Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Casio EX-F1
Автор: bvidenov   
Дата:   07-05-08 11:05

Здравейте.
Купих си много случайно Casio EX-F1. За сега изненадите са само приятни. Имам проблем с ROW формата. Разширението е DNG. Знае ли някой как може да се конвертира до TIFF или JPG.

Отговори на това съобщение
 Re: Casio EX-F1
Автор: bvidenov   
Дата:   07-05-08 11:40

Благодарение на Георги Атанасов проблема се реши.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Casio EX-F1
Автор: Bobib   
Дата:   07-05-08 12:57


Пусни някое клипче на забавен каданс.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Casio EX-F1
Автор: bvidenov   
Дата:   07-05-08 13:26

Уф, не съм стигнал до клиповете. Засега. Идиотите от Casio не са сложили Manual, щото и те май не знаят какво прави камерата, та откривам топлата вода. Но ще се постарая до довечера да сложа едно. Пробвах само HD формата и работи. 60 те кадъра в сек. също, но трябва доста опит за добри резултати.
http://picasaweb.google.bg/bvidenov/Casio
тук има няколко проби.

Отговори на това съобщение
 Re: Casio EX-F1
Автор: fmj   
Дата:   09-05-08 20:10

фотошопа не ги ли отваря?

Отговори на това съобщение
 Re: Casio EX-F1
Автор: miton   
Дата:   09-05-08 23:05

откъде го купи, че и аз търся?
и за колко ако не е тайна?



Публикацията е редактирана (09-05-08 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Casio EX-F1
Автор: bvidenov   
Дата:   10-05-08 23:50

Не ще фотошопа. Адобе предлагат безплатен конвертор, но кой знае защо от DNG пак прави DNG. Май в новия CS3 ще може.

Купих го от Италия за 750 евро с тяхното ДДС.Согурно беше първия. Току що го бяха разопаковали.

Отговори на това съобщение
 Re: Casio EX-F1
Автор: prism   
Дата:   11-05-08 22:14

Малко вероятно е, но пробвай PhotoFiltre Studio, преди време имах проблеми с едни DNG-та от K10 и авторът ъпдейтна библиотеката, която отговаря за тия неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Casio EX-F1
Автор: bvidenov   
Дата:   02-06-08 09:44

Като продължение на темата. покрай абитуриентски вечери и една сватба установих, че камерата категорично отказва да прави прилични снимки на слабо осветление.(нищо общо със Sony) Светкавицата работи до ок 4м, а автоматиката превключва на ISO-400, като лицата изглеждат като болни от базедова болест. Въпроса ми е, външна светкавица ще реши ли проблема и каква да е тя. Не съм ползвал такава от времето на Зенита.

Отговори на това съобщение
 Re: Casio EX-F1
Автор: digit_all   
Дата:   02-06-08 14:14

Uhaa ot koga go chakam tozi model... Ako moje da ni slojech edin sample Full HD niakade da vidim kak e rezultata che tezi 60Fps na 1920x1080 mn me interesuvat !!!
[beer] [shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Casio EX-F1
Автор: bvidenov   
Дата:   02-06-08 14:19

http://picasaweb.google.bg/bvidenov/Casio
Последната снимка със самолетите не е правена с Casio-то. Не си падам по клипчета има 1-2 битови, колкото да установя че работи. Ще сложа по-натам.

Отговори на това съобщение
 Re: Casio EX-F1
Автор: bvidenov   
Дата:   02-06-08 14:24

На кадрите с панорамата от София се вижда как охладителната система на съседите изпуска пара. Направено с 60 кадъра в сек.

Отговори на това съобщение
 Re: Casio EX-F1
Автор: digit_all   
Дата:   02-06-08 15:26

tozi aparat me interesuva samo za video funkziata mu... Opredeleno e nai eftinata HD slow motion camera. No iskam da proveria kachestvoto na kadrite predi da ia kupia. Tuk v Paris moje da se kupi za 659 euros. NO iavno na Full HD 60fps moje da se snma samo edna sekunda... jalko...

Отговори на това съобщение
 Re: Casio EX-F1
Автор: bvidenov   
Дата:   02-06-08 18:06

И аз за токова го купих. Колкото се увеличава скоростта, толкова пада разрещението. Може да прави по 1200 кадъра в сек.Проблема не е в едната секунда,а 35те които са необходими за запис. Защо не са сложили буфер, не е ясно. Т.е камерата не е използваема около 45сек след такава снимка. На HD си работи нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Casio EX-F1
Автор: digit_all   
Дата:   02-06-08 18:09

Ok, moje li da se snima na Full HD s nad 60fps ? i kolko vreme ?

Отговори на това съобщение
 Re: Casio EX-F1
Автор: bvidenov   
Дата:   02-06-08 18:15

не може. Видео управлението е изнесено в отделен бутон, който има 3 позиции. Стандарт, HD и HS- висока скорост. Т.е е изключено да се снима на HD с висока скорост. На практика качеството е същото, но камерата орязва кадъра от горе и от долу. Погледни след малко на посочения адрес, ще кача едно клипче, което наравих сега от прозореца.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »