Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 ами... въпросче
Автор: stoychev   
Дата:   26-04-08 21:34

следващото мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: stoychev   
Дата:   26-04-08 21:34

Цял ден се чудя дали да пусна тази тема или не, дали много хора ще ме намразят или не, дали в крайна сметка ще получа отговор или не, но все пак да опитам...
Искам окончателно да се ориентирам или към Канон, или към Никон! Разбира се, не за да участвам в глупави спорове, а просто да развивам хобито си.
От много изчетени мнения тук и на други места и по лични наблюдения стигнах до изводите: Канон имат по-бърз и по-точен автофокус. Никор са по-добрите обективи. Шумоподтискането на Канон е твърде силно и обектите на снимките стават като пластмасови. При Никон шум се наблюдава при по-ниска чувствителност. Канон е по-предпочитана, по-евтина и по-достъпна марка от Никон, но на свой ред Никон предлага по-добро качество, което, разбира се, е по-скъпо заплатено. Никон са по-издържливи. Канон са с повече функции и са по-удобни.

Съгласни ли сте? Има ли нещо да добавите?

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: ALBIREO   
Дата:   26-04-08 21:49

Хехехеее - повечето от заключенията ти не са вярни.
Моят съвет към теб е, да не мислиш за марката.
Просто реши какво ще снимаш най-често, виж колко ти струва при едната и колко при другата система и скачай.

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: stoychev   
Дата:   26-04-08 22:02

И аз съм на мнение, че не трябва да се гледа марката и резултатите, но сам знаеш, че след това ще се купуват обективи и други неща, а те не са еднакви и за двете марки.
Признавам си, за сега съм се насочил към Никон, но тези 20д-та в базара (говоря най-вече за твоето, защото на теб ти имам най-голямо доверие) много ме блазнят. Пък и обективите за Канон са по-евтини.
Ех...

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: stoychev   
Дата:   26-04-08 22:12

И без това вече съм пуснал темата за невежеството ми, да ви попитам, стойностите на фокусно разстояние на обективите (примерно 50, 85, 70, 200, 400...), еквивалентни ли са на 35мм филм??

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: Plamen11   
Дата:   26-04-08 22:18

Скоро и аз си взех DSLR.Купих си Nikon D80 втора ръка за 900лв. и съм много доволен.Сам трябва да решиш и избереш.Информацията,която ще получиш в тази тема вече я има.Определи първоначалния си бюджет,сведи избора до определени модели и комбинация от обективи,отиди в някой магазин и ги пробвай,разгледай снимките и виж кои повече ти допадат.Винаги се прави компромис.Определи предимствата и недостатъците на съответните модели и виж кое точно искаш и кое би ти липсвало ако избереш другото.Аз си бях поставил някои приоритети.Исках добър визьор,исках да ми хареса тялото и повече ми допада Nikon като марка.За мен като любител най-големия плюс на DSLR-а,наред с всичко останало, е това че ми дава много по-голямо удоволствие от снимането.Според мен в случая грешен избор няма.Каквото и да избереш ще имаш хубав апарат и голям избор от обективи и аксесоари.Просто пробвай и реши кое ти харесва повече.Разгледай снимки при различни условия и прецени кои ти харесват повече.За мен проблема с шума при високи стойности на ISO-то е преувеличен,но ако ще снимаш често така и ще вадиш големи копия тогава има значение.Ето тук може да разгледаш много снимки на различни модели апарати и обективи.Има много в пълен размер.Това,което съм чел за автофокуса е,че при по-ниския клас апарати Nikon се справят малко по-добре.За D80 мога да кажа,че е много удобен за снимане.Откакто го имам почти не ми се е налагало да влизам в менюто,но какъвто и да вземеш ще му свикнеш и ще ти върши работа.Успех в избора!



Публикацията е редактирана (26-04-08 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: Privilege   
Дата:   26-04-08 22:23

Трябва да разбереш какви са ти приоритетите.
На първо място бюджета за тяло и обективи.
После какво ще снимаш, това може би е най-важното и решаващо при избор на система. Така, че сподели за да ни е по-лесно. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: chiphead   
Дата:   26-04-08 22:33

1. Канон имат по-бърз и по-точен автофокус.
2. Шумоподтискането на Канон е твърде силно и обектите на снимките стават като пластмасови
3. При Никон шум се наблюдава при по-ниска чувствителност
4. Канон е по-предпочитана, по-евтина и по-достъпна марка от Никон

аз - с тия неща не съм съгласен (пред по-близки хора - бих казал - "тва са глупости") ...

квот избереш - избереш. единственото преимущество на канон е - че могат да ползват обективи на М42 (демек - останали от баба им) ... ся, тука - ше чуеш много суперлативи за разни такива обективи, обаче между редовете се чете, че се ползват в специални случаи, за специални снимки, дет - слагаш обектива, за да снимаш точно определени неща ...

а, да не забравя ... каноните - правят повече кадри в секунда - демек - кат "разстреляш " некой - все по некое време ще е на фокус .... да, ама - тва е валидно за неккви тела над 9000 лева ... въпроса е - ти в кой цеови клас си , нали ;)

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: apollo   
Дата:   26-04-08 22:37

Взимай на Албиреото 20Д-то [smilie24] ... за тези пари по добър Никон няма да намериш - вервай!!!!!!!!!


Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: marto   
Дата:   26-04-08 22:47

Вземи си Никон!

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: ALBIREO   
Дата:   26-04-08 22:50

аполо - [smilie24] [beer]

stoychev - благодаря [smilie24]

Не знам на къде си се насочил, но най-добре е да вземеш нещо от следните:

20Д
30Д
Д200
Д300
40Д

От първите три, по-добре вторите две [smilie5]
Но пък 20-ците поевтиняха... а за тези пари е смешно направо. Купуваш хубав DSLR на цената на GSM или дори сапунер.

Относно обективите - и двете марки имат много добри стъкла. При някои от тях предимство има едната, а при други - другата марка...

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: stoychev   
Дата:   26-04-08 22:51

Благодаря много за помощта! Разбирам, че познаването на обективите е от най-важните неща, съпътстващо изборът на тяло, но не го владея. И това ми е проблем. Всъщност другите характеристики ги знам, но не съм много наясно с предлаганите модели, фокусните разстояния и други тънкости.

Plamen11, аз наистина се влюбен в този 20д и сравнявам всяко друго предпочитано от мен тяло с него в dpreview. И 20д, и 80д имат плюсове и минуси, и двата си заслужават. Обаче някак си ми е кофти, че мога да взема полу-професионалния (въпреки че за мен и двата са си професионални, но трябва да говоря както ще ме разберете) 20д с около 200 лева по-евтино от по-новия но от по-нисък клас д80. Глупав съм, нали?
Разбирам че и 300д ще ми върши чудесна работа, но ах този евтин 20д, все ми е в главата, а и лоша дума за него не съм чул.
Мерси за сайта, ще го посещавам.

Privilege, като всеки мечтател, и аз искам "фотоапарат за всичко", но няма. Всъщност обичам да снимам всичко. Нямам интерес в модните портрети и тези лъскавите актови фотографии, а това автоматично изключва Канон като вариант. Птици може би също. Билбордове няма да правя, нито пък ще снимам за списания. :D Желая да правя ясни снимки при ограничена светлина (т.е. да няма много шум при висока светлочувствителност и да има добър стабилизатор), да има ръчен баланс на бялото, визьор с корекция на диоптъра (тоест да виждам нормално през него, не да ми оправя зрението; мисля че има такива видеокамери), издържлива батерия, възможно повече ръчни настройки. Всъщност не съм кой знае колко запознат с функциите, притежавани само от дигитални огледално-рефлексни тела, и не може да пропусна нещо.

За бюджет е още рано да се мисли, нека първо да се насоча към нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: marto   
Дата:   26-04-08 22:52

Вземи си Никон!


Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: stoychev   
Дата:   26-04-08 22:53

последното, което казах за бюджета, е глупаво, противоречи на търсенето на тяло, забравете го. :)

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: itilien   
Дата:   26-04-08 23:01

"(т.е. да няма много шум при висока светлочувствителност и да има добър стабилизатор), да има ръчен баланс на бялото, "

Шума не ти е проблем при никоя марка. Стабилизацията при тия тела е в обективите, и те вкарва във висок ценови диапазон.
Ръчен баланс на бялото не ти трябва, защото се снима в роу.

Канон е по-евтината система. И по-лесно се продава. Разгледай базара да видиш колко канонски обективи вървят и колко никонски.
Всички хвалят широките никонски обективи, само, че цената им е висока. Въобще при добрите обективи, разликата в цените на двете системи си е осезаема.
Трябва да знаеш колко пари ще искаш да дадеш, после да знаеш какви обективи ти трябват, и после да избереш.

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: stoychev   
Дата:   26-04-08 23:02

chiphead, благодаря за уточнението. м42 не ме вълнуват, нямам такива. :) Аз също бях забравил за burst-а. Моят фотоапарат е снима 3fps и би било жалко да взема по-бавен dslr...

apollo, и аз това мисля.

ALBIREO, нямам пари за д300 и 40д. Имам малка странност - не обичам новите неща. :P

marto, ще видя.


Всъщност още е рано да мисля за покупки. От една страна колкото по-скоро, толкова по-добре, но от другата, съзнателната страна, има време за подбор и размисъл. За да избера настоящия си фотоапарат ми отне над месец четения на ревюта и разглеждане на снимки. Най-накрая го купих и не съжалявам за това - това беше една от най-добрите ми покупки правени някога. Нека и с DSLR-а да е така.

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: ALBIREO   
Дата:   26-04-08 23:03

Д80 шуми на поразия (800 ИСО го считай за предел), рядко лови фокус на странична точка, независимо колко е контрастна областта към която го насочиш, бавен е, прави 2-3 снимки в секунда... Капачката на флаш-картата е неудобно разположена и често се отваря докато снимаш. Въобще не го уважавам този апарат. Откакто снимам с него... абе ужас [smile]
Ако ще е Никон - поне Д200.

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: stoychev   
Дата:   26-04-08 23:04

itilien, мда, май трябва най-напред да помисля за средствата. А би ли могъл да ми кажеш кои тела или след коя година произвежданите тела са със стабилизация?

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: stoychev   
Дата:   26-04-08 23:06

Все някой ме изпреварва докато напиша мнението. :)
ALBIREO, нагледал съм се на шум и изпортване на фокуса, май ще ме откажеш от Никона.

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: stoychev   
Дата:   26-04-08 23:07

Чета в момента една книга "Digital SLR cameras for Dummies", дано да науча нещо ново.

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: ALBIREO   
Дата:   26-04-08 23:09

Истински ще те откажа, когато ти дам да поснимаш с Д80 и 20Д... и малко преди да засилиш Д80 към земята, ще се хвърля да го спася, че ми е служебен [smilie5] [smilie18]
Лошото е, че за момента нямам никакви канонски обективи, но... ще се отбием до бутката, да видим какво могат да ни дадат да тестваме там [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: chiphead   
Дата:   26-04-08 23:11

Албирео снима с д80 и 18-200, а очакванията са му като за марк (незнамсикойси вече) ...

по-добре - виж апаратите, сравни ги ... ама - кво да сравняваш - харесал си канона 20Д - да ти е честит ...

а, да ... всички марки АПАРАТИ - имат предимства и недостатъци. ама, - кво стъкло ще сложиш отпред ???? аз съм сигурен, че ако вземеш никон 3Д, и ти даммоя китов - 18-55 - ще се разочароваш ...


абе - мисли ! [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (26-04-08 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: Privilege   
Дата:   26-04-08 23:14

Много си объркан, как реши, че искаш ДСЛР като не знаеш даже към каква система да се насочиш?



Публикацията е редактирана (26-04-08 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: danbi   
Дата:   26-04-08 23:15

Тъй и тъй не бързаш.. нито Никон нито Канон ще ти вършат работа с така поставените изисквания.
Най-добре почакай някоя и друга година, докато измислят по-нови технологии. А тогава може света да говори само за DSLR на Сони [beer]



Публикацията е редактирана (26-04-08 23:15)

Отговори на това съобщение
 Re: ами... въпросче
Автор: itilien   
Дата:   26-04-08 23:16

Няма никони и канони със стабилизация. Стабилизацията е в обективите. А стабилизираните обективи са по-скъпи. Ако изключим новите китаци на канон и никон, то няма евтини стабилизирани обективи.

Пентакс и олимпус имат стабилизирани матрици.

Ако е за любителска работа и не искам да давам много пари и ако знам че няма да го продавам скоро бих избрал пентакс К10д пред никон и канон.
С него бих взел тамрон 17-50/2.8 (мисля че има за пентакс байонет), или пентакс 16-45, а за дълъг бих взел сигма 55-200 да речем. И 50/1.8 на пентакс.

Ако имах малко повече пари, и знам че скоро може и да го сменя, бих взел НЯКАКЪВ канон, със 17-40 и 70-200.

Ако имам много пари, бих взел 5д, с горните два обектива, или евентуално 24-70 вмесо 17-40.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »