Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: svetal   
Дата:   11-02-08 21:43

ALBIREO кои те излъга?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: HAZE   
Дата:   11-02-08 21:44

от Европа съм получавал пратки от 30 до 1500 евро без да плащам никакви такси,УСА-та е проблема и въпреки всичко пак е по-евтино

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: praetorian   
Дата:   11-02-08 21:49

ALBIREO, това за 10000 Евро се отнася за парите, с които пътник може да преминава без да ги декларира. Няма нищо общо със стоките [smile]
HAZE, от Европа си получавай каквото искаш, България е в ЕС и сме общ пазар, пратките не минават митница. Но ти остава задължението пред данъчните власти.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: ALBIREO   
Дата:   11-02-08 22:57

А това как ще коментирате?
http://dnevnik.bg/show/?storyid=316588®ime=1


Цитирам малка част:

Освободени от данък са доставките на стоки, посочени в разпоредбите на чл.58, ал.1-3 от ЗДДС, или:

1. Вносът на:

стоките, посочени в чл.58, ал.1, т.1-11 от закона и в чл.51, ал.1 и 3 от ППЗДДС

доставките на стоки в рамките на разрешения безмитен внос, внасяни при условията на чл.58, ал.1, т.12, б "а" "п" на закона, в т.ч.:

- международни пощенски пратки или стоки с незначителна по смисъла на митническото законодателство стойност

- внасян от пътници личен багаж

- внасяни от пътници стоки, придобити в чужбина


и т.н.т.... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: svetal   
Дата:   12-02-08 09:27

ALBIREO тук се говори за вътрешнообщноста доставка с една дума за движение на стоки в европейският съюз.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: HAZE   
Дата:   12-02-08 10:05

..май ще приложа номера от последния път,а именно обявена ниска ниска стойност.един от служителите в митницата ми каза, че ако пише на пакета стойност по-малка от 45$ въобще не се отваря.риска си го поемам ,но досега не е имало проблеми освен за незастраховани продукти,които се крадат от служителите почти винаги.има и един такъв случай с мен.имах среща с човек който продаваше недоставените ми неща а от там се разкри и мрежа в пощата която се грижи незастраховани пратки да бъдат изнасяни и продавани.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: Svsvet   
Дата:   12-02-08 12:15

ALBIREO необлагаемият минимум е 100 Евро, а не 10000 евро. Това за 10000 е за пари в брой, които трябва да декларираш.

http://info.mitnica.com/index.php?p=smd

Стокова митническа декларация

Подава се при:
Износ - от пътници за стоки, които подлежат на забрани, ограничения или специфичен контрол. Например: боеприпаси, взривни вещества, силно действащи или отровни вещества, наркотични, упойващи или психотропни вещества, защитени видове животни и растения, предмети с историческа, археологическа или художествена стойност и др.; за стоките с по-значителна стойност, които пътникът има намерение да реимпортира (върне обратно в страната при връщането си); за стоки с нетърговски характер, които при временен износ подлежат на забрани, ограничения или специфичен контрол; реимпортираните от пътника стоки, които са били декларирани за временен внос при влизане в страната.
Внос – за стоки, придобити в чужбина и внасяни лично от пътници, които нямат търговски характер и надвишават нормите за безмитен внос; за стоки, които при временен внос подлежат на забрани, ограничения или специфичен контрол; реимпортираните от пътника стоки, които са били декларирани за временен износ с формуляр на стокова митническа декларация. За стоки, внасяни лично от пътниците, се считат: стоките, които се носят от самите пътници; се съдържат в личните им багажи; се съдържат в непридружаван багаж, независимо от представянето му пред митническите органи, при условие че този багаж е бил предаден лично от пътника на превозвача и е бил обявен при влизането на пътника на митническата територия на РБългария като непридружаван багаж във връзка с пътуването му; стоките, пренасяни от пътниците с превозните средства, които те използват, за да влязат на митническата територия на РБългария.
Нормативно са определени нормите на безмитен внос в рамките на който пренасяните от пътниците стоки не се облагат с вносни митни сборове.
Всеки пътник, навършил 16 години, може да внася безмитно:
- 200 броя цигари или 100 броя пурети или 50 броя пури или 250 грама тютюн за пушене ( от един вид в асортимент, пропорционален на тези различни стоки);
- общо до 1 литър – дестилирани и спиртни напитки с над 22% обемно алкохолно съдържание; неденатуриран етилов алкохол с обемно алкохолно съдържание 80% или повече процента;
- общо до 2 литра – дестилирани и спиртни напитки с обемно алкохолно съдържание 22% или по-ниско; пенливи и ликьорни вина;
- общо 2 литра непенливи вина;
- 500 грама кафе или 200 грама екстракт от кафе;
- 100 грама чай или 40 грама екстракт от чай;
- 50 грама парфюм или 250 мл. тоалетна вода;
- медикаменти, в количества и вид, съответстващи на личните нужди на пътника;
- придобити в чужбина стоки, различни от изброените до тук, чиято обща собствена стойност е до 100 евро включително или равностойността им в друга валута.
За лицата, ненавършили 16 години, нормите за безмитен внос са - медикаменти в количества и вид, съответстващ на личните нужди на пътника, вещи и предмети, придобити в чужбина, до левовата равностойност на 50 евро или тяхната равностойност в друга валута.
Допуска се безмитен внос на собствените художествени творби и научни трудове независимо от вида на информационния им носител, внасяни от лица с постоянно пребиваване на митническата територия на Р България.
Пътниците, преминаващи границата повече от един път месечно, ползват намалени норми за безмитен внос в следните размери: - 20 евро или равностойността им в друга валута за придобитите в чужбина стоки; 20% от нормите за стоките, изброени по-горе.
Когато се внася само една стока, чиято стойност надвишава нормата (равностойността на 100 евро) се заплащат митни сборове за цялата стока. Правото за безмитен внос не се кумулира или разпределя мужду няколко пътника.
Когато общата стойност на внесените от един пътник стоки надвишава нормативно позволената стойност за безмитен внос, безмитният внос се допуска само за част от стоките, чиито стойности не надвишават нормата за безмитен внос. Бланката на стоковата митническа декларация се получава на гранично пропусквателните пунктове от митнически служител. На гърба на всяка бланка са отпечатани указания за попълване, които значително улесняват пътниците за правилното оформяне на декларацията.
В декларацията се попълват трите имена, дата на раждане, местожителство и адрес на пътника, номер на документ за самоличност, дата на издаване и ЕГН (за българските граждани).
Попълва се поле за дата на предходно влизане в страната и продължителност на престоя.
В номерираните полета подробно се изброяват, стоките подлежащи на деклариране, дали се очаква непридружаван багаж, датата на влизане, подпис на пътника и на митническият инспектор, приел декларацията.
Втората половина на декларацията се попълва при излизане от страната. В нея отново се изреждат стоките, подлежащи на деклариране от пътниците, подписва се и се подпечатва от митническия инспектор, приел декларацията. Записва се датата на излизане.
С попълването на декларацията лицето декларира, че при неверни данни носи отговорност съгласно закона. Декларацията се съхранява от пътника и се представя на митническите органи при обратното влизане в страната. По този начин могат да се правят съпоставки за количеството и вида на изнесените и обратно внасяните от пътника стоки. Освен това се създават условия за извършване на фактическа проверка на багажа и при откриване на несъответствия да се търси отговорност на пътниците, укриващи стоки, внасяни с търговска цел или стоки, подлежащи на забрани, ограничения или специфичен контрол.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: blknight   
Дата:   13-02-08 09:38

Вчера си взех една пратка от BHPhoto - изпратена по UPS. Тъй като стойността и (определена по закрепените ОТВЪН на кашона фактури) беше над 45 Евро, пратката беше насочена към митница. За късмет (добър? лош?) момчетата от B&H си пишат тарифни номера за всяка стока - т.е. каквото е нещото, такова мито ще му платиш (6,7% за обективи - код 900021100, 6,7% за филтри - код 9002200090, 0% за тела - код 85258030) и т.н.
Ако декларираш по-ниска стойност, или тарифен номер със по-ниска ставка, ще те четем по вестниците, ако ме разбираш.
Съвета ми е - направи си сметката така:
цената в долари + транспорт + мито + ДДС (в този ред, защото мито и ДДС се начислява и върху транспорта) и си прецени дали от тук не можеш да си вземеш техниката с гаранция.

По-нагоре споменах 45 Евро. Във момента това е стойността на стока, НЕподлежаща на облагане, при внос в общността (ЕС, де)и за лично ползване.
За пощенски пратки, конкретно от САЩ, тази стойност е 200$. Подчертавам ПОЩЕНСКИ, не пратени по куриер.

Най-евтиния вариант е купения от САЩ апарат да си го качнеш на врата и така да си го внесеш - никой нищо няма да ти каже. Лятото се връщах от Китай - само нашата група вкара една торба бели обективи през Франкфуртското летище...
Ако искаш да си още по-изряден - на излизане декларираш "фотоапарат еди-кво-си, светкавица еди-кво-си, обективи еди-кви-си". Пазиш си декларацията. На влизане на аерогарата минаваш през портичката "Стоки за деклариране" (никога ама никога няма опашка :), казваш че си връщаш нещата, пожелаваш лека работа на дежурния служител и се прибираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: blknight   
Дата:   13-02-08 09:39

А, забравих че за попълването на декларация платих още 39 лева на митн. агенция. Много позиции бяха, обикновено е 15 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: dinkoff   
Дата:   13-02-08 09:50

blknight [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: ivannn   
Дата:   13-02-08 10:16

blknight написа:

.......
> По-нагоре споменах 45 Евро. Във момента това е стойността на
> стока, НЕподлежаща на облагане, при внос в общността (ЕС, де)и
> за лично ползване.
> За пощенски пратки, конкретно от САЩ, тази стойност е 200$.
> Подчертавам ПОЩЕНСКИ, не пратени по куриер.
>
........

много точен постинг, но бих искал да те помоля за пояснение относно тези 45 евро и 200 долара за пратки извън ЕС, които не са чрез куриер. къде и как е описано това в митническите тарифи? моята практика показва, че всяка пощенска пратка от щатите преминава митница, било чрез отваряне и проверка или само по документи. съответно, всичко декларирано над $50 може да бъде задържано на разменна пощенска станция, където те викат, за да го обмитят. въпросите ми не са заяждане, единствено искам да подкова тази информация документално

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: blknight   
Дата:   14-02-08 05:38

45-те Евро: Правилник за прилагане на Закона за митниците, ЧАСТ ТРЕТА - МИТНИЧЕСКИ ОБЛЕКЧЕНИя, ДЯЛ ПЪРВИ - ОСВОБОЖДАВАНЕ ОТ МИТНИ СБОРОВЕ - Глава четиридесет и девета
ОБЩИ РАЗПОРЕДБИ, Раздел II - Общи предпоставки за разрешаване на безмитен внос или износ - Глава петдесета -
СТОКИ С НЕЗНАЧИТЕЛНА СТОЙНОСТ -
Чл.667. (1) Допуска се безмитен внос на пратки, съдържащи стоки с незначителна стойност, които се изпращат от друга държава до получател, намиращ се на митническата територия на Република България.
(2) (изм.,ДВ,бр.94 от 2003 г.) Като "стоки с незначителна стойност" се считат стоките, чиято собствена стойност не надвишава общо 45 евро или тяхната равностойност в друга валута за всяка отделна пратка.

Сори за капса горе, ама е копи-пейст :)
След малко ще драсна и за 200-те $

Мойта практика показва че кашончетата от B&H ми идват във пощата до пазара в Дружба, от където си ги взимам. Става дума за евтини джвъчки. Веднъж съм си купувал по-скъпичък обектив и съм си го карал със поща - тогава пратката дойде в пощата на гарата - разменната пощенска станция към Софийска Митница. Безумно е да рискуваш по-скъпо нещо със поща (която не се застрахова!)

А, и на митница НЕ отварят пратките. Принципно де. Когато ги отварят, или крадат, или НСБОП пази и показва на журналистите.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: blknight   
Дата:   14-02-08 05:59

Та така... за 200$долара. Лекинко съм бил в отклонение. Според Американските митничари стоки до 200$ не се обмитяват. Съответно за такива пратки B&H лепят едно зелено етикетче на пратката - т.нар. формуляр CN22, където описват стоката със стойност 0.
А вече по нашето законодателство:
Правилник за прилагане на Закона за митниците - Част първа - ОБЩИ РАЗПОРЕДБИ - Дял втори - МИТНИЧЕСКИ РЕЖИМИ - Глава двадесет и втора - УСТНО ДЕКЛАРИРАНЕ ИЛИ ДЕКЛАРИРАНЕ ЧРЕЗ ДРУГИ ДЕЙСТВИЯ - Раздел III. Пощенски пратки

Чл. 148. (1) Следните пощенски пратки се считат за декларирани пред митническите органи:
....
2. (изм. - ДВ, бр. 94 от 2003 г., в сила от 01.11.2003 г.) за режим внос в момента, в който са представени пред митническите органи, всякакви други пратки, различни от посочените в т. 1, изпратени с писмо или колет по пощата, ако са придружени от етикет СN22 и/или от декларация СN23 и/или СР 72;

(в точка 1 са картички, брайлови книги, писма и т.н.)

При всички положения съвета ми остава - направи си сметката, и виж дали тук някой не го продава по-изгодно.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: ivannn   
Дата:   14-02-08 13:05

мерси за изчерпателните цитати [beer]
значи ситуацията остава непроменена, що се касае моят опит с нашите пощи и митници. (вкл. еур45, което преди няколко години беше $50)

имал съм много случаи да си получа пратката в кварталната поща отворена на минтица без да има липси. ходил съм да обмитявам и зад автогарата, и на летишето, но като цяло послените няколко години успешно ги щунтирам с различни трикове, като разбиване на пратката на по-малки и други.

между другото в щатите имат регулация за декларирането на изходящи пратки с CN22, която гласи, че декларираната стойност не може да бъде под стойността на материалите. ако сметнеш на кило стъклото и железариите в 1 качествен и скъп обектив, едва ли ще мине няколко долара на килограм [thankyou] [thankyou] [thankyou]

тогава обаче проблем с оспорване на стойност може да има на нашата минтица, но това не би трябвало да се разглежда следствие от нарушение, а като стандартна процедура.

митнически посредник ме посъветва да шипвам като карго, а не като пратки чрез поща/куриер, защото стойността се доказвала с фактура или банков превод, без да се прави митническа оценка, като така може да си разбиеш плащането на 2 и да обмитиш на по-малката стойност на база платежното нареждане [smilie5]
не съм го пробвал ...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: gruncharov   
Дата:   18-10-10 15:49

Има доста по-лесни начини с които можеш да си спестиш ддс-то, мито и транспортните разходи. Само лащаш 5% от цената на даден човек. Вие за мулета не сте ли чували? Как иначе мислите могат тук да се появяват разни 7д-та за по 2400лв ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: sharky   
Дата:   18-10-10 16:06

blknight [smilie24]

много малко вероятно е да ти направят на въпрос за техника когато влизаш в Бг. Аз лично съм влизал и излизал до щатите поне 4/5 пъти със техниката ми (1-2 апарата + 3-4 обектива) и никои нищо не ми е казвал. Последния път си донесох и цяло осветление (3 глави и генератор които си бяха в такъв куфар) заедно със снимачната техника и никои даже не ме погледна

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: svi25   
Дата:   18-10-10 17:51

Гледам че Еконт вече предлагат покупка на стоки от USA през английския им офис - с плащане на ДДС и мито в Англия. Това също може да е вариант, най-малкото защото може да се спести висене и разправии в българските митници и пощи.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: thomas   
Дата:   18-10-10 17:55

За митата...

Аз ли нещо грешно помня, или когато внасяш на частно лице, митото за ВСИЧКО е 5%? Различните ставки ги има, ако се внася на фирма. Или поне в един момент беше така - бях умрял от яд, че за стока, която е с нулево мито по принцип, трябваше да плащам мито.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: vodopadi   
Дата:   19-10-10 21:33

Драги-вече пробвах.В Италия получих като подарък за ЧРД Канон 50д робектив 18/55,70/300 и няколко филтъра.Платих 240 евро мито.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ще платя на митницата ако стойността на стоката е 1000$
Автор: simonov   
Дата:   19-10-10 21:54

Онзи ден освобождавах обектив, които купих за 92 долара. В декларацията ми пише:
"Стоки с нетърговски характер, съдържащи се в пакетите получавани от физ. лица - обектив за фотоапарат." Ставката ми е 2.5% Също така, митничаря ми каза, че ако изпращача беше юридическо лице, нямаше да плащам мито и изобщо нямаше да вися в митницата, а щях да си получа колета от пощата и там да си платя ДДС-то само.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »