Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: DStefanov   
Дата:   07-05-08 19:02

Здравейте,
От както си продадох Д80то, така ме сърбят ръцете и ми се снима, че отново извадих Зенита. Моделът е ZENIT 122 + MC ZENITAR-M 1,9/50. Напоследък много филми, много нещо, та се чудех кой филм бихте ми препоръчали. Нещо ориентирал съм се към KODAK GOLD ULTRA 400, ама знам ли?
Дайте идея. Принципно ще снимам портрети, абе знам ли, но трябва да си начешам крастата, че не издържам без апарат вече, а май скоро няма да мога да взема нищо по-добро!
п.с. А, се и чуда м/у 5D и Д300 [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] , ама това е друга тема.
А, също така очаквам включване и от Дими, защото той е цар на лентата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: Manchev   
Дата:   07-05-08 19:26

Пробвай различни, така е най-добре май :)
Иначе май 300д



Публикацията е редактирана (07-05-08 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: 35mm   
Дата:   07-05-08 19:41

'ма как може да ти препоръчаме филм без да кажеш какво ще снимаш.
Аз например, онзи ден снимах Родопите без УВ или затоплящ филтър - тогава ми трябваше Kodak Ektachrome 100GX, който е хем много остър, хем по-топъл.
За магаретата по пътищата ми трябваше Портра,
а за пейзажите с крави и овце - наситен филм.
Давам ти го като пример, защото не взех филмово тяло с мен тогава.

Иначе и аз ти казвам Д300. 14-битовия му РОУ е нещо много красиво с хубав обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: asahi   
Дата:   07-05-08 19:43

Много остър, казваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: 35mm   
Дата:   07-05-08 19:47

[smile] , Да де! Около 160 линии (не двойки линии) му дават да разделя.



Публикацията е редактирана (07-05-08 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: DStefanov   
Дата:   07-05-08 19:53

Manchev
Пробвай различни, така е най-добре май :)
Така и ще направя [smilie24]

35mm
Принципно ще снимам портрети, имам само този обектив MC ZENITAR-M 1,9/50. Явно за пейзажи няма да свърши работа [smilie3] .
Честно да си призная, нямам много опит с филмите и затова всякаква информация ще ми е полезна.

Kodak Ektachrome 100GX, който е хем много остър, хем по-топъл - Ето, това за начало е добре и не го знаех 100х [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: 35mm   
Дата:   07-05-08 19:57

О.К. А Kodak Ektachrome 100G (без Х) е също толкова остър но с по-неутрални цветове.
За обектива и пейзажите не си прав - всичките ми пейзажи са с 50мм, 85мм и 100мм, като най му харесаха тези със 100мм , а после тези с 85мм. Но снимах много далечни сцени. Или за изолация на елемент от пейзажа.

Обектива ти трябва да даде прекрасни резултати с позитив.
Едно време пробвах на познат Зенита с нормалния му обектив на Кодак любителски позитив, и до ден днешен си спомням качството на снимките.

За портрети пробвай ПОРТРА.
Просто си вземи ПОРТРА и няма да съжаляваш.



Публикацията е редактирана (07-05-08 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: DStefanov   
Дата:   07-05-08 20:06

Kodak Ektachrome 100G (без Х) е също толкова остър но с по-неутрални цветове - [smilie24]

За портрети пробвай ПОРТРА.
Просто си вземи ПОРТРА и няма да съжаляваш.

Моля, те разясни ми с две думи. Това е марката на филма или...
Този филм има ли избор в АСА (100,200,400) или просто търся ПОРТА? Пак се извинявам за тъпанарските въпроси, но както казах знам само KODAK, Fuji, AGFA.
п.с. Димииииии, помагай! [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: DStefanov   
Дата:   07-05-08 20:10

Погледнах в Гугъл и намерих това:
KODAK PROFESSIONAL PORTRA Film . Сега вече е ясно. Дано да го намеря по фотомагазините, че досега не съм срещал [smile]
Ех, колко е лесно някой да ти го здъвче, а съвсем забравих за гугъл [smilie6]

п.с. http://www.kodak.com/global/en/professional/products/films/portra/portraIndex.jhtml?id=0.1.18.14.13....




Публикацията е редактирана (07-05-08 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: itilien   
Дата:   07-05-08 20:13

портрата има две разновидности 160 ВЦ и 160 НЦ. Това е 160 аса. Търси си НЦ.



Публикацията е редактирана (07-05-08 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: 35mm   
Дата:   07-05-08 20:16

Кодак е, да.KODAK PROFESSIONAL PORTRA е негатив, така че ще ти е евтино и с проявяването. Може и на хартия да го копираш. Защото ако снимаш на позитив, в БГ вече няма позитивна хартия - трябва скан и после от файла на хартия. Което не е лошо, ама...

ПОРТРА-та я има
в ИСО 160, 400 и 800. NC е Неутрален цвят, а VC е наситена.
New for 2008 — PORTRA 400NC & 400VC Film - тия са нови с по-фино зърно.

http://www.kodak.com/global/images/en/professional/products/films/portra3/400SideSwooshHome.jpg




Можеш принципно да си купиш Кодак Про филми на доста места но пробвай в Братя Трейман или на Шипка, или направо във Фомус. За количества може да си вземеш направо от склада.

Choose KODAK PROFESSIONAL PORTRA Films for natural skin tones, ideal color, and finer grain in every situation. Day or night, studio or location, candid or posed, KODAK PROFESSIONAL PORTRA Films deliver:
SPECTACULAR SKIN TONES
PORTRA Films deliver smooth, natural reproduction of skin tones, plus exceptional color saturation.

FINER GRAIN
Micro-Structure Optimized T-GRAIN ® Emulsions enable PORTRA Films to deliver finer grain than ever before.

OUTSTANDING SCANNING RESULTS
With finer grain and an emulsion overcoat specially designed for scanners, PORTRA Films reproduce beautifully.

SUPERB COLOR IN MIXED LIGHT
No matter the lighting conditions, even under fluorescent, you can expect beautiful, natural color.

BEST-IN-CLASS UNDEREXPOSURE LATITUDE
No other color film gives you so much latitude (-2 to +3 stops). Shoot with confidence even under challenging lighting conditions.

TRUE-TO-SPEED ISO RATINGS
There‘s no need to test or compensate. Set the meter to the box speed and start shooting.

MATCHED PRINTS
PORTRA Color Negative Films give you beautifully matched prints across all speeds and formats, due to Single-Channel Printing Technology.
KODAK PROFESSIONAL PORTRA Film

PORTRA 160NC Film
• natural colors
• extremely fine grain
• low contrast
• ideal for controlled lighting

PORTRA 160VC Film
• vivid colors
• extremely fine grain
• medium contrast
• ideal for controlled lighting

PORTRA 400NC Film
• natural colors
• very fine grain
• low contrast
• ideal for a wide range of lighting conditions

PORTRA 400VC Film
• vivid colors
• very fine grain
• medium contrast
• ideal for a wide range of lighting conditions

PORTRA 800 Film
• well-balanced color saturation
• very fine grain
• superb sharpness
• ideal for long lenses and low light


Като повечето ПРО филми, тук ИСО 160 наистина е ИСО 160.
Можеш и да сгрешиш с (-2 to +3 stops) и пак понася.



Публикацията е редактирана (07-05-08 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: e-mil   
Дата:   07-05-08 20:23

За справка виж снимките на emax. Тя често снима с рол Портра, ако не се лъжа.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: 35mm   
Дата:   07-05-08 20:28

Виж и ей тук:
http://www.kodak.com/global/en/professional/products/films/portra/gallery.html


Сетих се как едно време като се учех какво е това АСА, ИСО, ДИН и ГОСТ, (даже преди да се науча) си взимах все АСА 1000 или повече филми. Милсех си че като са по-скъпи са по-хубави. Днес с умиление си гледам негативите на 1000 ИСО филм снимани на слънце. Автопортрети. :)



Публикацията е редактирана (07-05-08 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: itilien   
Дата:   07-05-08 21:06

От трейман не ти препоръчвам да купуваш, защото цените са високи. Можеш да провериш в магазина в халите на втория етаж и в кодака на магурата.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: Manchev   
Дата:   07-05-08 22:38

Някой може ли да каже горе долу колко струва Порта-та? Аз съм снимал доста малко на филм. И защото го правя с учебна цел- само с евтини филми, често с изтекъл срок. Това обаче си е кофти, определено. Веднъж ми се падна филм с воал, и няколкото хубави кадъра в него станаха на нищо. Навит съм да пробвам хубав филм, но си трябват пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: Dimi2007   
Дата:   07-05-08 22:49

Кодак Голд - универсалния избор...[smilie24] /100 аса/.
Филмът е консумер граде, но по този начин не внушаваш коплекс за малоценност у снимащите цифровално...[smile]
Някои викат, че Фуджито е по-добро за пийзажи и флора, нооооооо...като гледам какъв гамут съм избичил при по-предната си тема със сампли - не съм много съгласен.....

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: ivan.draganov   
Дата:   07-05-08 23:23

Не си давай парите за скъпи филми ...Направи качествени кадри със ЗЕНИТА и си плати качествен скан ....С каквато и оптика на какъвто и негативен материал да снимаш ,не го ли сканираш добре после...всичко се обезсмисля![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: DStefanov   
Дата:   08-05-08 00:03

Сега се прибирам и с голяма радост виждам колко хубави неща сте ми написали. Прочетох всичко внимателни и съм нетърпелив да изпробвам и 160 и 400аса на Кодак Портра НЦ.
Видях снимките на emax, и наистина съм очарован. Прекрасни са!
ivan.draganov са скана [smilie24]
Dimi2007 - голям си [smilie24] [smilie5]
Голямо благодаря на всички [smile] . Още утре ще ходя да пазарувам [smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (08-05-08 00:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: canonio   
Дата:   08-05-08 00:20

Ето ти велвия 100Ф от онзи ден.
Не и харесват цветовете много, но друг качествен диапозитив в БГ няма да намериш.


http://photo-zona.net/images/user29242/album9171/large/1210194844_dsnz3004_manastir1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: Dimi2007   
Дата:   08-05-08 00:39

Канонио, много цианено сканчето.....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: DStefanov   
Дата:   08-05-08 00:41

Това вероятно е Fuji Velvia, а цветовете на мен лично ми допадат много (поне от снимката). Но както казах, нямам база за сравнение с други филми. Ще поснимам с различни и ще продължа темата. Благодаря ти! [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: canonio   
Дата:   08-05-08 00:50

Дими, абсолютно никакъв циан няма.
Имам слаби пробиви в черното, но при велвията е така. Цветовете са си такива, каквито са и на слайда. Просто с моя скенер, не мога да извадя повече от черното.
Това ако ти го пусна на стената вечер, може и да получиш прозрение относно филма :)))


Ето ярък пример, как велвията не може да понесе повече от един стоп разлика



http://photo-zona.net/images/user29242/album9171/large/1210196919_oljq7373_manastir2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: Dimi2007   
Дата:   08-05-08 01:01

Канонио, сериозно, сенчестите части на бялата стена синеят, а не сивеят....може и да е нормално...просто питам...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: canonio   
Дата:   08-05-08 01:18

В първия кадър ти е зрителна измама, във втория има проблем, щото е напънат много.
Ето ти жив пример, кога не трябва да се ползва диапозитив:


http://photo-zona.net/images/user29242/album9171/large/1210198395_ipme8456_sea1.jpg




Никакви разработки в тъмното.
На практика слайда има детайл там, но не мога да го извадя с плосък скенер. Ако няма да прожектираш, по добре не зареждай позитив.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми филм (лента)!
Автор: volokin   
Дата:   08-05-08 01:51

абе да не се набутва първоначално най-доброто като цена качество е фуджи реала 100. Струва около 4 евро и е прекрасен филм. !!!

Иначе хубави филми колкото щеш:

ВЕлвия (всичките видове, все са хубави)
АСтия
Провия
Портра
Супра
Реала
Суперия

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »