Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: terminator   
Дата:   17-04-08 00:38

Разглеждам тук от 10-тина дни снимките за поредния конкурс Лумикс и въпреки, че фотографията ми е само хоби и не съм профи или гуру , ми прави впечатление липсата на стойностни кадри и наличието на купища изключително слаби снимки. Може би защото конкурса е в отделен албум ли, що ли, ама разглеждайки качените досега снимки в него само около 20-тина ми привлякоха погледа [smilie2]. Дори в албум Предсатвяне има по-добри неща. Имам чуството, че повечето автори са качили тук по снимка-две-три ей тъй, за спорта, без никаква идея и мисъл ... [smilie2]

Дано до края на срока на конкурса се появят и добри снимки, иначе ... тежка и трудна мисия ги очаква членовете на журито, дето ще оценяват и раздават наградите.

Айде сега споделете и вашите мнения по тази тема и [beer] по случая.
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: darksorrow   
Дата:   17-04-08 00:39

със сигурност ще има добри кадри.

въпросът е, че си прав, точно това мислех преди няколко часа... страшна работа [smilie5]
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: GenaDP   
Дата:   17-04-08 00:40

Ми пускайте силни де...
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: Coincidentia   
Дата:   17-04-08 00:41

Споко, ще има качествени, засега майсторите само се подготвяме [thankyou] [shtrak]

 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: naskov   
Дата:   17-04-08 00:43

Малко раничко още ми се вижда.
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: navy   
Дата:   17-04-08 00:46

Дай пример [smilie7]
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: canonio   
Дата:   17-04-08 00:46

Хората пускат глупости, защото печелившата формула за всички конкурси е пускане в началото, пък нямат кадрите....
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: canonio   
Дата:   17-04-08 00:48

Гласуването е силно в първата седмица. После всички забравят за конкурса...
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: navy   
Дата:   17-04-08 00:52

какъв конкурс [smilie10]
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: spa   
Дата:   17-04-08 00:53

Ами рядко случйни хора успяват в такъв род конкурси... не ме разбирайте за нещо свъразано с връзки...
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: GenaDP   
Дата:   17-04-08 00:53

Птичарите гледам здрава агитка са спретнали. В природа - половината кадри от тея с най-висок рейтигнг са с пернати...
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: boni   
Дата:   17-04-08 00:54

Хм, доста конкурси са печелени със снимка, пусната по средата или дори в последната третина.
До края на конкурса има още 45 дни, което е доста време.[smilie3]
Успяват тези, които успеят да покажат добри кадри:)
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: Luxor   
Дата:   17-04-08 00:55


Да бе да, слаби били, хайде стига, моля ви се, та това е конкурс [smilie10]
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: Стоев   
Дата:   17-04-08 01:00

GenaDP написа:

> Птичарите гледам здрава агитка са спретнали. В природа -
> половината кадри от тея с най-висок рейтигнг са с пернати...



 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: terminator   
Дата:   17-04-08 01:01

Нейви, примери да искаш

1
2
3
4
5
6
7
....
n
n+1
n+2
....

и много други [smilie10]

 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: boni   
Дата:   17-04-08 01:06

Терминаторе, конкурсът е отворен за всички. Не може да няма такива кадри.
Освен това все още е в началото си.
От предишните конкурси Лумикс 60-70% от победителите в категориите са снимки, пуснати по средата, а има и няколко случая на снимки, пуснати в последните 15дни.
Разбирам да се възмущаваш, че тея кадри са високо оценени. Те са си точно там, където им е мястото:)
Тея слабите кадри не ви пречат, тъкмо не са ви конкуренция като пуснете силните.[smilie5]



Публикацията е редактирана (17-04-08 01:08)
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: ivodam   
Дата:   17-04-08 01:12

Ами има един такъв момент тази година, че е много слабо, вяло гласуването в конкурса, направо умрела работа. По-мършаво гласуване не си спомням да е имало. В резултат на което какво става - някои доста стойностни работи не набират нищо, авторите съответно не щат да си хабят патроните повече и май предпочитат да си пускат по галериите. Където, кой знае защо, същите снимки набират за нула време доста повече гласове.

Мисля, че беше грешка проведеното отсяване на хората с права за пускане по галериите, което влезе в сила тъкмо малко преди стартирането на конкурса; в резултат на това явно доста са намалели хората с права за гласуване в конкурса и той видимо залинява...
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: boni   
Дата:   17-04-08 01:25

Иво, в конкурса хубавите снимки са си гласувани много добре.
Както в този, така и в предишните конкурси, права за гласуване имат хората, имащи право да публикуват в избрано. В резултат на това добрите снимки имат гласове, а по-слабите нямат. В противен случай просто щеше да бъде повдигнато нивото на общите гласове и по-слабите снимки щяха да имат повече гласове.
Това, че стойностни работи не набират нищо, не е никак вярно.
Това че има снимки в този конкурс, които биха събрали много точки в общите галерии е много вярно - сети се защо[smilie18]
Това, че има отсяване на хората имащи право да гласуват в този конкурс не е никаква грешка. В противен случай щяхме да гледаме вивателската практика - добре точкувани бози.
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: terminator   
Дата:   17-04-08 01:33

Правилно казваш Бони, че конкурсът е отворен за всички и е още в началото си, просто последните 10-тина дни имам малко повечко свободно време да хвърлям по едно око тук и честно казано останах изумен. Това ми е лошото на мен, че веднага първосигнално си казвам кое не ми харесва. Дано не съм обидил никой от авторите, но се надявам, че една такава тема и различните коментари в нея ще накарат тези, които още не са качили снимки за конкурса да помислят малко преди да натиснат бутона Upload (запис)
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: ivodam   
Дата:   17-04-08 01:42

boni: Бони, тази година определено има по-слаба как да кажа "избирателна активност", то просто се усеща. Ти вероятно считаш, доколкото разбирам, че не е проблем, и че стойностното пак ще си получи своето, реципрочно, макар и по-малко в номинално изражение. Но на практика не е така, виж какво става, скален орел зорлем минава 100 точки, СКАЛЕН ОРЕЛ, човече, при това безупречни и в техническо отношение снимки, какво да говорим...

А за това, че една стойностна снимка събира в галерия повече, отколкото в конкурс, вместо да трябва аз да се сещам защо е така, можеше да се помисли за механизъм да не е така, има решения със сигурност.
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: volokin   
Дата:   17-04-08 01:51

дайте го този скален орел да го видим каквто толкова и що са му малко точките. То аз нямам право да гласувам, ама имам приятелчета с двойно право [smilie10]
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: boni   
Дата:   17-04-08 01:54

"СКАЛЕН ОРЕЛ, човече" - Иво, по-леко:) Скалния орел си е много добре оценен спрямо останалите снимки в конкурса.

А за това, че една стойностна снимка събира в галерия повече, отколкото в конкурс, вместо да трябва аз да се сещам защо е така, можеше да се помисли за механизъм да не е така, има решения със сигурност

Съвсем логично е, една снимка да събира повече точки в галерия, отколкото в конкурс, в който могат да гласуват 3500 души. Можещите да гласуват в тоя конкурс са само 15% от всички автори в сайта. Няма никаква, ама никаква нужда да не е така. Това е своеобразно жури от 3500 души. Както ти казах не ни е била идеята да правим вивателските истерии с хиляди кухи точки.
Няма никакво значение абсолютния брой на точките, а само относителния спрямо останалите снимки в конкурса.
Ако в един конкурс журито се състои от 10 души и всеки от тях може да точкува снимките, то точките ще са бая по-малко[smilie18] и тогава ли ще ги сравняваш с общия брой точки в един сайт[smilie18]



Публикацията е редактирана (17-04-08 01:57)
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: canonio   
Дата:   17-04-08 01:57

Мдаа,
тъкмо щях да пиша, че 100 т. от 3500 не са като 100 т. от 35000...
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: volokin   
Дата:   17-04-08 01:58

И аз имам скален орел, Хималайски, вероятността да се намери в България е нула. Условията извънредно тежки, на 3500 височина, студ, вятър и умора. И апаратът и той не от най-спортните [smilie18] няма РОУ, няма фокусни точки, няма УСМ, няма си нищо, едно единствено копче.

Ако ми гарантирате, че тези неща ще ги вземете предвид, ще пусна този шедьовър, който пазя само за себе си засега. [smilie10]



Публикацията е редактирана (17-04-08 02:00)
 Re: Тц, тц, тц ... слабо, Lumix, даже много слабо ...
Автор: Luxor   
Дата:   17-04-08 02:00



Волокин, отвори кутията на Пандора [smilie10]
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена