Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: репортажен обектив? на кой от двата бихте се спрели вие?
Автор: flipbeat   
Дата:   21-01-08 16:48

17-40

Отговори на това съобщение
 Re: репортажен обектив? на кой от двата бихте се спрели вие?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   21-01-08 20:17

10-20

Отговори на това съобщение
 Re: репортажен обектив? на кой от двата бихте се спрели вие?
Автор: hose   
Дата:   21-01-08 20:27

най-вече на бой... може и на ебане[smilie5]

28-100 според мен[smilie24] защо? защото ако не можеш да снимаш цялата стая например - винаги можеш да резнеш тук-там или да направиш няколко снимки и после да тамъниш У шопа... за екстериор няма какво да говориме - ще отскочиш назадЗЕ - сградите поне не бягат бързо... а и 28 си е широко... ама ако немаш дълго за портрет - умираш! прав! или не портрет - но въобще да отделиш нещо... било човек било животнУ[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: репортажен обектив? на кой от двата бихте се спрели вие?
Автор: nnenov   
Дата:   21-01-08 20:34

Френчев,

До тук резултата е 8 на 4 в полза на широкото, мисля, че е достатъчно показателно.

Пия тюламор или J&B по твой избор. [beer]

Обичам да печеля облози [smilie18]

Аз в моите обиколки по пазарите на ориента не свалих 10-22 от апарата. 70-200 го ползвах сигурно 5 пъти за цялото пътуване.

Отговори на това съобщение
 Re: репортажен обектив? на кой от двата бихте се спрели вие?
Автор: frenchev   
Дата:   21-01-08 20:55

хаха, ми ако виждаш почти никой не е писал за тия двете а са предлагали някакви други. ама ше видим :) [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: репортажен обектив? на кой от двата бихте се спрели вие?
Автор: otvorenia   
Дата:   21-01-08 21:26

Повечето хора си имат любим обектив и затова са го написали. Иначе мисля повечето хора и аз в това число предпочитам 17-40 пред другия.
Като пътувах преди се стараех да взимам 3 обектива. Сега нося 4 за да реагирам на всякакви ситуации.
За кропка нося : 16-35/2.8 II, 24-105/4 IS, 35/1.4 L и 200/2.8 II ( имам 70-200 IS на 2.8 а и на 4 бленда обаче твърдия повече ме кефи, като качество не отстъпва на 135/2 L).Добавям и 1,4х конвертор.
Всичко това слагам в Lowepro micro trekker 200 който отлично влиза в отделенията на самолета.



Публикацията е редактирана (21-01-08 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: репортажен обектив? на кой от двата бихте се спрели вие?
Автор: PolarBear   
Дата:   21-01-08 22:37

Обаждам се за втори и последен път тук.

1. Повечето постинги не са отговор на зададения въпрос а изявления на тема "моя любим обектив" или "майсторът с всичко може да снима".

2. Повечето от тези, които са се опитали да отговорят на въпроса съзнателно или подсъзнателно са сравнявали два конкретни обектива, които на всичко отгоре са от различен клас. А въпросът беше само за диапазон на фокусни разстояния.

3. Въпросът кой с какво обича да снима е ирелевантен. Истинският въпрос е кое ще свърши работа. Репортажът не снимане за удоволствие, а служебна задача, най-често възложена от някой друг. Затова изборът на техника зависи от задачата. Във връзка с това бих искал да напомня, че нито снимането по време на пътуване, нито стрийт-фотографията са репортаж, макар че в ограничен брой случаи биха могли да се припокриват.

Та така.

[shtrak]



Публикацията е редактирана (21-01-08 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: репортажен обектив? на кой от двата бихте се спрели вие?
Автор: flipbeat   
Дата:   21-01-08 22:42

Като пътувах преди се стараех да взимам 3 обектива. Сега нося 4 за да реагирам на всякакви ситуации.
За кропка нося : 16-35/2.8 II, 24-105/4 IS, 35/1.4 L и 200/2.8 II ( имам 70-200 IS на 2.8 а и на 4 бленда обаче твърдия повече ме кефи, като качество не отстъпва на 135/2 L).Добавям и 1,4х конвертор.
Всичко това слагам в Lowepro micro trekker 200 който отлично влиза в отделенията на самолета.



евала.така се пътува[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: репортажен обектив? на кой от двата бихте се спрели вие?
Автор: alsash   
Дата:   21-01-08 22:46

майсторът с всичко може да снима". ....както е казал PolarBear.......останалото е въпрос на възможности......

Отговори на това съобщение
 Re: репортажен обектив? на кой от двата бихте се спрели вие?
Автор: ixus   
Дата:   21-01-08 23:09

28-105

Отговори на това съобщение
 Re: репортажен обектив? на кой от двата бихте се спрели вие?
Автор: Стоев   
Дата:   22-01-08 00:58

"майсторът с всичко може да снима". ....както е казал PolarBear.......



http://img.photobucket.com/albums/v203/Stoevmobile/IMG_9105.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »