Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: bidjoran   
Дата:   21-05-08 18:10

Alex-dan написа:

> Аз съм с НЕК 2090Uxi, страхотен е, славят се с чудесна
> калибровка, но до някъде никсъна е прав, повечето имат
> наблюдения над само 1 от двата, за съжаление не могат да се
> видят на много места за сравнение... Аз аз избрах НЕК заради
> по-ниската цена, убеден съм без кой знае какъв компромис в
> качеството между двете марки...
>

>
> Публикацията е редактирана (21-05-08 09:34)

Азсе спрях на това ЕИЗО точно заради цената с 200лв по-ниска е от НЕК 2090. А все пак първоначално бях заделил около 1000лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: d256h   
Дата:   22-05-08 08:54

jabchopicha, мерси за поста! Аз от 18 години съм 'компютърен специалист' и тия машини са ми досадно познати, затова събирам отзиви от ползватели. Принципно компютрите за общо ползване са голями боклуци, най-читави са промишлените, но цените са им извън психологическата граница за 'обикновен ползвател - любител'.
Все пак, повече от 2500лв за монитор не ми се дават. От години съм се убедил, че ефтиното излиза в последствие по-скъпо. Имам у дома един стар CRT монитор NOKIA 446pro, който не е мръднал за 10 години, сега ми е жал да го оставя до кофите за боклук, но така се прави, нека да го вземе някой, който му хареса (но трябва да мине покрай кофите).
Нещо, което ме възпира да скокна до магазина веднага е OLED технологията, която миналата година се представи в готов вариант и изделие от СОНИ. Тази технология се разработва от 25 години в лабораториите финансирани от СОНИ и накрая видя 'бял свят' и е в пъти по-добра от TFT във всичките им варианти. Притеснявам се, че ако сега си взема монитор за 2500лв, до две години, когато стане по-масова тази нова технология ще има в пъти по-добри монитори за предпечат и обработка на фотографии.
Мдааа, ама като няма с какво да си обработвам снимките СЕГА, какво да правя?
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: muu   
Дата:   22-05-08 09:28

в редакцията на едно от списанията за които работя взеха 2 нека от посоченият модел за отдела по предпечата за замяна на старите цртта/ ласи/... колегите си разбират от работата определено и правиха доста дълго проучване на пазара преди това. мониторите са перфектни за прецизна работа - забележки никакви за 3 месеца яка работа...
за еизото нямам впечатления.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: d256h   
Дата:   22-05-08 16:45

Това беше полезна информация Муу, Мерси [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: bobihot   
Дата:   23-05-08 00:26

И 1970NX да си вземеш- мисля няма да сбъркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: dau   
Дата:   23-05-08 11:54

OLED в голям размер няма да има на пазара до 2 години, а ако има ще е поне на 5 пъти цената на ЛЦД която в момента, реално ОЛЕД тв и монитори ще има след 5 години според мен...

скачай взимай 24" нек и не му мисли, не мисля че ще си разочарован...

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: volokin   
Дата:   23-05-08 13:09

ОЛЕД технологията има един недостатък: старее бързо!

И не е На Сони а на Кодак разработка [smilie10]
но нищо чудно вече Сони да са овладяли положението...

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за NEC !
Автор: d256h   
Дата:   31-05-08 15:49

Точно на кой е технологията е мътна работа защото с нея се сблъсках още 1993г по служебна линия. Напъните на Сони са да направят фото сензори за 0 лукса (ама истинска тъмнина). 'Стареенето' идва, че има бактерии дето буквално кльопат сензора или пикселите на екрана. Но това не ме притеснява, ще намерят начин да се преборят с проблема. Както при ЛЦД и Плазмите нещата ще се развиват. Сега плазмите са 5-то поколение и нямат нищо общо с първите модели. За ЛЦД, сами виждате колко е динамично развитието им.
...
..
мдааааа, май една 24-ка за кухнята ще дойде добре....

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: dau   
Дата:   31-05-08 16:06

d256h ти още ли не си взел монитор?

с ОЛЕД главния проблем със стареенето е на синия цвят, другите са си ок, ама наистина ще го фикснат то се знае [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: asahi   
Дата:   31-05-08 16:12

И да го фикснат, и да не го фикснат - се тая. Потребителят пита какво да купи днес и се съобразява с пазарната реалност.

Дали да не отпочнем една тема: Технологии, на които не им е провървяло или не им е дошло времето?

Отговори на това съобщение
 Re: Който знае, нека даде съвет за SpectraView NEC1990 vs EIZO CG19!
Автор: d256h   
Дата:   31-05-08 16:26

Хвърлиха ме на вълците в една безкрайна комадировка цял месец и половина и нямам време да се изтапанча в офиса на вносителя на Нек, иначе вече да съм изпющял покупката...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »