Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: kalvados   
Дата:   18-01-08 14:28

Fujifilm Finepix S9600fd-по скромното ми мнение този апарат отвява ваички други в класа на ултра-зуум сапунерките,а цената му е около 850лв.Погледни и него преди да купиш някой друг.Успех!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: danbi   
Дата:   18-01-08 14:30

Верно ли????

хайде сега малко на по-ниско ниво да слезем, може ли? 14-бита в какъв мащаб са? А 8-те бита на JPEG-a?

А каква би била разликата ако DRO на SONY (Active D-Lighting при Nikon или както там се нарича при другите) работят с 14 бита изходни данни, вместо с 12 бита?

Впрочем, повечето масови CCD и CMOS матрици са 12 битови, как става номера да се съберат 8 битов JPEG? Не е нужно да обясняваш на мен. Аз знам.

За тези неща си говорим според спецификациите на производителя. За да сме съвсем сигурни, трябва да го разглобим и да гледаме с микроскоп какви са филтрите, и евентуално да му пипнем софтуера да видим дали наистина обработва 14-битови данни......

Никога не съм твърдял, че тези модели не са компромис. Човека пита, редно е да знае плюсовете и минусите и на двата. Аз знам за SONY-то, затова за него споделих.

От снимките на SONY-то при прилични условия обаче съм повече от доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: didesignbg   
Дата:   18-01-08 14:44

danbi написа:


> - много добро цветопредаване (14-битов цвят, 4-цветна матрица).
> типичните за Сони ярки и наситени цветове.

Виж сега, това си го писал ти, не аз.
"Доброто цветопредаване" няма нищо общо с "типичните за Сони ярки и наситени цветове"
14 битов цвят и 14 битов аналогово цифров преобразувател са две съвсем различни неща.
Четири цветна матрица сони ползваха в един единствен апарат сони ф828.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: mitku   
Дата:   18-01-08 15:04

@danbi, виждам колко си "вътре" в техническите характеристики, но би ли бил така добър да обсъдим СНИМКИТЕ, а?

Panasonic DMC-FZ18 ISO 100, 1/60 sec, F4.5:
http://a.img-dpreview.com/reviews/panasonicFZ18/samples/comparedto/xfz18_ISO100.JPG


Sony DSC-H9 ISO 80, 1/60 sec, F5
http://a.img-dpreview.com/reviews/SonyH9/Samples/Comparedto/Sony_H9_ISO80.JPG


Разгледай например часовника в ъгъла.
Сонито прави УЖАСЕН виолетов отенък, а панасоника - няма никакъв. Сонито е с размита картина с много по-малко детайли, а се вижда и по-напред в ревюто, ако се зачетеш колко яко шумоподтискане се прилага от Сони и как детайлите просто си "заминават" невъзвратимо. Също може да се видят и изкривяванията, които се причиняват от единия или другия и т.н. и т.н.
Жалко че в момента съм на бачкане (за да ти го докажа нагледно), но по принцип мога да ти покажа каква е разликата между файл извлечен от RAW и директен JPG... с една дума - ОГРОМНА разлика... и в детайли и в настройки (баланс на бяло, обща осветеност и т.н. "елементарни" неща в RAW).
И изобщо - това да кажеш, че обектива на Сони-то е бил като този на Панасоника е... няма нищо общо с истината, дори и без да гледаме това, че този на Пана-та е и по-широк и по-дълъг и по-светъл. А това пък, че RAW нямал бил значение е просто без коментар. [smilie10]
А и изобщо - по принцип H7 е доста по-сполучлив модел от H9, който макар и да не блести над H9 (все пак е по-стар), поне макар и със същите недостатъци, е по-евтин.
Познай защо в ревюто на Панасоника, са ползвали H7 за сравнение, а не H9 [smilie3]
http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz18/page15.asp

Може да сравниш колко по-ниска е резолюцията на H9:
http://www.dpreview.com/reviews/SonyH9/page18.asp


Абе - просто няма мегдан за сравнение, а иначе нещата са си казани по-горе в мненията.
А освен туй - тази тема е от преди месец... дали човека още го интересува [ezik]



Публикацията е редактирана (18-01-08 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: pacy4   
Дата:   18-01-08 15:12

я гледай това фуджи как ги наказа на исо 800 http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz18/page13.asp

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: danbi   
Дата:   18-01-08 15:18

Нещата започнаха да стават много религиозни.

Явно не съм вътре. Според някои хора и 7-ми клас нямам. Няма как и да знаете де, простено ви е.

Специално подчертах, че сравнявам двете камери от гледна точка на "насочи и снимай". За мен ергономията на Панасоника в това отношение е кофти (имам забележки и към Сонито!).

DSC-H7 и DSC-H9 са една и съща камера. На всичкото отгоре пусната по едно и също време.
Описал съм по какво се различават.

Струва ми се, че се опитвате да направите от този Panasonic FZ18 алтернатива на евтин DSLR. Каквато той не е, и не би могъл да бъде!

Странното е, да коментираш мое изказване, което не съм направил. Прочети преди да отговориш!
Като за начало може да опиташ да намериш къде съм използвал думичката RAW.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: didesignbg   
Дата:   18-01-08 15:22

[smilie18] страхотно наказване [smilie18]
страхотни боклуци и трите[smilie23] [smilie23] [smilie23]
Долу панасоник, долу фуджи, долу олимпус.
Не мога да разбера как въобще ще тръгне човек да си купува такова нещо ми те имат видим шум (по-лошо видимо мазане) на 100 исо[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: mitku   
Дата:   18-01-08 15:22

@danbi, ето къде си "използвал думичката RAW":

> Автор: danbi
> Дата: 18-01-08 00:01
> ...
> - няма raw режим. само по себе си не е болка за
> умиране. ползването на raw обработка в този
> клас си е мазохизъм според мен (дълга тема).
> ...

НЕ - RAW е страхотно предимство... за човек който знае как да се възползва от това.

Именно де - H7 не е с нищо особено по-различен, но поне е по-евтин.

Виж didesignbg е прав по принцип... от гледан точка на DSLR е така, но туй е друга тема [smilie7]



Публикацията е редактирана (18-01-08 15:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: danbi   
Дата:   18-01-08 15:39

mitku: прав си. моя грешка. не исках да засягам темата..

Моето мнение е, че хората които си купуват тези фотоапарати по правило не стоят с часове пред компютъра, за да си доизкусуряват снимките. Освен това рядко печатат снимка с размер повече от 10x15 см. Ако имаме разминаване за това - значи говорим за различни неща.

За виолетовия отенък и останалите хроматични аберации -- при желание се отстраняват чрез софтуер. Освен това, при разпечатване с подобни размери не биха могли да се видят. Тук отново излизаме извън границите на "насочи и снимай".

Хората които искат да се занимават с ТНТМ по начало биха си купили по-евтин фотоапарат от тези двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: Pawel   
Дата:   18-01-08 16:15

Леле,колко сте се разгорещили!Значи лично,моето мнение за Панасоника е, че някой преди мн мн време е казал добра дума за панасоник и от тогава за Всички панасоника е върха в този клас.Незнам дали сте го хващали в ръка, но сериозно ви казвам по гаден и долнопробен материал не са могли да използват!Отностно снимките,които е приложил митко мога само да кажа,че на никой уж от големите разбирачи не му прави впечатление,че снимките са с различна осветенност в помещението.Сега към темата.наистина е малко стара и въпреки всичките ви съвети взех СОНИТО.Много съм доволен.Само малко разочарован в малко помещение(в което се пуше) снимки със светкавица еми не всички са както трябва.Иначе като стабилизация, фокус, скорост и каквото искате друго съм предоволен.Купих си нещо от да кажем среден клас с предоволни покрития на моите наистина големи изисквания

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: serjy   
Дата:   18-01-08 19:13

Честито!Все хубави снимки да правиш! Правилен избор [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: reptilia   
Дата:   25-01-08 23:25

Абе, то хубаво,ама от март Фуджи пускат Fujifilm FinePix S100FS. 2/3 матрица супер ссд, 14.3 зуум, двойна стабилизация и...каквото друго има и FZ-18 +зуум при клипче и подвижно екранче. Само че предполагам ще и поискат много
висока цена. Не по-малка от за Пентакс 100Д супер.
1/2.5 - 7, 1/8 - 9, 2/3 - 11мм диагонал на мат-
рицата. Домързя ме да сметна процентите нарастване на площите, но 1/2.5 - 34.8, 1/8 - 38.5 и 2/3 - 58кв.мм. А и супер ССД-то има и други и то резки подобрения. Вярно, на Пентакса матрицата е 330кв.мм.
Абе, март-април ще видим първите отзиви,а през юни-юли цените ще се уталожат на по-ниско
ниво. Всекиму според собствените му и тези
на джоба му изисквания.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: mitku   
Дата:   26-01-08 12:46

То цената, ако е САМО колкото на Пентакс 100Д супер, пак ще е добре, че според мен може и 2К да удари, ако сравним предвидената за "белите държави" цена от $800 за S100FS и апаратите, които пак в белите държави са с цена около $800, колко струват тук [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   26-01-08 14:28

Честита машина!Със здраве да си снимаш!
:)
по темата.....
В този ценови клас би трябвало да се обърне внимание и на Panasonic FZ50 ;) пълните ръчни настройки.... както и възможността за използване на външна светкавица.. го качват една идея над гореспоменатите 2

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »