Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: Kanonir   
Дата:   19-01-08 18:44




















.


Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: IChertov   
Дата:   19-01-08 21:58

А на мене някой съвет ще даде ли? :))

иначе хубава тема ! :) [smilie24] [beer]

П.С.
Нямам пари за Макове [smilie6]



Публикацията е редактирана (19-01-08 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: kokolin   
Дата:   20-01-08 23:49

http://crash-bg.com/monitori/normalni/DELL_P1130_big.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: IChertov   
Дата:   21-01-08 02:59

kokolin... да бе ма разполагам с 100 и малко не със сто и половина :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   21-01-08 08:28

иче , ще питам за едно сони евентуално да те обзаведеме...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: dau   
Дата:   21-01-08 11:32

Калине, дойде ли? какво стана? [smilie10] [smilie10] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   21-01-08 11:54

чекам го [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: dau   
Дата:   21-01-08 12:43

ами свиркай кат долази [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: IChertov   
Дата:   22-01-08 15:48

Мернах едно Ласие 2-ра ръка, ама беше потрошено отгоре..[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: mihajlov2   
Дата:   22-01-08 19:16

Нямам никакво намерение в скоро време да се разделям с CRT-то си - 21 инчов Хитачи СМ 815 Плюс - произведен 2003 година, естествено секонд хенд. Вече трета година се дзверя в него и засега никак не се сдухал по отношение на яркост и контраст - в момента е на 45/63. Но най-вече ме е разглезил с резолюцията си 2048 х 1536 при 75 херца, 1920 х 1440 при 85, 1600 х 1200 при 100 херца и т.н. Познайте при каква резолюция си бъзикам снимките! Не съм се докосвал до истински професионални ТФТ монитори, но мога да направя сравнение със служебния си - 17 инчов чисто нов ДЕЛ, който работи на 1280х1024. ТФТ-то хич не го бива за снимки - стоят като залепени, изглеждат някак си леко размити или мазни, изскачат някакви несъществуващи шумове, петънца и т.н. На Хитачито тия щуротии в същите снимки просто ги няма. На него снимки, правени с Панасоник ФЗ-50 при 400 ИСО в РОУ, след внимателна обработка със Силкипикса и Фотошопа изглеждат доста прилично, да не говорим за Канона - 350Д. Така че докато се държи - само ЦРТ-то!

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: GADNIARA   
Дата:   23-01-08 00:06

Да споделя. Аз съм с 27"LCD DELL 2707WFP с резолюция 1920х1200 и съм много доволен [smile] [smilie24]
ето линк: http://www.dell.com/downloads/emea/ebu/2707WFP.pdf?c=bg&l=en&s=bsd

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: imitev   
Дата:   23-01-08 01:05


Михайлов на 21" пушките се износват за макс 3-4 години работа, даже са им много.

Първа си отива червената...

Изглежда като истински, но е изтощен вече...

И аз си мислех че лцдтата не стават, но след като взех 3 бр. EIZO CG19 за работата смятам че има такива които ги бива - определено са по-добри от Нековете които ползвахме преди.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: mihajlov2   
Дата:   23-01-08 10:21

Митев, сигурно си прав за пушките на ЦРТ-тата, не знам... Може би се заблуждавам, но засега не съм забелязал проблем с червената пушка. Специално си пуснах един Нокиа монитор тест, като специално внимание отделих на тези тестове с цветовете - червен, син, зелен - и честно казано не виждам разлика в наситеност, сочност, яркост и т.н.
Между другото, лично на мен ми се струва, че за да си покаже един монитор всичките красоти, много голямо значение има и видеокартата. Когато навремето избирах Хитачито с тестове измежду двайсетина, във фирмата за секонд хенд монитори ми ги пускаха на един древен компютър с видеокарта АТИ Рейдж или нещо подобно - с такава конфигурация всички монитори изглеждаха пълна скръб. Тогава в къщи бях с АТИ Радеон 9800 Про - разликата беше огромна. Сега съм с Нвидиа Асус Нфорс 6800 ГТ и все още се радвам на картинката.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: ivodam   
Дата:   23-01-08 10:34

Да използвам темата, тъй като в момента, както вече знаят някои, се консултирам точно относно по-свестен монитор. В резултат на проведените консултации, нещата се сведоха до избор между NEC SpectraView 2090 и EIZO ColorEdge CE210W.
За кой от двата гласувате и с по две думи защо?
Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: borisyankov   
Дата:   23-01-08 15:08

mihajlov2, честно казано нямам си и на идея как можеш на око и от Нокиа Теста да прецениш наситеността на отделните цветове. Ако можеш значи имаш свръх естествени способности [smile]

И аз си мислех че двете ми CRT-та са перфектни. Даже и че са добре калибрирани.

Мита за калибрацията се развенча като си купих калибратор и видях колко далеч са от реалния цвят.

А мита че контраста и яркостта им е добра се развенча като си купих TFT и го сложих до тях за сравнение.

Едното ми CRT е купувано на старо, но другото беше върха на сладоледа като си го купувах ново. И двете след 3-4 години работа са си изживели златните години. Сигурен съм че могат да се ползват още, ама с големи компромиси към резултатите.

ivodam, и аз обмислях да купувам ColorEdge, ама ако си ползваш компютъра и за други цели, като гледане на филми, игра и т.н. си е компромис - времето на реакция е твърде ниско.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   23-01-08 16:18

мдам инсталирах си епъл-синема-дисплея [smile] мнооого доволни 23". след малко ще го калибрирам.единственото което ме дразни е че не е глоси дисплей,без майтап.... 23" ми е перфектен за работа на бюро, достатъчно голям, но не прекалено...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: mihajlov2   
Дата:   23-01-08 16:27

Борис Янков, не споря, най-вероятно извънредно много се заблуждавам относно наситеността на цветовете[beer]
Също така, сигурно мониторът ми се е сдухал отвсякъде[smile]
Независимо от това, като сравнявам отпечатъци 20х30 и 30х40 с картинката върху монитора, не виждам почти никакви разлики в цветовете. Със сигурност нямам свръхзрение, а съм започнал да окьоравявам[smile]
Та след всичко изписано досега, мисълта ми е, че за непретенциозна домашна (фото)употреба едно хубаво старо ЦРТ все още може да се използва.


Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: IChertov   
Дата:   23-01-08 16:29

вчера минах през епъл в мола и дзяпнах едно Синема Дисплейче... доста беше хубавко.. макар и да беше 20"

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: volokin   
Дата:   23-01-08 16:31

"23" ми е перфектен за работа на бюро, достатъчно голям, но не прекалено..."[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Вечер може да си ползуваш студиото като киносалон, как да не е голям бе Муу, ти кво направи [beer] [beer] [beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   23-01-08 16:34

ми "ГОЛЯМ" не ми е[smilie8] .... онзи 29"нек дето го взеха колегите изморява при работа на бюро - трябва да си въртиш главата[smilie18]
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: volokin   
Дата:   23-01-08 16:38

29" [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

отварящ кадър от Марк 3 и го виждаш 100 % на целия екран [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] евала на колегите ти, тея не си играят [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: IChertov   
Дата:   23-01-08 16:38

Да им имам Големите проблеми на колегите ти :)) [beer] [ezik] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   23-01-08 16:48

26" е техният волокин.допуснал съм механична грешка [smilie5]



Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   23-01-08 16:49

26" е техният волокин.допуснал съм механична грешка [smilie5]



http://photo-zona.net/images/user10448/album1996/large/1201100176_kcja9562_Picture12.jpg

писна ми с тези 100 символа...



Публикацията е редактирана (23-01-08 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: borisyankov   
Дата:   23-01-08 16:55

> Независимо от това, като сравнявам отпечатъци 20х30 и 30х40 с картинката върху монитора, не виждам почти никакви разлики в цветовете.

По отношение на контраст, най-вероятно си прав, защото на хартия контраста/яркостта е доста ниска.

Повечето CRT-та които съм виждал са настроени на много студен цвят (бият на синьо). И окото се пригажда и не го забелязва.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »