Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Среден формат лента?
Автор: danbi   
Дата:   24-01-08 10:40

Точно цитирания от volokin коментар на Ансел Адамс прави този спор безсмислен. С всякаква камера може да направиш хубава снимка при определени условия (той разбира се е имал в предвид снимането на светлочувствителен филм/плака, където "мегапиксели" няма)

Аз обаче съм се убедил, за себе си поне, че има снимки които изобщо няма да се опитвам да правя ако не разполагам с достатъчно качествено оборудване. Като казвам качествено, имам в предвид да ми осигури необходимите параметри на снимане. Не че не съм пробвал.. но винаги съм се разкайвал за това -- просто жалко за пропуснатия шанс.

Всяко нещо си има цена. Доброто оборудване също. Просто при цифровата технология цената е по-малка, а тя и се развива все още и започва да става все по-малка.

За да не се отплесне дискусията: цената не е непременно измерена в "пари". Цената включва време и усилия. Също така включва и ситуации от рода на "ох, а това ми беше последната плака...".

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: icikonti   
Дата:   24-01-08 13:22

Скарах те ли се вече, за да се намеся и аз?
Аз имах огромно желание да снимам на среден формат.Само черно-бяло и да го копирам ръчно, в собствена лаборатория на формати над 1 метър по късата страна.
Понеже снимам предимно пейзаж, средния формат е идеален за пейзажа.Цифровата камера не показва толкова детайли, колкото средноформатната с филм.Това е наистина важно за този жанр и важи и за другите жанрове, но най-вече за него.
Средноформатните обективи винаги са профи/говорим за хубавите марки, не за Холга,Любител и т.н чикии/ и при тях грешки при конструирането и изработката - рядко се допускат/има и такива/.Имат страшно добро тонопредаване и нюансите на сивото са безброй.Ако пък някой ползва цв. диапозитив на средноформатна камера, ефекта е повече от поразителен/ за пейзаж говоря/.
Тъй че избора тук е ясен- среден формат и филм.
Единствен проблем ми е хартията- липсват рулони 112см/30м.[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: CanoniO   
Дата:   24-01-08 16:32

Хм..

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: itilien   
Дата:   24-01-08 16:35

Какво раздвижване бре канонио :) Не забелязваш ли, че хората продават. Обявите висят от месеци, ама никой не купува. И защо мислиш цените са ниски ? Ами защото сума народ, който я е ползвал тая техника на времето, сега вече не я ползва. А какви хора са я ползвали навремето - ами професионалисти. И защо вече не я ползват - ами поради много причини, които вече ги обсъдихме.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: XiZoR   
Дата:   24-01-08 16:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: Synthy   
Дата:   24-01-08 16:42

сбъркахте темата

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: Prakticar   
Дата:   24-01-08 20:56

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
....и се отказват, защото не постигат евтините, бързи и сигурни резултати на цифровата фотография.
[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: princess_Lia   
Дата:   24-01-08 21:07

М? [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »