един път за тея пари, ама е S-PVA. Аз и сега съм с такава матрица и е екстра, но пък за толкова пари си е по-добре S-IPS. Де да знам и аз, затова и изчаквам[smilie5]
Ето за този 24" говоря. Предполагам че след калибрация ще дава достатъчно добри цветове за непрофесионална работа. А и 1920x1200 си е нещо което си заслужава

NEC 24.0" LCD 2470WNX SILVER/BLACK

Само незнам защо цената е 1530 без ДДС, след като на изложението беше толкова с ДДС, а самия екземпляр който представяха можеше да се вземе за 1380лв[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 09:10

А отзивите за CG19 на Ейзо, какви са? Сравнявайки характеристиките на книга излиза, че NEC леко го задминава? Но всички знаем, че на теория е едно, а на практика друго затова, е интересно да сравним сравними модели:
NEC SpectraView 1990
ColorEdge CG19

Цената на двете екранчета е еднаква, но какво ще кажете Вие?



Публикацията е редактирана (15-05-08 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC vs EIZO!
Автор: ecobo   
Дата:   15-05-08 09:33

Имам първия - никакви забележки нямам. Картинката е на нивото на 2 пъти по-скъп Еизо.

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC vs EIZO!
Автор: nechovek   
Дата:   15-05-08 09:48

И двата монитора са нек незнам къде е ейзото, от двата нека с по хубава матрица е LCD2090UXi/BL A-TW-IPS а на 1990 е s-pva. 1990-to. 1990 е по бавно (Време GTG 8 на 8 , Време чбч 16 на 2090 и 20 на 1990). само контраста на ипс е 1:700 а на пва-то е 1:1500 но всички с-пва матрици са с по нисък контраст. Така аз съм за 2090.

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC vs EIZO!
Автор: ecobo   
Дата:   15-05-08 09:55

2090Uxi е с 12 битови ЛУТ-таблици, което го нарежда в най-горния клас. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 10:12

NeChovek, бъркаш и на трите монитора матриците са High performance S-IPS TFT display.
Двата модела на НЕК имат еднакви матрици (поне на мен така ми изглежда), като разликите идват от хардуерното управление на пикселите и картината. Обаче въпроса е как се държат мониторите "на живо".
Подпитвам толкова, защото не рядко има странни неща в техниката около нас. Един познат си купи много прехвален модел плазма на Панасоник 42". Струваше доста пари и като го сложихме до едно ЕлДжи от същия клас - леле мале. Идеше му на приятелчето да си го тресне у главата Панасоника.
=====================
Оффф, като няма избор - "лошо", като има избор "пак лошо"! Представяте ли си, как някой милионер не може да спи, върти се в леглото нощем и се чуди, кой точно модел яхта, да си купи...всеки с проблемите си!
[smilie5]



Публикацията е редактирана (15-05-08 10:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: n1x0n   
Дата:   15-05-08 10:57

Да питаш какво ще кажат за 2 монитора хора, които имат само единия - е абсолюно безмислено.
Да не говорим, че повечето са си ги купили на базата на безмислени спесификации от нета, и чужди мнения от други форуми.

Отиди при вносителите на Eizo и NEC, които за късмет са едни и същи - чуй съвета им и сравни двата монитора един до друг.

Само това е сериозен начин за сравнение.


Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 13:26

Май така и ще направя!

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: danbi   
Дата:   15-05-08 14:14

Ти милионера не го мисли. Той ще си купи и двете яхти, а тази дето не му харесва ще подари на някой от любовниците на жена си.

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 14:39

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: bidjoran   
Дата:   21-05-08 00:05

И аз имам подобен проблем. Спрял съм се на едно EIZO 2231, но незнам дали си заслужава.
За съжеление екскурзията до жносителите на EIZO и NEC ще ми излези малко скъпичко, така че този вариянт отпада.

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-05-08 09:32

Аз съм с НЕК 2090Uxi, страхотен е, славят се с чудесна калибровка, но до някъде никсъна е прав, повечето имат наблюдения над само 1 от двата, за съжаление не могат да се видят на много места за сравнение... Аз аз избрах НЕК заради по-ниската цена, убеден съм без кой знае какъв компромис в качеството между двете марки...



Публикацията е редактирана (21-05-08 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: jabchopicha   
Дата:   21-05-08 10:15

Здравей d256h
сигурно гледаш мониторите от директния вносител за България www.tech-bg.com
Аз бих ти препоръчал да отидеш и да поразпиташ някой познат който от доста време се занимава с компютри (така ми препоръчаха моя EIZO S1932) един добре инфорниран компютърен специалист може да ти каже предимствата на единия и другия монитор и ти да си решиш кои ще е щасливеца. Пък и като взимаш такъв монитор нищо не пречи да им кажеш да ти ги извадят двата и да ги сравниш. Аз лично нямам кой знае какви впечатлени понеже монитора ми трябва за CAD системи. Дано по някакъв начин ти помогнем всички да направиш избора си по лесен [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: dau   
Дата:   21-05-08 10:34

Миксмайк, ами аз за 24" S-IPS говорих, не знам при нек как са ама сега на мен всичко под 24" ми е странно и некомфортно, иначе моя е 1920Х1280, супер съм доволен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »