Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: pacy4   
Дата:   24-01-08 15:28

В този ред мисли, кога ще пуснете галерия "Папарак" ? Ще бъде далеч по - интересна от излишната "семеен албум".

Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: landstar   
Дата:   24-01-08 15:39

ЖОРО, ако страдаш от такива навлеци, другия път като се появи - само кажи на моделките да се пооблекат - и сам ще изчезне!

Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-01-08 23:28

аз пък смятам , че и заснемането на театрална постановка, или филм НЕ Е авторска фотография!
да я бутнеш във вестник като онагледяване на статия - да, но от там нататък не.
и за да ме оборите, покажете ми моля такива снимки на свестен фотограф , били на негова изложба или пък да си ги е бутнал в личния уебсайт...

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: джъмбо   
Дата:   24-01-08 23:35


http://jumboland.org/cp/albums/userpics/10001/_DSC7093.jpg



аз пък съм снимал.... и изложби съм правил

и кво от това????


Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: MA   
Дата:   24-01-08 23:53

Да изядем ягнето, пък после да мислим добре ли е да се яде крадено агне.)[beer]
Нали винаги си ли4и авторската и папара6ката фотография.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: IChertov   
Дата:   25-01-08 01:30

джъмбо написа:

>
> http://jumboland.org/cp/albums/userpics/10001/_DSC7093.jpg

>
>
> аз пък съм снимал.... и изложби съм правил
>
> и кво от това????
>
>




Начи си гаден никонаджия [ezik] [ezik] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: gancho   
Дата:   25-01-08 07:33

Не е редно да се снима на чужда сесия. Ако попиташ и ти разрешат е друго нещо де...

Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: J0R0   
Дата:   25-01-08 09:16

Автор: kaiser.soze
Дата: 24-01-08 23:28

аз пък смятам , че и заснемането на театрална постановка, или филм НЕ Е авторска фотография!
да я бутнеш във вестник като онагледяване на статия - да, но от там нататък не.


[smilie24] [smilie24] [smilie24]


И моето мнение се доближава до това!

Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   25-01-08 09:40

Това ся с кукерите театрална постановка ли е.....или нетеатрална? [smilie7]
Вървят ли снимките като художествени, или не?
Конкурс някакъв има, чета често заглавие на тема.
Преди имаше и един вътрешнофорумен конкурс за една театрална постановка [smilie7]
Разлики възможни ли са в снимките или всичко е спектакъл и документалистика на спектакъла? [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: volokin   
Дата:   25-01-08 09:53

Това което разказва Нико не е заради авторството, а заради съгласието/несъгласието на моделите. Т.е. моделът е поканен там от еди коя си фирма, при условие, че ще я снима еди кой си фотограф, за демонстрация на еди каква си техника. Тя подписва някакъв договор (ако изобщо има такъв, щото в Германско устните уговорки важат с пълна сила). Този договор, устен или писмен, се нарушава от многото хора включително и аматьори плъзнали по Фотокина. Логично е, понеже е Германия все пак, страна на реда, някой, предполагам шефовете на панаира да са се погрижили по този въпрос, защото иначе ще изгърми я форума, я мнозинството от него снимало и показало тези кадри.

Аз също имам доста снимки от там на такива каки , но нито смятам това за фотография, нито го показвам някъде.

Не е редно чужда сесия да се ползува. Най-малкото би трябвало да е под достойнството на фотографът правил кражбата. Щото това си е кражба, макар и да остава безнаказана. Това което се е случило с горните двама фотографа описани от Ичиконти е жалка история за единия. Винаги съм се чудил на такива истории, но такъв е животът, пъстър и цветен. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: J0R0   
Дата:   25-01-08 10:00

Ми кукерите - в някаква степен.
Приликите с театъра и киното са че фотографът няма заслуга за костюмите и грима.
Разликите са, че сам се събразява с мизансцена, гледната точка и осветлението. И има възможност за избор от различни ситуации, които не са по предварително известен сценарий.

Според мен кукери и нестинари по имат шанс да минат в графата "репортажи" и отразяване на бита и обичаите.

Или да го кажа с други думи - като гледам каталозите на Уърлдпрес фото - там се промъкват кадри, от карнавали, но няма кадри от филми и театрални постановки.

Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   25-01-08 10:21

ааа...значи в "някаква степен" [smilie5]

Съгласен с тебе [smilie24]

Всичко има различна фотографска тежест базисно...дори мисля да направя диаграма по въпроса. [smilie5]
Оттам нататък фотографското майсторство и техника влияят....но често не достатъчно. СЮЖЕТА ТЕЖИ НАЙ-ВЕЧЕ !
Факт, които искам да кажа на оценяващите.....за да не стават разни абсурди по изложби, конкурси, че и в галериите и точките[smilie5]

Да спомена някои фактори , които занижават фотографската стойност на продукта.

- аранжирана постановка по принцип !
- аранжирана постановка не от фотографа.
- количество снимки/фотографи, регистрирали нещото (независимо дали бездарно или грамотно) [smilie3]
- предвидимост на сюжета.
- техническа сложност.
- уникалност.
- достоверност или монтаж

и мн. други....ама това е въпрос за разни де влизат в журита [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   25-01-08 10:48

А какво става по българските конкурси (без БГ прес фото)
Някои от оценяващите хрумват ли му въобще тия неща......щото обикновено печелят режисирани постановки на отснимано от много място, с предвидим и с нищо неуникален сюжет с елементарна техническа сложност, често и монтирани.
.....Еле пъ ако има цица [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: J0R0   
Дата:   25-01-08 11:13

Е, сега, не може всичко под един знаменател.
За репортажната фотография си има един правила, за режисираната - други.
На Хелмут Нютън всичките му снимки са режисирани. И с цици [smilie5]

Като е репортаж - да е репортаж, да ловиш моменти.
Като е режисирана - ТИ да си си режисьора.

А точно това смесване на репортажност и режисираност при снимането на театър и кино ми е трън в очите. Уж правиш репортаж, пък някой друг ти го режисирал.

Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: джъмбо   
Дата:   25-01-08 17:05

като съм снимал на снимачната площадка винаги съм търсил различния ракурс от камерата....

за мен снимката си е авторска поради факта че съм си избрал момента и ракурса....

по тая логика видиш ли не мога да снимам пейзажи щото природата сама се е погрижила за осветление и грим и специални ефекти а аз само съм пуцал.....

Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: elrisha   
Дата:   25-01-08 17:50

Жоро, ако се притесняваха нещо,нямаше да ни викат и да си плащат за да заснемаме театралните постановки и филмите.
Това първо, а второ - думите на режисьора,когато видя снимките ми бяха " Снимките са страхотни!Дано и филма да изглежда така"[smilie5]

Искам да вметна и още нещо - за да стане един филм или постановка наистина добра,то това е дело на много хора,на ЕКИП, не само режисьора и оператора са важните!Щото незнам дали си наясно,но големите оператори не докосват камерата дори..имат си асистент,който снима..те стоят отстрани и зяпат,дават акъл(понякога и това не правят),казват какво осветление искат, а момчетата осветители построяват всичко..често се заглеждат и фотографа от къде снима,т.е. виждат различна гледна точка от тяхната и ако преценят я повтарят с камерата,но като цяло държат снимките да се правят така,че да изглеждат като извадени от лентата на камерата..та ако трябва да разглеждаме детайлно нещата незнам до къде ще стигнем.
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: photophony   
Дата:   25-01-08 23:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: boni   
Дата:   25-01-08 23:31

Като е репортаж - да е репортаж, да ловиш моменти.
Като е режисирана - ТИ да си си режисьора.
- Жорооо, още малко и ще кажеш, че оператора не е важен, а само режисьора![smilie18] Още малко и ще кажеш, че операторът ТРЯБВА САМ да си режисира филма!
В много голяма грешка си! Мисли логично. Операторът е изключително ключова фигура. Не случайно има гениални оператори. Не случайно понякога един филм се спасява от кадърния оператор, въпреки слабата режисура и сценарий.
Същата е и ролата на фотографа на снимачната площадка. Неговите умения, техника и креативност са ключов фактор в създаването на интересни фотографии, представящи филма. Тези фотографии са негови, те са резултат на неговите умения, по същия начин както заслугата за кадърното заснемане на филма е на оператора, за кадърната режисура на действието - на режисьора и за кадърната игра - на актьора.
Тези фотографии не е задължително да са репортажни, те са по-скоро рекламни. И разбира се, че мястото им не е в уърлд прес фото, това е елементарно[smilie18] както не е там мястото и на модната фотография. Това обаче не ги прави по-малко авторски.



Публикацията е редактирана (25-01-08 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: Стоев   
Дата:   26-01-08 01:14

Бони, ей го Примера - аз се договарям с Моделчето, а Ниагарски снима[smilie18] [smilie18] [smilie18]



http://img.photobucket.com/albums/v203/Stoevmobile/neo/95a59136.jpg





http://img.photobucket.com/albums/v203/Stoevmobile/neo/1facb362.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Редно ли е да снимаш чужда фотосесия?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   26-01-08 02:25

рядко съм виждал добра авторска фотография от stage или set

доста се доближава до репортажа според мен, а този жанр винаги ми се е струвал със спорна стойност

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »