Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: nsirakov   
Дата:   24-01-08 19:28

Synthy написа:

> щом не мислиш да купуваш скоро обективи - панасоника. с
> китовият обектив на канона ще си силно ограничен в почти всяко
> едно отношение. И между другото, разликата между двата е
> 150-200лв. само на пръв поглед. ако погледнеш "отвъд стената"
> ще видиш една 4-цифрена сума за канона.


Синти - кажи в какво отношение ще е ограничен с китака...
ти снимал ли си с 350Д.? или само повтаряш думите на разни "про"та дето говорят из форума...

???


ето ти снимка с евтино широчко обективче 28/2.8 и 350Д - заедно в момента са на цената на фз50...



http://nsirakov.com/temp/IMG_3178.jpg




не отричам че ако човек иска сапунерка за напреднали фз50 е хубав.. но ако ще е дилема между фз50 и дслр по-добре да се мине в горен клас... явно човекът има желание за "израстване"



Публикацията е редактирана (24-01-08 19:31)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: nikton1954   
Дата:   24-01-08 19:47

Имах PANASONIC FZ30 преди да го заменя с CANON 350 D и съм много, ама много доволен от първия.Тогава направих едни от най-хубавите си снимки.Повечето от тях бяха с отлично качество благодарение на невероятната стабилизация на супер качествения обектив на LEIKA.Разбира се всичко за което ти пишат по горе е абсолютна истина - матрицата е по-малка и шума при по тежки светлинни условия е много по-голям, но смятам че първо трябва да минеш през тази камера / PANASONIC FZ50/ за да можеш да навлезеш в нещата.След като реших, че трябва да отида по-нагоре /за което не съжалявам и бях наясно преди това/ започна ходене по мъките, но и по удоволствието да експериментираш и да се развиваш напред, което предполага покупки и продажби на обективи, тествания, докато стигнеш до вариант който те устройва както като качество, така и като цена.Да си призная аз не съм стигнал до там, а може би и никога няма да стигна / както и 90 процента от хората тук и то не защото са вещомани а защото наистина никога не можеш да догониш развитието на техниката.Сега е време да ти опиша цените на нещата с които разполагам придобивайки CANON 350D и които и ти трябва да закупиш ако имаш моето мислене и закупиш този апарат.Първо започнах със SIGMA обективи защото са по-евтини - ГРЕШКА! /имат известна инертност при реакцията на автофокуса от апарата и на практика не винаги има фокус - апарата е прекалено бърз.Иначе като корпус, изработка, оптика са перфектни особено EX серията, но по всяка вероятност моторите реагират бавно.След това минах на нискобюджетни / реших, че не си вадя хляба от това и не са ми нужни други / оригинални обективи на CANON - китака 18-55 / супер оплют което изобщо не е така, не че е върхът но не е толкова зле колкото го описват /, CANON 28-105 3.5/4 II USM - доста добър обектив за цената си., CANON 90-300 USM закупен втора употреба в перфектно състояние като нов - просто късмет.Цени - CANON 350D с китака 1000 лв, CANON 28-105 - 525 лв., CANON 90-300 - 330 лв.Или ако направим равносметка с нискобюджетни обективи - около 1800 лв. / няма стабилизация, няма и супер оптика, но и няма шум при лоши светлинни условия /, е разбира се и няма и видео /Според ZENTEX това е апарата с най-малко проблеми, а според други с най-коравия затвор / CANON 350D /Така, че избора е твой както казва COCA COLA.


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: jozimar   
Дата:   24-01-08 20:10


teodor29 ,avjijata , това че не сте ме разбрали е ваш проблем. Изобщо не сте прави, че тук няма да се ориентирам, само аз знам какво мисля и ми е в главата, нали? И за ваше сведение вече избрах апарат. Странно нали, толкова неориентиран ви изглеждах...

След като не знаете кой съм и колко струвам, нямате никакво право на някакви оценки и квалификации. Точка. На всички останали голямо мерси !!!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: kasad   
Дата:   24-01-08 20:39

Абе jozimar, абе тарикат...твоето последно мнение показва адската ти простотия и парвенющина..хората се изпопребиха да ти обясняват кротко, даже имаш късмет урунгелите във форума, които са дежурните спамери да не те налазят, а ти взе да се правиш на важен. Не, ти не знаеш какво ти е в собствената глава-имаше една мисъл"Идиотите са мъдро творение на природата за да изглеждат глупаците хитри".

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: kirilius   
Дата:   24-01-08 21:47

Странно... обикновено, когато някой, дето не разбира, пита нещо, веднага изскачат дежурните разбирачи и го правят на 2 стотинки. В тоя случай всчки мнения и съвети са си точно на мястото, но питащият сам осра темата [smilie23][smilie11] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: teodor29   
Дата:   24-01-08 21:53

jozimar, съжалявам ако не съм те разбрал и съм те обидил! И дваж съжалявам, че си загубих времето да пиша, с намерението поне малко да ти помогна!! Но-о-о, ти си знаеш най-добре...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: djogata   
Дата:   24-01-08 22:27

Еми, явно е хубаво като налазят разбирачите и спамерите, питащите се шашкат, ама в крайна сметка с малко повече тормоз и четене между редовете стигат до правилния извод. [smilie18]

А в този случай всички са му говорили кротко, при това всички са на едно мнение, и не си противоречат, а в крайна сметка питащият пак нещо не е в час [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: Myth   
Дата:   24-01-08 22:45

teodor29 написа:

> jozimar, съжалявам ако не съм те разбрал и съм те обидил! И
> дваж съжалявам, че си загубих времето да пиша, с намерението
> поне малко да ти помогна!! Но-о-о, ти си знаеш
> най-добре...[shtrak]
Ааааа не този наистина не заслужава да му се извиняваш, направи го веднъж, защото не го беше разбрал правилно, уж, ама той и такъв си му беше въпроса на неразбиращ. Баси наистина виждам на някой с подобен въпрос толкова подробно и точно да му се отговори и с желание да му се помогне, че някои постове бяха доста дълги, наистина заслужаваше дежурните да го направят на пух и прах. По-подробни и точни отговори досега не съм виждал, а той накрая..... Баси храни куче да те лае, е такава комплексарщина, като видя и полудявам (това за мен си е точно комплексарщина, ти му обясняваш с желание, а той го приема лично, като обида).

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: matzo_tn   
Дата:   24-01-08 22:57

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: radka82   
Дата:   24-01-08 23:08

Предимно чета във фотофорум и рядко пиша, защото са ми слаби познанията, но JOZIMAR ме изкефи. Задава тема "..., моля дайте съвет" и после се засяга от дадените съвети. Но както гледам с последното си изказване, успешно е прекъснал желанието на всички съветващи! Както цинично казва моят началник: "ако е ***, лесно ще му го вкараш, ама то е акъл, не става".[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: jozimar   
Дата:   25-01-08 09:17

Благодаря на всички за мненията, много черен ме изкарахте, не е така, никого не съм обидил в крайна сметка, просто ми се е сторило, че един-двама са се опитали да ме нахранят и отговорих по подобен начин. Извинявам се, ако съм обидил някой. Ама и вие така да ми скочите - това,че съм нов тук и не разбирам не ме прави по-малко човек. Пък и за другия път ще знам какво да пиша.Това е - нека Господ дари всички ви със здраве и любов...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: Георги   
Дата:   25-01-08 09:19

fz50 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: Synthy   
Дата:   25-01-08 09:23

сираков, прочети по-горе какво е писал джозимар, че иска да снима. айде ти ми кажи, как китака ще му помогне да снима макро примерно, или птици?? Не съм казал че този обектив е лош - незнам дали е, не съм го ползвал - просто е силно ограничен за нуждите на питащия в сравнение с панасоника. Ясну???

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: Synthy   
Дата:   25-01-08 09:31

джозимаре, никой не ти е скочил. поразрови по-стари теми, и ще видиш че всъщност всички (в това число и аз) са ти отговорили културно и с цел да ти се помогне. така че не се прави на "голямата работа", ми послушай какво ти говорят по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: jozimar   
Дата:   25-01-08 09:36

Аз се извиних, ако съм обидил някой. Отговорите ви наистина ми бяха полезни и ме ориентираха , благодаря на всички. Това е . Моля не се сърдете.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: avjijata   
Дата:   25-01-08 09:48

jozimar,
Независимо,че по горе ти се извиних-извинен си. Ще си позволя да ти дам още един съвет:Когато следващия път си позволиш да искаш съвет и помощ от някой,дори да не ти хареса това което ти казват,се дръж по дипломатично,а не като ощипана девица.Това няма да те направи глупак, а само ще ти помогне! Със здраве!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: jozimar   
Дата:   25-01-08 10:00

avjijata ,така е , и аз много добре го знам, но нещо изтрещях. Всички тук са готини и ми дадоха наистина компетентни мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: jozimar   
Дата:   25-01-08 10:01

Иначе май избора е Канона, но окончателно ще решим след консултация във фотопавилиона и след няколко тестови снимки с двата апарата.Като го взема ще се похваля.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: nikton1954   
Дата:   25-01-08 19:08

Между другото за да съм напълно точен и коректен освен изброените по-горе неща закупени от мен за CANON 350D съм закупил и други, които освен чантата може да се избегнат от теб.Почвам да изброявам:
- Батериен грип /апарата ми беше неудобен в ръцете без него, а и отделно вертикалната снимка, плюс двете батерии са много полезни/- цената е около 200 лв.
- Чанта оригинална на CANON - перфектна за тяло и три обектива, светкавица, филтри, преходници, резервни батерии и др.- около100 а може и доста повече лв.
- Светкавица 430 ЕХ /много съм доволен/- около 400 лв.
- Резервни батерии, UV /в случая защитни/ филтри за трите обектива - около 140 лв.
- Преходници за други обективи - между 30 и 100 лв. ако имат потвърждаване на фокуса.
- проксарни лещи за макро - около 60 лв.
Или ако прибавим нещата към предишните 1800 станаха около 2800 лв.- при това за камера, оптика и аксесоари които изобщо не са върха на сладоледа, но ако си добър фотограф /за какъвто изобщо не се мисля/ можеш да правиш снимки на професионално ниво /разбира се не за най известните модни световни и български списания/


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: chukcha1   
Дата:   25-01-08 21:47

Да кажа и аз, за мен лично канона снимам с еос 3000 тогава толкова можах сега съм с фз50 снимките ми в профила са предимно от фз 50 без третата и четвъртата, третата е от канона със сигма 70-300 макро и е сканирана от негатив.
Казано иначе хубави или лоши поне можеш да добиеш някаква представа за фз50.
като цяло твърдо ДСРЛ но парите са много повече ако решиш да му вземеш още някое обективче светкавичка,стативче, резервна батериика и то си стана една чанта, след това ще прочетеш какво може примерно обективче 24 на 2 и ще го поискаш, после 135 на нещо си и така ..... апетитът идва с яденето, за сметка на това паната е пълен с хитринки, е вярно има шум на роу е бавничък но пък на мен лично ми е удобен, не е лошо вариото, дисплея се върти на всички посоки което на мен много ми допода и др.
Може би наистина иди до павилиона поискай двата и виж кое ще ти допадне
Успех



Публикацията е редактирана (25-01-08 23:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »