Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: ecobo   
Дата:   06-02-08 15:48

С R09 винаги са ставали големи зърна, ама пък какъв контраст вадеше...

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: ecobo   
Дата:   06-02-08 21:53

D76 за какъв филм е най-подходящ?

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: speedking   
Дата:   06-02-08 22:34

искам да попитам аз имам тмакс на 3200 който го купих експирясал в хладилник и от тогава минаха 5 години в друг хладилник. Дали все още може да се използва ?

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: ирник   
Дата:   06-02-08 22:43

Т-Маx Developer, точно по инструкцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: ирник   
Дата:   06-02-08 22:50

3200 - никакъв хладилник не го спасява - има земен радиационеен фон, промени в кристалната структура с времето....
Купувай си нови филми, няма смисъл да се трудиш да снимаш при съмнителен резултат по технически причини.

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: speedking   
Дата:   07-02-08 00:11

Благодаря Ирник [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: icikonti   
Дата:   07-02-08 17:10

"D76 за какъв филм е най-подходящ?"
Това си е стандартен проявител.По-скоро преди години са го възприели за стандарт, заради качествата му.Става за всякакви филми, но Т-кристалите на темакса, не са за тоя вид проявител.Просто ще получиш друга структура на изображението- няма да са такива, каквито ги е предвидил производителя.Ще направиш от един дребнозърнест филм-нормален ч/б....Не , че не съм го правил и аз!Ей това ти трябва
http://www.adorama.com/images/Product/KKTMXDG.JPG


С Д76 1/1 и 1/3 съм проявявал всякакви филми.Производителите на филми му дават разреждане до 1/1 с вода, за по-изравнен негатив и проработване на по-тъмните места.При 1/3 работи още по-изравнително/светли-тъмни места/, но пък увеличава зърното.Аз го ползвам предимно в разбавка 1 към 3.Илфорд Пан Ф плюс 50 исо, става перфектен така проявен.Но същия филм ако го снимам като 25 исо, ще ми трябва друг тип проявител-Илфорд Персептол или Кодак Майкродол Х. Д 76 не е подходящ за исо над 400.Не , че няма да излезе изображение!Просто няма да използва максимално светлочувствителността на филмите.Там си трябва Илфорд Микрофен или др. аналози.
През последните години преминах почти изцяло на този проявител D 76.Даже и сам си го правя от сухи вещества.Има два вида фотографи:единия изпробва всички видове проявители и никога не са доволни от резултата, а втория експериментира с проявителите, докато не се установи на един.Аз подходих по тоя начин и съм доволен.
http://www.adorama.com/images/Product/KKD76G.JPG


Сега /от почти една година/ изпробвам Кодак Хtol.Според производителя давал 10% по-малко зърно.Мисля да се "застопоря " на тоя проявител през следващите години......
А за фотохартията си правя ей тоя.
http://www.adorama.com/images/large/KKDKG.JPG


В рецептурния справочник на В.Киперов е под името D 72, като разликата с Дектола е в броя на проявените копия.Изключително приятни студени тонове дава на копието, разработва добре и сенките.На някои хартии обаче зеленее.Но и за това си има лек.

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: LeikaM   
Дата:   22-09-20 10:07

ako nyakoi ima o6te star rodinal imam interes

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: Mogila   
Дата:   22-09-20 10:15

ㄘㄕㄜㄕㄛㄘㄧㄠ

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: sirkhann   
Дата:   22-09-20 10:33

Родинал няма да намериш, но има R09 версии във Фотосинтезис, вкл. малки разфасовки.

На същото място може да има останал някой и друг проявител на Tetenal с подобни характеристики, но трябва да прегледаш характеристиките на всеки и да видиш какво те интересува като резултат.

Ровене в разни филмови сайтове и търсене с търсачка също много помага, но понякога хостингът на някои кадри изчезва и след толкова време вече ги няма :(

Както винаги, ще си похваля моето гардже Xtol като универсален проявител за всякакъв вид филми, чието действие може да се променя на база на разреждането. Абсолютно не е "арт", обаче, затова много хора предпочитат нещо като HC110 за портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: X_C   
Дата:   23-09-20 10:39

Sirkhann, Не говори наизуст, работя с родинал от 30 години!
Може да се поръча от сайта на фотоимпекс или макодирект.


Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: sirkhann   
Дата:   23-09-20 21:07

Коментарът по-горе ми се струва по-скоро заядлив, отколкото полезен.

По същата логика човек може да си го забърка и сам, ако е на чак такъв зор, особено след 30 години опит. Даже се чудя защо все още няма такъв коментар.

Не зная кой точно ще види разлика между R09 и Родинал, особено ако не е пробвал и подобен проявител. Предложението някой да си поръча 500 мл шише, за което да плати и 20 лв доставка, ми се вижда абсурдно. Написал съм къде може да се намери евтин и добър заместител - едно шише 120мл R09 струва 8лв и може да даде идея на човек дали този проявител му харесва или не.

Снимам точно по 4 филма на година, които да ги топя в подобен проявител. При концентрация 1+100, и на мен ще ми трябват 30 години, за да изхабя едно шише от 500мл. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: X_C   
Дата:   23-09-20 23:54

Проявявам средно 20 филма на месец почти винаги в концентрация 1+25. Не се заяждам! Все още ми остава една бутилка от 500мл ADOX APH09 - което е първата формула на Агфа РОдинал от 1800 и не знам коя си, Н помня вече. Понеже вече не се прдлага на сайта им, полюбопитвах и се оказа, че е са го предлагали толкова ефтино 7 евро на разфасовка от 500мл, защто е правен от химикали с минала гаранция 20 години. Дори и така, проявителят работеше идеално. Сега са пуснали това, което съм показал в линка. Родинал и Адонал.
Като казах не говори наизуст, имах предвд, че не си проверил достатъчно добе какво има. Да си го бъркам сам. Нямам време.
Освен това, в Ибей може да се купи Агфа РОдинал от стария по 125 или 500 мл., който работи безупречно.[smilie21] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   24-09-20 06:47

Бъркал съм всякакви рецепти за Родинал.
Оказа се, че рецептата с метол е най-близка до оригинала, но при двойно по-ниски разреждания.

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: sirkhann   
Дата:   24-09-20 09:25

X_C - моят коментар беше, че R09 може да се намери в България. Понякога го има и наличен :)

Да, в Мако има много неща, има и групи във фейсбук.

Доколкото разбирам от коментара на LeicaM, става дума за малко количество, а не цяло шише.

Готиното на Родинала и производните му е, че може да се прави смес с Xtol и става нечовешко. Ако трябва да се джурка, по-скоро бих гледал Pyrocat HD. На мен ми го забърка един съфорумец преди доста години, но той май отдавна е в чужбина...

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: LeikaM   
Дата:   25-09-20 11:10

izvinete 4e pi6a na latinica nyamam druga
za rodinala tursya si moge i 500gr az proyavyavam i po 20 filma na mesec moge i pove4e imam 2 deca koito 6trakat postoyanno i se u4at i e interesno [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: X_C   
Дата:   25-09-20 12:41

LeikaM, Tyk


Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: LeikaM   
Дата:   25-09-20 22:42

ok mersi

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: fotorafi   
Дата:   27-09-20 09:47

Фото ДЕКОВ има разтворен, готов за проявяване
Д-76. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Т-МАХ с какво да го проявявам?
Автор: X_C   
Дата:   27-09-20 11:20

Е, D76, няма нищо общо с Родинал, къде го чукаш, де се пука, Рафи пийни си Гинко-билобата, ве майна [smilie21]



Публикацията е редактирана (29-09-20 11:00)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »