Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: darksorrow   
Дата:   14-01-08 22:19

Проста схема, не очаквам да откривам топла вода, интересно ми е какво от следното няма да се получи, защото иначе всеки щеше да го прави:

-приятел купува нещо оттам
-приятел праща нещо на мен с хубава застраховка, но написано като подарък
-получавам си подаръка без ДДС (нали така би трябвало да е, или бъркам?)
-всички са щастливи

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Георги   
Дата:   14-01-08 22:27

с ддс, и всичкия останал шит, върху стойността му [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Георги   
Дата:   14-01-08 22:27

включително и върху стойността на транспорта [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: darksorrow   
Дата:   14-01-08 22:28

демек - от това ДДС дори и при тоя вариант няма измъкване?

транспорта ако оставим настрана?

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Cyclops   
Дата:   14-01-08 22:28

Ох, боже, много мъка има по този свят!


-приятел се прибира от Америка, носи техниката, и всичко е ОК
-аз отивам в Америка и пазарувам, после си е мое
-американците правят магазин в България и изтрепват рибата (и конкуренцията)
-променят митническия закон (или както там се казва) и всички дружно правиме курбан
-Жул Верн възкръсва и пише най-новата фантастика
-всички са щастливи

.....тя хубавата застраховка струва парици! тез парици ги плащаш ти, а не приятеля в Америка.
написаното като подарък не гарантира,че няма да има ДДС и мито! сметки много - ама без кръчмаря......

Ей, голямо пазаруване, големи схеми!!!

[smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Георги   
Дата:   14-01-08 22:29

не съм митнически агент, но мисля че да.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: darksorrow   
Дата:   14-01-08 22:31

Циклопе, заради такива свежари като теб познавам много хора, които просто не искат да питат в тоя форум.

Бих ти препоръчал да си завреш иронията в произволно отвърстие (за да съм в тон с общия дух), а ти благодаря за инфото. Това ми трябваше.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Cyclops   
Дата:   14-01-08 22:31

Тя таз тема вече е толкоз втасала, че те нашите вено ще сменят закона!

Ама то да зависише само от тях.....
Пък то и Американците и те имат идеи някакви....

[smilie7]

Радваме се, че сме полезни!!!



Публикацията е редактирана (14-01-08 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: darksorrow   
Дата:   14-01-08 22:31

Георги, мерси! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Георги   
Дата:   14-01-08 22:35

от митническия форум

Здравейте, Мои приятели от Канада искат да ми изпратят по пощата подарък цифров фотоапарат, стойноста му е около 300$. Въпроса ми е, дали трябва да платя някакви митнически такси или ДДС, и изобщо трябва ли да се декларира?

Да, ако получите такъв апарат по пощата, ще трябва да го декларирате. При получаването му в страната пощенската служба ще го манифестира пред митница, а на Вас ще изпрати Пощенски фрахт /уведомление - товарителница/. Съгласно Митническата тарифа на Р България цифровите фотоапарати са с тарифна позиция 852540110, за които ставката на митото е 0%. Ще заплатите ДДС в размер на 20%, начислен върху митническата стойност на стоката /фактурната стойност, преизчислена в лева, увеличена с всички направени разходи - за застраховка, транспортиране и др./. По отношение на таксите, няма да плащате такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Стоев   
Дата:   14-01-08 22:35

Ако вземаш Никон - разглабя се на парчуляци и се израща като резервни части за битова електротехника с обозначение - "Безлатни мостри за проба"[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Георги   
Дата:   14-01-08 22:36

ще ти добавят и застраховката, че и транспорта върху стойността на подаръка, и удри ддс [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: ALBIREO   
Дата:   14-01-08 22:36

Има и друг вариант.
Приятел/познат чужденец купува техника от БГ. На излизане от границата му връщат ДДС (май 16%???) и ето - купуваме си техника от БГ с БГ гаранция и си възстановяваме ДДС-то лесно без фирма.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: darksorrow   
Дата:   14-01-08 22:36

Георги, съвсем ми отговори, благодаря ти, наистина[smilie24]

Стоев, [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: apollo   
Дата:   14-01-08 22:37

Човек мисли, мисли пък си вземе нещо от БГ с гаранция [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: darksorrow   
Дата:   14-01-08 22:38

аполо, това също е отделна тема - за телата съм съгласен, абсолютно!

за обективите, обаче... ми не [smilie5]

не съм се парил, сигурно, знам ли.

пък и нямам канон, че да се тревожа толкова [smilie18]

(това е опит за закачка, сега да не реши някой да отговаря - не го мисля сериозно)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Cyclops   
Дата:   14-01-08 22:40

Георги: [smilie24]

Стоев, ти ако от парчуляците можеш да сглобиш после апарат, то на мен ще ми останат поне 3-4 навън! Пък да го сглоби някой дето разбира - пак разход, и то май повече, от едно ДДС. А тук крайния разход е важен!
Пък и не се знае тоз дето там го разглобява как ще се справи!!!

[shtrak]

ПС Схемата на Албирео кефи! [beer]



Публикацията е редактирана (14-01-08 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: ALBIREO   
Дата:   14-01-08 22:55

Абе зависи от сумата за която ще купуваш техника.
Примерно решиш да си купиш Канон 600/4, Марк3, 85/1,2, 300/2,8 и други такива... и как от БГ ще ми излезне изгодно? Разликата в цената ще е колкото две околосветски пътешествия [smilie5]. Ми за тези стоки ДИРЕКТНО паля самолета и отивам лично да си ги взема от Б&Х.

Ама ако ще купуваш стоки за около 5К лева и по-малко, няма смисъл да палиш никъв самолет. Ако могат да ти ги донесат познати/приятели/роднини от УСА - добре, ама ако не могат и нямаш фирма която да ти върне ДДС-то или варианта който в предния пост описах - тогава отиваш в синтезиса или павилиона и кихаш колкото трябва [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Стоев   
Дата:   14-01-08 23:05

Разглабям/очиствам Никони всякакви[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: asahi   
Дата:   14-01-08 23:30

Паля самолети с матриал на клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Grandpa   
Дата:   14-01-08 23:35

1. Приятелят ти носи стоката на ръка (не в оригиналната опаковка).
2. Приятелят ти праща стоката (ма да си личи, че е отваряна) и пише "връщане от ремонт" или нещо такова (ако обаче стоката "зачезне" некъде из солунските митници - духаш си супата като пич).

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: miton   
Дата:   15-01-08 00:49

за стока над 5000 лв. е по добре да се препали самолета и да се позяпа Америката за няколко дена, разликата в цените тук и там покриват пътните и хотела, пък зяпането си струва.
До сега не съм купил нищо от наш фото-магазин и мисля че и за напред ще е така, особено като гледам цените тук на Сони[smilie10][smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]



Публикацията е редактирана (15-01-08 00:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: miton   
Дата:   15-01-08 00:51

50/2.8 макро-1269 лв.

[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]
в първия момент помислих че това е цената заедно с тялото[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: BUKIPROPOVEDNIKA   
Дата:   18-01-08 22:09

Nai dobre e da ti pratiat stokata po chovek razpechatana da kaje che e za lichna upotreba,ako go pitat razbira se.No i v shtatite sa edni moshennici .Naprimer az za edna fz18-ka trugnah ot $280 i na finala s vsichki taxi mi izlezna $440 koeto pak e neshto

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: GenaDP   
Дата:   18-01-08 22:19

Ахам... Купи си фризер от америка, там са по-евтини...

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: 8250   
Дата:   18-01-08 22:34

дори и да е писано "подарък", ако е на стойност над 44 евро - плащаш ДДС
..... ако пак не са променили нещо


Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: 314   
Дата:   18-01-08 23:00

днес получих нещо от USA и направо ми разказаха играта с митническите такси
"Алтернтаивно пазаруване" от ЮеСаЙ невър агейн, скъпоструваш спорт![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: zariio   
Дата:   18-01-08 23:02

Бутайте рушвети бееее[smilie7]



Публикацията е редактирана (18-01-08 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: 314   
Дата:   18-01-08 23:07

нема рушвети батка, всичко е сканирано с бар кодове и номер на пратката!
бутни ти рушвет на компа...



Публикацията е редактирана (18-01-08 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: canonio   
Дата:   19-01-08 00:25

Аз предлагам, хора които само са чували за митници и манифести, да не пишат в тая тема.

Имам 20-30 доставки от щатите.
Всички бяха с манифест от подателя. Митото и ддс-то са неизбежни. Един специфичен ТТЛ кабел и един пакет филми дойдоха от щатите с митнически документ за над 200$, обаче се размина митото. Донесоха ми ги у дома.До ден днешен не разбрах как е станало....

Не разчитайте на случайност. Винаги си прибавяйте 25% върху стоката. За много от нещата 25% са нищо....

И още нещо - ако един приятел ви носи нещо от щатите, шансът да не плати мито и ддс е 50/50. Казвам ви го като човек, който е влизал в БГ 40-50 пъти за последните 10 години... На митничарите се плаща преди да са ти обърнали багажа. Излъжеш ли - става панаир. Най-добрият вариант да внесеш нещо си остава попълнена митническа декларация, че си го изнесъл. Никой не проверява дали наистина изнасяш техниката...


Проста сметка:

5д в ибей е 1800$.
+ транспорт = 1850$
+ ддс= 2220$
+ митнически разходи = 2240$
по 1.32= 2957 лв

На магазина е 4000 лв.
Пак е на далавера.

Вива УСА

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: hotsnail   
Дата:   19-01-08 00:45

абе с евро съюза ен ми е ясно как стой номера с митниците на летището например ако си минал през германия.

Как точно митничаря ще се сети/докаже че апарата или техниката не е купена на летището в Мюнхен? Пък за ЕС нямаме мита и ДДС.

Не знам не ми е ясно. Предполагам обаче немските митничари могат да те спрат и да ти искат ДДС и мито и т.н.. Мен немските са ме спирали за две шишета ракия [smile] имайте предвид че по летищата в Германия е пълно с цивилни митничари. Дебнат начинаещи фотографи и пияници. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: GenaDP   
Дата:   19-01-08 00:49

Никой не проверява дали наистина изнасяш техниката

Мечтай си. Последния път, като излизах, си поисках декларация (да я попълня на излизани), че бях натоварен като коледно дръвче. Митничарката бая странно ме изгледа, после ми даде, ама ме накара всички чанти да отваря, да покажа серийните номера, и т.н.
Това - на варненското летище.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: kote   
Дата:   19-01-08 01:18

ако купувате нещо отвън махнете всички опаковки и им придайте вид че е употребявано
така ще мине като лична вещ
не сте длъжни да го декларирате смешно е да ви спират за лаптоп или фотоапарат и те го знаят и ще ви пуснат ако им вдигнете скандал и или покажете информация съхранена на лаптопа или снимки как се снимате с фотоапарата в огледалото но имайте впредвид че на картата трябва да има кадри от БГ преди да влезете там откъдето ще купувате

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: GenaDP   
Дата:   19-01-08 01:26

Котко, недей да плещиш глупости...

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: kote   
Дата:   19-01-08 01:30

кви глупости
колко са ме спирали та се ошлайфах
е разбира се и усмивката е важна и не трябва да ви пука трябва да ви е смешно че ви ровят
като покажете самочувствие ще ви уважават
аз поне ги гоня до дупка

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: GenaDP   
Дата:   19-01-08 02:04

смешно е да ви спират за лаптоп или фотоапарат и те го знаят и ще ви пуснат

Никой не го бърка смешно ли е, не е ли... По закон имаш право да внесеш стока за определена дребна сума (май $300). Всичко, що струва повече, подлежи на обмитяване. Независимо кви снимки ще им показваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: kote   
Дата:   19-01-08 02:13

сумата за деклариране е над 10 000$
тази стока трябва да изглежда като лична вещ
аз успявам не ме бърка дали други се провалят
има си и други тънкости ама няма да си показвам номерата че ще ми стане трудно и за мен

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Reshovski   
Дата:   19-01-08 02:16

Добре, щом приятел ми го праща, ДДС върху каква сума ще платя??? Аз съм превел парите в личната му сметка, той ми го купува и ми го изпраща. Никъде не пише какво е, колко струва, за колко е купено и колко го плащам, че да ми начислят ДДС или пък мито! Това не ми е ясно!?

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: ALBIREO   
Дата:   19-01-08 02:33

коте - добре де, ако си личи, че нося стока за 2 х 10К долара, какво да правя? [smilie8]
Може и на ЛС [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: GenaDP   
Дата:   19-01-08 02:39

Да, поръчай си Порше Карера - нека ти го прати приятеля, да го пише подарък, и го декларирай че струва 20лв. После ще разказваш...

Котко, при внасяне от страни извън ЕС не се дължат митни сборове и ДДС само за стоки на обща сума до 100 евро. Както вече отбелязах, плещиш глупости.

За да не съм голословен - ЧЕТИ ТУК

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Reshovski   
Дата:   19-01-08 03:48

GenaDP егати примера с Поршето. Ами ако ми пращат обектив за 3000лв., опакован в обикновенна кутия от обувки примерно и пише, че е лична вещ, която пращаш или връщаш на приятел, как точно ще се определи сумата върху която трябва да платя ДДС-то. Или там си има специалисти по всичко и при сканиране ще разберат модела, марката, дали е нов обектива, колко е купен, абе общо взето екстрасенски му работи. Така ли да разбирам!? Ами ако последния ден преди да се пребера за България съм си забравил телфона в познат и го помоля дами го прати, тогава какво правим!?

Разбира се, че има начини да се заобиколят таксите, стига да ги научиш, да действаш разумно и да не прекаляваш!

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: fotometev   
Дата:   19-01-08 06:20

слу6аи копужа6 от тук:
http://www.bhphotovideo.com
и ти го изпр6тат по DHL като обевяват много по ниска цена на пратката на пратката и пла6та6 мито на ниската цена
аз така правя, ето и каде се намира
http://11870.com/pro/58731
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: tycoon   
Дата:   19-01-08 11:20

1. Поръчваш от Б&Х
2. За да избегнеш американските такси (и най-вече тези от Ню Йорк, които са най-високи) получаваш апарата или обектива в щат без такива. Пример: Ню Хемпшир или Тексас, където таксата от 8% (Ню Йорк) е 0%.
3. Приятел или познат ти го опакова с една бяла или подобна хартия за да не се виждат фактурите и опаковъчния лист. Праща го в България.
4. Получаваш бележка от пощата "елате да си го приберете"
5. Прибираш си го

Така ти излиза без митница, без ДДС и без 8% такса, която не можеш да избегнеш в Ню Йорк.

Пратките от САЩ отиват в митницата, защото имат обявени стойност и приложена фактура отвън върху кутията. По американското законодателство този който прави експорта е длъжен да сложи тези документи на кутията така, че като пристигне, където и да било веднага да отиде в митницата.

След като приятел ти го опакова и праща 90% има вероятност да си го получиш без мито и ДДС, освен ако не мине някой скенер или се извърши проверка на случайна пратка.

Успех!!



Публикацията е редактирана (19-01-08 11:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: explorer   
Дата:   19-01-08 11:23

Само да поясня - когато обявената цена се стори на митничарите твърде ниска, не ги интересува дори и фактура да имаш - в "Агенция Митници" имат цял отдел "Тарифна Политика", където ще ти пресметнат колко струва "според тях".

Уелкъм то Бългерия.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: GenaDP   
Дата:   19-01-08 13:01

Много сте сладки. Пазарувайте, както си искате. После елате да разправяте... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: ksuhorukov   
Дата:   19-01-08 13:07

Tycoom то ако беше така тия дето купуват техника от тука са балъци, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: GenaDP   
Дата:   19-01-08 13:11

Ще почнат и те да купуват по друга схема, като им изчезне първата пратка... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: ksuhorukov   
Дата:   19-01-08 13:12

Тя няма да изчезне, но ще им изчезне и желанието и нервите и съдържанието по джобовете :).

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: tycoon   
Дата:   19-01-08 16:38

Защо да са балъци? Има хора, които настояват да имат гаранционна поддръжка и т.н. има други, които не се вълнуват от това. Кой както иска така да купува.

Нека се знае и този вариант, защото в месеца има поне по 2 теми "Как да си купим тънко".
Лично аз нещо по-скъпо от 500$ по този начин не бих си взел, все пак има риск.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: pacimir   
Дата:   19-01-08 17:18

Един съвет за прибиращите се студенти, които ги е шубе от проверка :)

Избирете си полет който каца в София през ноща и няма да имате проблеми. Изпробвано е :)
3 групички в рамките на 5 дни бяхме и никой не видя митничари при излизането от терминала. Самолета ни кацна около 4 през ноща и към 5 си поличихме багажа. Полета беше от ЕС (Лондон)

Относно таксите за пратки в САЩ... такси винаги ще има, ако щата в който е склада е в щат с такси. Повечето обаче не са, а ако са това ви се казва още като плащате.



Публикацията е редактирана (19-01-08 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: zero   
Дата:   20-01-08 09:29

Колеги верно ли че цените в сайтовете в УСА са без ДДС и когато някои го купи там си му начисляват и ДДС, и ако е така след като тръгне да излиза за насам не му ли връщат ДДСто на излизане от УСА?

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Grandpa   
Дата:   20-01-08 09:49

Нема такова животно като ДДС в САЩ.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: snake79   
Дата:   20-01-08 10:02

Не връщат нищо.
Цените са без ДДС "селс такс" , при условие че поръчваш стоката от друг щат.

А за късното прибиране е изпробвано - работи.
Но никога нямаш гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: urbangrey   
Дата:   20-01-08 14:00

gena dp - ti govorish za "stoka" vnesena - razgranichavaj go ot lichni veshti i lichna tehnika
a na letishte varna sym se sblyskval s nekompetentni typi korumpirani kopeleta [smilie23]
syvet izbqgvajte go osobeno vecherni poleti



Публикацията е редактирана (20-01-08 14:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: GenaDP   
Дата:   20-01-08 15:09

Бах мааму, и линк дадох, и пак вместо да го прочетете - продължавате дивотии да пишете...

Изяснете си първом що значи "лични вещи" и кой кога може да ги внася и изнася, както и какъв е режимът на декларирането им.

Некомпетентен и тъп си по-скоро ти, а не митничарите на варненското летище. Те поне знаят закона и го спазват, за разлика от тебе. Поне при мен беше така...

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: urbangrey   
Дата:   20-01-08 15:52

ehe gena ti da ne si mitnichar? ai da ne se obijdame na lichni tuka...
na men lichno tia mitnichari sa mi iskali butilka wiskey za da me pusnat da se pribera v stranata v koiato sym roden, zashtto prednia pyt sa predi 5 godini sa bili propusnali da mi dadat nekvo si kartonche na vlizane [smilie3] syhtiti tia hora bqha zapisali cql chartyren samolet turisti s edna i syshta familia zashtoto ne zaeli che tova e gradyt ot kojto idvat, a ne familnoto im ime... taka che koj si ti da osporvash kompetentnostta im ili po skoro lipsat na takava...
za lichni veshti si cheti statiata ti - v moqta ranica s aparati i obektivi si nosq kakvato tehnika iskam za lichna upotreba i kolkoto iskam, nqma pravo da mi q obmitqva i da mi slaga danyci na neq nikoj, kakvoto sym imal da plashtal sym go platil v magazina

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: GenaDP   
Дата:   20-01-08 16:08

Мдам, явно си тъп и упорит.

za lichni veshti si cheti statiata ti - v moqta ranica s aparati i obektivi si nosq kakvato tehnika iskam za lichna upotreba i kolkoto iskam, nqma pravo da mi q obmitqva i da mi slaga danyci na neq nikoj, kakvoto sym imal da plashtal sym go platil v magazina

Имат право, и ако те дкопат - ще ти го турят...

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: urbangrey   
Дата:   20-01-08 16:20

predlagam, da spresh da izpolzvash opredelenia otnosno men...

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Mitov   
Дата:   20-01-08 16:28

Mi "hotsnail"
po princip se obmitqvat vsi4ki stoki na stoinost po-golqma ot 100 euro!!!...
..A tva za rakiqta,,,lol,,,sigurno sa bili jadni horata i sa iskali ednata butilka,,,,
[beer] Cheers!



Публикацията е редактирана (20-01-08 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: icolin   
Дата:   20-01-08 16:45

Случка: Американска гражданка купува някво апаратче да кажем както вече някой написа 5д .... слага си го в личните вещи заедно с китака и край.... той е личен неин иска с него да дойде в българия и да прави качествени снимки.Няма право никой да и го вземе или обмитява и така нататака. След което идва и ти го дава ти и даваш 3000 и всичко е 6 .

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Георги   
Дата:   20-01-08 17:11

а тя декларира че са и го гепали и си взема още 3000 от застраховката, без да има митнически грижи, че не го връща с нея [smilie3] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: icolin   
Дата:   20-01-08 17:14

Възможно е [shtrak] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Danhill   
Дата:   20-01-08 17:14

а аз се чудех как да забогатея [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: ksuhorukov   
Дата:   20-01-08 17:15

И от де ще земе съставен протокол за кражбата?

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: icolin   
Дата:   20-01-08 17:17

Много задълбавате..... казва че го е подарила ... на племенника си и край....

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: haleeva   
Дата:   21-01-08 01:11

В събота ми дойде обектива и светкавицата от Щатите през Германия, по една позната. Сложила ги в ръчната си чанта/естествено без кутиите/,минала си митниците и никой за нищо не я питал. Стойността на покупката е $1360.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: kote   
Дата:   21-01-08 01:48

ха така
за това говоря[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Стоев   
Дата:   21-01-08 01:57

Лъжем Държавата за митни сборове, пък после ревем, че циганите не си плащали тока...[smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: kote   
Дата:   21-01-08 02:00

Стоев-любител на цигани
плащаме тока и на тях,как да не ревем?
събуди се малко май ти се спи ,че намеси циганите с митницата

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: kote   
Дата:   21-01-08 02:05

държавата ако има проблем с нас халал да й е
ама сещащ ли се за крупните контрабандисти които прекарват тирове и кораби и на нея хич не й пука за това?имам впредвид държавниците ни които са го разрешили прецаквайки народа за личното си благо

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Стоев   
Дата:   21-01-08 02:08

Коте, ти данъци и ДДС плащаш ли? Ако може да не те "дернат" - ще си ги "спестиш" ли?[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: kote   
Дата:   21-01-08 02:12

да

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Petri   
Дата:   21-01-08 09:17

Стоев, неможеш да сравняваш някой от нас, който би спестил ДДС за дадена стока с циганите, които не плащат нищо цял живот. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: ivannn   
Дата:   21-01-08 21:35

GenaDP написа:

.....а не митничарите на
> варненското летище. Те поне знаят закона и го спазват, ...

всъщност за тези на варненското подкрепям твърдението, че са некомпетентни! поисках да декларирам лаптоп на заминаване и понеже за целта събудих митничаря той се опита да ме убеди, че на връщане няма да ме проверят. обаче ме провериха (в Бургас), а декларациия имах :-)
за всичко останало обаче си прав!



Публикацията е редактирана (21-01-08 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: Стоев   
Дата:   21-01-08 22:07

Petri написа:

> Стоев, неможеш да сравняваш някой от нас, който би спестил ДДС
> за дадена стока с циганите, които не плащат нищо цял живот.
> [smilie23]

Не се паткай ве - и на мен сапунерката и пристаФките са ми все от америчко[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: GenaDP   
Дата:   21-01-08 22:23

Хех... И мен, не знам що, в началото ме убеждаваха, че може би е по-добре да не попълвам декларация на излизане. Може би за да имат основание да ме поиздрусат на влизане... Ама аз съм хитър, и си попълних книжата... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: itilien   
Дата:   21-01-08 22:47

А може ли да ми кажете какви точно книжа се попълват и с какво - серийни номера някакви на техниката ли ? И ако няма такива неща, какво се попълва. Примерно фотобанката, гпс-а ми, мп3 плеърчето - ей такива неща. За статив попълва ли се :)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативно пазаруване от Америка
Автор: zariio   
Дата:   21-01-08 23:45

314 написа:

> нема рушвети батка, всичко е сканирано с бар кодове и номер на
> пратката!
> бутни ти рушвет на компа...
>

>
> Публикацията е редактирана (18-01-08 23:11)

Що мислиш че говоря без да съм го проверил а[smilie7]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »